رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با صدور پیامی آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.

تاریخ: 99/06/31

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با صدور پیامی آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.

در متن پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر آمده است:

هفته دفاع مقدس در تقویم کشور ما یادآور دو نکته مهم، تاریخ ساز و افتخار آفرین است. از یک سو، در دوران دفاع مقدس بسیج تمام امکانات جبهه کفر و جهل در مقابله با یک ملت مظلوم، حق طلب و موحد را مشاهده می کنیم. در این جبهه، تفاوت شرق وغرب وحتی خصومت پنهان آنها مهم نیست. آنچه مهم است اتحاد مذبوحانه و غیرانسانی جبهه پرمدعای کفر در راستای یک هدف شیطانی و برای به مسلخ بردن یک ملت باشعور، انقلابی و مدافع مستضعفین و محرومین عالم است. در اینجا عراق صدامی و بعثی حقیقت ندارد، حقیقت، جبهه پرنفاق و بی آبرویی است که تمام مکر وکید خود را به کار بسته و به میدان آورده تا یک ملت و یک آرمان و یک اعتقاد را نابود کند. چیزی که در تمام اسناد حقوق بشری باید حفظ و حراست شود و مورد حمایت به اصطلاح ملل متمدن جهان قرار گیرد.چه زیبا معمار کبیر انقلاب حضرت امام(ره) در این باره فرمود :ما در جنگ پرده از چهره تزویر جهانخواران کنار زدیم. ما درجنگ ابهت دو ابرقدرت شرق وغرب را شکستیم.

این یک وجه جنگ تحمیلی و دفاع مقدس بود که تاکنون داغ ننگ و نکبت آن بر چهره پلید مستکبران هویداست و شرمساری و سرافکندگی دایمی برای آنها رقم زده است.


در وجه دیگر، صلابت، اتحاد، برادری، ایمان و اعتقاد راسخ یک ملت قرار دارد که با دست خالی اما با پشتوانه سترگ ملی ودینی هماوردی می کند و در نهایت پوزه جهانخواران و جبهه نقاق و جهل را به خاک مذلت می کشاند و میدان پر آسیب جنگ نابرابر را به عرصه شکوفایی تمامی آرمان های راستین و ارزش های بلند یک ملت می کند. دراین جبهه، چیزهایی دیده می شود که کمتر از معجزه نیست و باور کردن آن به سادگی امکان پذیر نیست. باید این ارزش ها یک به یک گفته و شنیده شود تا معلوم شود چگونه یک مادر مسن فررندان خود را برای رفتن به جبهه آماده و معرفی می کند و وقتی هم پیکر مطهر آنها را تحویل می گیرد خدا را شکر می کند. شگفتی های دوران دفاع مقدس کم نظیر و فراتر از تصورات عادی انسان است. رهبر معظم انقلاب در تببین این بعد از دوران دفاع مقدس می فرمایند: دفاع مقدس، مظهر حماسه است. مظهر معنویت و دینداری است. مظهر آرمان خواهی، مظهر ایثار و ازخود گذشتگی است. مظهر ایستادگی و پایداری و مقاومت است. مظهر تدبیر وحکمت است.

 
این ابعاد جنگ تحمیلی و دفاع مقدس شایسته تحلیل و روایت های زیباست.خوشبختانه، وضعیت امروز کشور در بعد خارجی بسیارشکوهمند است. بی شک، این شکوه و عظمت جهانی، متاثر و مرهون تمام مجاهدت ها، اخلاص ها، ایثار ها، رشادت ها و شهادت هایی است که پدران، مادران، مردان، زنان، جوانان و نوجوانان بی عنوان و بی ادعا از خود نشان دادند و نگذاشتند پرچم پرافتخار انقلاب اسلامی که پرچم نهضت عاشورا است، برزمین بیفتد و توسط یاغیان و نابکاران جهانی لگد مال شود. الحمدلله این پرچم به برکت خون مطهر و جوشان شهیدانی همچون سردار سلیمانی همچنان مستدام و بربلندای آسمان جهان چشم نوازی می کند. اما در بعد داخلی، پیام دفاع مقدس و ارزش های آن باید بیشتر به کارآید و به کار گرفته شود.امروز، مردم شریف ما مثل دوران دفاع مقدس با کمبودها و حرمان ها و تحریم های داخلی و خارجی، کنار آمده و درکنار انقلاب ایستاده اند، اما نمی توانند چشم خود را برپایمال کردن ارزش های دفاع مقدس به عنوان گنجینه جاودان افتخارات ملت ببندند. همه ما وظیفه داریم اصل و فرع زندگی مادی را مثل دوران جنگ تحمیلی از هم جدا کرده و جان و عمر و وقت خود را برای حفظ وحراست از اصول درطبق اخلاص گذاشته و تقدیم امنیت وآسایش مردم سربلند ایران اسلامی نماییم.

 


اسماعیل عبدالهی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

 


لزوم صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی در دنیای رسانه‌های حقیقی و مجازی

تاریخ: 99/06/26

گرگین تأکید کرد؛
لزوم صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی در دنیای رسانه‌های حقیقی و مجازی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بر ضرورت صیانت از فرهنگ عمیق ایرانی و اسلامی در دنیای رسانه‌های حقیقی و مجازی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، باقر گرگین در جلسه شورای آراستگی، شئونات فرهنگی و رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه مطابق برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شده مخاطبان فعالیت‌ کارگروه آراستگی به‌صورت اختصاصی طبقه‌بندی شوند، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها و تدابیر اتخاذشده در سه محور دانشجویان، کارکنان و استادان انجام و با توجه به شرایط متأثر از کرونا در کشور، عمده برنامه‌ها به‌صورت مجازی و از طریق رسانه‌های جمعی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه نظارت مستمر و رصد مسائل از عوامل اصلی پیشگیری ناهنجاری‌هاست، اضافه کرد: پوشش و آراستگی به‌عنوان یک رفتار عقلایی و انسانی است که باید طی برنامه‌ای مستمر در نظر گرفته شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: براین‌اساس به‌منظور یادآوری و تأکید مداوم برای هر بخش و حوزه دانشگاه، مرام‌نامه‌هایی در سه محور یادشده تدوین و ضمن جانمایی در محیط دانشگاه در فضای مجازی نیز در اختیار آنان قرار گرفته است.

تأکید بر حفظ اخلاق حرفه‌ای و سازمانی در دانشگاه آزاد اسلامی
گرگین با تأکید بر رفع مسائل و مشکلات موجود در زمینه شئون رفتاری بیان کرد: باید از فرهنگ عمیق ایرانی و اسلامی در دنیای قدرتمند رسانه‌های حقیقی و مجازی مراقبت کرد تا ناهنجاری‌ها جایگزین هنجارهای اجتماعی شوند.
وی با بیان اینکه در راستای تحقق اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه عفاف و حجاب کارت پستال‌های ویژه تهیه کرده و میان دانشجویان توزیع کرده‌ایم، تشریح کرد: در این برنامه تشویقی، هدیه‌ای لطیف و جذاب به مخاطب عرضه شد که به دور از بروز حواشی، نتایج قابل تأملی نیز در پی داشت.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر حفظ اخلاق حرفه‌ای و سازمانی در این دانشگاه یادآور شد: قداست علم و فرهنگ موجب شده تا انتظارات جامعه از حوزه فرهنگ و علم زیاد باشد، به‌گونه‌ای که رفتار دانشگاهیان در جامعه بازتاب ویژه‌ای دارد.

در این نشست با تأکید بر واکنش صریح و جدی به مسئله حجاب و عفاف موضوعاتی مانند استفاده از ظرفیت‌های فیزیکی و مجازی دانشگاه در انتقال مفاهیم اخلاقی، اخذ تعهدات اخلاقی، فرم استعدادهای فرهنگی و پایبندی به آیین‌نامه آراستگی در زمان ثبت‌نام دانشجویان جدید تصویب شد.


اهانت به پیامبر اکرم(ص) از سوی مغزهای بیمار تراوش کرد

تاریخ: 99/06/21

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
اهانت به پیامبر اکرم(ص) از سوی مغزهای بیمار تراوش کرد
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان کردند که اهانت به پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم از سوی مغزهای بیمار به نام آزادی بیان تراوش کرد؛ اما در واقع علیه آزادی معنوی انسان از زنجیره خودپرستی‌ها صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومیدانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پی اهانت به ساحت نورانی پیامبر اکرم‌ صلی الله و علیه و آله و سلم بیانیه‌ای صادر کردند.
در متن این بیانیه آمده است: پیامیر اکرم‌ صلی الله و علیه و آله و سلم برای جوامع انسانی به عنوان محور رحمت خاصه معرفی شده است، یعنی او غیر رحمت، سمت دیگری ندارد، اما قلب‌های قسی از رحمت وجودی پیامبر بهره نمی‌گیرند نه اینکه او برای بعضی رحمت است و برای بعضی نیست (آیت‌الله جوادی آملی ۱۳۷۹ ص ۲۸۷).
در این بیانیه عنوان شده است: در راستای تبلیغات اسلام‌ستیزانه و طولانی مدتی که دنیای کفر و شرک در چند دهه اخیر با ابزار و شیوه‌های مختلف در تقابل با گسترش اسلام اجرا کرده است، این روزها نیز متأسفانه شاهد اهانت نشریه فرانسوی به چهره تابناک رسول مهربانی و رحمت، حضرت ختمی مرتبت صلی الله و علیه و آله و سلم هستیم.
محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اکرم(ص)
در این بیانیه افزوده شده است: حرکتی که عواطف مسلمین جهان و آزاداندیشان را جریحه‌دار کرده است، این اهانت که از سوی مغزهای بیمار به نام آزادی اما در واقع علیه آزادی معنوی انسان از زنجیره خودپرستی‌ها صورت گرفته، حرکتی عوامانه در راستای انحراف گرایش‌های پاک مردم جهان به سوی معنویت و اسلام که با آنچه امروزه در مراکز علمی بزرگ حتی در دنیای غرب در معرفی چهره نورانی پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم صورت می‌گیرد، مغایرت دارد.
در این بیانیه اضافه شده است: حرکت روزافزون علمی موجبات گرایش به اسلام براساس وعده الهی فراهم آورده است تا این حقیقت که: «يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ» ﻣﻰ‌ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﻧﻮﺭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺩﻫﺎﻥ‌ﻫﺎﻳﺸﺎﻥ ﺧﺎﻣﻮﺵ ﻛﻨﻨﺪ، ﺩﺭ ﺣﺎلی ﻛﻪ ﺧﺪﺍ ﻛﺎﻣﻞ‌ﻛﻨﻨﺪه ﻧﻮﺭ ﺧﻮﺩ ﺍﺳﺖ، ﮔﺮﭼﻪ ﻛﺎﻓﺮﺍﻥ ﺧﻮﺵ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ» (صف ۸) به طور کامل محقق شود و چهره پیامبر گرامی اسلام‌(ص) که خداوند متعال او را اینگونه معرفی می‌کند «وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ وتورا جز رحمتی برای ﺟﻬﺎﻧﻴﺎﻥ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩﻳﻢ» .(انبیاء ۱۰۷) بر همگان روشن شود.
در این بیانیه خاطرنشان شده است: دانشگاهیان و استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر همنوا با امت اسلام حرکت موهنانه این نشریه در توهین به مقدسات اسلام و مذاهب الهی که جزء سوابق طولانی اینش نشریه مندرج است را محکوم کرده، اقدام و برخورد قاطع دولت فرانسه نسبت تبلیغات مغرضانه را خواهان هستند.


امکان ایجاد کمپ تیم‌های ملی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 99/06/19

لشگری مطرح کرد؛ امکان ایجاد کمپ تیم‌های ملی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:‌ امکانات مناسب ورزشی و رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر امکان ایجاد کمپ تیم‌های ملی در این واحد دانشگاهی را فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، امیرعباس لشگری به همراه کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و داور بین‌المللی کاراته کشور در حاشیه بازدید از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن مسابقات المپیک و تعاملات نزدیک میان دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته ملی المپیک و نیز وجود امکانات مناسب ورزشی و رفاهی از یک‌سو و شرایط برابر آب و هوایی بوشهر در پاییز و زمستان با محل برگزاری بازی‌ها، ایجاد کمپ تیم‌های ملی در این نقطه از کشور امکان‌پذیر است.

رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از چند دوره مسابقه کشوری در سنوات قبل، بررسی ظرفیت‌های ورزشی این واحد دانشگاهی را هدف از این سفر برشمرد و عنوان کرد که ظرفیت‌های ورزشی در اکثر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مطلوب است.

به گزارش آنا، امیرعباس لشگری از مجموعه ورزشگاه بین‌المللی فوتبال ساحلی، هیئت قایقرانی استان بوشهر، سالن‌های ورزشی، استادیوم ورزشی، باشگاه سوارکاری، مجموعه خوابگاه‌ها و سلف‌سرویس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بازدید کردند.


بازدید معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی از مجتمع آموزشی واحد بوشهر

تاریخ: 99/06/19

در سفر به بوشهر انجام شد؛ بازدید معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی از مجتمع آموزشی واحد بوشهر

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به بوشهر از مجتمع آموزشی عالیشهر بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، علاءالدین بروجردی صبح امروز با سفر به بوشهر بعد از دیدار با آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر از بخش‌های مختلف مجتمع آموزشی عالیشهر (واحدهای دانشگاهی بوشهر و تنگستان(اهرم)) بازدید کرد.

در این سفر داود صالح‌فکر عربانی سرپرست اداره کل مطالعات، همکاری‌های بین‌المللی و دیپلماسی علمی دانشگاه آزاد اسلامی بروجردی را همراهی کرد.


ترغیب کشورها برای بیداری اسلامی با اتحاد دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس

تاریخ: 99/06/19

امام جمعه بوشهر عنوان کرد؛
ترغیب کشورها برای بیداری اسلامی با اتحاد دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس
امام جمعه بوشهر گفت:‌ اگر میان دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس اتحادی شکل گیرد،‌ آگاهی اسلامی و بصیرت جهانی دیگر کشورها را نیز ترغیب خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در دیدار علاءالدین بروجردی معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه‌ها را مهم‌ترین مراکز تولید فکر برشمرد و اظهار کرد: اگر میان دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس اتحادی شکل گیرد، به‌عنوان الگو در تولید علم، بیداری و آگاهی اسلامی و بصیرت جهانی دیگر کشورها را نیز ترغیب برای شرکت در این مسئله خواهد کرد.
وی با تأکید بر اینکه یکی از ابعاد مهم اقتدار در نظام ملی و فراملی، توسعه مدیریت دانش و مدیریت مراکز دانش است، افزود: دانش هم صلابت می‌آفریند و هم سلامت و یکی از روش‌های ایجاد گستره دانش و اتحاد بین مراکز دانشگاهی، توسعه جغرافیایی و علمی بوده که این امر در استان بوشهر از چند سال قبل با انجام امور اولیه تشکیل دبیرخانه اتحادیه دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس انجام شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه این استان ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارد که نیازمند فکر و ایده‌هایی بزرگ و جهادی است، عنوان کرد: کارها در استان بوشهر بر اساس دانش، اخلاق محوری، همدلی و در فضایی علمی و دقیق و بر اساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حال انجام است.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه با حضور دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد تحولات مثبتی در این دانشگاه هستیم که ثمرات آن به دانشگاه استان نیز ورود کرده ادامه داد: در فضای مدیریت جهانی اگر دارای نظام مهندسی و مدیریت دقیق جهانی نباشیم، بی‌شک توسط دیگران مدیریت خواهیم شد.
وی با بیان اینکه ایجاد سامانه‌های صحیح فکری مانع از ایجاد تنش می‌شود، مطرح کرد: این ارتباط از یک سو هم ایجاد وحدت و از سوی دیگر سبب اشاعه صحیح تفکر اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم خواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقشه علمی سامانه مدیریت و تولید خرمای استان بوشهر را برعهده بگیرد
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر این استان با بیان اینکه با قریب به ۵ میلیون اصله نخل، بوشهر سومین استان ازنظر تولید خرما در کشور است، گفت: با ۷۳ نوع خرما و رطب و ویژگی‌های ممتاز و منحصربه‌فرد، تنوع خرما در بوشهر فوق‌العاده بوده؛ اما مسائل پایین‌دستی این محصول ازجمله فرآوری، بسته‌بندی‌های با استاندارد بین‌المللی، بازیافت بدنه نخل برای الیاف و مواردی از این قبیل کم است.

صفایی‌بوشهری با اشاره به پیشنهاد ایجاد شهرک بزرگ صنایع تبدیلی خرما در استان بوشهر که در وزارت صمت نیز تأیید شده و با توجه به توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی، تبیین کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقشه علمی سامانه مدیریت، تولید و تبدیل خرمای استان یعنی طبقه‌بندی، بسته‌بندی، یافتن بازار حقیقی و مجازی و تجارت الکترونیک خرما و صنایع تبدیلی آن و حتی برنامه‌های دانش‌بنیان اصلاح ژنتیک و نحوه آب‌رسانی علمی آن را برعهده بگیرد تا با جلوگیری از خام فروشی، ارزآوری چشم‌گیری را نیز نصیب کشور کند.

وی صنعت توریسم را یکی از صنایع مهم و توریسم علمی را نیز از بخش‌های ویژه این صنعت برشمرد و تشریح کرد: می‌توان با ایجاد مراکز گردشگری در فضای علمی، جذابیت ایجاد کرد که خوشبختانه در استان بوشهر دو گرایش صنایع دریایی و علوم انرژی (هسته‌ای و فسیلی) هر دو به‌صورت ممتاز موجود است.

امام جمعه بوشهر با تأکید بر اینکه هر بخشی که توسط مراکز علمی، دانشگاه و مراکز فناوری مدیریت شود، کارها دلسوزانه، پرشتاب، علمی‌تر و در خدمت نظام و کشور انجام می‌شود، یادآور شد: برنامه‌هایی نظیر ایجاد دانشکده هوا و فضا، دانشکده‌های پزشکی، توریسم پزشکی، تولید چوب و مواردی از این قبیل که توسط دانشگاه آزاد پیگیری می‌شود امیدآفرین است.


لزوم تقویت ارتباطات با مراکز علمی برای شکل‌گیری اتحادیه دانشگاه‌های خلیج‌فارس

تاریخ: 99/06/19

بروجردی در بوشهر تأکید کرد؛
لزوم تقویت ارتباطات با مراکز علمی برای شکل‌گیری اتحادیه دانشگاه‌های خلیج‌فارس

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:‌ با برگزاری دو اجلاس در گذشته درباره اتحادیه دانشگاه‌های خلیج‌فارس، کلیت این امر انجام شده و فقط باید ارتباطات را تقویت کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، علاءالدین بروجردی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه توانمندی‌های علمی بالفعل جمهوری اسلامی ایران عامل مهمی در برقراری ارتباطات با دیگر کشورها خواهد بود، اظهار کرد: حلقه علمی، عاملی قابل اتکا در زنجیره ارتباطات و تعامل با کشورهای منطقه است.

به گفته معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی، اتحادیه زمانی شکل می‌گیرد که ارتباط متعددی با مراکز علمی برقرار شود و همکاری‌ها در حرکت علمی توافقی شکل جدیدی به خود می‌گیرند.

وی افزود: پیشنهاد ایجاد دبیرخانه اتحادیه دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس بسیار حائز اهمیت است. باید با فعالیت‌های تأثیرگذار عملیاتی به کشورهای همسایه اطمینان داد که ایران خطر و تهدیدی چالش‌زا برای امنیت آنان نیست. با برگزاری دو اجلاس در گذشته درباره اتحادیه دانشگاه‌های خلیج‌فارس، کلیت این امر انجام شده و فقط باید این ارتباطات را تقویت کرد.

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با ابراز خرسندی از حضور در سنگر مقدس علم و دانش این دانشگاه گفت: آمریکایی‌ها سالانه چند هزار جوان از کشورهایی مختلف را بورسیه و آنان را تبدیل به عناصر آمریکا دوست می‌کنند که اگر در این زمینه غفلت کنیم، قطعاً در آینده با عناصری در کشورهای همسایه روبه‌رو خواهیم شد که مقابل امنیت و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرند.

بروجردی با بیان اینکه دغدغه مهم امروز کشور مسئله اقتصاد است، تصریح کرد: باید تحول مهمی در این زمینه انجام شود؛ چراکه رهاکردن ظرفیت‌ها فرصت‌سوزی بزرگ محسوب می‌شود.


اجرای بیش از ۲۰ عنوان برنامه ویژه ماه محرم در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 99/06/18

معاون دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تشریح کرد؛
اجرای بیش از ۲۰ عنوان برنامه ویژه ماه محرم در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برنامه‌های اجراشده توسط این واحد دانشگاهی را در ایام محرم بیش از ۲۰ برنامه عنوان کرد.
باقر گرگین در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر درباره برنامه‌های اجراشده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ویژه ایام محرم اظهار کرد: با همه محدودیت‌های کرونایی و نبود حضور فیزیکی دانشجویان تلاش شد تا در راستای مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای و فضای مجازی، تأثیرات فرهنگی و مذهبی این ماه عزاداری که تا ابدیت در عمق وجود و دل‌های مردم ریشه دوانده است، بازنشر داده شود.
وی با اشاره به مفهوم پرمعنای زیارت عاشورا عنوان کرد: پخش روزانه این دعا در ساختمان‌های اداری، دانشکده‌ها و نیز پخش آنلاین در حساب‌های فضای مجازی دانشگاه با محور گسترش فضایل معنوی، یکی از اصلی‌ترین و مؤثرترین برنامه‌های فرهنگی این واحد دانشگاهی بود.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از برگزاری ۶ جلسه سخنرانی و بیان معارف حسینی با حضور صاحب‌نظران برجسته استانی خبر داد و گفت: مقتل شناسی حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام، ویژگی‌های اصحاب امام حسین علیه‌السلام، امربه‌معروف و نهی از منکر هدف قیام امام حسین علیه‌السلام با مؤلفه سخت‌کوشی و مسئولیت‌پذیری، هدفمندی در مکتب امام حسین علیه‌السلام با مؤلفه افق آرمانی، عمل به وظیفه در مکتب امام حسین علیه‌السلام و صبر در مکتب حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها عنوان این سخنرانی‌ها بود.
گرگین برگزاری مسابقات مفهومی و کتاب‌خوانی را دیگر فعالیت‌های اجراشده در واحد دانشگاهی بوشهر نام برد و اضافه کرد: مسابقه عاشورا تا اربعین درباره شرح زیارت پرفیض عاشورا، مسابقه کتابخوانی با عنوان«بی‌تفاوت نباشیم» ویژه خانواده‌های کارکنان و استادان و مسابقه کتابخوانی محرم با محور تحلیل کتاب کرشمه خسروانی از دیگر برنامه‌های اجراشده ویژه ماه محرم در واحد بوشهر بوده است.
برگزاری مسابقات و برنامه‌های فرهنگی
وی ادامه داد: مسابقه ایده‌های نوین فرهنگی برای برنامه‌های ماه محرم با مؤلفه ایجاد خلاقیت و مسابقه نقاشی اجراشده و دلنوشته، مداحی، عکاسی از روضه‌های خانگی، عکاسی از نصب پرچم سیاه بر در منزل در طول ۱۵ روز نخست ماه محرم برگزار کردیم و به نفرات برتر جوایز فرهنگی اهدا شد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر معرفی کتب درباره واقعه ابدی عاشورا به همراه ارائه چکیده و تحلیل آن را از برنامه روزانه این واحد دانشگاهی برشمرد و مطرح کرد: این برنامه با تأسی از پیام کربلا با استفاده از مفسران به نام به‌صورت ویژه اجرا شد.
گرگین تبیین کرد: نشست عاشورایی با عنوان معناداری زندگی در پرتو فرهنگ عاشورا و نشست معرفتی سیمای امام حسین علیه‌السلام در قرآن از دیگر برنامه‌های اجراشده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بود.
وی با اشاره به توزیع نذورات بسته‌بندی‌شده و اقلام بهداشتی در کنار سیاه‌پوشی مکان‌ها و ساختمان‌های دانشگاه هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام، مانند روال هرساله توضیح داد: توزیع بسته‌های معیشتی و اهدای خون از دیگر برنامه‌های مشارکتی دانشگاه در ایام محرم امسال بود.


برنامه زمان بندی ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار اعلام شد

تاریخ: 99/06/18

برنامه زمان بندی ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار براساس تقسیم بندی استانی اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اصلاحیه تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشجویان رشته های پزشکی و غیرپزشکی را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.
براساس این دستورالعمل که پیرو تقویم آموزشی مورخ 99/4/25 تدوین و ابلاغ شده، انتخاب واحد دانشجویان طی روزهای 20 تا 28 شهریور ماه انجام می شود و شروع کلاس ها برای دانشجویان ورودی ماقبل 99 از تاریخ 99/6/29 و تاریخ حذف و اضافه 99/7/12 و مطابق جدول زمان بندی اعلامی خواهد بود.
در این دستورالعمل تأکید شده است: برنامه زمان‌بندی انتخاب واحد برای دانشجویانی که در این دوره موفق به انجام انتخاب واحد نشده‌اند، مجدداً اطلاع‌رسانی خواهد شد.
برنامه زمان بندی ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir براساس تقسیم بندی استانی به شرح ذیل است:


سرورهای استانی بسیاری از مشکلات آموزش مجازی را حل می‌کند/ مشکل دسترسی به اینترنت تسهیل شود

تاریخ: 99/06/17

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
سرورهای استانی بسیاری از مشکلات آموزش مجازی را حل می‌کند/ مشکل دسترسی به اینترنت تسهیل شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: آمادگی داریم با استفاده از ظرفیت سرورهای استانی آموزش مجازی و برخط را در سطح استان ارائه دهیم.
آموزش مجازی بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور شکل جدیدی به خود گرفت و همه مراکز آموزشی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای به پایان رساندن سال تحصیلی به‌نوعی مجبور به استفاده از این نوع آموزش شدند که موفقیت‌هایی خوبی را برای این دانشگاه رقم زد.
در مدت زمان بیش از ۶ ماهی که از آموزش مجازی گذشته است، مراکز آموزشی توانستند با همه کاستی‌ها و مشکلات با این نوع آموزش سال تحصیلی را به پایان برسانند و اکنون دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان و تداوم شیوع ویروس کرونا به‌دنبال رفع نقاط ضعف و تقویت زیرساخت‌ها در آموزش برخط و مجازی هستند.
برای اطلاع از اینکه آیا مشکلات آموزش مجازی در استان‌ها و شهرهای مختلف برطرف شده است و اینکه دانشگاه‌ها چه برنامه‌ای برای ارائه هرچه بهتر این نوع آموزش دارند با اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به گفتگو نشسته است که در ادامه خواهیم خواند.
با توجه به ارائه آموزش مجازی در ۶ ماه گذشته و برخی اعتراض‌ها به‌دلیل کمبودها در این نوع آموزشبه‌ویژه در مناطق محروم و مشکلات اینترنتی، چه تمهیداتی را در ترم جدید آموزشی برای رفع کاستی‌ها اندیشیده‌اید؟
عبدالهی: استان بوشهر آموزش مجازی و آزمون‌های آنلاین را نسبتاً خوب اجرا کرد و این کار چند دلیل داشت. یکی اینکه تقریباً مجری سیدا چهار بودیم و این آمادگی وجود داشت که بتوانیم این ظرفیت را روی سامانه سیدا ایجاد کنیم.
در ترم قبل ۳۳۰ واحد دانشگاهی از آزمون آنلاین سیدا۴ بوشهر و ۷۰ واحد دانشگاهی هم از کلاس‌های آموزش مجازی استفاده کردند. ترم تابستان هم این روند اجرا شد و از همه ظرفیت‌هایی که داشتیم، استفاده کردیم.
لازم است مشکلات در زیرساخت‌های اینترنتی حل شود؛ اما با توجه به مجموعه تجربیات و اطلاعاتی که داریم روی سامانه سیدا۴ با حداقل اینترنت هم امکان دسترسی وجود داشته و دانشجویان چه از طریق لپ‌تاپ شخصی، موبایل و چه از طریق زیرساخت‌هایی که در خود واحدهای دانشگاهی ایجاد شده است، فعال شدند و رضایت روزبه‌روز افزایش پیدا کرد.
اگر همین وضعیتی را که اواخر ترم قبل داشتیم، دنبال کنیم و سامانه آموزشیار هم به‌زودی اجرایی شده و فرآیند آن تکمیل شود، امیدواریم با این تجربیات و اطلاعات بتوانیم در ترم جدید خدمات بهتری را ارائه کنیم.
در ترم گذشته و تابستان اطلاع‌رسانی به همه دانشجویان و استادان به‌منظور آموزش آنان برای نحوه استفاده از ظرفیت‌ها، تجهیزات و امکانات انجام شد. طرح تعاون هم کمک زیادی کرد و خیلی از دانشجویان در واحدهای دانشگاهی دیگر امکان بهره‌گیری از این ظرفیت را پیدا کردند و همکاری خوبی وجود داشت و مشکل چندانی نداشتیم.
امیدواریم با قولی که دولت و وزیر ارتباطات داده و دانشگاه هم پیگیری می‌کند، اینترنت رایگان برای دانشجویان داشته باشیم که این موضوع یکی از دغدغه‌های اولیا و دانشجویان بوده است و مطرح می‌کردند که چرا باید هزینه اینترنت را متقبل شویم.
در ترم جدید چه تمهیداتی اندیشیده شده تا زمان‌های از دست رفته دانشجویان در گذشته جبران شود و پیش‌بینی شما حضور چنددرصدی دانشجویان و استادان در کلاس‌های مجازی در سال تحصیلی پیش رو است؟
عبدالهی: همیشه در کلاس‌های عادی و حضوری یک‌درصدی غایب داریم و این‌طور نیست که همیشه همه دانشجویان در کلاس‌ها شرکت کنند. آیین‌نامه هم در این مورد تأکید دارد که برخی از دانشجویانی که غیبت بیش‌ازحد مجاز دارند باید درس‌هایشان را حذف کنند. از طرفی در این ترم و در سامانه سیدا فایل‌های ضبط شده کلاس‌ها را هم داریم که می‌تواند در اختیار دانشجویان قرار بگیرد تا اگر کسی نتوانست آنلاین شرکت کند، بتواند از این ظرفیت بهره‌مند شود.
همه تلاش‌ها بر این است که تعداد غایبان را به کلاس‌های عادی نزدیک کنیم. با استفاده از تجربیاتی که تاکنون کسب شده و ذخیره‌کردن فایل‌ها، این اطمینان را بدهیم که دانشجویان اکنون با این پدیده آشنایی کامل دارند؛ چراکه تعداد غایبان در آزمون‌ها بسیار پایین بود؛ بنابراین امیدواریم این تعداد حضور را افزایش دهیم و به آن حد معقول و متعارفی که مورد انتظار در کلاس‌های عادی و حضوری است، برسانیم.
آموزش برخط و مجازی در ۶ ماه گذشته تجربه خوبی برای دانشگاه شد، دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر قرار است از چه زیرساخت‌هایی برای ترم تحصیلی سال جدید استفاده کند؟
عبدالهی: با توجه به اینکه سامانه آموزشیار یکپارچه می‌شود، طبیعتاً همه باید از این ظرفیت استفاده کنیم. ‌اکنون هم سیدا۴ که دارای این قابلیت بود، قابل استفاده نیست و از دسترس خارج شده است؛ اگر سازمان مجوز بدهد که بتوانیم مجدداً از این سامانه استفاده کنیم، این آمادگی وجود دارد که از ظرفیت سرورهای استانی بتوانیم بهره‌مند شویم و می‌توانیم این خدمات را به کل استان بدهیم و طوری برنامه‌ریزی کلاسی کرده‌ایم که تقریباً درس‌های مشترک و مشابه در کل استان برای همه دانشجویان در رشته‌ها و واحدهای مختلف قابل استفاده باشد.
با توجه به اینکه چند ماه گذشته را با سیستم آموزش مجازی طی کرده‌اید، به نظر شما با مشکلاتی در حوزه آموزش مجازی در سال جدید برخورد خواهید کرد؟
عبدالهی: فکر می‌کنم مشکلات بیشتر درباره دسترسی به اینترنت و تسهیل اینترنت مورد نیاز باشد. عملاً دانشجویان و استادان خودشان را با این سامانه یا روش آموزش تطبیق داده‌اند و امیدواریم زیرساخت‌ها که عمدتاً هم مربوط به دانشگاه نیست و مربوط به دولت و اولیای امور است، فراهم شود یا حداقل در همین حدی که تاکنون بوده، وجود داشته باشد تا بتوانیم خدمات خود را بهتر از گذشته ارائه کنیم.
حضور دانشجویان، استادان و کارمندان در ترم جدید تحصیلی به چه صورت خواهد بود؟
عبدالهی: اینکه آیا استادان و دانشجویان ملزم به حضور ۱۰۰ درصدی هستند یا خیر، بستگی به وضعیت کرونا در کشور و استان دارد. طبیعتاً تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا و ستاد استانی کرونا هستیم. اگر وضعیت قرمز باشد، طبق بخشنامه سازمانی حق نداریم کلاس حضوری برگزار کنیم و خانواده‌ها هم از ما انتظار دارند که الزام به برگزاری حضوری کلاس‌ها نداشته باشیم.
هیئت علمی و کارمندان دانشگاه هم به‌عنوان بخشی از جامعه، حق دارند دغدغه سلامتی و امنیت خودشان را داشته باشند؛ بنابراین اگر وضعیت کرونا به همین شکل باشد، توصیه این است که زیرساخت‌های آموزش مجازی تقویت و در اختیار مخاطبان قرار داده شود و همین وضعیت ادامه پیدا کند.
البته در مورد کلاس‌های با جمعیت کم یا کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی، مانند گذشته بنای ما بر این است که بتوانیم با تعداد کم این کلاس‌ها را به‌صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌ها اجرا کنیم.
از مسئولان آموزش مجازی در ترم تحصیلی جاری چه انتظاری دارید؟
عبدالهی: اگر قرار است آموزش مجازی از طریق آموزشیار و به‌صورت یکپارچه به اجرا درآید، باید ظرفیت‌سازی شود تا به علت حجم کاربران و کاری که قرار است از طریق این شیوه اتفاق بیفتد، مشکلات وجود نداشته باشد و بتوانیم این سرویس را به مردم که کم‌کم به آن عادت کرده و اعتماد می‌کنند، ارائه دهیم.
اکنون که آموزش و پرورش می‌خواهد کلاس‌ها را حضوری برگزار کند، خیلی از مردم مقاومت می‌کنند و حق هم دارند؛ اما وظیفه داریم همان‌طور که آموزش و پرورش درگیر زیرساخت و تمهید امکانات مورد نیاز بوده است، از طریق سازمان هم کمک‌هایی در این رابطه انجام شود و رایزنی‌هایی صورت گیرد.
در عین حال مانند گذشته تابع مقررات و دستوران سازمانی هستیم و قطعاً استان بوشهر که در این رابطه، هم ابتکار عمل را در اختیار داشته و هم تجربه خوبی در موضوع آموزش مجازی دارد، می‌تواند وظایف خودش را در چارچوب وظایف سازمانی به‌خوبی انجام دهد.


توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان بوشهری در مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه

تاریخ: 99/06/17

معاون دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر خبر داد؛
توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان بوشهری در مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از تهیه و توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی در راستای اجرای مرحله دوم رزمایش سراسری کمک مؤمنانه توسط این واحد دانشگاهی و دیگر واحدها و مراکز استان بوشهر بین نیازمندان خبر داد.

باقر گرگین در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از تهیه ۵۰۰ بسته معیشتی مواد غذایی برای توزیع بین نیازمندان در راستای اجرای مرحله دوم رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه خبر داد و اظهار کرد: دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در راستای فرمایش مقام معظم رهبری درباره مواسات، همدلی و کمک به مستضعفین جامعه و رفع وضعیت سخت معیشتی هموطنان نیازمند در این ایام حسینی لبیک گفتند.

وی با بیان اینکه کمک‌های اهدایی در قالب بسته فرهنگی، بهداشتی و اقلام غذایی بوده است، افزود: بسته‌های معیشتی با کمک خیرخواهانه کارکنان، دانشجویان، استادان، بسیج دانشجویی، بسیج کارکنان و استادان و با حمایت خیران برون دانشگاهی تأمین شد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه این دانشگاه به‌عنوان نهاد انقلابی و مردمی حضور مستقیم و اثرگذار در مسائل اجتماعی را همواره به‌عنوان رسالت و مأموریت در نظر دارد، توضیح داد: این دانشگاه در اکثر برنامه‌های نوع‌دوستانه، مناسبتی و حوادث غیرمترقبه حضور داشته است.
گرگین یادآور شد: در مرحله قبلی کمک‌های مؤمنانه نیز ۵۰۰ بسته حمایتی بین نیازمندان توزیع شد.


دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در پویش کمک مؤمنانه خون اهدا کردند

تاریخ: 99/06/16

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اعلام سازمان انتقال خون برای کمک مؤمنانه نذر خون اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اعلام سازمان انتقال خون برای کمک مؤمنانه با حضور در پایگاه بوشهر نذر خون اهدا کردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر درباره این حرکت دانشگاهیان این دانشگاه اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، شور حسینی به شکل کمک مؤمنانه در قالب همیاری و دستگیری نیازمندان تجلی خاصی از مکتب حسینی را آشکار کرده است.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده با بیان اینکه «اهدای خون، اهدای زندگیست»، عنوان کرد: اهدای خون حرکتی ارزشمند است که در آن رضای خداوند سبحان و نجات جان انسان‌ها قرار دارد.


اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در جواب به انتشار کلیپ در فضای مجازی

تاریخ: 99/06/15

اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در جواب به انتشار کلیپ در فضای مجازی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در واکنش و جواب به انتشار یک کلیپ در فضای مجازی اطلاعیه‌ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر درباره انتشار یک کلیپ در فضای مجازی آمده است: درباره انتشار کلیپی در فضای مجازی با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی انباری از پایان‌نامه‌ها را به ضایعاتی فروخت» به‌منظور تنویر افکار عمومی و رفع برخی گمانه‌ها به اطلاع می‌رساند:
۱- با توجه به اینکه جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر شاغل در نهادها، دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها هستند که موضوعات پایان‌نامه آنان مرتبط با مسائل و مشکلات آن نهاد مربوطه است، به همین دلیل دانشجویان شاغل در این دستگاه‌های اجرایی مکلف به تحویل یک نسخه از پایان‌نامه به سازمان ذی‌ربط هستند که مسئولیت فیلمبرداری و نشر آن بر عهده نهاد مربوطه‌ای است که دست به فروش پایان‌نامه‌ها به ضایعات را داده است؛بنابراین هیچ مسئولیتی برعهده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیست.
۲- دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر مانند سایر واحدهای دانشگاهی موظف است که پایان‌نامه‌های دانشجویان گرامی را در آرشیو کتابخانه خود به‌صورت فیزیکی و الکترونیکی نگهداری کند که این موضوع به‌عنوان یکی از امتیازات ویژه برای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و دانشجویان به‌منظور بهره‌برداری صحیح از پایان‌نامه‌ها محسوب می‌شود.
۳- دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به همه مردم شریف و مسئولان این استان اطمینان می‌دهد که هیچ انحرافی در امور و ارزش‌های علمی این دانشگاه وجود ندارد و با قدرت و قاطعیت به وظایف ساختاری خود عمل خواهد کرد.


راه‌اندازی طرح میز خدمت حضوری و آنلاین در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 99/06/12

به همت بسیج کارکنان صورت گرفت؛
راه‌اندازی طرح میز خدمت حضوری و آنلاین در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

میز خدمت حضوری و الکترونیکی به‌منظور راستای تکریم ارباب رجوع، مشاوره و ارائه خدمت به دانشجویان و خانواده آنان در شرایط بحران کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در راستای تکریم ارباب رجوع، مشاوره و ارائه خدمت به دانشجویان و خانواده آنان در شرایط بحران کرونا به همت پایگاه مقاومت بسیج کارکنان شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و با همکاری حوزه‌های معاونتی این واحد دانشگاهی، میز خدمت حضوری و آنلاین راه‌اندازی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در این‌باره با تأکید بر لزوم بازنگری در روش‌های سنتی در کشور به آنا گفت: تسهیل در ارائه خدمات اداری و ایمن‌کردن مراودات یکی از مهم‌ترین اقدامات هر نهاد و سازمان در شرایط کرونایی است و اجرای اینگونه طرح‌ها قطعاً منجر به ارتقای خدمات و رضایت‌مندی مراجعان خواهد شد.

اسماعیل عبداللهی پیگیری مکاتبات و درخواست‌های آموزشی و دانشجویی به‌صورت غیرحضوری را ازجمله دغدغه‌ها و اولویت‌های این میز خدمت عنوان و خاطرنشان کرد: در بخش حضوری نیز به‌منظور تسهیل و تسریع در مسیر خدمت‌رسانی به ارباب رجوع، بخش‌های مختلف دانشگاه از هر معاونت یک کارشناس آگاه به قوانین و دستورالعمل‌ها برای ارائه خدمت به مراجعه‌کنندگان و دانشجویان در این میز خدمت مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

در روز نخست اجرای طرح میز خدمت واحد بوشهر، محمد جعفری مسئول سازمان بسیج اداری استان بوشهر، سیدایوب موسوی فرمانده حوزه بسیج اداری استان بوشهر و معاونان واحد بوشهر شخصاً برای پاسخگویی به مسائل و پیگیری امور دانشجویان حضور داشتند.


مراکز تحقیقاتی باید طراح و مولد باشند/ پیش‌بینی سال مالی پرچالش برای واحدها و مراکز آموزشی

تاریخ: 99/06/11

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
مراکز تحقیقاتی باید طراح و مولد باشند/ پیش‌بینی سال مالی پرچالش برای واحدها و مراکز آموزشی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر فعال‌شدن بیش از پیش مراکز تحقیقاتی در این استان گفت: این مراکز در کنار فعالیت‌های مشاوره‌ای باید طراح و مولد باشند؛ چراکه تولیدات خود مراکز سبب ایجاد برند و اعتبار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه مقررات و قانون تنها ملاک اجرای امور است، اظهار کرد: لازمه انجام بهینه تمام امور، قانون‌مندی و محوربودن قانون است. زبان قانون، زبان مشترک هر فعالیت و عامل اصلی کاهش خطاهای عملکردی است.
وی توکل به خداوند متعال را یک اصل فطری و حیاتی در زندگی دانست و عنوان کرد: این امر یک پیش‌نیاز در تمام امور است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شوراهای تخصصی را محور کار در استان معرفی و بیان کرد: شوراهای تخصصی باید منشأ فعالیت، هماهنگی و عامل شکوفایی در حوزه‌های مربوط و نهایتاً در دانشگاه شوند.
عبدالهی با بیان اینکه خوشبختانه تمایل به همکاری و فعالیت در استان بوشهر از سوی کارکنان و اعضای هیئت علمی بسیار است، توضیح داد: این تمایل نیازمند همگرایی و همسویی است.
این مقام مسئول با تأکید بر اداره امور با بهره‌گیری از خرد جمعی، تشریح کرد: باید به جای خردکردن ظرفیت‌ها که موجب تضعیف آنان می‌شود، مزیت‌ها را به اجماع و اشتراک گذاشت.
وی با بیان اینکه مسائل باید به‌روز پیش‌بینی، رصد و برطرف شوند، تأکید کرد: دانشگاه میدان عمل است، فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری باید به نحو احسن اجرا شده و بازتابی شایسته و درخور یک مرکز علمی داشته باشند. باید زمینه حضور و فعالیت برای همه کارکنان ایجاد شود و با رویکرد مأموریت‌گرایی، توانایی‌ها فعال و به منصه ظهور برسد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به موافقت‌نامه عملکردی مرکز بازرسی، مصوبات هیئت امنا و سند بودجه استان تصریح کرد: سال مالی پرچالشی پیش روی واحدها و مراکز آموزشی استان بوده و تنها راه عبور موفقیت‌آمیز از این مسیر، مدیریت نظام‌مند، همکاری حداکثری و هماهنگی در اجرای اسناد مزبور است.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه معیار سنجش عملکرد کارکنان، میزان تلاش و همراهی آنان با برنامه‌هاست، گفت: براساس ظرفیت‌ها، سهم و نقش هر شخص، واحد و مرکز کاملاً مشخص است و باید تحقق یابد.
عبدالهی با تأکید بر فعال‌شدن بیش از پیش مراکز تحقیقاتی در استان اضافه کرد: این مراکز در کنار فعالیت‌های مشاوره‌ای، باید طراح و مولد باشند؛ چراکه تولیدات خود مراکز سبب ایجاد برند و اعتبار می‌شود.
وی ادامه داد: مراکز تحقیقاتی استان باید صاحب مجله و بولتن باشند و دستاوردهای علمی آنان انعکاس یابد.


چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می شود

تاریخ: 99/06/11

در راستای حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری
چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می شود
چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در راستای حمایت از ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر فناوری و نوآوری برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در راستای حمایت از ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر فناوری و نوآوری در سال جهش تولید و با هدف تبدیل دارایی های فکری به ثروت و بررسی آثار ویروس کرونا بر تغییر الگوی زیستی همگام با فناوری های جدید، چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می شود.
مهلت ارسال ایده به چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تا 18 مهرماه است.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به وبگاه جشنواره به آدرس www.ysf-persia.com نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
گفتنی است برگزیدگان نهایی جشنواره از اعتبار ویژه بنیاد نیکوکاری جمیلی به منظور تجاری سازی محصول و ایجاد شرکت نوپا بهره مند می شوند. همچنین از رتبه های برتر برای توسعه کسب و کار حمایت ویژه خواهد شد.


لزوم راه‌اندازی رشته‌های حقوق نفت و گاز و محیط زیست/ ۵ هزار دانشجوی بوشهری در حوزه علوم انسانی تحصیل می‌کنند

تاریخ: 99/06/03

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تأکید کرد؛
لزوم راه‌اندازی رشته‌های حقوق نفت و گاز و محیط زیست/ ۵ هزار دانشجوی بوشهری در حوزه علوم انسانی تحصیل می‌کنند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: راه‌اندازی رشته‌های حقوق نفت، گاز و محیط زیست در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توجه به ظرفیت‌های موجود لازم و ضروری است.
به‌ گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه هم‌اندیشی مدیران گروه علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که با حضور حجت‌الاسلام عبدالحسین‌ خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: ۱۵۸ رشته دانشگاهی در مقاطع تحصیلی با جمعیت دانشجویی بیش از ۵ هزار نفر در حوزه علوم انسانی و هنر در استان بوشهر فعال است.
وی اضافه کرد‌: تعداد گروه‌های تحصیلی دارای مدیرگروه تخصصی ۴۰ گروه و تعداد اعضای هیئت علمی استان در این دو حوزه حدود ۱۰۲ نفر و بیش از ۴۰۰ مدرس حق‌التدریس و مدعو نیز مشغول به فعالیت هستند که با توجه به سیاست‌های سازمان مرکزی و استان به‌تدریج شاهد کاهش قابل توجهی در این زمینه خواهیم بود. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد‌: سال تحصیلی جدید با حمایت و مساعدت سازمان و شناسایی ظرفیت‌های جدید توانستیم سه رشته تحصیلی جدید و جذاب به نام‌های حقوق بین‌الملل، حقوق خصوصی و برنامه‌ریزی درسی در مقطع دکتری و هشت رشته پرمتقاضی در مقطع کارشناسی ارشد به مجموعه رشته‌های حوزه علوم انسانی اضافه کنیم که امیدواریم در سال تحصیلی جدید بستر مناسب‌تری برای خدمات‌رسانی به دانشجویان فراهم شود و ظرفیت شهریه‌ای متناسب و شایسته وضعیت استان توسعه یابد.
ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برای پذیرش ۲۰هزار دانشجو
عبدالهی خاطرنشان کرد: معتقدیم استان بوشهر با توجه به امکانات و تجاربی که در اختیار دارد، می‌تواند پذیرای ۲۰ هزار دانشجو به‌ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی باشد، در حالی که این رقم اکنون نزدیک به ۱۴ هزار نفر بوده و این میزان کمتر از ظرفیت استان بوشهر است.
وی با اعلام اخذ مجوز ۱۰ رشته ترکیبی در استان بوشهر از معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی درخواست کرد تا دستورات لازم برای تعیین تکلیف و تصویب نهایی این رشته‌ها در سازمان مرکزی صادر کنند که بی‌شک با راه‌اندازی و فعال کردن این رشته‌ها، فرصت‌های جدیدی در سطح استان فراهم خواهد آمد.
این مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با ابراز امیدواری نسبت به فعال شدن شورای گسترش در این استان و نیز تدوین سند آمایش استان که در حال بررسی و اخذ مجوز از سوی سازمان است، بیان‌کرد‌: در صورت تصویب سند آمایش استان معتقدیم اقدامی جدید و ماندگار شکل خواهد گرفت که می تواند استان را به چشم‌اندازی که مدنظر است رهنمون کند.
این استاد دانشگاه افزود: استان‌هایی مانند بوشهر دارای حوزه‌ها و ظرفیت‌های بی‌بدیل و بکری هستند که تاکنون‌ برنامه مدونی درباره فعال‌سازی رشته‌های متناسب با این ظرفیت‌های علمی و طبیعی وجود نداشته و انتظار می‌رود نگاه ویژه‌ای به این استان شود.

رشته‌های حقوق‌ نفت و گاز و محیط زیست در بوشهر راه‌اندازی شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: اگر به‌دنبال کارآمدی در استان هستیم، قطعاً باید از فرصت‌ها و نقاط قوت خود بهره‌مند شده و سرمایه‌گذاری کنیم.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یکی از ظرفیت‌های این استان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی را یادآور شد و گفت: به‌عنوان مثال استان بوشهر در این زمینه دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری است که همین مسئله ضرورت راه‌اندازی رشته‌های مرتبط با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه علوم انسانی از جمله رشته‌هایی مانند حقوق نفت و گاز و محیط زیست را ایجاب می‌کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ادامه چالش‌های فراروی موجود در استان را یادآور شد و اظهار کرد: بی‌شک با حضور اعضای هیئت‌علمی متخصص و متعهد و وجود زیر‌ساخت‌های فیزیکی مناسب و قابل توجه در واحدهای دانشگاهی استان، توان مواجهه با این چالش‌ها در استان وجود دارد و امید است با اضافه شدن رشته‌های جذاب و تأثیرگذار و متناسب با ظرفیت‌های استان، توسعه روزافزون استان عملی شود.
عبدالهی بیان‌کرد: اقدامات بسیار خوبی در زیر‌ساخت‌های علمی نیز انجام شده است که از آن جمله می‌توان راه‌اندازی دو مرکز تحقیقات در حوزه علوم انسانی شامل مرکز تحقیقات علوم رفتاری و علوم ورزشی و یک مرکز تحقیقاتی در حوزه معماری و هنر را یادآور شد.
هیئت اندیشه‌‌ورزان بازوی حرکتی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد: هیئت اندیشه‌ورزان استان بوشهر با حضور استادان عالم و متخصص، به‌ویژه «دکتر عاشوری‌نژاد» توانسته اندیشه‌ها، طرح‌ها و ایده‌های بسیار خوبی را ارائه دهد و این هیئت تمام تلاش خود را بر آن نهاده تا بر اساس و سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی به‌عنوان یک بازوی فکری و مشورتی برای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر باشد و امیدواریم در این بخش که نیاز مبرم دانشگاه‌ها به‌عنوان قوه عاقله جامعه است، شاهد تحولات چشمگیری باشیم.


۴ چالش کرونایی از نگاه حجت‌الاسلام خسروپناه

تاریخ: 99/06/03

در نشست هم‌اندیشی بوشهر مطرح شد؛
۴ چالش کرونایی از نگاه حجت‌الاسلام خسروپناه
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ۴ چالش کرونایی در جامعه را تشریح و پیشنهاد کرد که استادان دانشگاه حرکتی علمی در راستای حل چالش‌های موجود و مبتلابه جامعه انجام دهند تا گام جدیدی در این راه برداشته شود.
به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در نشست هم‌اندیشی چالش‌های کرونایی به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسامی استان بوشهر، دیدگاه‌های مختلف امروزی درباره ویروس کرونا را برشمرد و عنوان کرد: این ویروس از عذاب‌های الهی است و خداوند به‌دلیل خطا و رفتار انسان‌ها فرستاده است و از نظر ایشان، این دیدگاه تبیین فلسفی کلامی ندارد.
وی ادامه داد: ویروس کرونا ساخته بشر است؛ اما نه اینکه با تصمیم و اراده بشر ساخته شده باشد؛ بلکه زاییده تصرفات بشر در طول تاریخ است و از نظر او قابل قبول و دفاع است. بشر وقتی علم را به‌دلیل قدرت خواست، فقط به‌دنبال شناخت طبیعت نبود و علم را برای تصرف طبیعت می‌خواست.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این تصرف بیشتر و بیشتر شد تا تصرف تبدیل به تعرض به طبیعت و تعرض به طبیعت تبدیل به تجاوز به طبیعت شد و از آنجایی که طبیعت دارای شعور است، وقتی به آن تجاوز می‌کنند، طبیعت هم به متجاوز تجاوز خواهد کرد، این قانون طبیعت و سنت الهی است.
خسروپناه چالش‌های کرونایی را به چند دسته تقسیم و تشریح کرد: چالش دین‌شناسانه که چالش جدیدی نیست و قبل از ارسطو هم مطرح بود و فلاسفه عصر جدید هم به آن پرداخته و پاسخ‌های قانع‌کننده در این راستا داده‌اند.
وی چالش علم‌شناسانه را دومین چالش کرونا دانست و گفت: چالش علم‌شناسانه خیلی چالش جدی‌ای نیست و ریشه آن از قدیم هم بوده است. چالش سوم، چالش روانی بوده که اگر روح لطمه ببیند، جسم نیز آسیب می‌بیند و این به طریق علمی ثابت شده است و حیات ما اینگونه مختل خواهد شد.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، چالش دیندارانه را چهارمین چالش کرونایی عنوان کرد و پیشنهاد داد که استادان به‌صورت مجازی یا حضوری با رعایت دستورالعمل‌ها، حرکتی علمی در راستای حل چالش‌های موجود و مبتلابه جامعه انجام دهند تا گام جدیدی در این راه برداشته شود.
این نشست در سالن شهید علیمحمدی دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و با حضور ۲۰ نفر از اعضای هیئت علمی، معاونان، مدیران دانشگاهی به‌صورت مجازی برگزار شد.


به‌روزرسانی ۶۶ مجله از ۱۲۵ مجله غیرفعال در دانشگاه آزاد اسلامی/ ۱۵ هیئت اندیشه‌ورز فعال و قوی داریم

تاریخ: 99/06/03

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد؛
به‌روزرسانی ۶۶ مجله از ۱۲۵ مجله غیرفعال در دانشگاه آزاد اسلامی/ ۱۵ هیئت اندیشه‌ورز فعال و قوی داریم معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد که در دوره مدیریت این معاونت ۶۶ مجله از ۱۲۵ مجله غیرفعال دانشگاه به‌روز شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در جلسه هم‌اندیشی استادان علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که اعضای هیئت اندیشه‌ورز، رؤسای واحد و رؤسای دانشکده‌های علوم انسانی استان هم به‌صورت برخط حضور داشتند، درباره اولویت‌ها و برنامه‌های هیئت اندیشه‌ورز استان بوشهر بحث و تبادل نظر کرد.
وی با اعلام اینکه از خرداد سال گذشته و در سفرهای استانی، حدود ۱۵۰ واحد دانشگاهی را مورد بازدید قرار داده و جلسه برگزار کرده و تصمیمات گذشته بازبینی شده است، اظهار کرد: فلسفه هیئت اندیشه‌ورز این بوده است که جمعی از استادان اندیشمند، اندیشه‌ورزی کنند و در کارهای اجرایی نقشی نداشته باشند و درباره کاستی‌ها، چالش‌ها و تعالی علوم انسانی و هنر راهکار ارائه کنند.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه این راهکارها باید به نتیجه لازم برسد، افزود: کاستی‌ها و چالش‌ها باید با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان‌ها و وجود استادان اندیشمند شناسایی و پیشنهادها و راهکارهای لازم به هیئت اندیشه‌ورز ارائه و پس از بررسی در هیئت به ستاد یا سازمان مرکزی ارائه شوند.

اصفهان؛ قوی‌ترین هیئت اندیشه‌ورز در کشور
خسروپناه با بیان اینکه بسیاری از راهکارها ممکن است به پژوهش منتج و تبدیل به طرح پژوهشی یا تز دکتری شوند، محورهای لازم در هیئت‌های اندیشه‌ورز را برشمرد و خاطرنشان کرد: به‌عنوان محور نخست، بسیاری از بخشنامه‌ها حاصل اندیشه‌ورزی استادان در استان‌هاست. اکنون ۱۵ هیئت اندیشه‌ورز فعال و قوی داریم که باعث جهت‌دهی به معاونت‌های دانشگاه می‌شوند و قوی‌ترین آن در استان اصفهان به ریاست «دکتر نادی» است.
وی با بیان اینکه محور دوم پیشنهاد تعالی سرفصل‌ رشته‌هاست، ادامه داد: رشته‌های موجود ضعف‌هایی دارند که باید شناسایی شوند، یکی از ضعف‌ها نبود مهارت در رشته ‌است که دانشجو مهارت لازم را بعد از فارغ‌التحصیلی ندارد و همکاران هیئت اندیشه‌ورز با توجه به رشته‌های موجود باید بازنگری و مهارت را در آنها لحاظ کنند.
به گفته و تأکید معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، استادان باید به هیئت اندیشه‌ورز به‌منظور اصلاح رشته‌ها کمک کنند؛ چراکه رشته‌های جدید باید توسط هیئت اندیشه‌ورز چکش‌کاری و سپس به ستاد یا سازمان مرکزی دانشگاه ارائه شوند.

۶۶ مجله از ۱۲۵ مجله غیرفعال دانشگاه به‌روز شد
خسروپناه درباره فعالیت مجلات و نشریات در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: از ۱۹۱ مجله و نشریه در دانشگاه آزاد اسلامی ۳۸ مورد فعال و ۱۲۵ مورد غیرفعال بوده که در دوره مدیریت معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه ۶۶ مجله از ۱۲۵ مجله غیرفعال به‌روز شده است.
وی با تأکید بر اینکه باید بسترها برای انتشار مجلات آماده شود، ادامه داد: تعداد نشریات تازه راه‌اندازی شده در بوشهر ۵ مجله است و با توجه به وجود ۱۶۲ رشته دکتری و هنر و نشریات در استان، این عدد مطلوب نیست.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام اینکه در طول ۱۰ سال ۱۰۲ عضو هیئت علمی استان بوشهر ۱۲۷ مقاله نوشته‌اند که این عدد اصلاً مطلوب نیست و توجیهی ندارد، تأکید کرد: باید تدابیری اندیشه شود که اعضای هیئت علمی مقالات بیشتری ارائه کنند تا با افزایش مقالات بتوان برای ارتقای آنان دفاع کرد.
به گفته عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، ساختارها باید اصلاح شود؛ چراکه این ساختارها رفتارها را جهت می‌دهد. اکنون آمار دقیقی وجود ندارد که به همین منظور سامانه‌های پژوهشیار و آموزشیار شکل گرفته است.
وی با قدردانی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به‌دلیل برگزاری ۲۰ کرسی آزاداندیشی از راه‌اندازی دانشکده‌های موضوعی با دعوت از متخصصان برای استفاده از تجارب آنان خبر داد و گفت: در این راستا رشته‌های مصوب و موجود شناسایی و ۴۰ درصد آنها تغییر می‌کنند و اصلاحات لازم بدون تغییر اسم رشته انجام می‌شود.


در گفتگوی عبداللهی با آنا تشریح شد؛ مصوبات هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در ایستگاه ۱۷/ مرکز تحقیقات علوم ورزشی راه‌اندازی می‌شود

تاریخ: 1399/05/30

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح مصوبات هفدهمین جلسه هیئت امنای این دانشگاه گفت: در این نشست با راه‌اندازی مرکز تحقیقات علوم ورزشی موافقت شد. اسماعیل عبداللهی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بوشهر با تشریح مصوبات هفدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در این جلسه حول محور برنامه‌ها و بودجه این دانشگاه بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت و متناسب با آن دستور جلسه انجام شد. وی خاطرنشان کرد: نخستین دستور این جلسه بررسی برنامه‌های پیش‌بینی شده بودجه سال ۴۰۰-۹۹ بود که پس از بررسی پیش‌نویس سند بودجه و رفع ابهامات، کلیات بودجه پیشنهادی به اتفاق آرا به تصویب هیئت امنا رسید. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: دستور بعدی هفدهمین جلسه هیئت امنا تبدیل به احسن مجتمع دانشگاهی عالیشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بود که پس از بررسی طرح توجیهی و گزارش روند واگذاری با فروش این مجتمع منوط به رعایت قوانین دانشگاه آزاد اسلامی و ارزش‌گذاری دقیق این مجتمع و زمین‌های قابل معاوضه و رعایت صرفه و صلاح دانشگاه موافقت شد. عبداللهی عنوان کرد: این فرآیند در تفاهم‌نامه چهارجانبه میان استانداری، دانشگاه آزاد اسلامی، فرماندهی نیروی انتظامی استان بوشهر(به نمایندگی از ناجا) و اداره‌کل راه و شهرسازی انجام خواهد شد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ضمن دریافت زمین در ورودی شهر بوشهر برای ساخت مجتمع جدید دانشگاهی، باقی وجه معامله را براساس قیمت روز به صورت نقد دریافت می‌کند. تصویب طرح توجیهی ایجاد مجتمع آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی گناوه وی، سومین مصوبه جلسه اخیر هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر را راه‌اندازی مرکز تحقیقات علوم ورزشی معرفی و عنوان کرد: کلیات طرح منوط به اصلاح پیش‌نویس، اخذ مجوزهای لازم و مشروط به درآمدزایی و هم‌سویی با ظرفیت‌ها و فرصت‌های منطقه‌ای و محلی به تصویب رسید. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر درباره چهارمین مصوبه هفدهمین جلسه هیئت امنای استان بوشهر چنین توضیح داد: طرح توجیهی ایجاد مجتمع آموزشی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه پس از بررسی BP با ایجاد مجتمع منوط به تأمین بودجه از سرمایه‌گذار خارجی، خیّرین و اخذ مجوزهای لازم و رعایت قوانین و مقررات دانشگاه آزاد اسلامی مورد موافقت قرار گرفت. عبداللهی معرفی و انتخاب عامل خزانه‌دار واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، اعضای جدید کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات و کمیسیون دائمی هیئت‌ امنای این استان و واگذاری امکانات، املاک، اموال واحدها و مراکز دانشگاهی استان به شرکت‌هایی که ۱۰۰ درصد سهام آنان متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است را از دیگر مصوبات جلسه هیئت‌ امنا برشمرد.