رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) : می توان بسیج را بحق مکتبی‌ترین و مردمی‌ترین نیروی مقاومت جهانی نامید.

پنجم آذر ماه یکی از درخشان‌ترین برگ‌های زرین انقلاب شکوهمند اسلامی و یادآور صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین در مقطع حساس و سرنوشت‌سازی است که نهال نوپای انقلاب اسلامی تازه پا گرفته بود. بسیج میعادگاه همه اقشار مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی و دستیابی به آرمان‌ها و اهداف آن تا تشکیل تمدن نوین اسلامی است. بسیج مولود ارزشمند و گرانبهای انقلاب اسلامی و یادگار امام خمینی (ره) است و بسیجیان افتخار ملت بزرگ ایران اسلامی در عرصه پایمردی و استقامت در برابر ظالمان و زورگویان و استکبار جهانی بوده و با عشق و اطاعت از ولایت مطلقه فقیه فاتح قلل افتخار در عرصه های گوناگون می باشند.

بسیج شجره طیبه ای است که در سایه آن رویش های باشکوه انقلاب اسلامی پدید آمده و بسیجیان نیز همواره در عرصه های کار، تلاش و جهاد خوش درخشیدند. بی شک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمتگذاران صدیق آن، عزت، بالندگی و اقتدار خود را مدیون تلاش ها و از خودگذشتگی های مجاهدان فی سبیل ا... و تلاش های خستگی ناپذیر مردان و زنان الهی و درایت و تدبیر و مدیریت کسانی که با تمسک به فرامین الهی، اندرزهای ائمه (ع) و رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) مدیریت را با اخلاص در عمل و حرکت در مسیر قرب الهی درآمیخته و انسانیت و شرافت را وجهه همت والای خود قرار دادند.

وجدان های آگاه و بیدار همواره ستایشگر انسان هایی است که با احساس مسئولیت و تعهد کامل به تربیت تمام اقشار جامعه همت گمارده اند و امروز که نظام مقدس‌مان هدف تهاجم گسترده اقتصادی و فرهنگی استکبار جهانی قرار گرفته بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت و نهادینه‌سازی فرهنگ بسیجی بوده و برای حفظ و استمرار فرهنگ و تفکر بسیج، باید ابعاد و ویژگی‌های این پدیده مبارک بازشناسی و معنا شود.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج به آحاد بسیجیان سلحشور و مخلص، ملت ایران و تجلیل از شهیدان و حماسه‌سازان این نهاد مقدس در عرصه‌های مختلف دفاع از انقلاب و میهن اسلامی، با تجدید عهد، پشتیبانی همه‌جانبه خود را از بسیجیان اعلام و تاکید می دارد این دانشگاه ولایی و مردمی برای حفظ نظام انقلاب اسلامی و آرمان‌های بلند امام و شهدا با نصب العین قرار دادن منویات مقام عظمای ولایت و همه جانبه در عرصه‌های مختلف تا نابودی دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی و به اهتزاز در آوردن پرچم حق بر قله‌های جهانی از پای نخواهد نشست.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر