بسم الله الرحمن الرحیم

پیام تسلیت جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به مناسبت  شهادت دانشمند هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده

إِلَّا الَّذينَ آمَنوا وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ وَذَكَرُوا اللَّهَ كَثيرًا وَانتَصَروا مِن بَعدِ ما ظُلِموا ۗ وَسَيَعلَمُ الَّذينَ ظَلَموا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبونَ
مگر کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام می‌دهند و خدا را بسیار یاد می کنند، و به هنگامی که مورد ستم واقع می‌شوند به دفاع از خویشتن (و مؤمنان) برمی‌خیزند؛ آنها که ستم کردند به زودی می‌دانند که بازگشتشان به کجاست.(سوره مبارکه شعرا آیه227)
 شکی نیست شهادت هنر مردان خداست؛ چه افتخاری از این بالاتر برای کسی که پیرو مکتب امام حسین علیه السلام است که پایان زندگیش با شهادت باشد و چقدر کوردلند آنان که ملت شهادت و ملت امام حسین را با مرگ دنیوی تهدید می کنند و به خیال خام خود می هراسانند.
هر زمان که خونی از پیکر پاک سربازان این وطن ریخته می شود، درخت تنومند ایثار و مقاومت در برابر استکبارخونخوار استوارتر، قوی تر و با صلابت تر از هر زمان دیگر می گردد و میوه های آن که جوانان پاک سرشت و زیبا نهاد در آرزوی شهادت هستند، را به ثمر می رساند. در جهانی که سیاست و قدرت با منافع مادی و هوس های شیطانی عجین گشته، خون پاک شهدای فخر آفرینی مانند شهید محسن فخری زاده به عنوان استوانه پیشرفت های علمی، دفاعی وهسته ای، نه تنها وفاداران این انقلاب را در عزم خود جدی تر می کند، بلکه افرادی که در هیاهوی تحریم های ظالمانه ابرقدرت های جهانی و سوء مدیریت برخی مدیران دچار تردید نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی شده اند را از غبار تردید بیرون آورده و درحمایت ازارزش های دینی وانقلاب مقاوم ترمی کند. حال شما بگویید چه کسانی در این میدان رزم می بازند و پیروز این میدان کیست؟
چه سفیه اند آنان که گمان می کنند با ترور دانشمندان عزیزوپرافتخار ما همچون شهید فخری زاده راهی که در صنعت خود اتکای هسته ای و دفاعی  آغاز گشته به پایان می رسد یا حتی در آن خللی ایجاد می شود! ایادی غرب واستکبار جهانی بالاخص رژیم منحوس اسراییل بدانند برنامه های هسته ای و دفاعی ایران حاصل مجاهدت انسان های مومن وشهادت طلب می باشد و هزاران اندیمشند ونخبه متعهددارد که درمکتب منورشهیدفخری زاده ها به بالندگی رسیده و مسیر پیشرفت وتعالی کشوررا با استمداد الهی وتوسل به حضرات معصومین علیهم السلام ومنویات مقام معظم رهبری (دامت برکاته) پیداکرده وبا قوت طی خواهند کرد.
البته فقدان این اندیشمند و مدیر شایسته ضایعه ای جبران ناپذیرو اسفناک است، اما سربازان وطن با تمام وجود پرچم برافراشته ملت را به نوک قله تمدن شکوفای اسلامی و ایرانی خواهند رساند و در این مسیر از زخم سنگلاخ ها و موانع وپیچ و خم راه هراسی نخواهند داشت.
در پایان ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت این قهرمان و دانشمند پرافتخار به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی، خانواده ایشان، همراهان وهمرزمان شهیدش وعموم مردم غیور ایران، با تمام وجود وفاداری خودرا با آرمان های نظام مقدس وحسینی جمهوری اسلامی اعلام نموده، به تلاش و تعهد خود در عرصه های تولید علم و خدمت به نظام و مردم ادامه خواهیم داد. درپایان، ازنهادهای مسئول انتظار داریم واکنش کوبنده، قاطع ودرس عبرت مایوس کننده ای به سردمداران وبانیان این گونه جنایات  ضدبشری نشان داده  واعمال نمایند.
 "چه زود باشد روزی که کسانی که ستم کردند، بدانند بازگشتشان به کجاست؟"
والسلام علیکم ورحمت ا... برکاته


هشتم آذرماه سال1399
هیات رئیسه، دانشجویان
اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان  بوشهر