پیام دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر

به مناسبت روز معلم

به نام خداوند جان و خرد

تَواضَعُوا لِمَن طَلَبتُم مِنهُ العِلمَ؛ امام صادق (ع)

در پيشگاه كسى كه از او دانش مى آموزيد ، فروتن باشيد .(الکافی، ج 1، ص 36)

تمام پیشرفت های معنوی و مادی بشر ریشه در تربیت افراد دارد که از منبع زلال ایمان، معرفت، تعهد و ایثار معلم سیراب می شوند. از این منظر کشور وامدار همه معلمان و استادانی است که به حق چراغ هدایت بشریت را به تأسی از پیامبر اعظم (ص) روشن و فروزان نگاه داشته اند.

از این رو اگر معلمی شغل انبیاء است، پس باید به حضرت محمّد (صلی الله علیه و آله و سلم) اقتدا کرد؛ معلّم « اعتقاد، عشق، ایثار، صبر، رحمت و گذشت».

حقیقت آن است که معلم شهید استاد مرتضی مطهری این گونه بود و با لحظه لحظه زندگانی و عمر پرثمر خویش به امت اسلام که همه را همچون فرزند خود می دانست، درس «اعتقاد»، «عشق»، «ایثار» و «صبر» ارزانی داشت.

دوازدهم اردیبهشت آغاز هفته معلم که یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام والای معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، در حریم های مقدس علمی و فضای آسمانی تعلیم و تربیت زیبا‌ترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.

اینک، در ایام پرخیر و برکت رمضان المبارک و در سالروز شهادت آن زنده همیشه جاودان و هفته بزرگداشت مقام معلم، صمیمانه ترین سپاس خود را حضور شما اساتید گرانقدر؛ فرهیختگانی که گوهر ناب وجود فرزندان این مرز و بوم الهی را به دانش، فضیلت و شرافت خود صیقل داده و می پرورانید، تقدیم می دارم.

ضمن امید به تلاش، حرکت و پایدار ماندن در این مسیر متعالی، روز بزرگداشت مقام معلم را خدمت آحاد دست اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت، به ویژه همکاران خود در دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر تبریک عرض می کنیم و سلامتی و موفقیت همه اساتید بزرگوار و خانواده محترم را از درگاه ایزد مهربان خواستاریم.

 

دکتر اسماعیل عبدالهی

دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر