دانشجو عنصر فعال و سازنده واقعی در جامعه و کشور است

تاریخ: 98/03/05

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
دانشجو عنصر فعال و سازنده واقعی در جامعه و کشور است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد استان بوشهر، دانشجو را عنصر فعال، کنشگر و سازنده واقعی در جامعه و کشور عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه اگر به دنبال کار اثرگذار فرهنگی در دانشگاه هستیم باید شرایط دانشجویان را درک کنیم، اظهار کرد: گام نخست در این راه، احترام حداکثری به دانشجویان و مهیا‌ کردن بستر شکوفایی آنان است.

وی با تأکید بر اینکه برخوردهای فیزیکی و جبری در مسائل فرهنگی اثر مثبت نخواهد داشت، تصریح کرد: اگر برنامه‌های فرهنگی معطوف به تعالی دانشجویان و تعامل سازنده با آنان شود، سبب استقبال، جذب و همکاری آنان در اجرای برنامه‌ها خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: پیشگیری، نظارت و جلوگیری از وقوع اعمال نامناسب فرهنگی بسیار ساده‌تر و اثرگذارتر از برخورد و مقابله است.
عبدالهی با بیان اینکه کمیت و کیفیت برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه از وضعیت مطلوبی برخوردار است، بیان کرد: باید تلاش کرد تا با استفاده از فعالیت‌های فرهنگی، علاوه بر حل مشکلات درون‌دانشگاهی، آثار مفید آن را به سطح جامعه گسترش داد. وی یادآور شد: تحرکات بسیاری مناسبی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر آغاز شده که بخش مهم آن فعالیت کانون‌های دانشجویی است؛ چرا که کانون‌های دانشجویی نقطه قوت برنامه‌های پیشگیری اجتماعی هستند.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، دانشجو را عنصر فعال، کنشگر و سازنده واقعی در جامعه و کشور دانست و تأکید کرد: وظیفه ما در کارهای فرهنگی ایجاد بستر مناسب است تا فضای کار و ابتکار عمل در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
عبدالهی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری الگویی تمام‌عیار علمی و فرهنگی است، یادآور شد: ایشان در همه زمینه‌ها و عرصه‌ها صاحب‌نظر هستند و باید از سیره ایشان نهایت بهره را برد.


مدارس عالی مهارت راهبردی اثرگذار در رفع چالش‌هاست

تاریخ: 98/03/04

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
مدارس عالی مهارت راهبردی اثرگذار در رفع چالش‌هاست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: ایجاد و توسعه مدارس عالی مهارت راهبردی در رفع چالش‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه هر طرح پیشنهادی باید ابتدا در تیم‌های مطالعاتی امکان‌سنجی شود، اظهار کرد: در اجرای طرح‌های اقتصادی، مسائلی نظیر توان استانی، زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های دانشگاهی، فعال‌سازی ظرفیت‌های موجود، درآمدزایی و کارآفرینی حائز اهمیت است.
وی مهم‌ترین عامل سرعت‌بخشی به حصول نتایج طرح‌های دانش‌بنیان را نگاه ویژه به ظرفیت اعضای هیئت علمی، دانشجویان و ظرفیت‌های منطقه‌ای دانست و گفت: باید برای شناسایی طرح‌های اثربخش، مفید و تعمق در آنها از این ظرفیت‌ها بهره گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه راه‌اندازی مدارس کسب‌وکار و خلاقیت ظرفیت جدید بود که در معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است، افزود: نیاز به نوآوری و خلاقیت همواره در همه زمینه‌ها احساس می‌شود و این مدارس، توانمندی‌های دانشگاه و معاونت سما را فعال‌تر خواهد کرد.
عبدالهی با تأکید بر اینکه مدارس عالی مهارت در بوشهر بر اساس مزیت‌های استان شکل گرفته‌اند، تشریح کرد: به این ساختار جدید فقط به دید آموزشی توجه نشده است؛ بلکه ایجاد و توسعه این مدارس راهبردی در رفع چالش‌ها به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه باید زیرساخت‌های درآمدزا را افزایش داد، عنوان کرد: با نگاه استانی و درآمدزایی می‌توان معضل کاهش درآمد شهریه‌ای را کاهش داد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با سرعت و با استفاده از مزیت‌های متعدد از چالش‌های پیش رو عبور کند، تشریح کرد: وابستگی نداشتن به بودجه‌های نفتی و دیگر منابع مالی دولتی، تحصیل قریب به یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه و بستر فراوان تعامل با دستگاه‌های اجرایی و مردم، مهم‌ترین ظرفیت برای عبور از مشکلات هستند.
عبدالهی با بیان اینکه ارتباط میان دانشگاه و صنایع در فضای کسب‌وکار باید به‌خوبی برقرار شود، خاطرنشان کرد: با معرفی صحیح دانشگاه و توانایی‌های آن با بهره‌گیری از برند دانشگاه و رویکرد نوآورانه و فناورانه، می‌توان دیگر نهادها را مجاب به همکاری و استفاده از ظرفیت‌های کم‌نظیر دانشگاه در برنامه‌های خود کرد.
وی با تأکید بر اینکه منابع درآمدی باید به‌صورت بهینه و در نهایت صرفه‌جویی هزینه شود، بیان کرد: این امر بر اساس نگاه اقتصاد مقاومتی حائز اهمیت است.


دکتر عبدالهی سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را تبریک گفت

تاریخ: 98/02/31

در پیامی:
دکتر عبدالهی سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را تبریک گفت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پیامی سی و هفتمین سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به مناسبت تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در 31 اردیبهشت گفت: در طول حیات پر برکت دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدا تا کنون، بسیاری از مردان و زنان ایران اسلامی با هدف توسعه و ارتقاء میهن عزیزمان سال هایی از عمر پر برکت خویش را به تحصیل علم و دانش و تهذیب فضایل اخلاقی در این دانشگاه مردمی صرف نمودند.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همواره مکانی برای اجتماع نخبگان و خرد ورزان بوده است، تصریح کرد: بحمدا... تعداد کثیری از دانش آموختگان این دانشگاه، مهندسین متخصص، کارآفرینان و مدیران ارزنده در بسیاری از نهادهای مهم و ارزشی کشور هستند که حتی با یک کاوش اجمالی می توان فهرستی پر افتخار از این توانمندان دانش آموخته در کشور تهیه کرد که برگ زرینی در تاریخچه فعالیت دانشگاه است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهرافزود: این نقش آفرینی ها تنها در یک زمینه خاص نبوده بلکه نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های بین المللی، ورزشی، علمی، پژوهشی، اختراعات و بسیاری از حوزه ها پرچم ایران اسلامی را در جای جای جهان به اهتزاز در آورده اند.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور، دانش و فرزانگی را در دورترین نقاط کشور برای خیل عظیم مشتاقان در دسترس قرار داده است، اظهار کرد: در دهه چهارم فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، مفتخریم اعلام کنیم این دانشگاه در قامت دانشگاهی حل مسأله وکارآفرین همچون گذشتۀ پرافتخار خویش، مهیا است تا با به کارگیری ظرفیت ها و توانمندی های خود، برای تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته تلاش کند.
اینجانب برخود فرض می دانم ضمن تبریک این اتفاق خجسته به تمامی همکاران خدوم و ارجمند دانشگاهی، یاد و خاطره تمامی زحمتکشان عرصه علم و دانش را در سی و شش سال گذشته که این نهال نوپا و یادگار سال های اولین انقلاب را به درختی تناور بدل کردند و به دست ما سپردند، تقدیر و تشکر نمایم. امید است در سایه الطاف ایزد متعال شاهد بالندگی و پیشرفت هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی و نقش آفرینی آن در شکل گیری تمدن ایرانی - اسلامی باشیم.


کارگاه آموزشی ANSYS در واحد بوشهر برگزار شد

تاریخ: 98/03/01

مسئول برگزاری دوره های تخصصی کوتاه واحد بوشهر در راستای اجرای برنامه های مصوب این دانشگاه از برگزاری کارگاه آموزشی نرم فزار ANSYS در این دانشگاه خبر داد.
نجف خدری مسئول برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه یکی از مهمترین مأموریت های این دانشگاه در برهه کنونی کشور، آموزش باکیفیت و استاندارد به‌ منظور تربیت افراد متخصص و کاردان است، عنوان کرد: هدف ما آموزش در راستای پیشرفت صنعت و در نهایت توسعه کشور است.
فاطمه بهروزی مدرس کارگاه ANSYS دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه نرم افزار ANSYSیکی از قوی ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای تحلیلی موجود در رشته مهندسی مکانیک و عمران محسوب می شود، گفت: از آنجا که مهندسان و طراحان با کمک نرم افزار تحلیلی ANSYS قادر هستند به سادگی بهینه سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه سازی های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌ هایشان اعمال کنند، برگزاری این دوره همواره یک نیاز آموزشی برای دانشجویان این رشته های تحصیلی محسوب می شود.
بهروزی با اشاره به اینکه ابزارهای پیش بینی شده در ANSYS امکان تحلیل انواع مختلف سازه‌ها مانند قاب، مخزن، سد، پل … و اجزای سازه‌ای مانند اتصالات فولادی، اعضای فولادی یا بتنی، ایزولاتورها را به روش‌های مختلف فراهم ساخته است، اذعان کرد: با به کار بردن این نرم‌افزار مهندسین قادر به طراحی و تولید محصولاتی با کیفیت بهتر در زمانی کمتر خواهند بود.
وی تصریح کرد: با وجود ویژگی های فراوان نرم افزارهای مدل سازی و تحلیلی همواره باید به یاد داشت که دیدگاه مهندسی و ذکاوت کاربر در فرآیند ساخت، تحلیل و کنترل نتایج مهمترین نقطه برای تائید صحت نتایج است و به کارگیری چنین نرم افزارهایی تنها به عنوان ابزاری برای سرعت بخشیدن به فرآیند طراحی است.
بهروزی یادآور شد: در این دوره کلیه مفاهیم پایه و عمومی شبیه سازی به کمک این نرم افزار ارائه شد.
در پایان این دوره به شرکت کنندگان گواهی نامه رسمی معتبر از دانشگاه اعطا شد.


محتوای بیانیه گام دوم وظیفه‌ای بر دوش امت اسلامی است

تاریخ: 98/02/31

حجت‌الاسلام حسینی:
محتوای بیانیه گام دوم وظیفه‌ای بر دوش امت اسلامی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: محتوای بیانیه گام دوم وظیفه‌ای مهم بر دوش امت اسلامی قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سید‌مرتضی حسینی صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری دومین اردوی تشکیلاتی حیات طیبه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز امیدواری بر اینکه همه مسلمانان روزه‌دار جزء مرحومین این ماه محسوب شوند، اظهار کرد: واژه رمضان از ماده «رَمَض» بوده و «رَمَضَ» به معنای شدت تابش خورشید بر ریگ و مانند آن است و همان‌گونه که از اسم این ماه مبارک فهمیده می‌شود، روزه‌داری و رمضان از سختی و فشار حکایت می کند.

وی با بیان سخنی از حضرت فاطمه(س) که فرمودند «از همه دنیا فقط دو چیز را دوست دارم، یکی نماز شب در شب‌های سرد زمستان و دیگری روزه‌داری در ماه‌های گرم سال»، تصریح کرد: روزه گرفتن در چنین هوایی امتحانی الهی بوده و نشانه مطیع بودن در برابر خداوند، رسول خدا و ائمه اطهار(ع) و علامت ایمان راسخ و اراده‌ای قوی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: این ماه عبودیت، بندگی و برگشتن به خدا است و در این ماه فرصتی نصیب انسان شده تا ظواهر و آلودگی‌هایی که متأثر از رفتارهای و تفکرات غلط در طول سال با انسان همراه و قرین شده را سوزانده و از بین ببرد.

حسینی با تأکید بر اینکه رمضان یگانه ماهی بوده که نامش در قرآن آمده است، تصریح کرد: رمضان از اسمای الهی است و اگر انسان ارزش و قرب این ماه را بهتر و عمیق‌تر می‌دانست، آرزو می‌کرد همواره در ماه مبارک رمضان قرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه سخت‌ترین دردها برای انسان در زمان خروج روح از کالبد ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از آثار روزه‌داری، آسان کردن و قابل تحمل کردن این تعب سخت است با اینکه روزه، گرسنگی و تشنگی روز قیامت را از انسان دور می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تبریک ولادت حضرت امام حسن(ع) افزود: شخصیت و جایگاه آن امام همام بین شیعیان مغفول واقع شده و صلح امام حسن(ع) با معاویه در کنار قیام حضرت اباعبدالله(ع) در عاشورا ضامن بقای اسلام بوده و عظمت و ارزش صلح آن حضرت به‌خوبی تبیین نشده است.

وی با تأکید بر اینکه باید در این مسیر نگاه کلان داشت، تصریح کرد: اختلاف سلیقه، تفکرات متفاوت و ایده‌های متعدد امری عادی محسوب می‌شود اما نکته مهم این است که این تضادها نباید زمینه تنش و اختلاف شود چرا که همه ما پایبند اصول مشترکی چون اسلام، استقلال جامعه ایرانی، نظام دینی و ولایت فقیه هستیم.

حسینی در مورد به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: محتوای این بیانیه، وظیفه‌ای بر دوش امت اسلامی به‌ویژه جوانان قرار داده و آن هم حرکت بزرگ جامعه اسلامی برای آمادگی پذیرش بی‌نظیرترین اتفاق عالم بشریت که همان ظهور حضرت قائم‌(عج) و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی است.


بیانیه گام دوم انقلاب مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی

تاریخ: 98/02/31

عبدالهی مطرح کرد:
بیانیه گام دوم انقلاب مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: به برکت وجود جوانان است که بیانیه گام دوم انقلاب مطرح می‌شود تا مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی و انقلابی باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در کارگروه هماهنگی برگزاری دومین اردوی تشکیلاتی حیات طیبه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، متناسب با درک صحیح نسبت به انقلاب و اسلام در کشور، قانون اساسی بسیار پرمحتوایی تدوین شد، اظهار کرد: از همان روزهای اولیه انقلاب، برنامه‌های بسیار وزین برای انقلاب و نظام اسلامی پیش‌بینی، هدف‌گذاری و تدوین شده است.
وی با بیان دیدگاه مقام معظم رهبری نسبت به دستاوردهای انقلاب امیدوارانه است، تصریح کرد: این فرمایشات را نباید ساده، احساساتی و سطحی تلقی کرد؛ چراکه فرمایشات ایشان با توجه به مسئولیت شرعی در چارچوب منافع نظام، اعتقادات و باورهای عمیق دینی نسبت به وقایع ۴۰ سال گذشته مطرح می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: با بررسی فلسفه تشکیل تشکل‌های اسلامی سیاسی که همان تزریق پویایی، تحرک و نشاط به محیط‌های دانشگاهی است، درمی‌یابیم که تشکل‌های دانشجویی به‌واسطه مطالبه‌گری و خواست‌های انقلابی که دنبال می‌کنند، می‌توانند در برابر چالش‌ها، اقدامات مؤثر، مفید و مستمری را برای نظام، انقلاب و مدیریت کشور رقم بزنند که قطعاً این چالش‌ها سازنده بوده و موجب تحرک سودمند در مدیریت کلان کشور خواهد شد.
عبدالهی تأکید کرد: مقام معظم رهبری راه‌حل بسیاری از مشکلات کشور را تزریق روحیه انقلابی، آرمان‌خواهی و اعتقاد نسل جوان به پیکره مدیریت کشور اعلام کردند که این نشان از اعتماد و اعتقاد ایشان به ظرفیت جوان کشور دارد.

وی تشریح کرد: تجربیات به دست آمده در بسیاری از حوادث و وقایع مهم کشور نظیر انقلاب اسلامی، تسخیر لانه جاسوسی و جنگ تحمیلی بیانگر ظرفیت عظیم این نیروی انقلابی جوان در حل مشکلات است.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه غرب و شرق متوجه شده‌اند که عظمت، اقتدار و استواری انقلاب با هیچ شیطنت و تهدیدی دچار تزلزل نخواهد شد، اظهار کرد: این مسئولیت سنگینی است که بر دوش نسل جوان ما قرار گرفته که به‌واسطه همین ظرفیت با رفع دشمن هراسی، امید به جامعه تزریق شود.

عبدالهی یادآور شد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، با نگاه به ۴۰ سال گذشته درخواهیم یافت که ایران اسلامی حرکت صحیحی را آغاز کرده و باید در همین مسیر با قدرت و رویکرد انقلابی و جهادی به پیش رود.
وی با بیان اینکه مدیران و مسئولان نظام به ظرفیت بصیر جوانان و دانشجویان کشور اهتمام و اعتقاد ویژه‌ای دارند، متذکر شد: به برکت وجود همین جوانان است که بیانیه گام دوم انقلاب مطرح می‌شود تا مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی و انقلابی باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه زمینه کار و تلاش در همه جای کشور وجود دارد و یکی از وظایف مسئولان فراهم آوردن زمینه‌های مشارکت حداکثری برای این فعالیت‌ها است، افزود: با وجود بسیج دانشجویی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، تشکل‌های اسلامی سیاسی، کانون‌های دانشجویی، دانشگاه نیز از این قائده مستثنی نیست.


بخش توزیع در اقتصاد مبتنی بر تولید انبوه نیاز به دانش روز دارد

تاریخ: 98/02/30

شاهینی:
بخش توزیع در اقتصاد مبتنی بر تولید انبوه نیاز به دانش روز دارد
رئيس مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آينده‌نگری استان بوشهر گفت: بخش توزیع در اقتصادهای مبتنی بر روش تولید انبوه نیاز به تلاش و دانش روز دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، جهانگیر شاهینی در کارگاه اقتصاد توزیع با رویکرد ارتباطی استراتژی‌های توزیع وکسب‌وکار با بیان اینکه توزیع یکی از حلقه‌های ضروری زنجیره تأمین ارزش است، گفت: تجارت و توزیع کالا زائیده تولیدات قوی داخلی است؛ نه واردات قانونی و غیرقانونی که از ناحیه فروش منابع طبیعی تأمین مالی می‌شوند.

وی، ارتباط میان تولیدکننده و مصرف‌کننده را حلقه نهایی زنجیره تأمین ارزش معرفی و تصریح کرد: توزیع زمانی کارکرد طبیعی خود را دارد که در جایگاه واقعی خود قرار داشته و به‌صورت همزمان در خدمت تولیدکننده و مصرف‌کننده باشد.

رئيس مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آينده‌نگری استان بوشهر عنوان کرد: اگر توزیع ارزش نهایی میان عناصر به‌گونه‌ای باشد که یک یا بعضی از اعضا را محدود و مأیوس سازد، گذشته از جنبه‌های حق و انصاف، زنجیره خلق و تأمین ارزش را مختل خواهد کرد.
شاهینی با تأکید بر اینکه کارکرد بخش توزیع در اقتصادهای مبتنی بر روش تولید انبوه و نوآوری‌های مستمر امروز امری پیچیده‌ای است که به تلاش، تجربه و دانش نیاز دارد، مطرح کرد: شبکه‌های توزیع نیازمند برنامه‌ریزی و طراحی‌های نوینی هستند که با ایجاد فروشگاه‌های مدرن و حذف واسطه و هزینه‌های توزیع ضمن کسب سود پایدار به معنی واقعی کلمه، رضایتمندی مشتری را نیز جلب کنند.

وی، قاچاق کالا را آفت اصلی اقتصاد معرفی و تشریح کرد: هنگامی که اقتصاد کار، تلاش و کسب درآمدهای حاصل از تفکر و تعقل جای خود را به دلالی و خرید و فروش‌های گسترده بدون تناسب دهد، روحیه مادی‌گری و سوداگری جایگزین روحیه ملی‌گرایی خواهد شد که مهم‌ترین آسیب آن بیکاری قشر عظیمی از جامعه و رکود اقتصادی است.

رئيس مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آينده‌نگری استان بوشهر با بیان اینکه این حالت رقابت‌پذیری محصولات داخلی را با محصولات خارجی غیرممکن می‌سازد، یادآور شد: در این فعل و انفعالات، ۸۰ درصد زنجیره ارزش به بخش‌های غیرتولیدی پولی، ملکی و دلالی تعلق خواهد گرفت و سبب می‌شود بار مالیاتی متوجه تولیدکننده شده و نتیجه آن تسلط سرمایه‌داری دلالی بر سرمایه‌داری تولید نوآوری است.


دستورالعمل معافیت شهریه برای دانشجویان بازمانده از تحصیل

تاریخ: 98/02/29

از سوی دکتر طهرانچی ابلاغ شد؛
دستورالعمل معافیت شهریه برای دانشجویان بازمانده از تحصیل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه معافیت شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان بازمانده از تحصیل را ابلاغ کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی بخشنامه معافیت شهریه نیمسال / نیمسال‌های وقفه تحصیلی را به معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی ابلاغ کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این بخشنامه آورده است: با توجه به مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی و متناسب با احکام بودجه‌ای دوره مالی جاری، در راستای فراهم کردن تسهیلات لازم و جلوگیری از تحمیل هرگونه هزینه مازاد به دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی در رشته‌های علوم پزشکی و غیر پزشکی ورودی‌های ۱۳۹۷ و قبل از آن که به دلایلی ازجمله مشکلات مالی امکان مراجعه برای ثبت‌نام به دانشگاه محل تحصیل در موعد مقرر نداشته‌اند و در چند نیمسال تحصیلی وقفه داشته‌اند، این دستورالعمل ابلاغ می شود.
براساس این بخشنامه، دانشجویانی که ترک تحصیل کرده‌اند (موارد مربوطه به وقفه تحصیلی، عدم مراجعه و انصراف از تحصیل) و هنوز واحدهای درسی (به استثناء پایان‌نامه و رساله) باقیمانده داشته و قصد بازگشت به تحصیل دارند، ضمن در نظر داشتن سایر ضوابط دانشگاه، از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه معاف می‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال‌های باقیمانده ادامه تحصیل دهند.
دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در مرحله اخذ یا تمدید پایان‌نامه و رساله به دلایل مختلف ازجمله مشکلات مالی دارای وقفه تحصیلی بوده و قصد بازگشت به تحصیل دارند، از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه معاف می‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال مراجعه بعد از وقفه، تحصیل کنند. این بند از بخشنامه از تاریخ ابلاغ تا تاریخ ۹۸/۶/۳۱ قابلیت اجرا دارد و پس از آن مطابق دستورالعمل مورخ ۹۷/۶/۳۱ رئیس کمیته شهریه دانشگاه محاسبات لازم صورت می گیرد.
گفتنی است محاسبه شهریه نیمسال‌های باقیمانده دانشجویان از تاریخ مراجعه به بعد از وقفه تحصیلی به دانشگاه، پس از اتمام سنوات مجاز تحصیلی در هر مقطع (بدون در نظر گرفتن نیمسال‌های وقفه) مطابق ضوابط دانشگاه، به نرخ روز انجام شود. به همین منظور واحدهای دانشگاهی موظفند نسبت به به‌روزرسانی شهریه این قبیل از دانشجویان در زمان مربوطه اقدام کرده و جهت جلوگیری از هرگونه مشکلات بعدی، به ایشان اطلاع‌رسانی کنند.
موارد مطرح شده در این بخشنامه به منظور مدیریت منسجم و یکپارچه منابع دانشگاه و در راستای تفویض اختیار به واحدهای دانشگاهی جهت کاهش مراجعات غیرضروری دانشجویان و جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی در راستای حل مشکلات ایشان در واحد دانشگاهی است.
مسئولیت اجرای این بخشنامه برعهده رؤسای واحدهای دانشگاهی و نظارت بر حسن انجام آن برعهده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مربوطه از طریق ارزیابی مستمر است.


هدف‌گذاری برای توسعه تحصیلات تکمیلی براساس سند نقشه جامع علمی

تاریخ: 97/02/28

عبدالهی تأکید کرد:
هدف‌گذاری برای توسعه تحصیلات تکمیلی براساس سند نقشه جامع علمی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: هدف‌گذاری دانشگاه آزاد بوشهر در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی باید مطابق با سند نقشه جامع علمی کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه وجود دانش‌آموخته متخصص در تمام مقاطع تحصیلی برای جامعه مفید است، اظهار کرد: سیاست کنترل توسعه تحصیلات تکمیلی آموزش عالی به‌طوری جدی مورد تأکید دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه باید دانشگاه آزاد بوشهر به رشته‌های تحصیلات تکمیلی نگاهی نو داشته باشد، اضافه کرد: وجود رشته‌های گسترده تحصیلات تکمیلی و گسترش همه‌ساله این رشته‌ها بدون فراهم کردن زیرساخت لازم و آینده‌نگری، دانشگاه و جامعه را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند و در این راستا توسعه تحصیلات تکمیلی باید مطابق با سند نقشه جامع علمی کشور هدف‌گذاری شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بیش از ۲ هزار رشته مهارتی در کشور در مقاطع کاردانی و کارشناسی وجود دارد که با جابه‌جایی در سطح استان‌ها و شهرها می‌تواند ظرفیت‌های خوبی را ایجاد کند، عنوان کرد: باید علاوه بر کاربردی‌شدن رشته‌ها، رشته‌های جدید متناسب با نیازهای منطقه‌ای طراحی و تدوین شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت‌پذیری افراد در دانشگاه ضروری است، مطرح کرد: حوزه‌های معاونتی باید همان حوزه‌های فکری دانشگاه باشند و دانشکده‌ها نیز باید از طریق گروه‌های تخصصی در این رویکرد مشارکت داشته و زمینه توسعه و ارتقای فعالیت‌های دانشگاه را فراهم کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه ایده‌های مختلف مورد حمایت دانشگاه است، یادآور شد: فعال‌سازی ظرفیت‌های دانشگاهی، توسعه زیرساخت‌ها، فعالیت‌های دانش‌بنیان و کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای مربوط به یک شخص یا حوزه خاص نیست؛ بلکه همه باید به سهم خود در تحقق آن تلاش کنند.

انتهای خبر/


بزرگی انسان به گره‌گشایی و داشتن زبان خیر است

تاریخ: 98/02/25

حجت‌الاسلام تشکری:
بزرگی انسان به گره‌گشایی و داشتن زبان خیر است
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت:‌ بزرگی انسان به اخلاق حسنه، کار نیک، گره‌گشایی و داشتن زبان خیر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در گرامیداشت مراسم وفات حضرت خدیجه(س) که به همت هیئت اساتید حضرت علی اکبر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد با بیان اینکه نقش این بانوی جلیل‌القدر در توسعه دین اسلام بر هیچ شخص و گروهی پوشیده نیست، اظهار کرد: از این بانوی بزرگ اسلام در مکتب شیعه، اهل سنت و میان همه مورخان و محققان تاریخ اسلام همواره به بزرگی یاد شده است.

وی با بیان منزلت، شأن و بزرگی حضرت خدیجه(س) خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها طالب این هستند که بزرگ و عزیز باشند و با عزت زندگی کنند؛ اما احترامی که براساس تعظیم قلبی و خالصانه باشد، نه ظاهری و متملقانه.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با تأکید بر اینکه بزرگی‌های ظاهری، جسمانی و مسئولیتی هرگز پایدار نخواهد بود، تصریح کرد: بزرگی که هم در حیات و هم در ممات موجب زیبایی انسان شود، با تلاش‌های دیگری به دست می‌آید.

تشکری یادآور شد: بزرگی انسان به وسعت روح انسانی در کالبد آدم، فضائل، کرامات انسانی و الهی در ضمیر وجودی، اخلاق حسنه، کار نیک، گره‌گشایی و داشتن زبان خیر است.
وی با بیان اینکه مقام، مال، شهرت و مسئولیت بزرگی همیشگی را برای انسان به همراه نخواهد داشت، مطرح کرد: حتی علم اگر خالی از معرفت باشد، حجاب اکبر است و نه فقط نور نخواهد شد؛ بلکه نمی‌تواند مردم را به کرنش در مقابل خود جذب کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با تأکید بر اینکه بزرگی که بر مدار الهی واصل شود، هرگز خوار و کوچک نخواهد شد، تأکید کرد: شهرت، ثروت و جایگاه اجتماعی حضرت خدیجه(س) سبب نشد تا ایشان در انتخاب راه صحیح و دستیابی به بزرگی همیشگی دچار تردید و اشتباه شود و با معیارهای صحیح به‌عنوان نخستین زن، قدم بر پله ایمان گذاشت.

در حاشیه این مراسم آیینی قدیر خواجه‌پور به عنوان مسئول جدید هیئت اساتید حضرت علی اکبر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر معرفی شد و حکم خود را دریافت کرد.


افزایش بهره‌وری واحدهای صنعتی با تقویت بخش تحقیق و توسعه

تاریخ: 98/02/25

واعظی مطرح کرد:
افزایش بهره‌وری واحدهای صنعتی با تقویت بخش تحقیق و توسعه
مدیر گروه رشته اقتصاد و گمرک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: تقویت بخش تحقیق و توسعه منجر به افزایش بهره‌وری واحدهای صنعتی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در راستای گسترش ارتباط بیشتر و مؤثرتر دانشگاه آزاد اسلامی با صنعت، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از مراکز صنعتی بوشهر بازدید کردند.

مدیر گروه رشته اقتصاد و گمرک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در حاشیه این بازدید با تشریح اهداف ویژه این برنامه علمی و آموزشی گفت: این بازدید با هدف شناسایی موانع موجود در صنعت و کمک به رفع آن، تقویت ارتباط مؤثر میان دانشگاه و صنعت، آشنایی دانشجویان با فضای واقعی کسب و کار و چالش‌های رایج صنایع انجام شد.

ویدا واعظی با بیان اینکه قطعاً تقویت بخش تحقیق و توسعه منجر به افزایش بهره‌وری واحدهای صنعتی خواهد بود، خاطرنشان کرد: استفاده از دانش روز جهانی و نیروی کار متخصص دو عامل مهم تحقق این مسئله هستند که نتایج مثبت این فرآیند با ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه به دست می‌آید.
در این بازدید دانشجویان از بخش‌های مختلف تولیدی و تحقیقاتی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بازدید کردند.


آغاز ثبت‌نام اعتکاف دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 98/02/23

حجت‌الاسلام حسینی خبر داد:
آغاز ثبت‌نام اعتکاف دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از آغاز ثبت‌نام اعتکاف دانشجویی در این واحد دانشگاهی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی صبح امروز در نشست با دانشجویان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد با اعلام برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ماه مبارک رمضان در گروه خواهران و برادران در مسجد حضرت علی‌اکبر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: اعتکاف از جمله برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه است که همواره مورد توجه و استقبال جوانان به‌خصوص دانشجویان است.
وی، حضور دانشجویان در مراسم معنوی اعتکاف را نشان از عمق باور دینی در ضمیر وجودی نسل آینده‌ساز کشور دانست و اظهار کرد: این رویکرد دینی امسال نیز با قدرت و صلابت بیشتر برگزار می‌شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه اعتکاف عبادتی است که فرصت به خود آمدن و خلوتی برای اندیشیدن را فراهم می‌آورد، تصریح کرد: تشریح و ترویج مباحث انقلابی و ارزشی، برپایی ادعیه ماه مبارک رمضان و زیارت عاشورا، تبیین و بیان احکام و معارف دینی، پرسش و پاسخ، سخنرانی، مدیحه‌سرایی و تشکیل حلقه‌های معرفت از جمله برنامه‌های عمومی است که در روزهای مختلف اعتکاف در کنار رازونیاز معتکفین انجام خواهد شد.
حسینی مطرح کرد: با توجه به اینکه مباحث مطروحه در اعتکاف دانشجویی نیازمند سطح علمی بالاتری است، با دعوت از استادان و فرهیختگان، سخنرانی‌های علمی و معرفتی ویژه‌ای برای دانشجویان معتکف برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی مناسبی برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه صورت گرفته است، تشریح کرد: مراسم معنوی اعتکاف ویژه برادران در تاریخ ۷، ۸ و ۹ و مراسم ویژه خواهران نیز در تاریخ ۱۰، ۱۱ و ۱۲ خردادماه برگزار می‌شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه ثبت‌نام در پایگاه اینترنتی iaub.nahad.ir و bubso.ir و مراجعه حضوری به دفاتر فرهنگی دانشگاههای استان بوشهر صورت می‌پذیرد، متذکر شد: ثبت‌نام از داوطلبان و علاقه‌مندان شرکت در مراسم معنوی اعتکاف آغاز شده و تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.


راه‌اندازی سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان جم

تاریخ: 98/02/17

عبدالهی خبر داد:
راه‌اندازی سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان جم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان جم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در دیدار با محمد حسینی فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی و شهرستان جم ظرفیت بسیار مناسبی برای فعالیت‌های صنعتی اثرگذار را دارند، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم با رفع موانع و مشکلات موجود در راستای توسعه زیرساخت‌ها، دانشگاه آزاد اسلامی مرکز جم به واحد مستقل تبدیل شود.
وی با ارائه گزارشی از وضعیت زمین‌های دانشگاه آزاد اسلامی مرکز جم تصریح کرد: امید است با تسریع در مراحل اخذ اسناد و تملک این زمین‌ها، ساخت و راه‌اندازی مجتمع‌های آموزشی و سرای نوآوری در شهرستان جم عملیاتی شود.
فرماندار جم نیز خواستار افزایش رشته‌های دانشگاهی مرتبط با نیاز و علاقه‌مندی جوانان شد و گفت: افزایش رشته‌های مرتبط با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در راستای تأمین نیروی ماهر و متخصص در دانشگاه آزاد اسلامی باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.
محمد حسینی از همکاری همه‌جانبه فرمانداری جم با دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در فرایند اداری موضوع تملک زمین برای احداث ساختمان دانشگاه خبر داد.


خطاهای شناختی عامل اصلی تحلیل نادرست رویدادهاست

تاریخ: 98/02/16

کارشناس روانشناسی:
خطاهای شناختی عامل اصلی تحلیل نادرست رویدادهاست
مدیرگروه بهداشت روان و پیشگیری از اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:‌خطاهای شناختی از عوامل اصلی نداشتن ارزیابی صحیح شرایط و انتخاب بهترین گزینه در زندگی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، فاطمه اکبری‌زاده در نشست تخصصی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد با بیان اینکه در هر رفتار و انتخاب در زندگی افراد مزایا و معایبی وجود دارد که باید میزان آن به دقت سنجیده شود، اظهار کرد: همواره در هر مسئله خطرآفرین موارد استثنا وجود داشته که نمی‌توان آن را به جمع اشاعه داد و اگر به نتایج حاصله از تحقیقات دقیق‌تر رجوع کنیم، متوجه خواهیم شد که افرادی که سبک زندگی سالم را برگزیده‌اند، عمر طولانی‌تری دارند.
وی با بیان اینکه انسان‌ها بعضاً دچار خطاهای شناختی در مسائل می‌شوند، عنوان کرد: یکی از این خطاها، تعمیم مبالغه‌آمیز است که هنگام تحلیل، تفسیر و قضاوت در مورد رویدادها انسان را به دام خود گرفتار کرده و باعث می‌شود که نتوان شرایط موجود را به درستی ارزیابی کرده و بهترین گزینه‌ پیش رو را انتخاب کرد.
مدیرگروه بهداشت روان و پیشگیری از اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه سیگار و قلیان دروازه ورود به استعمال سایر مواد مخدر است، تشریح کرد: تحقیقات نشان داده که بیش از ۹۹ درصد افراد معتاد، از مصرف سیگار و قلیان به مواد مخدر روی آورده‌اند.

اکبری‌زاده خودپنداره منفی، دوستان ناباب و محیط زندگی فردی ناسالم را از مهم‌ترین علل گرایش به سمت دخانیات معرفی و اظهار کرد: اکنون استعمال دخانیات در کشور در سنین پایین شایع شده و در هر دو جنس پسر و دختر یکسان است که این مسئله خطر درگیری فرد را در بزرگسالی با مواد مخدر افزایش می‌دهد.
وی با بیان اینکه البته نیکوتین و مورفین کاربردهای پزشکی داشته و در درمان بیماری‌هایی نظیر پارکینسون و آلزایمر مؤثر است، گفت: استفاده از نیکوتین فقط برای افرادی که عملکرد مغز آنان دچار اختلال شده مجاز است و در فرد سالم که مغز به طور طبیعی فعالیت می‌کند اثر مخرب داشته و آسیب‌های جدی به مغز وارد می‌کند.

مدیرگروه بهداشت روان و پیشگیری از اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه اعتیاد دسته دوم نیز خطرآفرین است، تصریح کرد: اثرات ناشی از استعمال مواد مخدر در افرادی که در کنار اشخاص سیگاری و معتاد قرار میگیرند، حتی تا سه روز بدن آنان پابرجا می‌ماند و می‌تواند شخص را دچار عوارض استعمال دخانیات کند.
اکبری‌زاده شناخت نداشتن از توانمندی‌های فردی و مهارتی در افراد را از عوامل گرایش به سمت رفتارهای پر خطر دانست و افزود: اگر فرد از لحاظ شخصیتی فردی افسرده و با اعتماد به نفس پایین باشد، احتمال بیشتری برای مصرف دخانیات توسط او وجود دارد که راهکار مقابله با آن مراجعه به مراکز مشاوره و دریافت نظریات کارشناسی در رفع این نقیصه است.

این کارشناس روانشناسی با بیان اینکه الگوهای مصرف دخانیات در جامعه فرق کرده است، اظهار کرد: دسترسی به مواد مخدر ساده شده و جوانان و نوجوانان که توانایی کمتری در حل مشکلات و چالش‌ها دارند بیشتر به سمت مواد مخدر کشیده می‌شوند که با استعمال مواد نه فقط گره‌ای از مشکلاتشان باز نشده بلکه زندگی فرد را به مخاطره می‌اندازد.
در ادامه این نشست تخصصی که به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و در راستای برنامه‌های کارگروه آراستگی این واحد دانشگاهی برگزار شد، کرسی آزاداندیشی برگزار و دانشجویان نظر موافق و مخالف خود را بیان کردند.


تجارب دانشگاه آزاد اسلامی حاصل بیش از ۳ دهه سرمایه‌گذاری علمی و فکری است

تاریخ: 98/02/16

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر:
تجارب دانشگاه آزاد اسلامی حاصل بیش از ۳ دهه سرمایه‌گذاری علمی و فکری است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، تجارب و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی را حاصل سرمایه‌گذاری‌های عظیم علمی و فکری در بیش از سه دهه دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در دیدار با فتح‌الله نوروزی فرماندار کنگان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ظرفیت‌های بالقوه خود می‌تواند نقش ویژه‌ای در اجرا و پیاده‌سازی بسیاری از برنامه‌ها، طرح‌ها و مأموریت‌های سازمان‌ها و نهادهای مختلف ایفا کند، اظهار کرد: تجارب و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی حاصل سرمایه‌گذاری‌های عظیم علمی و فکری در بیش از سه دهه است.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همواره و در تمام سال‌ها روند مثبت و رو به رشد خود را حفظ کرده است، عنوان کرد: این دانشگاه با سرمایه‌‌های مادی و غیرمادی خود توانایی همکاری در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، آبزیان، فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی، تفریحی، گردشگری، درمانی و تحقیقاتی را داراست.
دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با بیان اینکه چهار برنامه علمی مهم در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تدوین شده و در حال پیاده‌سازی و اجراست، عنوان کرد: این برنامه‌ها در حوزه‌های دریا و آبزیان، دریانوردی، نفت و گاز و کشاورزی جهت‌گیری شده است.

وی با بیان اینکه در راستای ارتباط بهتر و مؤثرتر دانشگاه با صنعت و جامعه، ۲۵ تفاهم‌نامه همکاری میان این دانشگاه با نهادهای مهم استان به امضا رسیده است، اذعان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر زمینه فعالیت با هر سلیقه و تخصصی را پاسخگوست.
فتح‌الله نوروزی فرماندار کنگان نیز در این دیدار خواستار ارتقای سطح کیفی و کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز کنگان و تبدیل آن به واحد شد و بر توسعه تحصیلات تکمیلی و ایجاد رشته‌های علوم دریایی در برنامه‌های توسعه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد.


همکاری برون‌دانشگاهی راهی برای فعالیت اثرگذار استادان

تاریخ: 98/02/17

عبدالهی مطرح کرد:
همکاری برون‌دانشگاهی راهی برای فعالیت اثرگذار استادان
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر فعال‌سازی زمینه‌های همکاری با تمام سازمان‌ها برای فعالیت بیشتر و اثرگذار اعضای هیئت علمی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی عصر در نخستین جلسه هم‌اندیشی سال ۹۸ با اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه در مدیریت جدید کلان دانشگاه و متأثر از شرایط موجود تصمیمات محوری در تمام حوزه‌ها اتخاذ شده که دانشگاه نیز با قدرت به‌دنبال تحقق آن است، گفت: مدیریت هزینه به‌عنوان برنامه محوری دانشگاه همواره مد نظر است، اظهار کرد: یکی از تدابیر مثبت در این زمینه که پیوسته و متناسب با شرایط در حال اجراست، تغییرات ساختاری در راستای کاربردی کردن فعالیت‌ها و چابک‌سازی دانشگاه است.

وی با تأکید بر اینکه در یکسال و نیم گذشته هم‌راستا با برنامه‌های سازمان مرکزی به‌دنبال تثبیت اوضاع و تحقق اولویت‌ها در استان بوشهر بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که باعث برقراری آرامش در دانشگاه آزاد اسلامی شد، تجمیع خزانه دانشگاه بود که سبب پاسخگویی به‌موقع به نیاز تمام واحدها و مراکز شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تخصیص بودجه و تأمین اعتبار متناسب با تحرک، برنامه‌ریزی و متناسب با میزان درآمد واحدها انجام می‌شود، افزود: این تجمیع درآمدی در بلندمدت به نفع واحدها و مراکزی است که در حال پیاده‌سازی برنامه‌های توسعه‌ای هستند.

عبدالهی با بیان اینکه دانشگاه در راستای این تغییرات به استاد به‌عنوان ظرفیتی بالفعل و به دانشجو به‌عنوان ظرفیتی بالقوه اعتقاد دارد، تصریح کرد: این ظرفیت‌های مهم باید در خدمت مردم، جامعه و دانشگاه قرار گیرند.

وی با تأکید بر اینکه به‌طور جد بر ایجاد تعامل دوسویه ارتباط صنعت با دانشگاه در تلاش هستیم، گفت: اثبات این مسئله انعقاد تفاهم‌نامه‌های متعدد همکاری با صنایع است که در تمام آنان صنایع خواستار حضور مستمر دانشگاه در صنعت هستند.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه استاد و دانشجو به‌عنوان سرمایه‌های عظیم فکری و علمی می‌توانند با شناسایی و رفع نواقص موجود در صنعت ضمن یاری رساندن به صنایع در توسعه آنان سهیم باشند، ادامه داد: از برنامه‌های مهم زیرساختی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که با شناخت چالش‌ها، تغییر ساختار و ارائه راهکارهای عملیاتی به‌دنبال تحقق آن بوده‌ایم، بسترسازی برای فعالیت‌های مختلف دانشگاهی است.

عبدالهی افزود: تأسیس تعاونی چندمنظوره، راه‌اندازی مرکز دوره‌های تخصصی کوتاه‌مدت و سرمایه‌گذاری‌های دانش‌بنیان از اهم این برنامه‌هاست که علاوه بر امکان فعالیت تمام قشرهای دانشگاهی در هر نوع فعالیتی، باعث اعتبار بیشتر دانشگاه شده است و دانشگاه را بهتر به جامعه معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه در سازمان سما که در چارچوب مأموریت‌ها و برنامه‌های سازمان مرکزی به معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی تغییر یافته، برنامه جامعی در حال تدوین و اجراست، تشریح کرد: ایجاد مدارس تخصصی و عالی مهارتی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به‌عنوان ظرفیت‌های آموزشی و مهارتی که در تمام رشته‌ها نیز قابلیت عملیاتی‌شدن را داراست، در جذب منابع مالی بسیار مفید خواهند بود.


برترین های مسابقات پرش با اسب استان بوشهر مشخص شدند

تاریخ: 98/02/16

در واحد بوشهر:
برترین های مسابقات پرش با اسب استان بوشهر مشخص شدند
اولین دوره مسابقات پرش با اسب سال ٩٨ استان بوشهر، یادواره شهدای ورزشکار به میزبانی باشگاه سوارکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار و نفرات برتر مشخص شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اولین دوره مسابقات پرش با اسب سال ٩٨ استان بوشهر، یادواره شهدای ورزشکار به همت هیأت سوارکاری استان و میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در باشگاه سوارکاری مجتمع عالیشهر این دانشگاه با شرکت 21 رأس اسب برگزار و نفرات برتر مشخص شد.
رسول اسکندری مدیر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اعلام این خبر گفت: این دوره از مسابقات در دو رده مبتدی و آزاد با شرکت سوارکارانی از استان های بوشهر و فارس انجام شد.
اسکندری با اشاره به زیرساخت بسیار مناسب ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اهداف میزبانی این مسابقات را برای دانشگاه، شناسایی عمومی و بهره گیری از ظرفیت پیست اسب سواری مجهز و استاندارد دانشگاه و نیز آشنایی و علاقه مندی بیشتر دانشجویان به این رشته ورزشی برشمرد.
این مسئول با بیان اینکه این مسابقات برای اولین بار به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، اذعان کرد: خوشبختانه مسابقات با کیفیت مطلوب و استقبال مناسب تماشاگران برگزار شد.
مدیر دانشجویی واحد بوشهر در خصوص نفرات برتر این مسابقات اظهار کرد: در این مسابقات، در رده مبتدی سروش پورشهنه با اسب آریا به مقام نخست دست یافت و مریم امیری با اسب سونیا در جایگاه دوم قرار گرفت و مقام سوم نیز به زهرا خنسیر با اسب برونو تعلق یافت.
اسکندری ادامه داد: در رده آزاد نیز مقام اول به مهدی حاصلی با اسب داچ اختصاص یافت و به ترتیب وحید آبخو با اسب ونوس و مهدی مطوری با اسب آریا بر سکوی دوم و سوم جای گرفتند. وی یادآور شد:در پایان، به مقام آوران حکم قهرمانی و جوایز نقدی اهدا شد.


پیش‌بینی مأموریت جدی برای حوزه پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب

تاریخ: 98/02/16

عبدالهی عنوان کرد:
پیش‌بینی مأموریت جدی برای حوزه پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مأموریت بسیار جدی و معناداری برای حوزه علم و پژوهش پیش‌بینی کرده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای اداری این استان با بیان اینکه استان بوشهر به اتحاد و انسجام مردمی مشهور است، گفت: مسائل استان بوشهر به نحو شایسته‌ای در حال مرتفع‌شدن است.

وی خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مأموریت بسیار جدی و معناداری برای حوزه علم و پژوهش پیش‌بینی کرده است که برای عملیاتی‌کردن آن نیازمند یک فضای آرام و به دور از تنش‌ هستیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد مأموریت‌های تشریح شده در بیانیه گام دوم انقلاب را به‌طور جدی درک کرده است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز به عنوان بخشی از این دانشگاه بزرگ و مردمی با این ساختار همسو و هم‌صدا شده است.

عبدالهی با اشاره به آغاز به‌کار دفتر بازرسی ویژه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان بوشهر بیان کرد: فلسفه و جوهر وجودی این دفتر، گره‌گشایی امور و یاری رساندن در راستای هدایت صحیح و انجام کارها است که با تدبیر رئیس هیئت‌مؤسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد بوشهر ایجاد شده است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز در این جلسه با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان یک فرصت بسیار ناب برای انسان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی با قرائت حدیثی از امیرمؤمنان امام علی(ع) که فرمودند: «فرصت‌ها مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، مواقعی که فرصت‌های خیری پیش می‌آید غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید»، مطرح کرد: از فرصت‌های ارزشمند باید نهایت استفاده را برد و از آن برای خودسازی، تکامل، پیشرفت و علم‌آموزی بهره گرفت.
وی با بیان اینکه رمضان ماه رحمت و بخشش است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم در این ماه عزیز مشمول بخشش الهی قرار بگیریم و متضرر آن کسی است که پس از پایان این ماه از این رحمت بیکران الهی بی‌نصیب مانده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با گرامیداشت روز معلم تشریح کرد: این روز باید برای تمامی معلمان یک یادآوری مهم داشته باشد و آن قرار گرفتن در کنار جوانان و شناساندن الگوی مناسب برای آنان است.
حسینی با ابراز تأسف از اینکه فرهنگ پرسش و پاسخ، تحقیق و کسب اطلاعات از منبع موثق در نسل جوان کمرنگ شده است، افزود: قتل طلبه همدانی که متأثر از یک دروغ و اثرگذاری یک ستاره سینمایی رقم خورد، نشان از این موضوع است که آموزش‌ها و مهارت‌های لازم جامعه به خوبی به جامعه و نسل جوان منتقل نشده و باید در این راستا تلاش کرد.


افزایش آگاهی دانشجویان به بازار سرمایه مأموریت‌ جدید دانشگاه آزاد

تاریخ: 98/02/15

خدری عنوان کرد:
افزایش آگاهی دانشجویان به بازار سرمایه مأموریت‌ جدید دانشگاه آزاد
کارشناس دفتر توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: مأموریت‌ جدید دانشگاه آزاد افزایش آگاهی دانشجویان به بازار سرمایه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، نجف خدری ظهر امروز در کارگاه آموزشی «عوامل مؤثر بر نرخ ارز و دلایل نوسانات اخیر نرخ ارز در ایران» گفت: این کارگاه در راستای مسئولیت اجتماعی و مأموریت‌های جدید دانشگاه و به‌منظور افزایش آگاهی دانشجویان به بازار سرمایه برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این کارگاه آموزشی همه متغیرهای اصلی مؤثر بر بازار ارز شکافته و پویایی‌های آنان بررسی شد تا بتوان با داشتن یک مدل تحلیلی اقتصاد کلان، رفتار نرخ ارز را درک کرده و آثار متقابل آن را بر بازارهای دیگر به‌ویژه بخش واقعی اقتصاد، بازار پول و بخش خارجی را تحلیل کرد.
کارشناس دفتر توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه این دانشگاه با برنامه‌ریزی دقیق، به‌هنگام و نوآورانه به دنبال تربیت نیروی انسانی ماهر و مدیران مسئولیت‌پذیر برای آینده کشور است، تصریح کرد: پرورش نسلی با قدرت و توانایی هدایت و راهبری سازمان‌های بزرگ ملی و بین‌المللی از وظایفی بوده که این دانشگاه با همه ظرفیت خود به دنبال نقش‌آفرینی در آن است.

خدری یادآور شد: در این کارگاه آشنایی با روش‌ها و ابزارهای تحلیل تکنیکال، چالش‌های پس از روند صعودی نرخ ارز، اصول مدیریت سرمایه در بازارهای مالی، تأثیر نوسانات ارز بر سایر بخش‌ها، راهکارهای جلوگیری از افزایش نرخ ارز به تبعیت از آن نرخ تورم بررسی و تحلیل شد.


مساجد بهترین جایگاه برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی هستند

تاریخ: 98/02/15

خواجه‌پور:
مساجد بهترین جایگاه برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی هستند
مسئول امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: مساجد به‌عنوان بهترین جایگاه برای ترویج سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی محسوب می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، قدیر خواجه‌پور ظهر امروز در حاشیه مراسم غبارروبی مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه نقش مساجد در تعلیم و تربیت و سازندگی در جامعه بی‌نظیر است، اظهار کرد: مساجد همواره از زمان نبی مکرم اسلام(ص) تا به امروز محل پویایی و پایگاه اصلی عبادت و راز و نیاز با حق‌تعالی بوده است.

وی با بیان اینکه مسجد خانه امن خدا، پایگاه مردمی، مدرسه انسان‌سازی و محل بندگی حق‌تعالی است، خاطرنشان کرد: مساجد به‌عنوان مهم‌ترین پایگاه دینی و مذهبی بهترین جایگاه برای ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی محسوب می‌شوند.

مسئول امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه سنت حسنه غبارروبی مساجد سبب ایجاد شورونشاط بین مؤمنان و مهیاشدن آنها برای استقبال از ماه خدا می‌شود، عنوان کرد: مسجد به‌عنوان کانون عبادت و تقوا، باید علاوه بر جذابیت معنوی از جذابیت ظاهری نیز برخوردار باشد.

خواجه‌پور با بیان اینکه رمضان ماه پاک و پاک‌کننده بوده و باید مقدمات ورود به آن فراهم شود، افزود: ماه مبارک رمضان، زمان حضور فعال‌تر در سنگر مقدس مسجد است.