بازگشت

لزوم استفاده تحقیقاتی و پژوهشی از ظرفیت انرژی و دریا در بوشهر/ ۲۰ رشته دکتری متناسب با نیاز استان بوشهر فعال است

لزوم استفاده تحقیقاتی و پژوهشی از ظرفیت انرژی و دریا در بوشهر/ ۲۰ رشته دکتری متناسب با نیاز استان بوشهر فعال است

تاریخ: 99/12/11

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد؛
لزوم استفاده تحقیقاتی و پژوهشی از ظرفیت انرژی و دریا در بوشهر/ ۲۰ رشته دکتری متناسب با نیاز استان بوشهر فعال است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: این استان در حوزه انرژی (نفت، گاز، پتروشیمی و هسته‌ای)، دریا و دریانوردی، کشاورزی، صنعت، تجارت، حمل و نقل و ... از ظرفیت‌های مطلوبی برای تحقیق و پژوهش برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در نشست انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) که با حضور عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد با بیان اینکه هیچ علم و دانشی همچون تفکر نیست، گفت: تفکر مدخل رسیدن به بسیاری از پدیده‌هاست.
وی با قدردانی از فعالیت‌های جهادی و انقلابی مجموعه بزرگ صدرا اظهار کرد: حضور در مکان‌های صنعتی که به برکت انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شده، مایه افتخار، غرور، بالندگی و سربلندی است.

ایران اسلامی در حوزه‌های علمی پیشرفت زیادی داشته است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: ایران اسلامی در حوزه‌های علمی و دانشی به درجات رفیعی دست یافته که با گذشته قابل قیاس نیست و مجموعه دریایی صدرا و مجتمع نفتی، گازی و هسته‌ای گل سرسبد این موارد هستند.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید محرک تولید باشند، توضیح داد: باید بین مراکز صنعتی و دانشگاه‌ها ارتباط دوسویه و متعامل وجود داشته باشند؛ چراکه این دو سرمایه‌های کشور و کامل‌کننده یکدیگر هستند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و بی‌شمار استان بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر در حوزه انرژی (نفت، گاز، پتروشیمی و هسته‌ای)، دریا و دریانوردی، کشاورزی، صنعت، تجارت، حمل و نقل و از ظرفیت‌های مطلوبی برای تحقیق و پژوهش برخوردار است.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید در فعال‌سازی این ظرفیت‌ها و بهره‌گیری کامل از آن نقش اول را ایفا کنند، متذکر شد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سرفصل توسعه کشور علم و پژوهش است.

گام بلند دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به تأسی از سیاست‌های تحولی مدیریت جدید و انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی با اتکا به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود گام‌های بلندی را برای تحقق این مهم برداشته است.
عبدالهی درباره ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: نخستین ظرفیت قابل اعتنا در استان بوشهر، ظرفیت علمی و دانش‌بنیان است که این ظرفیت در بیش از ۳۰۰ رشته کاردانی و کارشناسی، ۶۰ رشته کارشناسی ارشد، ۲۰ رشته دکتری و متناسب با نیازهای استان تجمع یافته است.
وی اضافه کرد: نیروی انسانی توانمند، کارآمد و دانشجویان پای کار از دیگر ظرفیت‌هایی است که در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیش ۳۰۰ عضو هیئت علمی، ۶۰۰ کارمند و ۱۴ هزار دانشجو در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، ظرفیت آزمایشگاهی، کارگاهی، مراکز رشد، مراکز تحقیقاتی و سراهای نوآوری را از دیگر مزایای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان و تأکید کرد: دانشگاه متعهدانه در کنار جامعه و صنعت قرار گرفته و با احساس نیاز صنایع و اعتمادسازی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.