کارگاه‌های آموزشی، راهی قابل اتکا برای بهره‌گیری از ظرفیت کارکنان

تاریخ: 97/08/23

حسین‌افشاری مطرح کرد:
کارگاه‌های آموزشی، راهی قابل اتکا برای بهره‌گیری از ظرفیت کارکنان معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد بوشهر، کارگاه‌های آموزشی را بستری برای پویایی کارکنان و راهی قابل اتکا به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت بالقوه آنان دانست.
مهران حسین‌افشاری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه بازآموزی و به‌روزکردن اطلاعات کارکنان سازمان‌ها و ادارات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: کارگاه‌های آموزشی بستری مناسب برای حرکت به سمت پویایی کارکنان و راهی قابل اتکا برای بهره‌گیری از ظرفیت بالقوه آنان است.
وی تحول اداری، افزایش دانش شغلی، آموزش و بازآموزی آموخته‌های کارکنان را اولویت‌های مهم حوزه اداری واحد بوشهر در سال جاری معرفی و عنوان کرد: قطعاً یادگیری مباحث و مسائل جدید، زمینه‌ساز تحولات بزرگ در ارائه بهتر و باکیفیت‌تر خدمات خواهد شد.
حسین‌افشاری با تأکید بر اینکه افزایش دانش شغلی کارکنان باعث افزایش بهره‌وری خواهد شد، تصریح کرد: آشنایی با آخرین شیوه‌های نوین کاری و استفاده از تجربیات ارزشمند دیگران به ارتقای کمی و کیفی سطح فعالیت‌ها کمک می‌کند؛ چراکه آموزش امری مهم برای پیشبرد اهداف سازمانی است.
معاون توسعه مدیریت و منابع واحد بوشهر، شناسایی نیازهای آموزشی کارکنان و تنظیم محتوای کارگاه‌های آموزشی مطابق با آن و بهره‌گیری از استادان مجرب را از راهکارهای مهم اثربخشی آموزش کارکنان دانست و عنوان کرد: این مهم با تشکیل کارگروه‌های ویژه تولید فكر و كارگاه‌های حل مسأله در واحد بوشهر ساماندهی شده که خوشبختانه نتایج خوبی را با خود به همراه داشته است.
حسین‌افشاری با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ کارگاه مسائل و مقررات مالیاتی، آیین‌ نگارش و مکاتبات اداری، بهداشت عمومی، مدیریت خلاق، آشنایی با شبکه‌های توزیع برق، آشنایی با نرم‌افزار اصالت‌سنجی پایان‌نامه‌ها برگزار شده است، اظهار کرد: برخی از این کارگاه‌ها به‌طور ویژه برای گروهی خاص از همکاران و برخی به‌طور عمومی برگزار شده است که در همه آنها به‌دنبال توانمندسازی و هماهنگی کارکنان و نیز اجرای بهینه و مؤثر مجموعه مقررات و دستورالعمل‌ها بوده‌ایم.


سلامت جنسی برای خانواده و جامعه سالم ضروری است

تاریخ: 97/08/22

عضو هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس، وجود سلامت جنسی را برای داشتن خانواده و جامعه سالم ضروری دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به همت کانون دانشجویی روانشناسی آوان و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد بوشهر، نخستین نشست علمی ویژه بانوان این کانون با موضوع اختلالات و انحرافات شایع جنسی برگزار شد.
مریم خرم‌آبادی عضو هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس در این نشست با بیان اینکه سلامت جنسی یکی از ابعاد چندگانه سلامت انسان است که باید به آن توجه و از آن مراقبت کرد، وجود سلامت جنسی را برای داشتن یک خانواده و جامعه سالم ضروری دانست.
وی با ارائه آمارهای گوناگون، به بحث در خصوص اهمیت و ضرورت مطرح شدن بحث‌های اطلاع‌رسانی جنسی در جوانان و نقش کاهشی آگاهی‌های جنسی در جلوگیری از بروز طلاق پرداخت و دانشجویان نیز با طرح سؤالات خود، پاسخ‌های مناسبی دریافت کردند.

انسیه ماهینی رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی واحد بوشهر در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی در گفتگو با خبرنگار آنا با بیان اینکه عموماً به‌دلیل فرهنگ‌سازی اشتباه و ازدیاد ناگفته‌های جنسی، بسیاری از افرادی که مبتلا به اختلالات و ناتوانی‌های جنسی هستند از این امر غافل بوده و تلاشی برای درمان آن نمی‌کنند، بیان کرد: به‌دلیل تابوبودن موضوع روابط جنسی و نبود آموزش‌های مناسب در گروه‌های سنی نوجوان و جوان که بسیار کنجکاو نیز هستند، شاهد بروز مشکلاتی چون اختلافات خانوادگی، اختلاف نظرهای جنسی، افزایش انحرافات جنسی و گاهی طلاق‌های زودرس هستیم.
وی با بیان اینکه باید با این تفکر عمومی که آگاهی‌ها و تربیت جنسی زمینه‌ساز ایجاد انگیزه بیشتر برای تجربه رفتارهای جنسی پرخطر و تضعیف هنجارهای اخلاقی می‌شود، مقابله کرد، گفت: آگاهی‌دادن به منزله تقویت و توانمندسازی افراد برای برخوردهای منطقی و عقلانی در شرایط مواجه‌شدن با مسائل بوده و هدف از برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز همین است.


اردوی تشکیلاتی حیات طیبه ۲ در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار می‌شود

تاریخ: 97/08/20

آذر امسال؛
اردوی تشکیلاتی حیات طیبه ۲ در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار می‌شود
اردوی تشکیلاتی حیات طیبه ۲ با حضور ۳۵۰ دانشجوی استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان به‌مدت پنج روز برگزار می‌شود.
نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاهیان استان بوشهر در حاشیه جلسه هماهنگی برگزاری اردوی حیات طیبه اظهار کرد: مهم‌ترین و اساسی‌ترین گام در راستای ارتقای سطح توانمندی نیروهای متعهد و متدین نظام اسلامی، آموزش آنان براساس معیارهای انقلابی و ارزش‌های دینی است.
سیدمرتضی محمودی با بیان اینکه یکی از کاربردی‌ترین راهکارهای اثربخشی بیشتر آموزش، برگزاری اردوهای متمرکز است، عنوان کرد: اردوی حیات طیبه برای شرکت‌کنندگان آن با هدف کسب مهارت‌های لازم تشکیلاتی و ایجاد انگیزه‌های لازم برای ارتقای توان تشکیلاتی افراد برگزار می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه اردوهای تشکیلاتی، دانشجومحور است، تصریح کرد: بخش عظیمی از اجرای این اردو به دانشجویان واگذار شده، چرا که این اردو در حقیقت تمرین و مشق مسئولیت‌پذیری، مدیریت و شکوفایی خلاقیت برای دانشجویان است.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاهیان استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌های پیش‌بینی شده در اردوی حیات طیبه در چهار محور آموزشی، مهارتی، سخنرانی (پرسش و پاسخ) و تفریحی - ورزشی در نظر گرفته شده است، گفت: با شناسایی استادان شاخص و حضور چهره‌های برجسته سیاسی، عناوینی همچون جریان‌شناسی، اندیشه سیاسی، معرفت‌شناسی برای کلاس‌های آموزشی و مدیریت تشکیلاتی، اخلاق تشکیلاتی، خلاقیت فرهنگی، سواد رسانه، آسیب‌شناسی اجتماعی برای کارگاه‌های مهارتی و بررسی مسائل سیاسی، اجتماعی، علمی، فرهنگی در جلسات هم‌اندیشی و کرسی‌های آزاداندیشی مد نظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی، گشت دریایی، نمایشگاه عکس،کتاب و پوستر، نقد و اکران فیلم، بازدید از موزه، اماکن تاریخی، فرهنگی و متبرکه همراه با اجرای مراسم مذهبی و ادعیه از برنامه رفاهی و تفریحی این اردو خواهد بود.
نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاهیان استان بوشهر افزود: واحد بوشهر قابلیت‌ها و زیرساخت‌های بسیار مطلوب و ظرفیت‌های انسانی آمادگی کامل در برگزاری این اردوی متمرکز را دارد و امید است به نحو شایسته این دوره را برگزار کنیم.
این جلسه با حضور رؤسای واحدهای خارگ و خورموج، رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی، معاون دانشجویی و فرهنگی و مدیرکل دانشجویی، آموزش و مسئول بسیج دانشجویی واحد بوشهر و جمعی از دانشجویان برگزار شد.
اردوی تشکیلاتی حیات طیبه ۲ با حضور قریب به ۳۵۰ دانشجوی فعال فرهنگی و سیاسی استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان به‌مدت پنج روز از پنجم تا دهم آذر ۹۷ به میزبانی واحد بوشهر برگزار خواهد شد.


دکتر رهایی:آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیمه اول دی ماه برگزار می شود

تاریخ: 1397/08/20

دکتر رهایی:آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیمه اول دی ماه برگزار می شود جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی گفت: یکی از موضوعات مطرح شده پیشنهاد حوزه دانشجویی و فرهنگی در مورد معادل سازی دوره های آموزشی فرهنگی معرفت رضوی با یکی از دروس معارف بود که با توجه به برنامه زمان بندی و آزمون درس به تصویب اعضا رسید. وی با بیان اینکه شیوه نامه پذیرش دانشجو در واحد لبنان یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود، خاطرنشان کرد: موضوع پذیرش دانشجو در واحد لبنان با توجه به شرایط پذیرش بدون آزمون و آیین نامه های موجود به تصویب رسید. دکتر رهایی با بیان اینکه در این جلسه مصوب شد آزمون جامع دوره دکتری در نیمه اول دی ماه 1397 برگزار شود، اظهار داشت: این موضوع با توجه به تأخیر در ارائه منابع به دانشجویان و در جهت امکان آمادگی بیشتر آنها صورت گرفت و این آزمون با نظارت استانی برگزار می شود. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در برگزاری آزمون جامع از مشارکت اساتید تدریس کننده دروس در همه واحدها در طراحی سؤال استفاده خواهد شد.


قاعده انجام صحیح و هدفمند هرکاری، نظم و نظارت است

تاریخ: 97/08/15

عبدالهی تأکید کرد:
ایجاد رضایت عمومی در دانشگاه آزاد بوشهر با بهره‌گیری از امکانات
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ایجاد مدارس سما، بهره‌گیری از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و سالن‌های ورزشی را موجب کسب عواید و رضایت عمومی برشمرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه صمیمانه و اتاق فکر با کارکنان این واحد دانشگاهی با قدردانی از همکاری، همراهی، تحرک مناسب کاری و فعالیت‌های متناسب با سیاست‌های دانشگاه از سوی همکاران، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای همگانی واحد بوشهر کنترل روند نزولی پذیرش دانشجو است که با تلاش‌های همه‌جانبه، اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع و دقیق، معرفی ظرفیت‌های دانشگاه از یک‌سو و ایجاد رشته‌های جذاب و با آینده شغلی روشن از سوی دیگر، روند پذیرش دانشجو در مهر امسال در مقایسه با سال گذشته دارای وضعیت بهتری بوده است.

وی قاعده انجام صحیح و هدفمند هر کاری را نظم و نظارت برشمرد و تصریح کرد: نظم یعنی ریل‌گذاری مناسب برای حرکت دقیق و سالم امور و نظارت نیز مراقبت مستمر از این ریل و حرکت است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از تشکیل تیم ویژه هیأت نظارت در استان خبر داد و تصریح کرد: در کارگروهی هماهنگ و هم‌سو که با حضور نمایندگانی از حراست، گزینش، اداره حقوقی، بازرسی استان و دبیرخانه هیأت امنا شکل گرفته، چالش‌ها و مشکلات موجود رصد شده و با جمع‌بندی این مسائل، راهکارهای مقابله با آن برای تصمیم‌گیری بهتر گزارش خواهد شد.
رئیس واحد بوشهر دیگر موفقیت مهم در اداره دانشگاه را بهره‌وری از تمام دارایی‌ها، امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه معرفی و تصریح کرد: ایجاد مدارس سما، بهره‌گیری تخصصی از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، سالن‌های مجهز ورزشی و اجاره ابنیه علاوه بر کسب عواید برای دانشگاه، رضایت عمومی را به همراه داشته است.

وی با تأکید بر تکریم ارباب‌رجوع به همکاران توصیه کرد که با تدابیر و ایده‌های کاربردی و روش‌های جدید، مطالعه آخرین قوانین، مقررات، نظام‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها، راهکارهای اصولی برای رفع مسائل دانشجویان را ارائه داده تا در رضایت‌مندی و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی پیش‌قدم باشند.
در ادامه این جلسه کارکنان پیشنهادها و پرسش‌های خود را مطرح و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به آن پاسخ دادند.


تصویر شهید عبدالرحمن در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر رونمایی شد

تاریخ: 97/08/13

در مراسمی؛
تصویر شهید عبدالرحمن در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر رونمایی شد
تصویر نقاشی‌شده شهید عبدالرحمن یاعلی مدد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و با همکاری حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی در مراسمی با حضور دانشجویان و جمعی از مسئولان دانشگاه، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در واحد بوشهر پاس داشته شد.
در این مراسم از تصویر نقاشی شده شهید عبدالرحمن یاعلی مدد رونمایی شد. شهید عبدالرحمان متولد ۱۳۳۷ در بوشهر بود که هم‌زمان با شروع جنبش امت مسلمان ایران علیه استبداد پهلوی در تظاهرات گسترده‌ مردم به‌طور فعال شرکت می‌کرد که سرانجام در منطقه‌ سوسنگرد در تاریخ ۶۰/۶/۲۷ در سنّ‌ ۲۳ سالگی به شهادت رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این مراسم با قدردانی از برگزارکنندگان برنامه‌های حماسی و ملی در دانشگاه گفت: باید با برگزاری این برنامه‌های فرهنگی، یاد و خاطرات پرغرور انقلاب اسلامی را که قطعاً هیچگاه از یادها نخواهد رفت و همواره در اذهان جاری است، به‌خوبی گرامی بداریم.
اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه قدر و منزلت ایامی چون ۱۳ آبان در داخل و خارج کشور در روند پیروزی انقلاب اسلامی به‌خوبی بر همگان آشکار است، عنوان کرد: این مناسبت‌ها و وقایع پدیدآمده در آن حتی پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی پررونق است که نشان از بیداری و بصیرت آحاد مردم ایران دارد.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز خاطره‌انگیز و پرمعنایی در کشور است، ادامه داد: امروز هم در ادامه آن ایام، بدون وقفه و گسستگی در آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و استقامت بیشتری این ارزش‌ها حمایت می‌شود و به‌رغم تمام توطئه‌های استکبار و جهانخواران، ایران اسلامی آگاه تر، بصیرتر و مقاوم‌تر در صحنه‌های مهم جهانی حاضر است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه مردم ایران و به‌ویژه دانشگاهیان جایگاه ایام درخشان انقلاب را به‌خوبی درک کرده‌اند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران قطعاً جنبه الهی داشته چراکه پیروزی انقلاب اسلامی مقابل استکبار جهانی فقط با حمایت الهی و آسمانی ممکن بوده است.
عبدالهی تأکید کرد: باید شکرگزار نعمت استقلال، آزادی، هویت ملی، امنیت و نصرت الهی در کشور بود.


شرکت دانشگاهیان واحد بوشهر هم قدم با ملت آگاه ایران در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

تاریخ: 97/08/13

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر همگام با سایر آحاد مردم، با شور حسینی و روحیه استکبارستیزی با فریادهای الله اکبر و مرگ بر آمریکا جلوه ای از همدلی و وحدت را به نمایش گذاشته و ضمن اثبات به جهانیان که سازش با ظلم و زور با فرهنگ ایرانیان سازگار نیست با آرمان های رفیع انقلاب اسلامی و بنیانگذار آن تجدید میثاق کردند.
دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حاشیه راهپیمایی روز 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: مردم آگاه و بیدار ایران اسلامی بار دیگر با حضور پرشور در صحنه ای دیگر انزجارخود را از مستکبران جهانی به ویژه آمریکای جهانخوار و صهیونیزم و نیز وفاداری به آرمان های انقلاب اسلامی را به نمایش گذاردند.
عبدالهی افزود: مردم سرافراز ایران اسلامی با تأسی از درس های جاودان عاشورا، پیروی از منویات حضرت‌امام‌ خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ( دامت برکاته)، مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه و تفکر استکباری را به جهان نشان داد.

وی، شعار مرگ بر آمریکا را برگرفته از آموزه های دینی و قرآنی و نیز شعار هیهات من الذله امام حسین(ع) دانست و گفت: این شعار دربین آحاد مختلف ملت نهادینه شده و تغذیه کننده روح معنوی ملت آزادی خواه ایران است.
این مسئول با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در واقع آغازگر یک نهضت جهانی است، اظهار کرد: این انقلاب در عصر معاصر، سرآغاز دادخواهی مظلوم از ظالم در تمامی جهان است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه امروز طبل توخالی آمریکا برای جهانیان رسوا شده است، اظهار کرد: دیگر بر هیچکس پوشیده نیست که تمامی اعمال و رفتارهای این به ظاهر حامیان حقوق بشر، کاملا مخالف با منشور حقوق سازمان ملل متحد و کنواسیون های بین المللی حقوق اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است.


حرکت عقلایی و علم‌آموزی دانشجویان موجب رفع معضلات کشور می‌شود

تاریخ: 97/08/12

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: برای رفع معضلات کشور نیازمند حرکت عقلایی دانشجویان هستیم و نخستین قدم جدی گرفتن آموخته‌های درسی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی ضمن تبریک به مناسبت ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه با بیان اینکه ورود به دانشگاه یعنی ورود به مرحله جدیدی از زندگی که سختی‌های شیرین دارد، گفت: شروع این سال تحصیلی برای شما شروع فصل جدیدی از زندگی است.
عبدالهی با بیان اینکه در واقع شما در این مقطع از زندگی خود در راهی قدم گذاشته‌اید که می‌تواند آینده شما را رقم بزند و جلسه و نشست‌های مختلف با دانشجویان از برنامه‌های ضروری، اثرگذار و واجب در دانشگاه محسوب می‌شود، گفت: اعتقاد مسئولان دانشگاه بر خدمت‌رسانی به دانشجویان است و زمانی این خدمت‌‌رسانی‌ها ارزشمند است که منجر به رضایت دانشجویان و اولیای آنان و جامعه شود.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشجو مهم‌ترین بخش و عنصر فعال دانشگاه است، تصریح کرد: دانشجو به‌عنوان یک مطالبه‌گر موجب ایجاد و پیدایش مراکز علمی و دانشگاهی شد.
وی با بیان اینکه در زمانی که دانشگاه‌های کشور پاسخ‌گوی نیاز علمی جامعه و خواسته‌های قشر جوان نبود، دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک تأسیس انقلابی متولد شد و در طول این سال‌ها توانسته موانع بزرگ در راه تعلیم و تعلم جوانان کشور را بردارد، اظهار کرد: بسیاری از نیازهای کشور از طریق دانشگاه آزاد اسلامی و بستر غنی و ظرفیت‌های علمی این دانشگاه تأمین و جواب داده شده است.

این مسئول ادامه داد: این یک کار نیکو و تحسین شده است که همه ما به‌عنوان بخشی از بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، باید تلاش کنیم تا بر دامنه عملکردی این مولود انقلاب بیافزاییم.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه استاندارد نیازمند ملزومات مهمی است که باید به آن توجه کرد، اذعان کرد: مهم‌ترین مقدمه در این مقوله، نگاه علمی به مسائل است.
رئیس واحد بوشهر دانشجو را موتور محرک کشور دانست و ادامه داد: برای رفع معضلات و کاستی‌ها در کشور نیازمند حرکت عقلایی دانشجویان هستیم که نخستین قدم در این راه، جدی گرفتن آموخته‌ها، کلاس‌های درس و مباحث مطروحه در این کلاس‌ها است.
عبدالهی با توجه به در پیش بودن روز ۱۳ آبان و وقایع مهم این روز توسط دانشجویان و دانش‌آموزان، گفت: در بسیاری از وقایع مهم کشور، در کنار مردم، همواره مجامع علمی و اندیشمندان نقش اثرگذاری داشته‌اند.
وی با بیان کلامی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم خواندند، خواستار حضور همه‌جانبه و یک‌پارچه مردم و جامعه دانشگاهی در راهپیمایی این روز مهم شد.


گرامیداشت اربعین حسینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

تاریخ: 97/08/07

کارکنان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با برپایی مراسم عزا، اربعین حسینی را گرامی داشتند و در سوگ سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، شهدای دشت نینوا و یاران باوفای آن حضرت، مراسم عزاداری همراه قرائت زیارت عاشورا در نمازخانه دانشکده علوم انسانی این واحد دانشگاهی برگزار شد.
عزاداران در این برنامه فرهنگی، همنوا با مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی ذاکران اهل بیت(ع) بر مصائب حضرت سیدالشهدا(ع) و کاروان اسرا به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.


پایش ۴۰۰ پرونده گزینشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 97/08/06

حسینی خبر داد:
پایش ۴۰۰ پرونده گزینشی کارکنان دانشگاه آزاد بوشهر
مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از پایش ۴۰۰ پرونده گزینشی کارکنان و استادان این دانشگاه خبر داد و گفت: ۸۰ درصد کارها انجام گرفته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سید هادی حسینی در کارگروه گزینش استان بوشهر که با حضور دبیر هیأت امنای استان بوشهر، رؤسای دانشگاه‌ها و رابطان گزینش واحدها و مراکز آموزشی استان برگزار شد، ضمن ارائه آمار و تشریح عملکرد مجموعه گزینش، اظهار کرد: در ۶ ماه اول امسال ۱۵ جلسه مصاحبه صلاحیت‌های عمومی متقاضیان حق‌التدریس و ۱۰ جلسه برای تبدیل وضعیت کارکنان برگزار شده است. حسینی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۳۰ پرونده مورد بازبینی قرار گرفته است، عنوان کرد: از مجموع این پرونده‌ها، ۹۰ مورد به آقایان و ۴۰ پرونده به خواهران اختصاص داشته که از طریق مصاحبه و تحقیق میدانی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
مدیر هسته گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه برخی به‌دلایل واهی تعبیر متفاوتی از عملکرد گزینش دارند، گفت: هسته گزینش به‌دور از بهانه‌جویی‌های عمدی، غرض‌ورزی‌های شخصی و مانع‌تراشی‌های بی‌دلیل، با شفاف‌سازی و روان‌سازی امور، به‌دنبال برقراری سلامت اداری است.
حسینی با تأکید بر اینکه پایش و ساماندهي تمامی پرونده‌های گزينشی موجود در بايگانی هسته گزینش استان اعم از کارکنان و استادان در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: تاکنون ۲۵۰ پرونده کارکنان و ۱۵۰ پرونده اعضای هیأت علمی مورد پایش قرار گرفته که می‌توان گفت، کارِ بیش از ۸۰ درصد پرونده‌ها انجام پذیرفته است.

مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از کاهش مدت زمان پاسخ‌گویی به استعلامات گزینشی در این استان خبر داد و گفت: طراحی چک لیست‌های مرتبط و ثبت به‌روز اطلاعات از یک‌سو و به‌کارگیری نیروهای باانگیزه، پویا و خبره در واحدهای استان از سوی دیگر، ضمن ارتقای کیفی و دقیق این پروسه حساس اداری، موجب کاهش مدت زمان پاسخ‌گویی شده است، به‌طوری که در ۶ ماه نخست امسال بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ استعلام در کمترین زمان پاسخ داده شده است.
این مسئول سالم‌سازی سازمان، اصلاح، رشد و بالندگی نیروهای دستگاه‌های اجرایی و حفاظت از دستاوردهای نظام را از اهداف گزينش برشمرد و اذعان کرد: هدف و شیوه ما در گزینش بیشتر پیشگیری است تا مچ‌گیری.
حسینی با تأکید بر اینکه گزینش نوعی قضاوت کردن است، گفت: لازم است در این خصوص قبل از هر چیز خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود بدانیم و به‌دور از سلایق و گرایش‌های سیاسی، جناحی و شخصی در خصوص وضعیت افراد اظهار نظر کنیم.
وی یادآور شد: جلسات مشترک هم‌اندیشی و هم‌افزایی در سطح استان بین تمام نهادهای گزینشی ادارات به‌صورت مستمر برای تعمیق نظارت و ارزیابی به‌صورت ماهانه برگزار می‌شود که هسته گزینش دانشگاه آزاد اسلامی از ارکان ثابت جلسات بوده و تعامل و مراودات بسیار مناسبی با هسته‌های گزینش سایر ادارات و نهادهای استان دارد.


بیش از ۱۰رشته کاربردی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر راه‌اندازی می‌‌شود

تاریخ: 97/08/07

معاون علمی ( آموزشی_پژوهشی) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از پذیرش دانشجو در بیش از ۱۰رشته کاربردی و پرطرفدار در آینده‌ای نزدیک در واحد بوشهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در آینده‌ای نزدیک در بیش از ۱۰ رشته کاربردی و پرطرفدار به پذیرش دانشجو اقدام می‌کند. به‌همین دلیل با مجتبی نجفی معاون علمی (آموزشی_پژوهشی) این دانشگاه به گفتگو نشستیم تا جزئیات این رشته‌ها را جویا شویم.
وی ایجاد رشته‌های جدید، برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی، کسب درآمد از طرح‌های دانش‌بنیان، رضایت‌مندی دانشجویان و استادان، حمایت از ایده‌های نو، تحول نوآورانه در امور را مهم‌ترین برنامه کاری حوزه معاونت علمی (آموزش-پژوهش) واحد بوشهر معرفی کرد.
مشروح گفتگوی خبرنگار آنا با نجفی در ادامه می‌آید:
مقوله پژوهش در مباحث توسعه چه جایگاهی دارد؟
پژوهش مهم‌ترین رکن از شاخصه‌های توسعه جوامع و عامل زیربنایی در افزایش قدرت ملی هر کشور در چرخه جهانی شدن است. توسعه پایدار و پیشرفت هر جامعه‌ای مرهون پرورش، حفظ و نگه‌داری سرمایه‌های علمی، پژوهشی و فناورانه آن کشور است.
از نظر شما چه ارتباطی میان پژوهش و آموزش وجود دارد؟
آموزش و پژوهش به‌صورت نظامی به هم پیوسته هستند که به تولید علم می‌پردازند. با نهادینه‌کردن پژوهش در برنامه‌ریزی‌های آموزشی، محتواهای درسی را می‌توان به سمت تحقیق و پژوهش بیشتر سوق داد و با هدایت دانشجویان و دادن انگیزه به آنان، راه را برای ورود اثرگذارتر به عرصه‌های پژوهشی هموار کرد.
عملکرد حوزه معاونت پژوهش و فناوری واحد بوشهر در یک سال گذشته را چگونه می‌بینید؟
با حضور مدیریت جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان، رویکردهای اساسی برای فعالیت در حوزه معاونت علمی ترسیم شد که یکی تکمیل و به‌ثمررساندن برنامه‌های نیمه‌تمام قبلی در ابعاد مختلف و دیگری حرکت هم‌سو و سریع‌تر در راستای نیل به اهداف علمی، آموزشی و پژوهشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مباحثی مانند کارآفرینی، ارتباط با صنعت، راه‌اندازی مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بنیان و... بود که بحمدالله در این راستا اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.
به‌طور اجمالی اهم این اقدامات را تشریح کنید؟
ابتدا با تشکیل کمیته‌های تخصصی برای انجام پیگیری‌های لازم، فعالیت‌ها بخش‌بندی شد تا به‌صورت متوازن شاهد پیشرفت امور باشیم که در این راستا با تلاش‌های رئیس واحد و پیگیری‌های این معاونت افزون بر انعقاد ۲۳ تفاهم‌نامه علمی، آموزشی و پژوهشی جدید، فعالیت‌های گسترده‌ای به‌منظور اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه‌های قبلی (مانند تشکیل تیم‌های تحقیقاتی از اساتید و برگزاری جلسات متعدد با سازمان‌ها) انجام شد.
به‌طور خلاصه اهم فعالیت‌های یک‌سال گذشته در این حوزه را می‌توان در بخش‌های دانشجویی و ستادی نام برد که از جمله می‌توان به پیگیری فعال‌سازی مرکز تحقیقات آبزیان گرمسیری هم‌سو با طرح آبزیان استان و تأسیس مرکزهای تحقیقاتی نخل و انرژهای نو مصوب هیأت امنای استان و راه‌اندازی کلینیک پژوهشی به‌منظور ارتقای کیفیت آموزش‌های خارج از کلاس و نیز استفاده بهتر از ظرفیت استادان گروه‌های مختلف آموزشی اشاره کرد.
برگزاری دوره‌های آموزشی مانند نرم‌افزارهای تخصصی، آمادگی آزمون زبان‌های خارجه و دوره‌های آموزشی مقاله‌نویسی و...، فعال‌سازی گروه رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی استان برای شرکت در مسابقات کشوری، فراخوان کلی و حمایت از تألیف کتاب توسط دانشجویان و استادان، اخذ مجوز و پیگیری راه‌اندازی مجدد خط تولید کیتین و کیتوسان و پیداکردن بازار فروش مناسب از طریق رایزنی‌های لازم، ساماندهی وضعیت تحصیلی دانشجویان دکتری پژوهش‌محور، برگزاری علمی‌تر جلسات دفاع از رساله‌های دکتری و کارشناسی‌ارشد، بهبود خدمات ارائه شده در اتوماسیون پایان‌نامه‌های دانشجویی، افزایش تعداد اعضای باشگاه پژوهشگران جوان از طریق ارائه طرح‌های متنوع تشویقی از دیگر اقدامات انجام گرفته است.
در حوزه آموزش چطور؟
حوزه آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز همچون حوزه پژوهشی بسیار فعال بوده و کارهای بسیار قابل تحسینی در آن صورت گرفته که مواردی همچون ثبت‌نام تمام اینترنتی دانشجویان تازه وارد در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری با استفاده از بایگانی دیجیتال برای نخستین‌بار در دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور (که رضایت بسیار بالایی را در دانشجویان ایجاد کرد)، بایگانی دیجیتال برای نمرات با اخذ امضا از استادان، برگزاری انتخابات مدیران گروه‌های آموزشی از میان اعضای علمی فعال مطابق با آیین‌نامه‌های سازمان، تشكيل كارگروه آزمون جامع و برگزاری این آزمون به‌‌صورت منظم و دقیق با بهره‌گیری از استادان توانمند را می‌توان نام برد.

دانشگاه برای سال تحصیلی جاری چه برنامه‌هایی دارد؟
بیشتر فعالیت‌های دانشگاه، تمرکز بر فعالیت‌های دانش‌بنیان و ایجاد مراکز تحقیقاتی است که در این راستا با تفاهم‌نامه‌ای که با مرکز HSE عسلویه به‌عنوان قطب HSE کشور منعقد شده، ساخت، تجهیز و آموزش‌های لازم مربوط به دو کارگاه مهم و مورد استفاده این مرکز به دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر واگذار شده است.
تهیه BP برای طرح‌های مختلف اقتصادی و انجام پیگیری‌های لازم برای گرفتن مجوزهای مربوطه، را‌ه‌اندازی مراکز تحقیقاتی جدید مصوب نخل و انرژی‌های نو، پیگیری‌های مربوط به طرح‌های تحقیقاتی برون‌دانشگاهی به‌منظور محقق کردن تعهدات دانشگاه برای حصول درآمدهای غیرشهریه‌ای، تهیه BP و کسب مجوز برای راه‌اندازی مرکز تولید فرآورده‌های قیر در شهرستان کنگان به‌منظور تأمین نیازهای راه‌سازی در استان بوشهر و سایر استان‌های همجوار دیگر برنامه‌های دانشگاهی در حوزه پژوهش هستند.
به موازات فعالیت‌های ذکر شده، برنامه‌هایی نیز کنار این فعالیت‌ها در نظر گرفته شده که بحث کیفی‌گرایی نقطه عطف این موارد است. متناسب با فعالیت‌های دانشجویی و استادان در حوزه پژوهش برنامه‌های همچون برگزاری دوره‌های آموزشی برای سازمان‌های مختلف در سراسر استان توسط اعضای هیأت علمی، فراهم‌کردن مقدمات برگزاری کنفرانس کشوری هسته‌ای در استان بوشهر توسط دانشگاه آزاد واحد بوشهر در اسفند و هماهنگ‌سازی واحدهای استان در روند بررسی پروپوزال‌ها، اصالت‌سنجی، اضافه‌کردن قابلیت بررسی غيرتكراری بودن موضوعات پروپوزال در سامانه اتوماسيون براي مديران گروه، تعريف پروژه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی در راستای اولويت‌های سازمان‌ها و صنعت با هدف حل مشكلات صنعت و غيرتكراری بودن موضوعات ازجمله این موارد هستند.
برای حوزه فناوری اطلاعات چه اقداماتی صورت گرفته است؟
رویکردهای جدید می‌طلبد زیرساخت‌های IT بیش از گذشته تقویت شود در این راستا تقویت سرورها، تقویت زیرساخت‌های اینترنت، مديريت و افزايش پهنای باند براي استفاده مطلوب از اينترنت، ايجاد Data Center استاندارد برای افزايش سطح پايداری سرويس‌های اينترنتی، ارتقای مهارت و دانش کارشناسان فناوری اطلاعات برای بهره‌مندی از دستاوردهای نوين مديريت شبکه‌های داخلي در حوزه‌های مختلف IT و بهره‌برداری مطلوب از روش‌ها و ابزارهاي نوين در اين خصوص انجام شده است.
برای کاربردی‌شدن پایان‌نامه‌ها چه اقداماتی صورت گرفته است؟
پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در کنار طرح‌های پژوهشی باید هدفمند باشند. از این‌رو سعی شده است بخشی از این پایان‌نامه‌ها در قالب تفاهم‌نامه‌های منعقد شده به سمت مفاد و اهداف تفاهم‌نامه‌ها سوق داده شود و با دریافت اولویت‌های پژوهشی سازمان‌ها، صنایع و نهادهای استان و تعریف پایان‌نامه‌ها در این راستا تلاش برای کاربردی‌شدن و افزایش کیفیت در آنها صورت گرفته است.
ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پژوهشی دانشگاه چیست؟ برای بهره‌گیری از آن در سطح جامعه چه مسئله‌ای باید مدنظر قرار بگیرد؟
تفکرات و ایده‌های دانشگاهیان راه‌حل‌های ارزشمندی برای بهینه کردن وضعیت کشور هستند. آمار بالای پویندگان علم در مقاطع ارشد و دکترای، فرصت بسیار خوبی برای استفاده از توانمندی‌های علمی این دانشجویان در رفع چالش‌های کشور است، چراکه هر تحقیق و پایان‌نامه‌، در صورت کاربردی شدن می‌تواند در حل مشکلات کارساز باشد. ابتدا باید جوانان و ایده‌های نو و شجاعانه آنان را باور داشت و زمینه‌های رغبت دانشمندان و نخبگان را برای تلاش در راستای رفع مشکلات ایجاد کرد.
نگاه دانشگاه به موضوع ارتباط صنعت و بازار چگونه است؟
دانشگاه و صنعت مانند دو بال علم و تجربه بوده که می‌توانند در کنار هم به حل مشکلات کشور کمک کنند. در همین راستا تلاش‌های بسیاری برای ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی استان با صنایع استان صورت گرفته و امضای تفاهم‌نامه‌ها، حضور تیم‌های تحقیقاتی دانشگاه در صنایع و شوراهای پژوهشی آنها در همین راستا بوده است.
رویکرد دانشگاه در مرکز رشد متناسب چه نوع فعالیت‌هایی است؟
تقویت مراکز رشد موجود، جذب ایده‌های جدید برای افزایش مراکز رشد زیر نظر دانشگاه، تخصیص فضای مورد نیاز این مراکز، کمک به پیدا کردن بازار فروش محصولات و بسیاری از فعالیت‌های دیگر اولویت برنامه‌های دانشگاه در مبحث عملکرد مرکز رشد قرار دارد.
در حوزه انرژی های نو دانشگاه چه کار هایی انجام داده است؟
در این راستا کمک و تلاش‌های فراوانی در راستای عملیاتی کردن مرکز تحقیقاتی آبزیان گرمسیری استان (که از قبل تأسیس شده) صورت گرفته است. با توجه به قابلیت‌های استان در زمینه دریا و انرژی، برنامه عملیاتی راه‌اندازی سه مرکز تحقیقاتی جدید در زمینه نخل و انرژی‌های نو در استان تهیه و در هیأت امنای استان نیز تأیید شده و به سازمان مرکزی برای بررسی و تأیید نهایی ارسال شده‌اند. در آینده نیز قرار است سه مرکز جدید کسب و کار و گردشگری، علوم رفتاری و قضایی پیشنهاد و تصویب شود.
در حوزه درآمدزایی دانشگاه چه کارهایی انجام داده و در چه مرحله‌ای قرار دارد؟
همان‌طور که اشاره شد، برنامه‌هایی نیز در این بخش فعال شده که برخی به بازدهی رسیده و برخی با تکمیل فرآیند کار، در این راستا نیز به نتایجی دست خواهیم یافت. از آن جمله می‌توان برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت توسط استادان برای نهادها و صنایع استان، درآمدزایی با استفاده از ارائه خدمات آزمایشگاهی، راه‌اندازی مرکز آموزش HSE، راه‌اندازی مرکز تولید فراورده‌های قیر در کنگان و مواردی از این قبیل را نام برد.
در خصوص تأسیس و راه‌اندازی رشته‌های جدید چه کارهایی صورت گرفته یا انجام خواهد شد؟
در راستای توسعه رشته‌های پیراپزشکی تلاش‌های بسیاری صورت گرفته که پرونده رشته‌های اتاق عمل، فوریت‌های پزشکی، بهداشت عمومی- بهداشت خانواده و بهداشت عمومی- مبازره با بیماری‌ها تکمیل و به سازمان ارسال شده‌اند. در همین راستا خرید تجهیزات آزمایشگاهی لازم و کتب تخصصی انجام گرفته و در رشته‌های غیرپزشکی پرونده رشته‌های کارشناسی‌ارشد حقوق عمومی، حقوق خانواده، مشاوره خانواده، مشاوره - توانبخشی، مهندسی شیمی (گرایش‌های طراحی فرایند و جداسازی) و دکترای حقوق عمومی تکمیل و به سازمان ارسال شده‌اند. چه برنامه‌ای در خصوص ایجاد قطب‌های علمی در دانشگاه دارید؟
با توجه به مزیت‌های استانی و وجود مواهب خدادادی همچون دریا، نفت، گاز، انرژی خورشید و... این دانشگاه سعی در فراهم کردن بسترهای مناسب برای ایجاد قطب‌های علمی آبزیان و انرژی (نفت و گاز)، دریانوردی و حمل و نقل در استان دارد. تقویت اعضای هیأت علمی، ارتباط موثر با صنایع مرتبط استان در این دو حوزه، تعریف پایان‌نامه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی در راستای موضوعات مرتبط، برگزاری همایش‌های ملی تخصصی حوزه‌های دریا و انرژی، چاپ مقالات معتبر ISI در این حوزه و ... از فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه است.
سخن آخر؟ ضمن قدردانی از زحمات شما، در پایان لازم می‌دانم با تشکر از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، از همه همکاران، استادان و دانشجویان که در تحقق این اهداف دانشگاه را یاری کردند، از تمامی صاحب‌نظران و دلسوزان کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دعوت کنم تا با همکاری‌های بیش از پیش به آبادانی و اقتدار سرزمینمان همت گماریم.


دیدار هیأت رئیسه واحد بوشهر با خانواده معظم اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر

تاریخ:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، اعضاء هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حضور در منزل پدر شهید محمد احمدی جوان، اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر، با خانواده معظم شهید دیدار و گفتگو کردند.
دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این دیدار ضمن تسلیت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) با بیان اینکه خانواده شهداء نزد خداوند متعال جایگاه ویژه ای دارند، گفت: ضامن بقای انقلاب اسلامی ایران از خود گذشتگی زنان و مردان دلیر این سرزمین است و صبر و صلابت خانواده بزرگوار شهداء بهترین نمونه عملی استقامت، اخلاق و معنویت اسلامی در جامعه است.

عبدالهی دیدار با خانوده معزز شهداء را وظیفه ای واجب، همگانی و فراموش نشدنی دانست و افزود: همانگونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی ( ره) خانواده شهدا را چشم و چراغ ملت دانستند، ما نیز باید بر این اصل معتقد باشیم زیرا ایشان با ایثار و تقدیم با ارزش ترین دارایی خود، عزت و سربلندی را به ما هدیه دادند.
در ادامه این برنامه فرهنگی، عبدالهی و حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و هیأت همراه ضمن حضور بر مزار این شهید والا مقام و عطرافشانی این مکان متبرک، از دارالقرآن شهید محمد احمدی جوان دیدن کردند.

به گزارش آنا، شهید محمد احمدی جوان متولد 1369 در روستای باشی از توابع بخش دلوار تنگستان و عضو تیپ پیاده سپاه امام صادق(ع) بود که به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) به سوریه رفت که پس از مجروح شدن در سوریه، هنگامی که در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت مداوا بود، به درجه رفیع شهادت نائل گردید. در بخشی از وصیت نامه این شهید آمده است: خدایا تو را سپاس که مرا در دین حقت و مذهب زیبای تشیع قرار دادی، تو را سپاس که مرا در پیروی از پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت یاری نمودی. خدایا من امروز به سوی تو قدم بر می‌دارم برای دفاع از مذهبی که به آن از صمیم قلب اعتقاد دارم.خوشحال و شکر گذارم که به من نعمت جهاد در راه خودت عطا نمودی تا با یاد و نام تو بتوانم در راه دفاع از حرم شریف خطبه‌خوان کربلا و سه ساله مولایم حسین(ع) با قلبی راسخ قدم بردارم.


امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد با اداره‌کل حفاظت محیط زیست بوشهر

تاریخ: 97/08/01

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد با اداره‌کل حفاظت محیط زیست بوشهر
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اداره کل حفاظت محیط زیست این استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل حفاظت محیط زیست این استان با بیان اینکه این دانشگاه برای خدمت‌رسانی به مردم، جامعه و همکاری با نهادهای ارزشی و انقلابی هیچ مرزی نمی‌شناسد، گفت: برای توسعه کشور، همکاری میان دانشگاه به‌عنوان یک مرجع عالی علمی و پژوهشی با دستگاه‌های اجرایی، الزام و نیاز است.
اسماعیل عبداللهی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ها فتح بابی برای همکاری چندجانبه در عرصه‌های مختلف است، اظهار کرد: دانشگاه در عرصه‌های مختلفی مانند حوزه‌های تحقیقاتی و تولید علم، تأسیس رشته‌های تحصیلی مشترک و راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی در فعال‌سازی و شکوفایی این ظرفیت‌ها می‌تواند یاری‌رسان سازمان‌ها باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با برنامه‌ریزی دقیق و اولویت قراردادن زمینه‌های همکاری اقدامات اثرگذاری انجام داده است، تشریح کرد: تصویب سه مرکز تحقیقاتی آبزیان گرمسیری، انرژی‌های نو و نخل که در مرحله اخذ مجوز تأسیس قرار دارند، ازجمله این اقدامات است.
عبداللهی افزود: اگر پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری مأموریت‌گرا و بر اساس نیاز جامعه تعریف شوند و به‌عنوان یک نیاز در اختیار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرند، افزون بر حفظ ارزش‌های معنوی پایان‌نامه‌ها، نقطه شروعی برای تحقیقات خواهند بود و قطعاً با هزینه کمتر و نظارت علمی‌تر به اهداف خواهند رسید.
رئیس واحد بوشهر یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ظرفیت‌های گسترده و کم‌نظیر انسانی و زیرساختی، آماده همکاری با نهادهای ارزشی و انقلابی در راستای اهداف ملی و استانی است.


حکم جدید برای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 97/08/01

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حکمی از سوی دبیر ستاد احیای امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر این استان به سمت مدیر فرهنگی دستگاه‌های اجرایی و آموزشی در این ستاد منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام علی اکبری ظهر امروز در جلسه ستاد امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر بوشهر با تأکید بر تحکیم ارزش‌ها و ترویج گفتمان امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر در جامعه، اظهار کرد: جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی با اجرایی شدن فریضه الهی امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر محقق می‌شود.
جانشین دبیر ستاد احیای امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر استان بوشهر ادامه داد: اسماعیل عبداللهی در حکمی از سوی سردار علی رزمجو دبیر ستاد احیای امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر استان بوشهر به سمت مدیر فرهنگی دستگاه‌های اجرایی و آموزشی ستاد امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر این استان منصوب شده است.
وی گفت: تبیین و تشریح مأموریت‌های دستگاه‌های اجرایی در فریضه احیای امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر و جلب مشارکت حداکثری آنان، هماهنگی و همکاری با شوراهای فرهنگی و اجتماعی کشور، ارزیابی عملکرد شوراهای امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر در دستگاه‌های اجرایی، برگزاری نشست‌های مشترک و مستمر میان تمامی دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی و برقراری ارتباط مؤثر میان آنها از طریق انعقاد تفاهم‌نامه، تهیه و ارائه طرح‌های توسعه‌ای امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر از جمله وظایفی است که بر‌ عهده این مسئول فرهنگی استان قرار خواهد گرفت.
اکبری با بیان اینکه برنامه‌های تعیین شده دبیرخانه ستاد امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر توسط دو گروه ویژه که با فراخوان عمومی در ادارات و نهادها و تأیید مراجع ذی‌ربط انتخاب می‌شوند، پیاده‌سازی خواهد شد، تصریح کرد: گروه اول یاوران امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر هستند که از میان کارکنان و استادان داوطلب انتخاب می‌شوند و گروه دوم طلایه‌داران هستند که با آموزش‌های لازم، مبلغان امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر در سطح استان خواهند شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این جلسه با ارائه گزارشی اجمالی از تلاش‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته توسط این دانشگاه، گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه توانسته در عرصه‌های مختلف و مورد نیاز کشور و استان در حوزه‌های آموزش عالی، پزشکی و آموزش‌و‌پرورش با کیفیت مناسب، خدمات خوبی ارائه بدهد.

اسماعیل عبداللهی با تأکید بر اینکه در مدیریت جدید دانشگاه و با حضور دکتر ولایتی به‌‌عنوان نماینده مقام معظم رهبری، باب جدیدی از مدیریت، برنامه‌ریزی، کار و تلاش در دانشگاه باز شده است، عنوان کرد: اعتقاد مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، برآورده کردن خواسته‌های رهبر معظم انقلاب از مراکز آموزش عالی یعنی استانداردسازی علم و کارآفرینی است.
وی تصریح کرد: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز بر همین منوال بوده و با نگاه به آینده کشور، به‌دنبال تحقق برنامه‌هایی هستیم که علاوه بر رفع مشکلات استان، امید را در نسل جوانان بارور کنیم.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد بوشهر با بیان اینکه ۱۱ واحد و مرکز دانشگاهی و مجموعه سما، به‌صورت یک‌پارچه و متوازن تمامی مناطق استان را زیر پوشش قرار داده است، تصریح کرد: این گستردگی به همراه ظرفیت‌ها و امکانات مناسب دانشگاه آزاد اسلامی، بازوهایی قدرتمند در حل مشکلات استان برای مسئولان محسوب می‌شوند.


عضو هیأت علمی واحد بوشهر، مقام آور مسابقات قرآنی شد

تاریخ: 97/07/30

مراسم اختتامیه بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، مراسم اختتامیه مرحله کشوری بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت ویژه استادان و دانشجویان، با حضور ۴۰۰ نفر از حافظان و قاریان برتر قرآن کریم در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد.
در بخش حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم ویژه استادان فاطمه شاه‌حسینی از استان همدان رتبه اول، مینا صلواتی‌بیشه از استان بوشهر رتبه دوم و رعنا رستمی از استان آذربایجان‌شرقی رتبه سوم بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی را به دست آوردند.


تشدید نظارت دبیرخانه هیأت امنا بر عملکرد واحدهای دانشگاهی بوشهر

تاریخ: 97/07/30

رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد:
تشدید نظارت دبیرخانه هیأت امنا بر عملکرد واحدهای دانشگاهی بوشهر
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از تلاش برای پررنگ‌ترشدن نقش نظارت هدایت راهبردی این دبیرخانه بر عملکرد واحدها و مراکز این دانشگاه خبر داد.
عبدالرحیم پذیرا در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: دبیرخانه هیأت امنای استان، هماهنگ‌کننده واحدهای استان و سازمان مرکزی بوده و از طریق برگزاری جلسات و شوراهای مختلف، به‌دنبال وحدت رویه در واحدهای دانشگاهی است.
وی با بیان تشریح فعالیت‌ها و عملکرد این دبیرخانه از بدو تأسیس تاکنون، اظهار کرد: دبیرخانه هیأت امنای استان بوشهر همچون دبیرخانه‌های سایر استان‌ها با هفت شورای تخصصی آموزش و تحصیلات تکمیلی، دانشجویی و فرهنگی، اداری و مالی، عمرانی، برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان و ورزشی فعال است.
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد بوشهر با بیان اینکه هر یک از شوراهای تخصصی، متشکل از چندین کارگروه است، عنوان کرد: هر یک از کارگروه‌های شوراهای تخصصی براساس نیاز تشکیل جلسه داده و نظر مشورتی خود را به شورای تخصصی ارائه داده تا این شوراها پس از کارشناسی دقیق نظرها و با تأیید دبیر هیأت امنای استان، از طریق دبیرخانه، این نظرها را به‌عنوان مصوبه‌های لازم‌الاجرا به همه واحدهای استان ابلاغ کند.
وی از تشکیل منظم جلسات هیأت امنای استان بوشهر در هر فصل از سه سال پیش تاکنون خبر داد و تصریح کرد: از دیگر وظایف دبیرخانه برگزاری جلسات هیأت امنای استان، کمیسیون دائمی هیأت امنا و کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیأت امناست که تاکنون ۱۵ جلسه هیأت امنا با ۷۸ مصوبه و اجرای بیش از ۱۵ درصد مصوبات برگزار شده است.
پذیرا ادامه داد: تاکنون ۲۱ جلسه کمیسیون دائمی و ۹ جلسه کمیته نظارت برحسن اجرای مصوبات هیأت امنا نیز برگزار شده و مصوبات و گزارش دوره‌ای از حسن اجرای مصوبات را به‌صورت مکتوب تهیه و در هر جلسه هیأت امنا مطرح می‌شود.
عضو هیأت علمی واحد بوشهر با بیان اینکه نقش اصلی و فلسفه وجودی دبیرخانه، نقش نظارت و هدایت راهبردی و رفع مشکلات است، اذعان کرد: در راستای نقش نظارتی در استان، بازدیدهای سرزده با هدف ارزیابی عملکرد واحدها و مراکز دانشگاهی استان انجام می‌گیرد تا از نزدیک روند آخرین اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف دانشگاه‌ها رصد شود.
وی با تأکید بر اینکه بحث درآمدهای غیرشهریه‌ای از جمله راهبردهای اساسی و مهم در دوره مدیریت جدید دانشگاه است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت بحث اقتصاد دانش‌بنیان، تبدیل علم به ثروت و کاهش وابستگی به شهریه، یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های آتی این دبیرخانه، تلاش برای فعالیت بیشتر واحدها و مراکز دانشگاهی استان در این زمینه‌ها از طریق بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاهی و مزیت‌های استانی در قالب تعامل با دیگر نهادها و مراجع استان است.
پیگیری ۳ طرح آبزیان در زمینه‌های تکثیر لارو و تولید و پرورش میگو
به گفته پذیرا، علاوه بر طرح دانش‌بنیان تولید کیتین و کیتوسان و محصولات جانبی از پوست سخت‌پوستان دریایی مثل میگو که به مرحله تولید آزمایشگاهی و سنتی رسیده و اخیراً نیز مورد تأیید کمیته اقتصاد و سرمایه‌گذاری قرار گرفته است، سه طرح آبزیان در زمینه‌های تکثیر لارو و تولید و پرورش میگو در سه نقطه استان ( واحدهای دیلم، دلوار و دیر) در حال پیگیری بوده و ۱۵ جلسه کمیته انتصابات از ابتدای سال‌جاری در استان برگزار شده و ۲۲ پرونده مورد بررسی قرار گرفته است.


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار معرفی شد

تاریخ: 97/07/28

به‌صورت موقت؛
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار معرفی شد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتی، سرپرست واحد دلوار در استان بوشهر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، تا تعیین سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار، اداره امور این واحد دانشگاهی به رئیس واحد دشتی سپرده شد.
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه تکریم رئیس سابق واحد دلوار با تأکید بر اینکه تغییر منصب و جابه‌جایی‌های اداری امری معمول است، گفت: قطعا جابه‌جایی‌ها در همه سطوح مدیریتی به‌واسطه دمیدن روح تازه در کالبد اداره و بهره‌گیری از انگیزه و تفکر تازه فرد جدید در بهبود روند فعالیت‌ها صورت می‌گیرد.
عبدالرحیم پذیرا یادآور شد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از همه دانشگاهیان انتظار دارد همچون گذشته با آرامش، سعه صدر، هم‌افزایی، همکاری و پرتلاش در پیشبرد اهداف دانشگاه نقش‌آفرینی کنند تا خلل و آسیبی متوجه عملکردها نباشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتی هم که تا تعیین سرپرست جدید زمام امور واحد دلوار را بر عهده گرفت با تأکید بر اینکه خدمت در هر کسوتی در دانشگاه آزاد اسلامی، افتخاری بزرگ است، عنوان کرد: از ابتدای تأسیس این واحد دانشگاهی، در چارچوب سیاست‌های کلی دانشگاه و نظام مقدس جمهوری اسلامی، تلاش‌های بسیار خوب و همراه با موفقیت انجام گرفته که بیانگر زحمات و تعهدات همه همکارانمان در این واحد دانشگاهی است.
اشکان معصومی با تأکید بر اینکه در این مدت که عهده‌دار این سمت خواهد بود در همین راستا تلاش خواهد کرد، افزود: دلوار و مردمان این بخش از استان، جایگاه و منزلت رفیعی در میان مردمان کشورمان دارند و باید تلاش کرد خدماتی شایسته و درخور به آنان ارائه دهیم.


شکوفایی استعداد دانشجویان روشندل در بوشهر با ارائه تسهیلات آموزشی

تاریخ: 97/07/25

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر مطرح کرد:
شکوفایی استعداد دانشجویان روشندل در بوشهر با ارائه تسهیلات آموزشی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: شکوفایی استعداد دانشجویان روشندل، کم‌بینا و نقص عضو با توجه بیشتر به نیاز‌ها، امکانات رفاهی، تحصیلی و برآورده کردن تسهیلات آموزشی و پژوهشی مورد نیاز آنان، در اولویت برنامه‌های این دانشگاه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، جمعی از دانشجویان نابینا و کم‌بینا ظهر امروز در نشستی صمیمانه از تلاش‌های مدیران، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر قدردانی کردند.
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر در این مراسم با بیان اینکه بیشتر مردم آحاد جامعه، نابینایان و کم‌بینایان را به اشتباه نیازمند ترحم و دلسوزی می‌دانند، گفت: حضور موفق نابینایان در مجامع دانشگاهی نشانگر توانایی‌های این گروه از افراد جامعه است.
باقر گرگین با تأکید بر اینکه پذیرش داوطلبان نابینا و کم‌بینا در دانشگاه بیان‌گر اعتماد نظام آموزش عالی به استعداد‌ها و انگیزه‌های شخصی آنان در راستای تحول آفرینی است، تصریح کرد: نگرش جامعه نسبت به افراد و همچنین برداشت آنا نسبت به خود که طبعا متأثر از برخورد جامعه و فرهنگ حاکم است، نقش بسیار مهمی در چگونگی تشکیل انگیزه‌ها، توسعه و رشد استعدادهای نابینایان دارد.
وی با بیان اینکه دانشجویان نابینا و کم‌بینا در واحد بوشهر به سهولت در مقاطع مختلف آموزشی در حال تحصیل هستند، اظهار کرد: اعتقاد دانشگاه بر برقراری حقوق یکسان میان دانشجویان سالم و این گروه از دانشجویان است ضمن اینکه قطعا تلاش خواهیم کرد با توجه بیشتر به نیاز‌ها، امکانات رفاهی، تحصیلی و برآورده کردن تسهیلات آموزشی و پژوهشی مورد نیاز دانشجویان نابینا، کم‌بینا و دیگر دانشجویان نقص عضو، شکوفایی استعدادهای آنان در اولویت برنامه‌های این دانشگاه قرار بگیرد.
در این برنامه که با همکاری حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر، سازمان بهزیستی و انجمن نابینایان و کم‌بینایان بوشهر برگزار شد، ضمن تجلیل از پشتکار دانشجویان نابینا و کم‌بینا در مواجه با سختی‌ها، به‌صورت نمادین از سه نفر از کارکنان واحد بوشهر قدردانی شد.


اردوهای جهادی، راهکاری برای آگاهی از مشکلات محرومان است

تاریخ: 97/06/20

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
اردوهای جهادی، راهکاری برای آگاهی از مشکلات محرومان است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اردوهای جهادی، راهکاری بنیادین برای آگاهی بیشتر جوانان و دانشجویان از مشکلات محرومان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، اسماعیل عبدالهی در حاشیه بازدید از اردوی جهادی دانشجویان جهادگر بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه فعالیت خالصانه گروه‌های جهادی غیر‌قابل ارزش‌گذاری مادی است، اظهار کرد: «اردوهای جهادی با هدف افزایش روحیه خودباوری و جلب رضایت پروردگار و تلاش در مسیر بهبود وضعیت عمرانی، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی مناطق محروم اجرا می‌شود.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه دانشجویان، مدیران و مسئولان آینده کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: «اردوهای جهادی، راهکاری بنیادین برای آگاهی بیشتر جوانان و دانشجویان از محرومیت‌ها و نیازهای مناطق مختلف و تمرینی کاربردی برای چگونگی برطرف‌کردن فقر مردم است.»

سعید خورند مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر هم در این بازدید گفت: «اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در قالب گروه جهادی حضرت زهرا (س) در روستای قباکلکی به ارائه خدمت در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، خدمات‌رسانی، بهداشت و درمان پرداخته است.»

انتهای پیام/


لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها

تاریخ: 97/06/25

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تأکید کرد:
لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها را مهم ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در همایش استانی ارتقای سلامت نظام اداری و اجتماعی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: «امر به معروف و نهی از منکر، تلاش برای حاکمیت‌بخشیدن به ارزش‌های دینی و مقابله با منکر است.»
مدیر فرهنگی و آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با تأکید بر احیای این مهم در دانشگاه، تصریح کرد: «دانشگاه بستر بسیار مهمی برای افزایش فرهنگ و ارزش‌های دینی در جامعه است.»

وی با معرفی کمیته‌های چهارگانه در قالب شورای امر به معروف و نهی از منکر مطابق آخرین دستورالعمل سازمان مرکزی، تشریح کرد: «کمیته نظارت، هماهنگی و ارزیابی کمیته‌ها، کمیته سامان‌دهی و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، کمیته گسترش، ترویج و تبلیغ امر به معروف و نهی از منکر و کمیته آموزش طبق دستور‌العمل ابلاغی جدید سازمان تشکیل و شروع به فعالیت کرده‌اند.»