چاپ دو مقاله isi از دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در مجله بین المللی هنر و آموزش

تاریخ: 96/08/15

مقاله های دکتر محمدرضا شهبازی عضو هیأت علمی گروه هنر و دکتر سعید یزدانی عضو هیأت علمی گروه ادبیات انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در مجله هنر و آموزش پذیرفته و چاپ شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مقاله اول از دکتر محمدرضا شهبازی استادیار و عضو هیات علمی گروه هنر با همکاری دکتر سعید یزدانی دیگر استادیار و عضو هیات علمی گروه ادبیات انگلیسی با عنوان «تاثیر بازی‌های نمایشی بر خلاقیت» به چاپ رسیده است. در این مقاله به بازی‌های دراماتیک به عنوان یکی از مهمترین مبانی آموزش و خلاقیت پرداخته شده و تاثیر آن بر فعالیت و یادگیری کودک مورد بررسی قرار گرفته است.
شهبازی از سویی به بازی‌های نمایشی به عنوان راهکاری بر چگونگی ارتباط با دیگران در جامعه و همچنین راهکاری برای مهارت های عاطفی و اجتماعی مختلف نگاه کرده و در سوی دیگر تأثیر این بازی ها بر توسعه شخصیت کودک مورد توجه قرار داده است.
مقاله دوم چاپ شده نیز در این مجله از دکتر سعید یزدانی و با همکاری دکتر محمدرضا شهبازی با عنوان «نقش هنر در آموزش» است.
یزدانی در این مقاله با تکیه بر این مهم که آموزش از طریق هنر تاثیر مثبتی بر روی خلاقیت و جنبه‌های اجتماعی و رفتاری انسان دارد و موجب ایجاد توانایی جدید در بینش انسان نسبت به دنیا، با عبور از قراردادهای جاهلیت و شکل دادن به اشیاء، می شود، به اهمیت هنر و نقش آن در آموزش کودکان ایرانی پرداخته و اثرات هنر بر زندگی افراد، به ویژه هنرهایی چون نقاشی، موسیقی، صنایع دستی، سینما و تئاتر را مورد شناخت و بررسی قرار داده است.
مقالات مزبور در مجله international journal of educational sciences با رتبه ISI Listed به چاپ رسیده است که در پایگاه‌های kamla-raj و Taylor & Francis نمایه شده اند.


کارگاه آموزشی سامانه پایش برنامه استراتژیک استان بوشهر برگزار شد

تاریخ: 86/08/14

کارگاه آموزشی یک‌روزه «سامانه پایش برنامه استراتژیک استان بوشهر» با حضور کارشناسان حوزه برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، علی کدخدایی مدیر و کارشناس پایش و برنامه ریزی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در کارگاه آموزشی سامانه پایش برنامه استراتژیک که به همت حوزه معاونت برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان استان بوشهر برگزار شده بود با بیان اینکه تصمیم گیری مؤثر و مفید در مواجهه با تغییرات مداوم پیرامون سازمان ها و نهادها، دغدغه بسیاری از مدیران است، اظهار کرد: «یک ابزار کمکی در پیاده سازی برنامه های استراتژیک، ایجاد نظامی یکپارچه است که بر مبنای آن برنامه های همه حوزه ها مورد ارزیابی قرار گیرد.»
کدخدایی با بیان اینکه طراحی و راه اندازی سامانه پایش برنامه استراتژیک قریب به یکسال به طول انجامید، تشریح کرد: «با این سامانه واحدهای دانشگاهی می توانند فعالیت ها و اقدامات خود را مطابق با برنامه راهبردی ارزیابی کنند.»

وی ادامه داد: «همه استان ها می توانند پس از ورود اطلاعات اولیه، واحدها و مراکز آموزشی خود را در خصوص برنامه راهبردی، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و میزان هدایت فعالیت ها را از سوی برنامه مشخص کنند.»
دکتر اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر افزون بر بازدید از این کارگاه با توجه به فعالیت های روزافزون کمی و کیفی دانشگاه ها، خواستار تفکیک و تخصصی کردن امور به منظور هماهنگی بهتر و بیشتر حوزه های معاونتی دانشگاه شد.


«لیلی تا لیلی» به قلم عضو هیأت علمی واحد بوشهر منتشر شد

تاریخ: 96/08/14

لیلی تا لیلی» به قلم عضو هیأت علمی واحد بوشهر منتشر شد
لیلی تا لیلی، نام مجموعه هفت نمایشنامه‌ای است که به قلم محمدرضا شهبازی و از سوی انتشارات سخنوران در238 صفحه به چاپ رسیده است.
دکتر محمدرضا شهبازی عضو هیأت علمی گروه ادبیات نمایشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در توصیف این اثر با بیان اینکه در نگارش این آثار نمایشی مسائل اجتماعی و ادبیات کلاسیک ایران مورد تحقیق و تفحص قرار گرفته شده است گفت: «تعدادی از این متون نمایشی در حوزه درام ایرانی و بر اساس ساختار نمایش ایرانی همچون تعزیه و سیاه بازی نگاشته شده است.»

پیش تر از این نیز از شهبازی که در اجرا و به صحنه کشیدن آثار نمایشی با ساختار نمایش ایرانی تجربیات خوبی داشته ، کتاب «مراسم آیینی نمایشی در بختیاری» به چاپ رسیده است.


«مرگ بر آمریکا» شعار کلیدی راهپیمایی‌های استکبارستیزی ملت ایران است

تاریخ: 96/08/13

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر:
«مرگ بر آمریکا» شعار کلیدی راهپیمایی‌های استکبارستیزی ملت ایران است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر «مرگ بر آمریکا» را شعار کلیدی راهپیمایی های استکبارستیزی ملت سرافراز ایران اسلامی دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، همزمان با 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر همراه با ملت ایران فریاد «مرگ بر آمریکا» سر دادند.
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر همگام با سایر آحاد مردم، با شور حسینی و روحیه استکبارستیزی با فریادهای الله اکبر و مرگ بر آمریکا جلوه ای از همدلی و وحدت را به نمایش گذاشته و ضمن اثبات به جهانیان که سازش با ظلم و زور با فرهنگ ایرانیان سازگار نیست با آرمان های رفیع انقلاب اسلامی و بنیانگذار آن تجدید میثاق کردند.

دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در حاشیه برگزاری این راهپیمایی با بیان اینکه باید همواره تلاش کنیم هویت اصیل انقلاب اسلامی که نماد انسجام و اقتدار و دلبستگی ملی است، حفظ شود به خبرنگار آنا گفت: «بحث استکبارستیزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به مثابه یکی از آموزه‌ها و دکترین‌های لا یتغیر می باشد که خاستگاه آن تعالیم قرآن و سیره معصومین علیهم السلام است.»

وی «مرگ بر آمریکا» را شعار کلیدی راهپیمایی های استکبار ستیزی ملت سرافراز ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: «روز ۱۳ آبان یادآور روحیه استکبارستیزی است و بخشی از تاریخ پر افتخار مبارزات جوانان در انقلاب اسلامی است.»

دبیر هیأت امنای استان بوشهر با تأکید بر اینکه ملت ما آمریکا را به عنوان شیطان و نماد و نمود شیطنت و فتنه گری می‌دانند، تشریح کرد: «فرمایش های مقام معظم رهبری حجت را بر همه تمام کرد و بر تمامی جهانیان ثابت شد که آمریکائیان، پیمان شکن، دروغگو و بد عهد هستند.»
عبدالهی این ایام را یک آزمون بزرگ برای مردم بیدار و آگاه کشور برشمرد و عنوان کرد: «حضور پرشور مردم در یوم‌الله سیزدهم آبان، پیام آشکار ایستادگی و مقاومت آنان در مقابل فتنه‌ها و فریبکاری‌های آمریکایی‌ها و همه مستکیران جهان است.»

سخنران این مراسم دریادار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.


پیام تسلیت دانشگاهیان استان بوشهر به فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

تاریخ: 96/08/10

در پی درگذشت پدر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی این ضایعه دردناک را به سردار قاسم سلیمانی تسلیت گفتند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، متن پیام تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به این شرح است:
کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ
رزمنده دلیر و مجاهد نستوه اسلام و انقلاب، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی
فرمانده محترم نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
درگذشت ابوی بزرگوارتان مرحوم حسن سلیمانی موجب تأثر خاطر تک‌تک ملت قدرشناس ایران اسلامی و دانشگاهیان شد.
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر این مصیبت وارده را به شما و خاندان معزز تسلیت عرض کرده، از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌کند.


دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تکیه بر مزیت‌های نسبی منطقه در آینده نزدیک خواهد درخشید

تاریخ: 96/08/07

دکتر رهبر تأکید کرد:
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تکیه بر مزیت‌های نسبی منطقه در آینده نزدیک خواهد درخشید
دکتر رهبر در جلسه تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه امروز دانشگاه آزاد اسلامی به درخت تنومندی تبدیل شده است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر می‌تواند با تکیه بر مزیت‌های نسبی منطقه زرخیز بوشهر، در آینده‌ای نزدیک بدرخشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن تسلیت ماه صفر و اربعین حسینی ، گفت: جلسه امروز، جلسه تکریم و معارفه است. تکریم از برادر عزیز و زحمتکش دکتر قیصری که مسئولیت سنگین دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر را برعهده داشت و قرار است این مسئولیت به دست دکتر عبداللهی که عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است و در پست‌های مدیریتی دانشگاه نیز مسئولیت‌هایی داشته، سپرده شود.
وی با بیان اینکه دکتر قیصری و دکتر عبداللهی دو رأس هرم مدیریتی بوده‌اند و امور دانشگاه به تنهایی به دست این دو فرد انجام نشده است، گفت: در این امر خطیر، تمام مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ازجمله اساتید، کارکنان و دانشجویان مشارکت داشته‌اند و باید از تمامی این عزیزان تشکر و قدردانی کنم.
دکتر رهبر با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر به یک درخت تنومند تبدیل شده است، گفت: ان‌شاءالله این دانشگاه با کمک تمام اساتید، دانشجویان، کارکنان، مسئولان محلی و... بتواند با تکیه بر مزیت‌های نسبی منطقه‌ زرخیز بوشهر، در آینده نزدیک بدرخشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه استان بوشهر یک استانی ساحلی با کیلومترها منطقه ساحلی است، گفت: هر متر از این ساحل می‌تواند برای استان منشأ خیر و برکت باشد. این استان یک استان زرخیز است و به جهت مزیت‌هایی ازجمله اقتصاد دریا و اقتصاد نفت و گاز و در کنار آن، علم و دانش، می‌تواند یک استان پربرکت و ثروتمند باشد.
وی افزود: البته علم و ایمان همزمان با هم و به عنوان دو بال به پیشرفت جامعه کمک می‌کند و ان‌شاءالله دانشگاه آزاد اسلامی با کمک تمامی مجموعه خود، بتواند در راه اعتلای کشور جمهوری اسلامی ایران، خدمت‌گزار خوبی باشد.


دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت مطلوبی برای توسعه کیفی فعالیت ها دارد

تاریخ: 96/08/07

دکتر ولایتی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر مطرح کرد:
دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت مطلوبی برای توسعه کیفی فعالیت ها دارد دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه، صبح امروز با آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ولایتی در این دیدار با بیان اینکه برای ما توفیقی است که در این استان و گوهر ارزشمند ساحلی ایران حضور داریم، گفت: ان‌شاءالله در این دوره و با حضور همکاران، بزرگان، صاحبنظران و مدیران خوبی نظیر دکتر رهبر، هر سه رکن دانشگاه آزاد اسلامی که شامل دانشگاهی بودن آن، آزاد بودنش به لحاظ اینکه محدودیتی برای توسعه و ارتقا ندارد و اسلامیت محقق شود.
دکتر ولایتی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت بسیار بالایی دارد و یکی از دستاوردهای انقلاب است که در دنیا نظیر ندارد، گفت: ممکن است در برخی موارد به دلیل رخوت یا بی‌توجهی، استفاده خوبی از این ظرفیت عظیم نشده باشد اما نکته مهم، ویژگی اسلام در علم‌جویی و علم‌خواهی و خصوصیت مردم ایران در علم‌طلبی است.
وی افزود: 50درصد سهم تمدن و فرهنگ اسلامی مدیون ایرانی‌هاست و این واقعیت تاریخ است.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ویژگی مردم ایران در علم‌طلبی و علم‌خواهی، یکی از سرمایه های کشور است، گفت: ما به لحاظ تعداد دانشجویان، مقام چهارم دنیا را در اختیار داریم و این یعنی هرکسی در هر درجه و با هر برخورداری اقتصادی در کشور به دنبال تحصیل علم و ارتقای علمی است که این موضوع یکی از مهمترین ظرفیت های کشور است.
وی خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه آزاد اسلامی دارای عزمی راسخ باشد، بالاترین امکان برای رشد و ترقی را در اختیار دارد. البته باید مدیریت مومن به کار و ساعی در دانشگاه وجود داشته باشد. خوشبختانه یکی از اموری که در این دوره انجام شد، این بود که افرادی که توانمند هستند و می‌خواهند توان خود را در اختیار ارتقای علم بگذارند، در رأس کار قرار گیرند.
حضور در خدمت بزرگان منطقه، ایجاد انس و الفت خواهد کرد
دکتر ولایتی در ادامه با بیان اینکه در هرکدام از استان های کشور که تکریم و معارفه باشد، با وجود کمبود زمان و مشکلات دیگر، سعی می‌کنیم در آن مراسم حضور داشته باشیم، گفت: این حضور در واحدهای مختلف سراسر کشور، باعث شناسایی متقابل، حضور در خدمت بزرگان منطقه و ایجاد انس و الفت خواهد کرد و این انس و دوستی، زمینه اصل همکاری صمیمانه را برقرار می‌کند که خارج از قید و بندهای اداری است.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از قید و بندهای بروکراتیک آزاد است و ظرفیت خوبی برای پیشرفت دارد.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه در کشور باید به اقتضای جغرافیا و محیط منطقه، ایجاد و توسعه رشته ها صورت گیرد، گفت: این استان با دارا بودن خارگ و عسلویه، منابع استخراج نفت و گاز است، همچنین دریا به عنوان مرکز نعمت های لایتناهی، بنابراین اگر دانشگاه آزاد اسلامی به ایجاد و توسعه رشته هایی مرتبط با ویژگی های جغرافیایی و نیازمندی های منطقه ای بپردازد، موفق‌تر خواهد بود. جهت‌گیری مدارس سما نیز باید مرتبط با رشته های متناسب با نیازمندی های منطقه باشد. در این صورت دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به محور پیشرفت و توسعه اقتصاد دانش بنیان تبدیل شود.


نیازمند مراکز آموزش عالی با نگاه تولید علم ،خودکفایی و دارای فرهنگ اسلامی هستیم/ همه از دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کنند

تاریخ: 96/08/07

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:
نیازمند مراکز آموزش عالی با نگاه تولید علم ،خودکفایی و دارای فرهنگ اسلامی هستیم/ همه از دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کنند
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: حضور دکتر ولایتی و دکتر رهبر که مورد اعتماد مقام معظم رهبری هستند، در دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقش بسیار مهمی در رشد و تعالی علم و دانش و تربیت عالم داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آیت الله صفایی بوشهری در دیدار با دکتر ولایتی و دکتر رهبر با خیرمقدم و آرزوی توفیق برای دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بی‌تردید علم، دانش و فناوری و محصولات علمی در علوم پایه و علوم انسانی، همواره در طول تاریخ مایه اقتدار هر نظامی بوده است.
وی با بیان اینکه علم مهمترین زیرساخت توسعه و پیشرفت هر کشوری است، گفت: اگر این علم در بستر دینی قرار گیرد، عامل رشد و اقتدار الهی نظام خواهد شد.
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر پیشرفت علمی کشور گفت: پیشرفت علمی نظام تحول عظیمی است که در طول تاریخ بی‌نظیر بوده و خوشبختانه مراتب علمی ایران به طور فزاینده ای رشد کرده و مایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها نقش مهمی در این عرصه دارند، گفت: ما به مراکز آموزش عالی با نگاه تولید علم و خودکفایی و دارای فرهنگ اسلامی نیاز داریم چرا که اگر علم در راستای انقلاب و اسلام نباشد، دارای عنصر انحرافی خواهد بود اما اگر در بستر اسلام و با نگاه انقلابی باشد، مقدس است و عنصری بسیار قوی برای رشد و پیشرفت خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: نقش دکتر ولایتی و دکتر رهبر که مورد اعتماد مقام معظم رهبری هستند، در دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقش بسیار مهمی در رشد و تعالی علم و دانش و تربیت عالم داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، ضمن آرزوی توفیق برای دکتر عبدالهی، از تلاش های دکتر قیصری در زمان تصدی مسئولیت در دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی کرد . آیت الله صفایی بوشهری ابراز امیدواری کرد که مشکلات و مسائل مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی حل شود و همه از این دانشگاه حمایت کنند.
وی خطاب به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خواستار شد که با همان نگاه دکتر ولایتی، رشد علم، اسلامیت و انقلابی بودن که سه رکن مورد تاکید مقام معظم رهبری است را در پیش گیرند.
آیت الله صفایی بوشهری در ادامه با ارائه توضیحاتی درخصوص ویژگی های استان بوشهر گفت: در این استان اخلاق سیاسی حاکم است و وحدت فوق‌العاده‌ای در بین مردم موج می‌زند. این وحدت در سایه ولایت و هدایت های مقام معظم رهبری شکل گرفته است. استان بوشهر دارای انقلابی‌ترین مردم است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بنده همواره در جلسات هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی شرکت می‌کنم و برای این دانشگاه آرزوی توفیق دارم.


فرمانده سپاه امام رضا(ع) دشتی: دانشگاه آزاد اسلامی در بعد فرهنگی پیشتاز است

تاریخ: 1396/08/07

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج با فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی دیدار کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه، فرمانده سپاه امام رضا(ع) دشتی در این دیدار گفت: «تربیت افرادی متدین و کارآمد بزرگ‌‌ترین دستاورد دانشگاه آزاد در عرصه ملی است.» سرهنگ غضنفری از فعالیت‌‌‌های چشم‌‌‌گیر دانشگاه آزاد اسلامی در بخش فرهنگی قدردانی کرد و افزود: «سه مرکز آموزش عالی در شهرستان دشتی وجود دارد، اما دانشگاه آزاد در بعد فرهنگی پیشتاز است.» وی تأکید کرد: «دشمنان ایران اسلامی و سران برخی از کشورهایی که دم از مسلمانی می‌‌‌زنند اما بوی از مسلمانی نبردند، بدانند که نمی‌‌توانند هیچ خدشه‌‌ای به ارزش‌‌‌های نظام و انقلاب اسلامی وارد کنند.» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج هم در دیدار با فرمانده سپاه امام رضا(ع) دشتی گفت: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار و محبوب ملت بزرگ ایران است.» علیرضا چمکوری افزود: »سپاه مظهر قدرت و ستون عظیم انقلاب اسلامی است و هجمه استکبار جهانی به دلیل این است که داعش که با حمایت آمریکا به وجود آمده و مورد پشتیبانی مالی عربستان و امارات قرار دارد با اقدامات سپاه در منطقه زمین‌‌گیر شد.» وی ادامه داد: »تلاش داریم با تعمیق هویت‌‌های اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نشاط فرهنگی و معنوی را در محیط دانشگاه افزایش دهیم و اعتقاد داریم نقش استادان در تحکیم پایه‌‌های اعتقادی دانشجویان بسیار مؤثر است. زیرا استادان مؤمن و متعهد تأثیر بسیار عمیقی بر تربیت دانشجویان متعهد در جامعه دارند.« رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج خاطرنشان کرد: »باید با الگو از فرهنگ ایثار و شهادت از ظرفیت‌‌‌ها استفاده و روی اعتقادات نسل جوان دانشجو کار کنیم تا استکبار جهانی نتواند بر این قشر غلبه پیدا کند.« وی افزود: »این دیدار در راستای تحکیم ارتباط و همدلی بین سپاه پاسداران و دانشگاه آزاد اسلامی و تنظیم همکاری‌های منطبق بر برنامه‌‌های طرفین است.»


دکتر عبدالهی مطرح کرد: اقتصاد مقاومتی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان از برنامه‌های مهم دانشگاه آزاد استان بوشهر

تاریخ: 1396/08/07

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تاکید کرد:‌ باید اقتصاد مقاومتی را در دانشگاه آزاد اجرایی کنیم و از هزینه‌های غیرضروری بپرهیزیم. به گزارش روابط عمومی دانشگاه بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در مراسم تکریم و معارفه روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد همواره مورد تقدیر امام راحل قرار گرفته بود و امروز هم مورد توجه رهبر معظم انقلاب است. باید با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهیم بتوانیم یکی از تاکیدات مهم رهبر انقلاب که همان اقتصاد مقاومتی است را در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی کنیم. عبدالهی در پایان تاکید کرد: امیدوارم که بتوانم این امانت مهم را حفظ کنم و در این راه مهم و خطیر موفق شوم. ما باید از هزینه‌های غیرضروری اجتناب و شرکت‌های دانش‌بنیان را تقویت کنیم. دکتر یوسف قیصری، رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر هم گفت: زمانی که سال 92 دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر را تحویل گرفتم، بالای 8 میلیارد تومان بدهی و حقوق‌های معوقه داشت، اما با لطف پروردگار و همکارانم توانستم شاخص‌های منفی این دانشگاه را مثبت کنم. قیصری گفت: من هر تصمیمی که برای دانشگاه آزاد استان گرفتم با مشورت و سیاست‌های شورا همراه بوده است و هیچ کاری را بدون نظر این شورا انجام ندادم. او ادامه داد: از دکتر رهبر و دکتر ولایتی تشکر می‌کنم و به سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تبریک می‌گویم و امیدوارم در این مسیر خطیر موفق و پیروز شود. قیصری گفت: بر خود لازم می‌دانم که یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را گرامی بدارم.


دکتر فرهاد رهبر: رؤسای واحدها در افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای آتش به اختیار عمل کنند

تاریخ: 1396/08/07

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: مسئولان و رؤسای تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای آتش به اختیار عمل کنند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این جلسه اعضای شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر دغدغه‌ها، مشکلات، انتقادات و پیشنهادهای خودشان را برای پیشرفت و توسعه این دانشگاه در استان ارائه و مطرح کردند. دکتر فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بعد از شنیدن سخنان اعضای شورا گفت: شما باید نیازهای منطقه را شناسایی کنید و براساس آن ظرفیت‌های خودتان را گسترش دهید. اینکه تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد دچار افت شده طبیعی است، زیرا دانشگاه‌های دولتی هم با صندلی‌های خالی مواجه هستند و این فقط مختص دانشگاه آزاد نیست. او ادامه داد: شما مسئولان، اعضای شورا باید درآمدهای غیرشهریه‌ای خودتان را افزایش دهید و به فکر تعداد دانشجویان و افزایش آن در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نباشید، زمانی در کشور 24 میلیون دانش‌آموز داشتیم و امروز این تعداد به 12 میلیون دانش‌آموز رسیده است. فرهاد رهبر تاکید کرد: شما با ظرفیت‌های استان بوشهر می‌توانید اقتصاد دریایی داشته باشید. چرا به فکر افزایش تعداد دانشجویان هستید؟ اگر درآمد غیرشهریه‌ای‌تان را در این چند سال افزایش داده و به فکر آینده‌تان بودید، امروز نه تنها شما، بلکه بقیه واحدها با چنین مشکلاتی مواجه نمی‌شدند. او در پایان تصریح کرد: من از این تریبون اعلام می‌کنم که مسئولان و رؤسای تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای آتش به اختیار عمل کنند و هر اقدامی که باعث افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای می‌شود را باید انجام دهند.


دکتر علی‌اکبر ولایتی مطرح کرد: لزوم پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تکیه بر ظرفیت‌های استانی

تاریخ: 1396/08/07

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: استان بوشهر دارای دریا، نفت، گاز، ساحل و انرژی است و من از سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر می‌خواهم با تکیه بر این ظرفیت‌ها باعث پیشرفت دانشگاه آزاد در این استان شود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دکتر علی‌اکبر ولایتی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: بیش از 5 میلیون دانشجو در ایران مشغول به تحصیل هستند و با توجه به جمعیت 80 میلیونی کشورمان، این موضوع در دنیا در نوع خودش بی‌نظیر است. او ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است و ما اعضای یک خانواده هستیم و این خانواده بزرگ در سراسر ایران وجود دارد. رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی به ظرفیت بالای حوزه علمیه قم اشاره کرد و گفت: می‌توان گفت حوزه علمیه قم بزرگترین حوزه علمیه جهان است و ما باید وحدت حوزه و دانشگاه را بیشتر از پیش افزایش دهیم. ولایتی تاکید کرد: استان بوشهر دارای دریا، نفت، گاز، ساحل و انرژی است و من از سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر می‌خواهم با تکیه بر این ظرفیت‌ها باعث پیشرفت دانشگاه آزاد در این استان شود. از زحمات دکتر قیصری تشکر می‌کنم. ایشان تلاش‌های بسیاری برای پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر انجام دادند و من امیدوارم که سرپرست جدید این دانشگاه بتواند از ظرفیت‌های مهم این استان استفاده کند.


دکتر عبداللهی: حوزه پژوهش، مکمل برنامه‌های درآمدزای دانشگاه

تاریخ: 96/07/30

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر مطرح کرد
دکتر عبداللهی: حوزه پژوهش، مکمل برنامه‌های درآمدزای دانشگاه
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: در شرایط کنونی حوزه پژوهش دانشگاه، مکمل جدی برنامه‌های درآمدزایی در دانشگاه و استان است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در دیدار با مدیران حوزه معاونت پژوهش و فناوری این واحد دانشگاهی با بیان اینکه وظیفه اصلی دانشگاه تمهید شرایط و زمینه‌سازی برای کاربرد دانش است، گفت: «اصولاً دانشگاه‌ها بر آموزش محور بودن سازماندهی شده‌اند و این در حالی است که پژوهش و تولید علم و فن آوری از مهمترین عناصر رشد و توسعه محسوب می شود.»
عبداللهی با بیان اینکه در جهان امروز پیشرفت و توسعه کشورها بر مبنای علم و دانش استوار است، اظهار کرد: «کشورهای توسعه یافته از طریق و مسیر توسعه همه جانبه علمی به توسعه اجتماعی، اقتصادی و صنعتی دست یافته اند.»
وی شکوفایی پژوهش و تولید علم و فن آوری را از مهمترین عناصر رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و سیاسی کشورها برشمرد و تشریح کرد: «خودکفایی در تولید علم و متعاقب آن دستیابی به ثروت از علوم و پژوهش های علمی، کلید توفیق، استواری و سربلندی کشورها در جهان امروز است.»

وی با تأکید بر اینکه باید در برنامه‌ریزی‌های، توجه مناسبی به امر پژوهش و فن آوری صورت پذیرد، تصریح کرد: «پژوهش و فن آوری باید به عنوان یک نیاز حیاتی و نیروی محرکه پیشرفت، توسعه پایدار و رسیدن به رفاه جامعه در اولویت قرار گیرد.»
عبداللهی ادامه داد: «بدیهی است در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز با شناسایی ظرفیت های تخصصی و تجربیات موجود مبادرت به برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت جهت دستیابی به اهداف متعالی دانشگاه کرد.»
در ادامه این جلسه، دکتر اسماعیل کوه گردی معاون پژوهش و فناوری واحد بوشهر گزارشی از فعالیت های پژوهشی واحد و اهداف و برنامه های آتی ارائه داد.


دانشگاه آزاد اسلامی بازویی کارآمد در حل مشکلات شهری و آسیب‌های اجتماعی است

تاریخ: 96/08/02

رئیس واحد بوشهر در دیدار با اعضای شورای شهر عنوان کرد
دانشگاه آزاد اسلامی بازویی کارآمد در حل مشکلات شهری و آسیب‌های اجتماعی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بازویی کارآمد در حل مشکلات شهری و آسیب‌های اجتماعی است، گفت: موضوع مسائل و آسیب‌های اجتماعی جزو اولویت‌هاست و ساماندهی آن نیاز به برنامه مدون و عملیات اجرایی درازمدت دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر با تشکر از توجه ویژه آنان به دانشگاه آزاد اسلامی و با تأکید بر اینکه این دانشگاه قطعا از نظر و راهنمایی همه صاحب نظران در پیشبرد اهداف متعالی خود بهره خواهد برد، اظهار کرد: «وظیفه دانشگاه آزاد اسلامی در وضعیت کنونی کشور، برطرف کردن دغدغه های مقام معظم رهبری در بحث کاربردی کردن علوم و مواجهه دانش بنیان با آسیب های اجتماعی است.»
عبداللهی با بیان اینکه سابقه خدمت رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به مردم و کشور بیش از سه دهه است ادامه داد: «بحمدالله دانشگاه آزاد اسلامی با حرکت پرشتاب به سمت کاربردی و تجاری سازی پژوهش، گام های استواری برداشته است.»

دبیر هیأت امنای استان بوشهر با تأکید بر اینکه از بدو تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون، این دانشگاه خدمات ارزنده ای در عرصه های علمی و پژوهشی به مردم شریف ایران کرده است، خاطرنشان کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی، نهادی مردمی، انقلابی و متعلق به آحاد مردم و ملت عزتمند ایران است که باید این وجوه را بیش از پیش دنبال و اثبات کنیم.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در این دانشگاه بیش از 400 عضو هیأت علمی مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: «این یک سرمایه اجتماعی قوی است که می تواند به نحو شایسته در حل مسائل استان کمک کند.»
رئیس واحد بوشهر با ابراز خرسندی از اعلام آمادگی اعضای شورای شهر بوشهر در کمک به حل مسائل و مشکلات دانشگاه و تحقق ایده ها و اهداف این دانشگاه، گفت: «کامیابی در این مسیر سخت، همکاری همه جانبه نهادهای استانی را می طلبد که قطعا حمایت شورای شهر، در این رابطه بسیار راهگشا است.»

عبداللهی از فعال کردن بیشتر گروه های علمی و استفاده بهینه از ظرفیت های کاربردی آنان در ایجاد پایگاه ها و مراکز علمی – تخصصی خبر داد و تصریح کرد: «دانشجویان و استادان دانشگاه با بهره گیری از ظرفیت علمی مناسب خود، بازویی کارآمد و قابل اتکا و اعتماد در حل مشکلات شهری، عمرانی، آسیب های اجتماعی و.... برای مدیران استانی خواهند بود.»
در این نشست، اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر نیز به بیان دغدغه ها و نظر خود پرداختند.


دکترعبداللهی: کیفی‌سازی پیش‌شرط موفقیت و مقبولیت است

تاریخ: 96/07/28

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه مأموریت ویژه امروز دانشگاه تعامل حداکثری با نهادهای ارزشی، انقلابی است، گفت: باید با حفظ جایگاه و منزلت دانشگاه آزاد اسلامی در گستره آموزش عالی کشور، اهداف و برنامه‌های خود را دنبال و اجرایی کنیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نهادی است مردمی و متعلق به آحاد ملت، اظهار کرد: «هیچ نهاد، سازمان، دولت و کشوری بدون اعتماد و سرمایه مردمی قادر به انجام وظایف خود نیست.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر قانون تکریم ارباب رجوع در نظام اداری کشور، تشریح کرد: «باید رفتارها و اعمال به گونه ای باشد که مراجعین و مخاطبین فاصله ای بین خود و ما احساس نکنند و بر این باور برسند که مشکلات مالی، اقتصادی و دغدغه هایش را به خوبی شناخته در اولویت قرار داده و در راستای برطرف کردن آنان تلاش می کند.»
عبداللهی با تأکید بر اینکه باید به نحوی عمل کنیم که کوچکترین تردید در مخاطب در بحث کفایت و کارایی مجموعه استان ایجاد نشود، خاطرنشان کرد: «در شرایط فعلی، کیفیت و کیفی سازی امور پیش شرط موفقیت و مقبولیت است.»
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه مأموریت ویژه امروز دانشگاه آزاد اسلامی استان تعامل حداکثری با نهادهای ارزشی، انقلابی و دستگاه های اجرایی، خدمت رسانی بهتر و بیشتر به قشر فرهیخته دانشجو و تعالی علمی و دانش بنیان کشور است، گفت: «باید با حفظ جایگاه و منزلت دانشگاه آزاد اسلامی در گستره آموزش عالی کشور به عنوان بازویی کارا و پرتوان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اهداف و برنامه های خود را دنبال و اجرایی کنیم.»

وی با بیان اینکه بسیاری از نهادها و سازمان های دولتی به ظرفیت غنی و پربار دانشگاه آزاد اسلامی نیاز دارند، تشریح کرد: «در معرفی دانشگاه باید با دقت خاص و ریزبینانه عمل کنیم و با ارائه بهترین چهره و کیفیت، نقش محوری در تصمیمات استان و کشور داشته باشیم.»
این مسئول نیاز دانشگاه آزاد اسلامی را در مقطع کنونی به تفکرات، برنامه ها، اقدامات و تلاش های جدید و نوین دانست و تشریح کرد: «قطعا دانشگاه با تکیه بر توانایی ها، امکانات و تمامی سرمایه های انسانی، مادی و معنوی خود برای خروج از وضعیت موجود تلاش خواهد کرد.»
وی با بیان اینکه ملت ایران، ملتی تاریخ ساز است و ما نیز بخشی از همین ملت هستیم، عنوان کرد: «همانگونه که مردم این مرز و بوم از سخت ترین شرایط سربلند بیرون آمده اند، ما نیز خواهیم توانست با برنامه ریزی دقیق و حساب شده، معطوف به آینده و با رعایت اعتدال و صرفه جویی در هزینه ها به ساحل آرامش دست یابیم.»
این مسئول با محکوم کردن اقدامات و سیاست های ظالمانه آمریکا، اعلام کرد: «شگفت آور است که بر کشوری که داعیه حکمرانی بر جهان را در سر می پروراند، فردی قرار گرفته که شناخت حداقلی از تاریخ، جغرافیا، مردم شناسی و جغرافیای انسانی ندارد.»
وی ادامه داد: «دولت های پیشین آمریکا و دیگر زورگویان جهان به خوبی ملت و پاسداران این مرز و بوم را شناخته اند و اقدامات و توانمندی های آن ها را ارج می نهند.»

عبداللهی جملات و کلمات موهن به کار رفته توسط رئیس جمهور ایلات متحده را ناشی از استیصال او دانست و تشریح کرد: «این آشفتگی و درماندگی، نتیجه ضرب شست و زهرچشمی است که ملت ایران و بویژه جان برکفان سپاه پاسداران نه تنها در کشور بلکه در کل منطقه بر طبل توخالی آمریکائیان وارد کرده اند و به همین علت آنان برای تخریب و تضعیف این نهاد پرقدرت، تلاش مذبوحانه ای به کار بسته اند.»
رئیس واحد بوشهر با بیان اینکه بی شک می توان جمله معروف بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران، امام راحل که فرمودند: «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.»، اینگونه تعمیم داد که اگر سپاه نبود، منطقه خاورمیانه نیز نبود، گفت: سپاه پاسداران، نماد صلابت و اقتدار ملت در برابر استعمارگران و دشمنان و آبروی هزاران ساله این مرز و بوم است.
شانزدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حالی برگزار شد که این جلسه بیشتر حول آشنایی روسای واحدها و مراکز استان با مدیریت جدید استان و ارائه گزارشی از عملکرد و اهداف آتی دانشگاه های آزاد اسلامی استان برگزار شد و علاوه بر آن در این جلسه، دکتر عبداللهی از زحمات و خدمات ارزنده دکتر یوسف قیصری رئیس قبلی واحد بوشهر به نیکی یاد کرد و علاوه بر آن یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی مؤسس فقید مجموعه وزین دانشگاه آزاد اسلامی گرامی داشته شد.


رئیس واحد بوشهر: بیشترین آسیب تحولات سیاسی متوجه دانشگاه آزاد اسلامی بوده است

تاریخ: 96/07/26

در دیدار با نماینده مردم دشتی در مجلس
رئیس واحد بوشهر: بیشترین آسیب تحولات سیاسی متوجه دانشگاه آزاد اسلامی بوده است
رئیس واحد بوشهر با گلایه از اینکه بیشترین آسیب و گزند در تحولات سیاسی چند سال گذشته کشور متوجه دانشگاه آزاد اسلامی بوده است، گفت: کم لطفی در مواجه با خواسته‌ها و اقدامات قانونی و بحق دانشگاه در مقایسه با دیگر مراکز آموزش عالی، این دانشگاه مردمی و انقلابی را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در دیدار با سیدکمال الدین شهریاری نماینده مردم شریف دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، با ابراز خرسندی از علاقه، شناخت و آگاهی عمیق و خالصانه دکتر شهریاری در مجلس شورای اسلامی نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی و مسائل و مشکلات مربوط به این دانشگاه، گفت: «ارتباط دیرینه و حمایت نمایندگان مجلس از این دانشگاه، علاوه بر تقویت امید، این نوید مسرت بخش را در ما ایجاد می کند تا با تلاش بیشتر، ذخایر عظیم و غنی دانشگاه آزاد اسلامی در مرتفع کردن مشکلات و کاستی های مردم و کمبودهای دانشگاه مد نظر قرار دهیم.»
رئیس واحد بوشهر با اعلام نارضایتی از عدم اهتمام به عملکرد درخشان دانشگاه آزاد اسلامی توسط برخی از مسئولان و سازمان ها، تصریح کرد: «به عنوان مثال، متاسفانه در اجرای دستورالعمل ها و بخشنامه ها در وزارت علوم منافع و مصالح این نهاد مردمی به نحو شایسته مورد توجه قرار نمی گیرد.»

عبداللهی با بیان اینکه ظرفیت علمی، تخصصی و زیرساخت های دانشگاه آزاد اسلامی قابل اتکا و افتخار است، ادامه داد: «کیفیت دانشگاه آزاد اسلامی، به هیچ عنوان قابل قیاس با مراکز جدید آموزش عالی نیست.»
وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نهادی مردمی و انقلابی است که بخش عظیمی از بار آموزش عالی کشور را بر دوش می کشد ، ابراز امیدواری کرد با یاری دولتمردان و نمایندگان مجلس، مشکلات پیش روی این شجره طیبه انقلاب هرچه سریعتر برطرف شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه وضعیت کنونی این دانشگاه بسیار حساس است، تصریح کرد: «انتظاری که از همه مسئولان داریم این است که در این برهه، با نگاه برابر، عادلانه، عالمانه و دلسوزانه تصمیم گیری شود تا مسئولان دانشگاه با دلگرمی و امید بیشتر خود را وقف مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی کنند.»

وی از ظرفیت مطلوب دانشگاه در ایجاد و توسعه رشته های پزشکی و پیراپزشکی در استان خبر داد و گفت: «با تحقق این مهم، بخشی از کمبود های استان در حوزه سلامت کاسته می شود.»
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه این دانشگاه نباید دچار سیاست زدگی شود، عنوان کرد: «امروز دانشگاه آزاد اسلامی تحت هدایت رهبر فرزانه انقلاب در راستای اهداف علمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا تلاش می کند.»


تحقق منویات رهبری در عرصه آموزش عالی، موجب رضایتمندی مردم است

تاریخ: 96/07/25

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
تحقق منویات رهبری در عرصه آموزش عالی، موجب رضایتمندی مردم است
رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان با هدف ارزیابی فضای فرهنگی دانشگاه، اولویت‌بندی فعالیت‌های فرهنگی و راهکارهای همکاری بهتر دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در این دیدار با تأکید بر اینکه تحقق منویات مقام معظم رهبری موجب توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، علمی، فرهنگی و ... دانشگاه خواهد شد، گفت: «دستیابی به این مهم علاوه بر تحقق رسالت دانشگاه و آموزش عالی کشور، موجب جلب بیشتر اعتماد عمومی و رضایتمندی مردم خواهد بود.»
عبداللهی با تأکید بر وجود سلیقه های مختلف فکری و سیاسی در دانشگاه، اظهار کرد: «تلاش برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و سیاست های کلان ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه آموزش عالی و تولید علم، نقطه مشترک همه خدمتگزاران به اسلام، انقلاب و کشور است.»

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر هم با ابراز خرسندی از برگزاری و پاسداشت همیشگی و باشکوه برنامه ها و مناسبت های مذهبی و فرهنگی مختلف در دانشگاه، تصریح کرد: «تقویت مجموعه های فرهنگی جزو ضرورت هاست و امیدواریم تا با همکاری و همفکری بیشتر بتوانیم با ترسیم چشم انداز و تعیین اهداف در راستای عملیاتی شدن این اهداف و اعتلای روزافزون دانشگاه گام های مؤثر برداریم.»
این مسئول ادامه داد: «قطعا در هر فعالیتی برخی نگرانی ها وجود دارد اما با هماهنگی، همگرایی و همفکری مدیران دانشگاه با نهادهای انقلابی و ارزشی می توان آنها را زدود.»
وی با تأکید بر اینکه کار فرهنگی باید با خلوص نیت، عشق و علاقه انجام شود، عنوان کرد: «اسلامی سازی دانشگاه فقط رعایت شکل ظاهری مناسک فرهنگی نیست، بلکه باید با دل و جان به مسائل اسلامی توجه و عمل کرد.»


نماینده مجلس: رشد بی‌رویه مراکز آموزش عالی به صلاح کشور نیست

تاریخ: 96/07/26

در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
نماینده مجلس: رشد بی‌رویه مراکز آموزش عالی به صلاح کشور نیست
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه، محل استقرار و تکاپوی نخبگان علمی کشور است، گفت: تصمیمات و عملکرد دانشگاه و دانشگاهیان در بسیاری از عرصه ها راهگشا است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سیدکمال الدین شهریاری در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بنده از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی هستم، تشریح کرد: «از چندین جهت تعصب خاص بر دانشگاه آزاد اسلامی داشته و بر عملکرد و فعالیت دانشگاه حساسیت ویژه ای دارم.»
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حضور 6 ساله خود به عنوان قائم مقام معاون عمرانی این دانشگاه، افزود: «بسیاری از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه در این دوره به تصویب و اجرا درآمد، عنوان کرد: «همواره آرزو دارم، شاهد رشد روزافزون دانشگاه آزاد اسلامی باشم.»

این مسئول با ابراز گلایه از رشد بی رویه مراکز آموزش عالی در کشور، گفت: «متاسفانه این روند به صلاح آموزش عالی نیست و آسیب های فراوانی به مراکز آموزش عالی با قدمت رسانده و موجب تنزل سطح کیفی آموزش عالی شده است.»
وی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی، مدیریت نقش اساسی در حیات، کارایی و ارتقا کمی و کیفی دانشگاه ایفا می کند، اظهار کرد: «امید است با حضور رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان و نیروهای متخصص و متعهد دانشگاهی در سایه تصمیمات عقلایی و بهره گیری از مشاوران زبده، نواقص کوچک موجود بر طرف شده و بالندگی دانشگاه را بیش از پیش شاهد باشیم.»

شهریاری با تأکید بر اینکه افراد باید بینش سیاسی داشته باشند اما در موقعیت و منصب خود سیاسی کار نکنند، گفت: «عملکرد و تصمیمات مدیران، نقش بسزایی در فراز و فرودهای آن سازمان دارد.»
وی ادامه داد: «مدیران باید همواره مصالح ملی، کشور، مردم و کارکنان خود را در نظر داشته و در برآورده کردن اهداف سازمان تمام تلاش خود را انجام دهند.»
این مسئول دانشگاه را محل استقرار و تکاپوی نخبگان علمی کشور برشمرد و تصمیمات و عملکرد دانشگاه و دانشگاهیان در بسیاری از عرصه ها راهگشا دانست و آمادگی خود را در حمایت همه جانبه از دانشگاه اعلام کرد.


حجت‌الاسلام حسینی: قدرشناسی جایگاه ولی فقیه بر همگان واجب است

تاریخ: 96/07/25

در اجتماع اعتراضی دانشگاهیان واحد بوشهر
حجت‌الاسلام حسینی: قدرشناسی جایگاه ولی فقیه بر همگان واجب است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توجه بر دوراندیشی و عدم خوشبینی رهبر فرزانه انقلاب از مذاکرات با آمریکای جهانخوار، گفت: امروز با گذشت چند سال از تعهدنامه برجام و صرف هزینه‌های هنگفت برای نظام به نقطه صفر رسیدیم.»

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت الاسلام سیدمرتضی حسینی در تجمع اعتراض آمیز دانشجویان، استادان و کارکنان بوشهری نسبت به سخنان بی پایه و اساس رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه در این برهه حساس سیاسی کشور، ضروری است که بیش از پیش اهمیت جایگاه رهبر معظم انقلاب را در فرماندهی نظام مقدس جمهوری اسلامی بشناسیم، اظهار کرد: «علاوه بر اهمیت شناخت جایگاه رهبری، آشنایی با وظیفه خود، تبعیت محض و ملاک قراردادن نصایح و اندرزهای حکیمانه ایشان از واجبات است.»
حسینی از مقام معظم رهبری به عنوان یک کارشناس برتر و خبره سیاسی نام برد و با گفتن ضرب المثل معروف، آزموده را آزمودن خطاست، تشریح کرد: «زمانی که معظم له روی خوش نشان دادن به آمریکا و دشمنان دیرینه ایران و انقلاب را، فریبی بزرگ می دانست، متاسفانه برخی سیاسیون صحبت از ایجاد رابطه با آمریکا دم می زدند و برجام را دریچه ای رو به آینده باز کشور تصور کرده و برای آن نقشه های خوشبینانه ترسیم می کردند.»
این مسئول با باطل خواندن خیال های خام رئیس جمهور آمریکا، عنوان کرد: «سخنان ترامپ، فاقد ارزش پاسخگویی است.»
وی با بیان اینکه برای برخی از دوستان نسبت به فرجام برجام سؤالات و احیانا نگرانی هایی به وجود آمده است، تصریح کرد: «در پاسخ باید گفت، مگر در قبل از اجرایی شدن معاهده برجام چه ضرری متوجه ما بود که امروز نگران از دست رفتن برجام باشیم؟.»
وی ادامه داد: «این ما بودیم که در برجام امتیازات فراوانی به طرف های مقابل دادیم و نظام اسلامی را دچار هزینه کردیم.»
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران آمده است تا با بهره گیری از ارزش های متکی برکتاب خدا، سنت پیامبر(ص) و ائمه معصومین (ع)، سعادت دنیوی و اخروی را حکمفرما کند، تشریح کرد: «همه ما باید به کتاب آسمانی قرآن کریم، کتاب هدایت انسان ها مراجعه و از آن الهام بگیریم.»
وی با تأکید بر اینکه از همان ثانیه های اول شکل گیری انقلاب اسلامی، ملت ایران شامل الطاف بی کران الهی بوده است، تصریح کرد: «در این حادثه نیز الطاف خفیه الهی ملموس است.»

حسینی به تحلیل برخی آثار عملکرد و سخنرانی رئیس جمهور آمریکا پرداخت و تشریح کرد: «ایجاد فضای وحدت و همدلی بین مسئولان و مردم، عزتمندی و محبوبیت سپاه پاسداران، کنار رفتن پرده ها و آشکار شدن چهره خبیث و متکبر آمریکا بر معدود ساده باورانی که دل به رابطه با آمریکا سپرده بودند از این قبیل اند.»
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اقتدار نظام شکوهمند ایران اسلامی را مرهون خدمات و جان فشانی های تمامی جان برکفان ایران اسلامی بویژه پاسداران انقلاب اسلامی دانست، و عنوان کرد: «در میان گروه های سیاسی و جناح های داخل نظام و ملت بزرگوار ایران اسلامی امثال حاج قاسم سلیمانی ها و عزیز جعفری ها و دیگران به عنوان سرداران بزرگ اسلام دارای محبوبیت غیر قابل انکاری هستند که به دلیل خلوص در بنده گی و داشتن ایمان قوی، بصیرت لازم به چنین جایگاهی دست یافته اند و قطعا مردم آگاه و بیدار ایران اسلامی، همواره چون کوه حامی خادمان خود خواهند بود.»


رئیس واحد بوشهر: سپاه پاسداران جزء جدانشدنی نظام و انقلاب است

تاریخ: 96/07/24

در دیدار با فرمانده سپاه امام صادق (ع)
رئیس واحد بوشهر: سپاه پاسداران جزء جدانشدنی نظام و انقلاب است
دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با حضور در دفتر فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر با وی دیدار و گفت‌وگو کرد و سپاه پاسداران را جزء جدانشدنی نظام و انقلاب اسلامی ایران دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در این دیدار که بر همکاری‌ و تعامل دوجانبه در زمینه‌های مختلف بحث و تبادل نظر شد با بیان اعلام آمادگی خود و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در عرصه های جهاد، مقاومت و سازندگی در استان، گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین ثمره های انقلاب اسلامی ایران همواره برای اعتلای آموزش عالی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی پیش قدم بوده است.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه حمایت‏‎ نهادها و سازمان های ارشد انقلاب از فعالیت‎های علمی و آموزشی این دانشگاه باعث دلگرمی و ایجاد بارقه های امید در دل دانشگاهیان خواهد شد، تشریح کرد: «معتقدیم همکاری‎های نهادهای انقلاب اسلامی مانند سپاه پاسداران در حوزه‎های مختلف می‎تواند عامل و اساس تحولات بزرگی در استان باشد.»
دبیر هیأت امنای استان بوشهر با گریز به بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) که فرمود: «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.»، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ضامن امنیت و عزت کشور دانست. این مسئول با بیان اینکه حمایت از این نهاد ولایی، ارزشی و انقلابی «اعتقاد راسخ و حرف صریح مردم» است، اظهار کرد: همه ما در کنار سپاه و خود پاسدار انقلاب هستیم.
عبداللهی با تقبیح گفتار سخیف رئیس جمهور ایالات متحده، عنوان کرد: «دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و شریعت مقدس اسلام بار دیگر ماهیت پلید خود را روشن ساخته و با عهدشکنی آشکار و بی‌شرمانه‌ و سخنان باطل و خیالی خام، تلاش خائنانه ای برای برهم زدن اتحاد مردم و نظام انجام داده اند.»
وی ادامه داد: «مردم همیشه در صحنه و انقلابی ایران اسلامی با استفاده از همهابزارها و امکانات جمعی و رسانه ای، پاسخ محکمی به گزافه‌گویی‌های آمریکائیان داده و ملت های جهان را از ذات و سرشت شیطانی جهانخواران آگاه ساختند.»
در این دیدار سردار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهرمی تواند با توجه به ابعاد کاری خود از ظرفیت های سپاه در راستای تقویت بیش از پیش خود استفاده کند، گفت: «سپاه امام صادق (ع) افزون بر حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ثمره انقلاب اسلامی، آمادگی هرگونه همکاری در عرصه های علمی، عمرانی، پژوهشی و ... و انعقاد تفاهم نامه در تمام زمینه ها را دارد.»