گرامیداشت درگذشتگان «سانچی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

تاریخ: 96/11/02

کارکنان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر یاد و خاطره جان‌‌باختگان حادثه نفتکش سانچی را گرامی داشتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان نفتکش سانچی با تسلیت دوباره درگذشت شهادت گونه 32 تن از دریانوردان دریا دل کشور، گفت: «غم و مصیبت این حادثه تلخ، بسیار سنگین و دردناک است.»
عبداللهی با بیان اینکه داغ از دست دادن هم وطنانمان در کشتی سانچی همه ایرانیان را عزادار کرد، ادامه داد: «تنها راه تسکین سنگینی این حادثه، یادآوری مصائب اهل بیت (ع) خصوصا یادآوری مصائب کربلا است.»
شرکت کنندگان در این مراسم که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و در فضایی سرشار از معنویت برگزار شد، ثواب قرائت زیارت عاشورای امروز را به روح پاک این دریادلان هدیه کردند.


دکتر عبدالهی:امتحانات این دانشگاه در نوبت صبح و عصر روز یکشنبه یکم بهمن ماه 96 امروز برگزار می شود

تاریخ: 96/11/01

دكتر عبدالهي رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اعلام کرد: امتحانات این دانشگاه در نوبت صبح و عصر امروز برگزار می شود و این دانشگاه تعطیل نیست.


تقدیم پیام تسلیت دکترولایتی، دکتر رهبر و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به خانواده های دانشجویان فقید نفتکش سانچی

تاریخ: 96/10/30

با حضور دانشگاهیان استان بوشهر در نورآباد فارس انجام شد:
تقدیم پیام تسلیت دکترولایتی، دکتر رهبر و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به خانواده های دانشجویان فقید نفتکش سانچی
دبیر هیأت امنای استان بوشهر با حضور در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویان حادثه نفتکش سانچی در نورآباد فارس، علاوه بر ابراز همدردی عمیق با خانواده های داغدار آنان، پیام تسلیت مسئولان عالیه دانشگاه آزاد اسلامی را به بازماندگان این حادثه تلخ و تأسف آور تقدیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به همراه جمعی از مسئولان استانی و دانشگاهی، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در مراسم گرامیداشت زنده یاد سجاد عبداللهی و پوریا عیدی پور 2 تن از دانشجویان فقید نفتکش سانچی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ، شرکت و با خانواده آنان دیدار کردند.

عبداللهی با ابراز تأسف عمیق جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه استان بوشهر، پیام تسلیت دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را تقدیم خانواده آنان کرد.

وی همچنین طی تماس تلفنی با خانواده سعید دهقان در یزد دیگر دانشجوی این حادثه تلخ، ابراز همدردی عمیق دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام و یاد این عزیزان فقید را گرامی داشت.


آزمون دعوت به همکاری شرکت پتروشمی کنگان در واحد بوشهر برگزار شد

تاریخ: 96/10/30

آزمون دعوت به همکاری شرکت پتروشیمی کنگان در دو نوبت صبح و بعدازظهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر روز جمعه مورخ 29/10/96 در چهار حوزه امتحانی، شاهد رقابت نزدیک به سه هزار هشتصد داوطلب متقاضی استخدام درشرکت پتروشیمی کنگان بود.
در این آزمون که تنها واجد شرایطان مرد مجوز حضور در آن را داشتند، فارغ التحصیلان رشته های برق- الکترونیک، شیمی و مکانیک در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای کسب سهیمه استخدامی با هم به رقابت پرداختند.

متقاضیان در این آزمون که با نظارت نمایندگان دانشگاه امیرکبیر و پتروشیمی کنگان برگزار شد، به سوالات روانشناختی و تخصصی به مدت 3 ساعت پاسخ دادند.
حوزه‌های برگزاری امتحانات از سوی دکتر اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مورد بازدید قرار گرفت.


ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

تاریخ: 96/10/26

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد و تا 11 بهمن‌ ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراحل ثبت‌نام مرحله تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد را انجام دهند.
ظرفیت پذیرش این دوره براساس اعلام سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی 24 هزار نفر است و داوطلبانی می‌توانند در این دوره ثبت‌نام کنند که در آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 96 شرکت کرده باشند و در هیچ رشته و دانشگاهی پذیرفته نشده باشند.
ثبت‌نام تکمیل ظرفیت شامل رشته‌های گروه علوم پزشکی در مقاطع دکتری حرفه‌ای،‌ کارشناسی و کاردانی نیز می‌شود اما ظرفیت این رشته‌ها بسیار محدود است.
تکمیل ظرفیت این دوره شامل دوره‌های کاردانی و کارشناسی نمی‌شود، به‌زودی ضوابط پذیرش در این دو دوره نیز اعلام خواهد شد.


واحدهای دانشگاهی موظف به رعایت تقویم نیمسال دوم 96-97 هستند

تاریخ: 96/10/24

مدیرکل ارزیابی و نظارت دانشگاه آزاد اسلامی:
واحدهای دانشگاهی موظف به رعایت تقویم نیمسال دوم 96-97 هستند
مدیرکل ارزیابی و نظارت دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه همه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی، موظف به رعایت تقویم دانشگاهی در نیمسال دوم 96-97 هستند، گفت: فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و ... باید در قالب زمانبندی اعلام شده، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و به صورت یکسان اجرا شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر مسعود صانعی در جلسه ارزیابی و نظارت دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه بالابردن کیفیت و بهره وری با یک نسخه و در یک بخشنامه یکسان به دست نخواهد آمد گفت: «راهبرد ما برای بهره وری، راهکارهای عملی برای دستیابی به بهره وری پایدار است.»
صانعی با تأکید بر حضور 32 ساعتی اعضای هیأت علمی در واحدها و مراکز دانشگاهی، بیان کرد: «مسئولان واحدها و مراکز دانشگاهی در تهیه، آماده سازی و تجهیز فضای اختصاصی برای حضور اعضای هیأت علمی در ایام هفته اقدام کنند.»
وی از ممنوعیت تدریس دانشجویان دکتری در مقطع تحصیلات تکمیلی خبر داد و افزود: «از نیمسال دوم سال تحصیلی 97-96 علاوه بر اعمال این مهم در همه واحدها و مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از تدریس استادان در دروس و رشته های غیر تخصصی نیز جلوگیری خواهد شد.»
صانعی آیین‌نامه جدید ارتقای اعضای هیأت علمی را به طور مبسوط بیان و چالش های آموزشی واحدهای استان بوشهر را تشریح کرد و بر اهتمام واحدها و مراکز دانشگاهی در راستای اعمال و رعایت بخشنامه ها تأکید شد.


بداخلاقی و ملاحظات شخصی در جذب اعضای هیأت علمی، اختلال در اهداف دانشگاه

تاریخ: 96/10/24

مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد:
بداخلاقی و ملاحظات شخصی در جذب اعضای هیأت علمی، اختلال در اهداف دانشگاه
مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه اصلی‌ترین هدف دانشگاه از اعلام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی جدید، تکیه بر مبحث کیفی‌سازی است، گفت: بداخلاقی‌ها، ملاحظات شخصی و مراودات خارج از عرف در فرآیند جذب اعضای هیأت علمی در دراز مدت موجب بی انضباطی و اختلال در پیشبرد اهداف عالی دانشگاه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر علیرضا وحیدی در جلسه هیأت اجرایی جذب استان بوشهر اظهار کرد: «موضع دانشگاه در فرآیند جذب اعضای جدید هیأت علمی، تبدیل وضعیت و ارتقای آنان کاملا مشخص و بدون ابهام است.»
مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سیاست‌ کاری دانشگاه در فرآیند جذب اعضا هیأت علمی متناسب با نیاز کشور تغییر کرده است، گفت: «سال‌های گذشته با توجه به نیاز کشور در توسعه تحصیلات تکمیلی، در اکثر فراخوان‌ها، واحدها و مراکز دانشگاهی مجاز به استخدام هیأت علمی جدید در حال تحصیل در مقطع دکتری بودند.»

وی افزود: «اکنون با اهتمام دانشگاه به مبحث کیفی‌سازی و بهره‌گیری از توان کامل اعضا هیأت علمی، این روند جز در موارد خاص یا استان‌های غیر برخوردار با نسبت ضعیف استاد به دانشجو متوقف شده است.»
مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه افراد متقاضی جذب در دانشگاه آزاد اسلامی باید همه شروط و ضوابط لازم را دارا باشند، تشریح کرد: «نخستین و مهمترین شرط در این روند، شرکت در فراخوان های رسمی جذب عضو هیأت علمی خواهد بود.»
وی ادامه داد: «متقاضیان پس از شرکت در فراخوان و انجام مصاحبه های علمی و عمومی با موافقت هیأت اجرایی جذب در استان‌ها به استخدام دانشگاه آزاد اسلامی در خواهند آمد.»
مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره آن دسته از متقاضیان که واجد شرایط همه شروط هستند اما به علت کندی در روند جذب با عدم نیاز واحد مواجه شده اند، تصریح کرد: «هیأت اجرایی جذب استان ها با توجه به قوانین، متعهد به جایابی این افراد در دیگر واحدها و مراکز دانشگاهی استان خواهند بود.»


دانشگاهیان بوشهر درگذشت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را تسلیت گفتند

تاریخ: 96/10/24

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پی‌ حادثه‌ تلخ‌ و غم‌انگیز تصادم کشتی چینی با نفتکش ایرانی در سواحل چین و درگذشت تعدادی از متخصصان و مهندسان ایرانی بویژه سه تن از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارک پیام تسلیتی صادر کردند.
در پیام اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر آمده است: حادثه‌ تلخ‌ و غم‌انگیز از دست دادن تعدادی از متخصصان زبده و دانشجویان اندیشمند موجب تألم و اندوه فراوان در ایران اسلامی شد.
این جانب اصالتا و به نیابت از جامعه دانشگاهی استان بوشهر این مصیبت گران را به محضر مقام معظم رهبری، خانواده عزیزان از دست رفته، مسئولان دانشگاه آزاد، استادان و دانشجویان واحد خارک تسلیت عرض می کنم. از خداوند حکیم و منان مسئلت می نمائیم که سنگینی این بار مصیبت و ضایعه دردناک را بر همگان، به ویژه خانواده های داغدار قابل تحمل نموده و به آنان صبر و پاداش جمیل عطا نموده و درگذشتگان را غریق رحمت بی منتهای خود گرداند.


ساماندهی امور مربوط به اعضا هیأت علمی، در دستور کار قرار دارد

تاریخ: 96/10/24

دبیر هیأت امنای استان بوشهر:
ساماندهی امور مربوط به اعضا هیأت علمی، در دستور کار قرار دارد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ساماندهی امور مربوط به اعضا هیأت علمی در دستور کار واحدها و مراکز دانشگاهی استان قرار دارد، گفت: محورهای اصلی برنامه ریزی‌های دانشگاه بر اتکا به توان اعضای هیأت علمی پیاده‌سازی شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در دومین جلسه هیأت اجرایی جذب اعضای هیأت علمی این استان که با حضور دکتر علیرضا وحیدی و دکتر مسعود صانعی مدیران کل سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: «حضور نمایندگان سازمان در این جلسه، فرصتی است که باید با بهره گیری از تجارب و سوابق درخشان آنان، ابهامات موجود را در زمینه مربوط به اعضا هیأت علمی و مسائل دانشگاه رفع کنیم.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین مسائل پیش روی دانشگاه همواره مبحث کیفی‌سازی و استانداردسازی عملکرد دانشگاه‌ها است، تصریح کرد: «اعضا هیأت علمی به عنوان یکی از ارکان اصلی و اعتبار دانشگاه، در این راه نقش بسزایی دارند.»

وی با بیان اینکه ساماندهی اعضا هیأت علمی و بهره‌گیری از توان علمی آنان از نکات ویژه توسعه و پیشرفت دانشگاه به شمار می‌آید، تشریح کرد: «پایش و نظارت بر عملکرد اعضا هیأت علمی و گروه‌های آموزشی در این راه مؤثر هستند.»
وی با ارزنده خواندن اقدامات صورت گرفته در مسئله ساماندهی اعضا هیأت علمی از زمان حضور دکتر رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، عنوان کرد: «با توجه به شرایط ویژه دانشگاه و چالش‌هایی چون کاهش دانشجو و کاهش درآمدهای شهریه‌ای تصمیمات متناسب با مقابله با این چالش‌ها گرفته و دستورالعمل‌های کاربردی نیز صادر شده است.»
عبداللهی با بیان اینکه در این جلسه تلاش خواهیم کرد تا همه پرونده های مربوط به فراخوان ها و متقاضیان جذب در واحدها و مراکز استان بررسی و اعلام نتیجه شود، گفت: «امیدواریم در پایان این نشست، به ثبات خوبی در زمینه فرآیند جذب دست یابیم.»
وی با مدد از خداوند باری تعالی به همه اعضا تصمیم گیرنده توصیه کرد، تصمیمات خود را در کمال انصاف، بدون اجحاف و مصلحت اندیشی‌های شخصی و تنها در راستای مصالح دانشگاه و کشور اتخاذ کنند.
در این جلسه، 30 بیش از 50 فقره پرونده متقاضیان جذب واحدها و مراکز استان بوشهر تا سال 1395 در رشته های مختلف تعیین تکلیف شد.


باید موانع ذهنی و خودساخته را برای انجام کارهای بزرگ برداریم

تاریخ: 96/10/20

دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه برای انجام کارهای بزرگ باید موانع ذهنی و خودساخته برداشته شود، گفت: افکار باید تولید شوند تا بتوان با اجرای آن به موفقیت‌های بزرگ و بی‌شمار دست یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در جلسه اتاق فکر و کمیته مشورتی این استان در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه با بیان اینکه معجزه و کارهای عظیم به وسیله خود افراد خلق می شوند، اظهار کرد: «برای این مهم، نیازمند افرادی پای کار، دلسوز، متعهد و با اخلاص هستیم.»
عبداللهی با بیان اینکه همه کارکنان دانشگاه هریک به نوعی امانتدار مسئولیتی هستند، تصریح کرد: «باید به این مسئله اذعان کرد که همه به دانشگاه و جامعه خود بدهکاریم و باید این قرض معنوی را با تلاش و از خودگذشتگی ادا کنیم.»
وی نخستین گام در ثبات و خودکفایی را قرار گرفتن فعالیت های دانشگاه را در مسیر صحیح برشمرد و افزود: «با این عمل ابتدا خود به سعادت دست خواهیم یافت و سپس خدمتی جاودانه به مردم، جوانان و جامعه کرده ایم.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه شرایط و مقتضیات جامعه تغییر کرده و به تبع آن مأموریت های دانشگاه نیز گسترده تر شده است، تشریح کرد: «باید با نگاه آگاهانه به خود، سرمایه های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.»
عبداللهی ادامه داد: «بهره گیری از این سرمایه به میزان آگاهی علمی و عملی، علاقه مندی، تفکر و تعهد ما بستگی دارد.»
این مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه باید منشأ آرامش و امنیت باشد، خاطرنشان کرد: «با اقدامات عالمانه از مرگ تدریجی دانشگاه و سنت علم آموزی باید جلوگیری کرد.»


انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و اداره کل بنادر و دریانوردی استان

تاریخ: 96/10/18

تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی میان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و اداره کل بنادر و دریانوردی این استان با هدف گسترش هرچه بیشتر زمینه همکاری‌های علمی،آموزشی و پژوهشی منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز خرسندی از علاقه‌مندی اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر در انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی استان، اظهار کرد: «این علاقه‌مندی و اشتیاق در این مجموعه بیانگر بینش بالا و آینده‌نگری نسبت به توان علمی، عملی و پژوهشی دانشگاه‌ها است.»
دکتر اسماعیل عبداللهی با ستودن دستاوردها و فعالیت‌های علمی و عملی اداره بنادر و دریانوردی استان تصریح کرد: «زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری متقابل در راستای سند چشم‌انداز علمی و توسعه‌ای کشور میان دانشگاه و این اداره مهیا است که امید است بتوان از آنان در راستای پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بهره لازم را برد.»
وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، قدیمی‌ترین و مجهزترین مرکز آموزش عالی در استان بوشهر است، گفت: «عملکرد این دانشگاه با توان بالای علمی و عملی خود، می تواند برطرف کننده بسیاری از دغدغه های جامعه و کشور در راستای ارتباط بیشتر و بهتر دانشگاه با صنعت و جامعه باشد.» دبیر هیأت امنای استان بوشهر همکاری مؤسسات علمی و آموزشی با واحدهای اشتغالزا و مولد را بسیار راهگشا دانست و ادامه داد: «این همکاری می‌تواند به ارتقای سطح کمی و کیفی اهداف و برنامه‌های کلان کشور کمک کند.»

عبداللهی متذکر شد: «همه زیرساخت‌ها و ظرفیت های لازم برای تبدیل همکاری و تعامل دانشگاه آزاد اسلامی استان و اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر به عنوان نماد و الگو برای سایر حوزه‌ها در ارتباط مراکز علمی با بخش‌های صنعتی مهیا است.»
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه امضای این تفاهم‌نامه همکاری پیش زمینه‌ای برای همکاری های علمی و تحقیقی مستحکمی باشد، اظهار کرد: «نفوذ هرچه بیشتر مراکز علمی در عرصه تجارت و داد و ستد، کمک شایانی به مجموعه های صنعتی کشور خواهد کرد.»
محمد مهدی بنچاری با تأکید بر اینکه مباحث مدنظر برای پیشرفت صنعت دریایی و بندری کشور از گذرگاه علوم و فنون به روز علمی دنیا عبور می‌کند، گفت: «یکی از مهم ترین این موضوع‌ها که با جدیت پیگیری می شود، مبحث بنادر هوشمند در کشور است.»

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی استان بتواند به عنوان بازوان قدرتمند علمی، یاریگر این اداره در کسب عنوان نخستین بندر هوشمند کشور و دیگر اهداف توسعه کشور باشد.
این تفاهم نامه در موضوعاتی چون همکاری برای ایجاد زیر ساخت‌های فن‌آوری و ارتباطی، تشکیل کمیته توسعه استانی، استفاده بهینه از توانمندیهای علمی طرفین برای گسترش آموزش و پژوهش در استان و کشور با پذیرش و تربیت استاد و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نخبگان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی‌های علمی به امضا طرفین رسید.


دشمنان نظام اسلامی تا رسیدن به اهداف خود به خباثت ادامه می‌دهند

تاریخ: 96/10/18

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
دشمنان نظام اسلامی تا رسیدن به اهداف خود به خباثت ادامه می‌دهند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه هیچ موهبت و ارمغانی بالاتر از امنیت و آرامش نیست، گفت: مسائل و اغتشاشات به وجود آمده در کشور، بار دیگر ثابت کرد که دشمنان قسم خورده این ملت و نظام از عناد و توطئه دست برنداشته و تا رسیدن به اهداف شوم خود به خباثت ادامه خواهند داد.
حجت الاسلام سیدمرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا بابیان اینکه اتفاقات چند روز اخیر در کشور را باید از دو منظر و نگاه متفاوت و جداگانه مورد توجه قرار داد، اظهار کرد: «گروه اول که مطالباتی کاملا بحق داشته و موج اعتراضات آنان، برگرفته از نارضایتی نسبت به مواردی چون گرانی، رانت ها، کمبودها، فساد اداری و نهادینه شده، فاصله طبقاتی،تورم و .... است.»
وی ادامه داد: «بخش اعظم مردم نسبت به اشتغال جوانان، امر ازدواج آنان و تأمین مسکن دچار دغدغه جدی هستند.»
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه این اعتراضات در برابر یک ارگان، نهاد یا دولت نیست، عنوان کرد: «نباید برای تبرئه خود به حق یا ناحق انگشت اتهام به سوی افراد دیگر نشانه رفت.»
حسینی افزود: «در طول حیات طیبه انقلاب اسلامی علیرغم همه محدودیت ها و تحریمها خدمات شایانی صورت گرفته است که صد البته کفایت نیازهای جامعه را نمی‌کند.»
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر افزود: «برای وقوع اتفاقات مبارک در کشور نیاز به تغییر نگاه مدیریتی هستیم.» حسینی گروه دوم را عناصر وابسته، فرصت طلب و معاندی دانست که سال ۸۸ هم ببهانه اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری فضا را غبارآلود کرده بودند‌.»
وی ادامه‌ داد: «این گروه اندک با سوءاستفاده از شرایط کنونی، در قالب پوشش مردمی، با رفتارهای ناهنجار وشعارهای ساختارشکنانه قصد ضربه زدن به نظام اسلامی و رکن بی بدیل آن راداشتند، اما مردم ما فوراً صف خویش را از این مزدوران رژیم صهیونیستی ورژیم مرتجع سعودی جدا کردند.»
حسینی با بیان اینکه دشمنان با مظلوم نمایی و در قالب نقاب حمایت از مردم و خواسته‌های به حق آنان، سعی بر گمراه کردن جریان صحیح مطالبه‌گری را دارند،
خاطرنشان کرد: «این جرقه‌های به ظاهر آزادی خواهانه، درست مانند سناریویی است که آمریکا و اسرائیل در عراق، سوریه و افغانستان به اجراگذاشتند و امروز بعد از گذشت دو دهه هیچ یک از این کشورها روی آرامش را به خود ندیده اند.»

وی ادامه داد: «مردم نباید این فرصت را به گروه‌های تکفیری، منافق و ضدایران و انقلاب دهند تا اعمال وحشیانه خود را در ایران تکرار کنند.»
حسینی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب خود به عنوان بزرگترین منتقد کاستی‌ها و فسادهای کشور همواره در قالب حفظ اتحاد و همبستگی کشور نسبت به مسائل عکس العمل نشان داده اند، تشریح کرد: «مردم وآحاد جامعه باید بازوان نیروهای اطلاعاتی و انتظامی کشور در برقراری نظم، انضباط و ثبات امنیت کشور باشند.»
وی از تک تک مردم مسلمان و انقلابی درخواست کرد به عنوان یک واجب عقلی و شرعی با وجود تمام اشکالات و اختلافات، بار دیگر در کناریکدیگر وحدت و یکپارچگی ملت ایران را به رخ تمام دولت هایی که علیه ایران اسلامی توطئه می کنند، بکشند.


عبور از مرزبندی‌های سیاسی، شرط بهره‌مندی از ظرفیت‌های ملی و مردمی است

تاریخ: 96/10/17

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
عبور از مرزبندی‌های سیاسی، شرط بهره‌مندی از ظرفیت‌های ملی و مردمی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عبور از مرزبندی‌های سیاسی را شرط بهره‌مندی از ظرفیت‌های ملی و مردمی دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبداللهی در نشست صمیمی با اعضای هسته مرکزی بسیج استادان استان با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر همپوشانی خطوط سیاسی و جامع الاطراف بودن اصولگرا و اصلاح‌طلب، گفت: «باید از همه ظرفیت‌های نیروهای متدین، انقلابی، معتقد به نظام و رهبری و پایبند به ارزش‌های اسلامی، قرآنی و انسانی برای تعالی کشور بهره برد.»
عبداللهی با بیان اینکه روش مدیریتی و اداره امور باید تغییر کرده و مبتنی بر ارزش‌های قرآنی، اسلامی و انسانی باشد، افزود: «برای دستیابی به استانداردسازی امور، باید با رویکرد علمی و سعه صدر به دنبال ساز و کار مناسبی برای پیشرفت و کسب موفقیت بود و چنین مدیریتی نیازمند اطلاعات دقیق و تصمیم گیری عقلایی در بهترین زمان ممکن است.»

دبیر هیأت امنای استان بوشهر با بیان اینکه اداره دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به صورت یکپارچه و استانی دنبال می‌شود، بیان کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی استان نیازمند تغییرات جدی، تحولات راهبردی و برنامه‌های جامع است؛ این تغییرات با آرامش و از روی مشورت و آینده نگری، بدون نرمش و توجه به معامله‌های سیاسی و در راستای تعالی دانشگاه آزاد اسلامی استان صورت خواهد پذیرفت.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه باید در فکر جذب حداکثری توان فکری و عملی نخبگان در راستای اهداف عالیه کشور و مطابق با نیازهای مملکت باشیم، خاطرنشان کرد: «بحث امروز کشور و نظام شکوهمند انقلاب اسلامی، بها دادن‌های کاذب به نیروهای اصلاح طلب، اصولگرا و جناحی نیست، بلکه بحث اصلی بهره‌مندی از نیروهای مخلص، متعهد به نظام و ولایت فقیه است.»

وی با تأکید بر اینکه باید جلوی بهره‌برداری‌های شخصی را گرفت، اظهار کرد: «این افراد علاوه بر وارد کردن صدمات مادی و معنوی بر پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سبب تخریب اعتقادات دینی و باورهای قرآنی مردم خواهند شد.»


انسجام مدیریت و کاهش هزینه‌ها از نتایج «ناحیه‌بندی» در دانشگاه آزاد اسلامی است

تاریخ: 96/10/17

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر :
انسجام مدیریت و کاهش هزینه‌ها از نتایج «ناحیه‌بندی» در دانشگاه آزاد اسلامی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، انسجام مدیریت و کاهش هزینه‌ها را از نتایج اجرای طرح ناحیه بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌ها دانست.
اسماعیل عبداللهی در پاسخ به پرسشی درباره طرح ناحیه‌بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: «اجرای طرح ناحیه‌بندی می‌تواند دخالت‌های سیاسی در عزل و نصب‌ها را کاهش دهد و تمرکز درآمدی هر استان روشن شود و از این طریق واحدهایی که درآمد کمتری دارند، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ زیرا همانگونه که در دولت برخی وزارتخانه‌ها مانند نفت درآمد بیشتر و برخی مانند آموزش و پرورش درآمد کمتری دارند در دانشگاه آزاد نیز برخی از واحدها درآمد کمتری دارند که باید این تعادل برقرار شود.»
وی افزود: «البته در کنار این مزایا چالش‌هایی هم ممکن است در این طرح وجود داشته باشد که بیشتر چالش‌های جغرافیایی است؛ به عنوان مثال ممکن است در جانمایی برخی واحدها با مقاومت‌هایی روبه‌رو شویم و یا مدیر و مسئولی که وظیفه هماهنگی یک ناحیه را بر عهده می‌گیرد، تحت تأثیر مطالبات و خواسته‌ها، ناهماهنگی‌هایی به وجود بیاورد.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: «به طور کلی ما با این طرح موافق هستیم و این طرح اگر بتواند مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی را از گستردگی‌های غیرضرور نجات دهد و به چابک سازی آن بینجامد، طرح مفیدی خواهد بود، البته باید نیروهای مازاد چه در بخش هیأت علمی و چه در بخش کارکنان تعیین تکلیف شوند.»
این مسئول بیان کرد: «استان بوشهر در مجموع 12 واحد و مرکز دانشگاهی و سما دارد که با توجه به ابلاغ صورت گرفته از سوی سازمان مرکزی دانشگاه، کارگروهی تشکیل شده تا این طرح و الزامات آن را بررسی کند و مقرر شده است تا دوشنه آینده نتیجه بررسی‌ها به بنده اعلام شود.»


طرح آمایش رشته‌ باید متناسب با آینده‌نگری و ظرفیت‌های منطقه‌ای اجرایی شود

تاریخ: 96/10/12

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
طرح آمایش رشته‌ باید متناسب با آینده‌نگری و ظرفیت‌های منطقه‌ای اجرایی شود
دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تاکید کرد که طرح آمایش رشته‌ها باید با همفکری و متناسب با آینده نگری و ظرفیت های منطقه ای در استان اجرایی شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه زاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در جمع رؤسا و معاونان واحدها و مراکز آموزشی استان بوشهر با بیان اینکه طرح آمایش رشته ها باید هرچه سریعتر در بوشهر اجرایی شود بر کیفی سازی و یکسان سازی رشته های تحصیلی تاکید و اظهار کرد: «زمانی انتقال رشته ها از یک واحد به واحد دیگر انجام شود که همه شرایط انتقال همچون پایداری ظرفیت در درازمدت، اعضای هیأت علمی، کارگاه، تجهیزات آموزشی و ... در واحد مقصد وجود داشته باشد.»
وی گفت: «طرح آمایش رشته ها که با توجه به شرایط کنونی دانشگاه بسیار ضروری و مورد تأکید سازمان مرکزی نیز هست، کار دشوار و حساسی است که باید با دقت، ریزبینانه و عادلانه عملیاتی شود.»

عبداللهی با تأکید بر اینکه این طرح در راستای احیای رشته های تحصیلی و کاهش بار مالی بر دانشگاه ها در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: «انتقال رشته ها باید با دانش، آگاهی و آینده نگری و نه فقط صرف یک جابه‌جایی صوری اتفاق افتد، چرا که در غیراین صورت فقط مشکلات یک واحد به واحد دیگر دانشگاهی منتقل خواهد شد.»
وی با بیان اینکه طرح مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، طرح تعاون است، عنوان کرد: «در ارائه دروس حتی الامکان از اعضا هیأت علمی استان برای تأمین کمبود استاد و نیروی متخصص در واحدها و مراکزی که با این مشکل مواجه هستند، بهره گیری شود.»
این مسئول مبحث غربالگری پرونده های آموزشی، دانشجویی و اعضا هیأت علمی را مورد تأکید قرار داد و افزود: «مشکلات موجود در پرونده های تحصیلی در اسرع وقت پیگیری شود چرا که قصور در این باره بار حقوقی سنگینی بر دانشگاه وارد خواهد کرد.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه همه امور در دانشگاه های استان باید یکسان و مطابق با بخشنامه های سازمان مرکزی انجام پذیرد، تصریح کرد: «در ساختاری که تبعیض و نابرابری وجود داشته باشد، بی تفاوتی و محق بودن کاذب افراد به وفور یافت خواهد شد.»
عبداللهی با تأکید بر اداره رشته های تحصیلی به صورت تخصصی در دانشگاه ها، تشریح کرد: «زمانی که هم دروس به صورت تخصصی تدریس شوند و هم استادان متخصص وظیفه این تدریس را برعهده داشته باشند، اولا حرمت رشته ها و تخصص ها حفظ خواهد شد و ثانیا دانشجویان و افراد بهره مند از آن کلاس، احساس قناعت علمی خواهند کرد.»


امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور استان بوشهر

تاریخ: 96/10/10

دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور استان بوشهر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند؛ گسترش همکاری‌های علمی-فرهنگی، برگزاری همایش‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو میان دو دانشگاه و بهره‌مندی از امکانات و تجهیزات از مواردی است که در این تفاهم نامه بر آنها تاکید شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نشست مشترک با دکتر بحرانی رئیس دانشگاه پیام نور استان با ابراز خرسندی از آغاز همکاری و همراهی میان دو دانشگاه گفت: «این فعالیت ها باعث ایجاد جریانی فرهنگی – علمی در استان، افزایش میل و رغبت جوانان و آحاد مردم نسبت به دانشگاه ها خواهد شد.»
عبداللهی افزود: «این مناسبات مشترک، ارتباطات مردمی با دانشگاه را از یک سو و تحقق اهداف عالیه دانشگاه در خدمت رسانی به کشور و جامعه را میسر می سازد.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه باید رقابت های باندی، سیاسی و قومیتی در استان را کاهش داد، تشریح کرد: «رمز رشد و پویایی، اتحاد و همدلی است.»

وی با بیان اینکه در استان بوشهر وحدتی قوی در عین کثرت وجود دارد، خاطرنشان کرد: «ظرفیتی عظیم در این وحدت وجود دارد که باید آن را شکوفا کرد.»
عبداللهی ادامه داد: «می توان با مدیریت بهینه پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استان، رشد یکسان، متوازن و عمومی در چهارچوب منافع استان و کشور اقدام کرد.»
دبیر هیأت امنای استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه باید به صورت علمی، مطالبات مردم را به یک جریان و خواسته مشروع تبدیل کنند، گفت: «فعالیت در مرزهای فرهنگی بسیار سخت و دقیق است.»
وی افزود: «اگر این فعالیت ها توسط دانشگاه و اندیشمندان دانشگاهی پیگیری شود، مقبولیت و تأثیر بیشتری خواهد داشت.» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با منحصر به فرد خواندن ظرفیت های علمی و مکانی این دانشگاه در استان بیان کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شاید یکی از محدود نهادهای استان است که توانایی برگزاری همه برنامه ها در زمینه های فرهنگی، ورزشی، علمی، صنعتی، گردشگری، تفریحی، پژوهشی و ... را دارد.»
این مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه و مراکز آموزشی استان توانایی انجام هر برنامه و فعالیتی همچون اشتغالزایی، درآمدزایی، اگاهی بخشی و... در استان را دارا هستند، اظهار کرد: «باید با اقدامات شایسته، مسئولان استانی را متقاعد ساخت که از این توان در راستای اداره امور استان نهایت بهره را ببرند.»
عبداللهی از آمادگی واحد بوشهر با دارا بودن 2500 اصله نخل، برای ایجاد پژوهشکده خرما در استان خبر داد.

دکتر محمدرضا بحرانی رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر هم با تأکید بر اینکه باید با شناخت ظرفیت ها و زمینه های مشترک دو دانشگاه، راهکارهایی برای تعالی استان و نظام شکوهمند جمهوری اسلامی ایران پیدا کنیم، اظهار کرد: «باید در این راستا کاستی ها و محدودیت های یکدیگر را پوشش داد و نقاط ضعف را برطرف کنیم.»
وی با بیان اینکه دغدغه اصلی کشور، رهبر معظم انقلاب و هر خانواده مبحث اشتغال جوانان است، تصریح کرد: «دانشگاه پیام نور در استان در مجموع قریب به 10 هزار دانشجو داشته که در مقاطع کارشناسی تا دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل اند که باید با توجه به مواهب الهی همچون دریا، کشت خرما و نیز صنایع و مناطق صنعتی برنامه ای را پیاده سازی کرد که حداقل در استان در این زمینه کمبودی وجود نداشته باشد.»


احیا و رونق‌بخشی رشته‌های کم طرفدار و مشوق‌های جذب دانشجو

تاریخ: 96/10/10

در بیست و دومین جلسه شورای استان بوشهر تاکید شد
احیا و رونق‌بخشی رشته‌های کم طرفدار و مشوق‌های جذب دانشجو
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه مسئله روند نزولی جذب دانشجو و متعاقب آن کاهش درآمد شهریه یکی از چالش‌های مهم پیش روی دانشگاه است، گفت: موضوع تخیفیف شهریه دانشجویی، احیا و رونق‌بخشی رشته‌های کم طرفدار و مشوق‌های جذب دانشجو راهکاری مؤثر در برطرف کردن این مقوله خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در بیست و دومین جلسه شورای این استان با بیان اینکه برخی از امور همچون تکریم و معارفه مدیران جدید و سابق به نحو شایسته، ضروری است، اظهار کرد: «این شوه موجب علاقه‌مندی و تقویت انگیزه در افراد می شود و زمینه حضور و مسئولیت پذیری دیگران را نیز فراهم می سازد.»

عبداللهی با تأکید بر اجرای هرچه سریعتر طرح غربالگری آموزشی در همه دانشگاه های استان، اظهار کرد: «وضعیت تحصیلی دانشجویان اعم از احراز مدرک پایه و مطابقت آن با رشته تحصیلی، شرایط نظام وظیفه و دانش آموختگی دانشجویان باید بررسی و وضعیت آنان تا پیش از آغاز ثبت نام نیمسال جدید معلوم شود.»
در این جلسه موضوعاتی چون بازخرید کارکنان، دستورالعمل برگزاری امتحانات پایان ترم، تقویم آموزشی و .... مورد بحث قرار گرفت.


ملت در 9 دی از تکرار حوادث تلخ تاریخ اسلام جلوگیری کردند

تاریخ: 96/10/09

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
ملت در 9 دی از تکرار حوادث تلخ تاریخ اسلام جلوگیری کردند
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در روز بزرگ 9 دی ملت با حمایت قاطع و دلاورانه از نظام اسلامی و رهبری آن از تکرار حوادث تلخ تاریخ اسلام جلوگیری کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در بیانیه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه 9 دی آمده است : روز نهم دی یادآور حماسه ای ماندگار از مردم انقلابی و آگاه ایران اسلامی است که برگ زرینی را به کارنامه پرافتخار خویش افزودند. حرکت خودجوش ملت در این روز فریادی رعد آسا بر سر دشمنان این مرز و بوم و مزدوران داخلی آنها وارد کرد که چون عذاب الهی « فَأَصْبَحُوا فِی دِیَارِهِمْ جَاثِمِینَ » شدند.
این روز، روز غلبه جنود خداوند بر لشکر شیاطین است. لشکر عاصی شیاطین با اهانت و حرمت شکنی‌های متعدد به اعتقادات و باورهای دینی بویژه به دستگاه عزاداری سرور آزادگان عالم حضرت أباعبدالله الحسین (ع) باعث زبانه کشیدن خشم ملت ایران شدند و خودشان در آتش این خشم مقدس سوختند.
در این روز بزرگ ملت با حمایت قاطع و دلاورانه از نظام اسلامی و رهبری آن از تکرار حوادث تلخ تاریخ اسلام جلوگیری کردند.
نهم دی نماد وحدت، عزت و بصیرت مردم ایران اسلامی است. روزی که به مانند تمام سالهای انقلاب، مردم دشمنان انقلاب را از خود مأیوس کرد و آنها را در رسیدن به اهداف پلید خویش ناکام گذارد.
درود خدا بر ملت قهرمان ایران و سلام بر شهیدان؛ اسوه های ایثار و شهامت, خداوند همگی ما را با مسئولیت و تکلیف خویش آشنا کند و دولتمردانمان را قدردان این ملت سرافراز و بزرگوار قرار دهد.


هفته پژوهش، مانور و نمایش قدرت علمی دانشگاه در جامعه و کشور است

تاریخ: 96/10/05

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر:
هفته پژوهش، مانور و نمایش قدرت علمی دانشگاه در جامعه و کشور است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه هفته پژوهش، مانور و نمایش قدرت علمی دانشگاه در جامعه و کشور است، گفت: پژوهش راهی برای گسترش مرزهای علم و دانش و گشودن افق های درخشان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر این واحد دانشگاهی با گرامیداشت هفته پژوهش و تبریک این مناسبت مهم به همه همکاران پژوهشگر و فناوران دانشگاه، گفت: «پژوهش فعالیتی منسجم برای رسیدن به شناختی روشن از وضع موجود،آینده و دسترسی به اهداف است.»

عبداللهی با تأکید بر اینکه شکوه هفته پژوهش در دانشگاه مبتنی بر دستاوردها در این حوزه است، اظهار کرد: «خوشبختانه واحد بوشهر از این حیث در جایگاه ارزشمندی در استان قرار دارد.»

وی با بیان اینکه فعالیت های پژوهشی اموری زمان بر هستند، تصریح کرد: «نتایج و آثار هر پژوهش و تحقیقی در درازمدت و در آینده ملموس تر خواهد بود.»

این مسئول با قابل اتکاخواندن زیرساخت های عمرانی، فنی و توان علمی و انسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، عنوان کرد: «با درک عمیق این توانمندی ها و اولویت بندی نیازهای دانشگاه، استان و کشور، تحول و نوگرایی که از اهداف اصلی این دانشگاه در امر پژوهش است، سبب نمایش درخشان تر دانشگاه و حوزه مهم پژوهش و فن آوری خواهد شد.»

عبداللهی با نام بردن از تقسیم بندی های دانشگاه درطول سالیان گذشته تاکنون، تشریح کرد: «بر این اساس، دانشگاه ها به 4 نسل آموزشی، پژوهشی،کارآفرین و امروزه نسل چهارم که دانشگاه تعالی گرا و جامعه محور تقسیم بندی شده اند.»

وی با بیان اینکه اگر در این تقسیم بندی ها دقت کنیم، متوجه تحول اساسی در فعالیت های پژوهشی دانشگاه خواهیم بود، افزود: «در نسل اول که همان نسل آموزش محور بوده بیشتر کمیت گرایی مدنظر بوده در حالی که امروزه کیفیت گرایی و حل و برطرف کردن مشکلات، معضلات و کاستی های کشور و جامعه مد نظر است.»

عبداللهی با تأکید بر اینکه دانشگاه و اساتید باید به کارهای اصیل و فاخر دانشگاهی بپردازند، گفت: «کار علمی فاخر، کاری است که برای مردم، جامعه، ظرفیت های محلی و کشور صورت پذیرفته و کارگشا باشد.»

وی با بیان اینکه باید باز تعریفی جدید و جامع از دانشگاه و مأموریت های آن در ذهن دانشگاهیان ایجاد شود، تشریح کرد: «باید خود را هماهنگ و همراه با این نگاه جدید کرده تا بتوان متناسب با توان خود در بخش های مهم و حیاتی، سرمایه گذاری و ایفاگر نقش باشیم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه باید در خدمت جامعه و تحولات اجتماعی باشد، ادامه داد: «باید از کارهای کلیشه ای و تکراری پرهیز شود تا بتوان باری از دوش دانشگاه، جامعه و کشور برداریم.»

وی ادامه داد: «باید با همفکری، تلاش، اندیشه ورزی و با بهره گیری از تجربیات تحول را رقم زد و از شرایط سخت عبور کرد.»

اسماعیل کوه گردی معاون پژوهش و فناوری واحد بوشهر با بیان شعار هفته پژوهش سال 96، پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فن آوری زیربنای توسعه و اشتغال»، تشریح کرد: «این شعار نیاز به توضیح نداشته چرا که همانگونه از مفهوم این شعار برمی آید، رویکرد برنامه های پژوهشی، هدایت پژوهش و تحقیقات به سمتی است که منجر به تولید ثروت و اشتغال شود.»

کوه گردی به توضیح چگونگی امتیازدهی و روش انتخاب پژوهشگران برتر حسب بخشنامه های سازمان مرکزی دانشگاه هم پرداخت.

در ادامه این مراسم که دکتر مهدی مزارعی رئیس مرکز رشد خلیج فارس استان، ابوالقاسم محمدزاده معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت و معدن و تجارت استان بوشهر و دکتر جهانگیر شاهینی مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری بوشهر به ایراد سخن پرداختند از پژوهشگران برتر تجلیل شد.


تریبون گفت‌وگوی دانشجویی برنامه منطقه آزاد شبکه سوم سیما در واحد بوشهر برگزار شد

تاریخ: 96/10/04

تریبون گفت‌وگوی دانشجویی برنامه منطقه آزاد شبکه سوم سیما در واحد بوشهر برگزار شد

برنامه تلویزیونی تریبون گفت‌وگوی دانشجویی منطقه آزاد شبکه سوم سیما با موضوع جامعه پذیری و اشتغال پس از فارغ التحصیلی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تهیه و برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در این برنامه که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت، دانشجویان فعالانه در مباحث شرکت کرده و تحلیل ها و نظر خود را در فضایی آزاد و عقلایی بیان کردند.

تریبون گفت‌وگوی دانشجویی با عنوان منطقه آزاد از سری برنامه های شبکه 3 سیمای جمهوری اسلامی ایران است که به انعکاس نظر دانشجویان درباره موضوعات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی روز در محوطه باز دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود.