فعالیت‌های پژوهشی تعطیل‌بردار نیست/ تحقیق در شرایط بحران نجات‌بخش است

تاریخ: 99/12/12

مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی:
فعالیت‌های پژوهشی تعطیل‌بردار نیست/ تحقیق در شرایط بحران نجات‌بخش است
مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امور پژوهشی تعطیل‌بردار نیست و می‌تواند در شرایط بحران نجات‌بخش باشد، گفت: در شرایط سخت می‌توان کارهای مهمی انجام داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، عبدالله محمدی در جلسه هماهنگی اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بوشهر که با حضور رؤسای مراکز تحقیقاتی واحدهای دانشگاهی مربوط به کنسرسیوم برگزار شد با بیان اینکه برگزاری حضوری این جلسه در شرایط کرونا که با نگرانی‌هایی همراه بود، دلیل خاص داشت، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون شرایط سختی مانند جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و مباحث متعدد وجود داشته است، کرونا هم پدیده‌ای است که همه دنیا را درگیر کرده و علاوه‌بر اینکه باید اصول مراقبتی را رعایت کرد، نباید کار و تحقیق را زمین گذاشت.

وی با بیان اینکه حتی قبل از ورود کرونا به کشور مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی برای مقابله با این پدیده شوم بسیج شده بودند، توضیح داد: به‌طور مثال دوربین حرارتی واحد مشهد قبل از اعلام رسمی کرونا در کشور به بهره‌برداری رسیده بود که بیانگر این است دانشگاه خود را برای مقابله با کرونا آماده نشان داد و پس از آن نیز ابلاغ شد که امور پژوهشی در ایام کرونا تعطیل‌بردار نیست و در شرایط بحران، پژوهش می‌تواند نجات‌بخش باشد.
مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اهمیت کنسرسیوم‌ها بسیار بالاست، بیان کرد: اگر بتوان شبکه‌سازی صحیح انجام داد، قطعاً کاری که آغاز شده در گام‌های بعدی راحت‌تر به پیش خواهد رفت و می‌توان ایجاد کنسرسیوم‌های دیگر را متناسب با نیاز کشور که از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است، راهبردی‌تر مدیریت کرد.

محمدی با یادآوری اینکه تاکنون دو جلسه هماهنگی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر به‌صورت برخط برگزار شده است، تأکید کرد: در این جلسات قرار بر این شد برنامه‌ای جامع تدوین و این برنامه با حضور اعضا به سندی که شامل اهداف، افق و برنامه‌های عملیاتی کنسرسیوم و مورد انتظار دانشگاه است، تبدیل شود.

وی ادامه داد: در این سند باید مسئولیت و سهم تک‌تک افراد و اعضا، جایگاه فعلی و مقصد نهایی کنسرسیوم مشخص و برنامه‌ها با بررسی و تصویب تمام اعضا به چراغ راه آینده تبدیل شود.
این مقام مسئول با ابراز امیدواری از اینکه بتوان به تمام اهداف برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده دست یافت، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه و خانواده بوده و تمام توان دانشگاه در یک ظرفیت متمرکز در اختیار تک‌تک واحدهای دانشگاهی قرار دارد.


هم‌افزایی نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها در کنسرسیوم‌های دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: 99/12/12

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد؛
هم‌افزایی نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها در کنسرسیوم‌های دانشگاه آزاد اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر کنسرسیوم‌ها را بیانگر همت بزرگ و ظرفیت انباشته مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: ایجاد کنسرسیوم‌ها موجب هم‌افزایی تمام نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها در دانشگاه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در جلسه هماهنگی اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر که با حضور مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه و رؤسای مراکز تحقیقاتی واحدهای استانی برگزار شد با قدردانی از مجموعه معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و اداره‌کل آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی به‌منظور تشکیل کنسرسیوم‌های مختلف و ایجاد بسترهای جدید تعاملی در دانشگاه، ابراز امیدواری کرد این اقدامات به تحقق اهداف دانشگاه و به‌ویژه گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان منجر شود.

وی توضیح داد: استان بوشهر با مساحت ۲۷ هزار و ۶۵۳ کیلومترمربع، حدود یک میلیون و ۱۶۴ هزار نفر جمعیت دارد. استان بوشهر با خلیج همیشه فارس بیش از ۶۲۵ کیلومتر مرز دریایی دارد که بزرگ‌ترین خط ساحلی کشور است. این استان ظرفیت‌های متنوع و مطلوبی در حوزه‌های صادرات و واردات دریایی، صیادی، نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی هسته‌ای،کشاورزی، آبزیان دریایی دارد.
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: استان بوشهر دارای ۱۰ شهرستان است و دانشگاه آزاد اسلامی در این شهرستان‌ها پراکندگی مطلوب دارد؛ البته اقدامات اولیه برای ایجاد یک دانشگاه تخصصی نفت و گاز در شهرستان عسلویه نیز صورت گرفته است.

عبدالهی با اشاره به تصویب سند توسعه دانش‌بنیان این استان در شورای ستاد راهبری نقشه جامع عالی علمی کشور تأکید کرد: این سند چشم‌انداز توسعه ۱۴۰۴ استان بوشهر بوده که در آن حدود ۱۰ ظرفیت مهم و موجود قانون‌گذاری و مورد تأکید واقع شده که با تلاش استان و حمایت و پیگیری‌های دکتر طهرانچی، دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عضو شورای توسعه دانش‌بنیان آن است.
وی با بیان اینکه این سند پایه و رکن مناسبی برای توسعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است، عنوان کرد: با تصویب و ابلاغ این سند، روند کارها آسان شده و محور دانشگاه آزاد اسلامی تأیید شده است. از این رو همکاران در چارچوب این سند ظرفیت‌ها را دنبال و طرح‌ها و برنامه‌های علمی متناسب با زیرساخت‌های استانی را شناسایی کرده و امید است با فعال‌سازی ظرفیت‌هایی که در سند اشاره شده، نقش فعال‌تری در شکوفایی ظرفیت‌های استانی عهده‌دار باشیم.

دانشگاه‌ها نیازمند پوست‌اندازی مفهومی و ماهیتی هستند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به برنامه تحول همه‌جانبه در دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: برنامه تحول، برنامه‌ای واقعی، عملی و مورد نیاز است؛ زیرا که دانشگاه‌ها نیازمند پوست‌اندازی مفهومی و ماهیتی هستند.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به مبادی و سرچشمه‌های علمی تبدیل شوند، بیان کرد: چاره‌ای نیست جز اینکه دانشگاه خود را با اوصاف و ویژگی‌های دانشگاه‌های حل مسئله تجهیز و تطبیق دهیم. برنامه تحول دنبال این نگاه است که دارای مبانی فاخر و اصیلی منبعث از سند نقشه جامع علمی کشور، سند دانشگاه اسلامی و بیانیه فاخر گام دوم است.

کنسرسیوم بیانگر همت بزرگ، ظرفیت انباشته و نهفته در دانشگاه آزاد اسلامی
عبدالهی تشکیل کنسرسیوم‌های دانشگاه آزاد اسلامی را تدبیری مناسب برشمرد و اظهار کرد: کنسرسیوم‌ها بیانگر یک همت بزرگ، ظرفیت انباشته، متراکم و نهفته در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است که همزمان می‌تواند موجب هم‌افزایی تمام نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها شود و هم به برندی افتخارآمیز برای دانشگاه آزاد اسلامی منجر شود.
وی با اعلام استقبال دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از طرح‌ها و برنامه‌های علمی و دانش‌بنیان تمام عناصر فعال دانشگاه گفت: امید است در این وساطت و تعامل علمی، دانشگاه آزاد اسلامی را به‌عنوان پیشران حرکت‌های معتبر علمی در کشور تبدیل کنیم.


بازدید اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو از نمایشگاه‌های مراکز تحقیقاتی نخل و آبزیان گرمسیری/ سیمیلاتور نیروگاه اتمی راه‌اندازی شد

تاریخ: 99/12/11

با حضور مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گر فت؛
بازدید اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو از نمایشگاه‌های مراکز تحقیقاتی نخل و آبزیان گرمسیری/ سیمیلاتور نیروگاه اتمی راه‌اندازی شد اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی از مکان‌های ورزشی، آزمایشگاه‌ها و نمایشگاه محصولات مرکز تحقیقات نخل و نمایشگاه مرکز تحقیقات آبزیان گرمسیری استان بوشهر بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، ، نخستین نشست هماهنگی دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد بوشهر در حال برگزاری است.
در حاشیه این نشست اعضای کنسرسیوم از مکان‌های ورزشی، آزمایشگاه‌ها و نمایشگاه محصولات مرکز تحقیقات نخل و نمایشگاه مرکز تحقیقات آبزیان گرمسیری بازدید کردند و سیمیلاتور نیروگاه اتمی نیز راه‌اندازی شد.
تصویب برنامه اجرایی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی، امضای قرارداد با مؤسسه شهید محلاتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بازدید از سایت ساخت شناورهای نظامی و تعمیراتی آن و امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا از برنامه‌های اصلی این نشست است.
بازدید از سایت تأسیسات پالایشگاهی و شناورهای اقیانوس‌پیمای سایت، نیروگاه اتمی و بازدید از آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و مراکز تحقیقاتی این واحد دانشگاهی از دیگر برنامه‌های حاشیه این نشست هستند.
تفاهم‌نامه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) هم روز گذشته با حضور عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد.


لزوم استفاده تحقیقاتی و پژوهشی از ظرفیت انرژی و دریا در بوشهر/ ۲۰ رشته دکتری متناسب با نیاز استان بوشهر فعال است

تاریخ: 99/12/11

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد؛
لزوم استفاده تحقیقاتی و پژوهشی از ظرفیت انرژی و دریا در بوشهر/ ۲۰ رشته دکتری متناسب با نیاز استان بوشهر فعال است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: این استان در حوزه انرژی (نفت، گاز، پتروشیمی و هسته‌ای)، دریا و دریانوردی، کشاورزی، صنعت، تجارت، حمل و نقل و ... از ظرفیت‌های مطلوبی برای تحقیق و پژوهش برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در نشست انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) که با حضور عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد با بیان اینکه هیچ علم و دانشی همچون تفکر نیست، گفت: تفکر مدخل رسیدن به بسیاری از پدیده‌هاست.
وی با قدردانی از فعالیت‌های جهادی و انقلابی مجموعه بزرگ صدرا اظهار کرد: حضور در مکان‌های صنعتی که به برکت انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شده، مایه افتخار، غرور، بالندگی و سربلندی است.

ایران اسلامی در حوزه‌های علمی پیشرفت زیادی داشته است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: ایران اسلامی در حوزه‌های علمی و دانشی به درجات رفیعی دست یافته که با گذشته قابل قیاس نیست و مجموعه دریایی صدرا و مجتمع نفتی، گازی و هسته‌ای گل سرسبد این موارد هستند.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید محرک تولید باشند، توضیح داد: باید بین مراکز صنعتی و دانشگاه‌ها ارتباط دوسویه و متعامل وجود داشته باشند؛ چراکه این دو سرمایه‌های کشور و کامل‌کننده یکدیگر هستند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و بی‌شمار استان بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر در حوزه انرژی (نفت، گاز، پتروشیمی و هسته‌ای)، دریا و دریانوردی، کشاورزی، صنعت، تجارت، حمل و نقل و از ظرفیت‌های مطلوبی برای تحقیق و پژوهش برخوردار است.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید در فعال‌سازی این ظرفیت‌ها و بهره‌گیری کامل از آن نقش اول را ایفا کنند، متذکر شد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سرفصل توسعه کشور علم و پژوهش است.

گام بلند دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به تأسی از سیاست‌های تحولی مدیریت جدید و انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی با اتکا به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود گام‌های بلندی را برای تحقق این مهم برداشته است.
عبدالهی درباره ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: نخستین ظرفیت قابل اعتنا در استان بوشهر، ظرفیت علمی و دانش‌بنیان است که این ظرفیت در بیش از ۳۰۰ رشته کاردانی و کارشناسی، ۶۰ رشته کارشناسی ارشد، ۲۰ رشته دکتری و متناسب با نیازهای استان تجمع یافته است.
وی اضافه کرد: نیروی انسانی توانمند، کارآمد و دانشجویان پای کار از دیگر ظرفیت‌هایی است که در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیش ۳۰۰ عضو هیئت علمی، ۶۰۰ کارمند و ۱۴ هزار دانشجو در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، ظرفیت آزمایشگاهی، کارگاهی، مراکز رشد، مراکز تحقیقاتی و سراهای نوآوری را از دیگر مزایای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان و تأکید کرد: دانشگاه متعهدانه در کنار جامعه و صنعت قرار گرفته و با احساس نیاز صنایع و اعتمادسازی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.


پایان‌نامه‌ تحصیلی دانشجویان باید مبنای صنعت داشته باشد

تاریخ: 99/12/11

محمدی در بوشهر:
پایان‌نامه‌ تحصیلی دانشجویان باید مبنای صنعت داشته باشد
مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: معتقدیم که پایان‌نامه‌ تحصیلی دانشجویان باید مبنای صنعت داشته باشند و به جای نگهداری در کتابخانه‌ها، مورد تقاضای صنعت و راهگشای مشکل صنایع شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در سفر دوروزه به استان بوشهر برای بررسی برنامه‌های اجرایی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در نخستین برنامه خود در شرکت دریایی ایران (صدرا) حضور رفت و علاوه‌بر بازدید از این مجموعه صنعتی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری شرکت کرد.

محمدی در نشست انعقاد این تفاهم‌‌نامه اظهار کرد: باید فعالان این بخش صنعتی را (شرکت دریایی ایران) متخصص، محقق و دانشمند نامید؛ چراکه اتفاقات عظیم و شگرفی که در حال رقم‌خوردن است، نشان از کار تحقیق و زیربنایی دارد.
مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه مولود انقلاب اسلامی بوده و یک مؤسسه آموزش عالی است که دقیقاً فعل خواستن را صرف کرد، توضیح داد: این دانشگاه از تولد در یک اتاق تبدیل به مؤسسه عظیمی شد که نه‌تنها در تمام کشور بلکه در دیگر کشورها نیز شعبی در حال فعالیت دارد.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در برهه‌های مختلف زمانی، رسالت‌های مختلفی داشته است، بیان کرد: قرارگرفتن در این نقطه کنونی نشان‌دهنده این است که دانشگاه آزاد اسلامی در هر دوره، رسالت خود را به‌طور مطلوب انجام داده است.
محمدی ادامه داد: زمانی تربیت نیروی انسانی متخصص ضرورت بود که دانشگاه تمام‌وقت و توان خود را صرف این موضوع کرد و شاهد این ادعا نیز نیروهای توانمندی هستند که در نهادهای مختلف در حال کار و تلاش و افتخارآفرینی هستند.

اسلامی‌شدن دانشگاه و بیانیه گام دوم انقلاب؛ چراغ راه دانشگاه
وی با بیان اینکه این دانشگاه با درک شرایط کشور در راستای تکامل دانشگاه رسالت خود را تغییر داده است، بیان کرد: در این مسیر دو سند مهم اسلامی‌شدن دانشگاه و بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری چراغ راه دانشگاه بوده است.
مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: براساس این دو سند، دانشگاه معتقد است پایان‌نامه‌ تحصیلی دانشجویان باید مبنای صنعت داشته باشند و به جای نگهداری در کتابخانه‌ها، مورد تقاضای صنعت و راهگشای مشکل صنایع شوند.
محمدی با اشاره به فعالیت سامانه پژوهشیار دانشگاه خاطرنشان کرد: خوراک این سامانه توسط صنایع فراهم می‌شود و در حقیقت دانشگاه در قالب نظام پایش (پژوهش اثرگذار یکپارچه، شبکه‌ای و برنامه‌های علمی) با توجه به ظرفیت استان‌ها از صنایع آن منطقه درخواست اعلام نیاز کرده است.

حضور در دل جامعه برای حل مشکلات
وی با تأکید بر اینکه دانشگاه باید جامعه‌پرداز باشد، اظهار کرد: جامعه‌شناس‌بودن به تنهایی کافی نیست؛ چراکه نمی‌توان با آن مشکلات را برطرف کرد. برای حل مشکلات باید در دل جامعه و محیط‌های آن حضور داشت و با بهره‌گیری از تجربیات عملی و اشتراک داشته‌های علمی به‌دنبال رفع کاستی‌ها بود.
مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: در این راستا زیرساخت‌های متناسبی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده که اعضای هیئت علمی می‌توانند مأموریت مطالعاتی خود را در صنعت داشته باشند.
این مقام مسئول با بیان اینکه تنها کسی که می‌تواند به کشور کمک کند، خود ما هستیم، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال تأثیرگذاری در روند رو به رشد کشور بوده و از این رو با تجمیع توان خود در راستای موضوعات به‌دنبال تحقق این مهم است.

مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تشکیل کنسرسیوم‌های مختلف در این دانشگاه عنوان کرد: قطعاً یک واحد دانشگاهی به‌تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی درخواست‌های مختلف جامعه باشد؛ اما با شبکه‌سازی و ایجاد کنسرسیوم‌های مختلف، تمام ظرفیت‌ها در قالب یک ظرفیت واحد در اختیار واحدهای دانشگاهی به‌عنوان نماینده ای از کل واحدها قرار داده می‌شود.
محمدی توضیح داد: ۲۰۰ مرکز تحقیقاتی و حدود ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه مجهز مانند ید واحد در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد تا رسالتی را که دانشگاه در لبیک به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب برگزیده است به نحو مطلوب انجام دهد.


بازدید اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر از مجموعه صنعتی دریایی ایران

تاریخ: 99/12/11

در نخستین روز از نشست هماهنگی در بوشهر صورت گرفت؛
بازدید اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر از مجموعه صنعتی دریایی ایران
اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین روز از نشست هماهنگی دبیرخانه این کنسرسیوم در بوشهر از مجموعه صنعتی دریایی ایران (صدرا) بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، رؤسای مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای مختلف کشور که زیر نظر کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کنند در نخستین روز از نشست هماهنگی دبیرخانه این کنسرسیوم در بوشهر از مجموعه صنعتی دریایی ایران (صدرا) بازدید کردند.
نخستین نشست هماهنگی دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد بوشهر در حال برگزاری شد.
تصویب برنامه اجرایی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی، امضای قرارداد با مؤسسه شهید محلاتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بازدید از سایت ساخت شناورهای نظامی و تعمیراتی آن و امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا از برنامه‌های اصلی این نشست هستند.
بازدید از سایت تأسیسات پالایشگاهی و شناورهای اقیانوس‌پیمای سایت، نیروگاه اتمی و افتتاح سیمیلاتور نیروگاه اتمی و بازدید از آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و مراکز تحقیقاتی این واحد دانشگاهی از دیگر برنامه‌های حاشیه این نشست هستند.


۲ مرکز تحقیقاتی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر راه‌اندازی می‌شود

تاریخ: 99/12/10

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
۲ مرکز تحقیقاتی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از ایجاد ۲ مرکز تحقیقاتی جدید با محور فعالیت دریا و دریانوردی و مطالعات فرهنگ و تمدن خلیج فارس در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در بیست و هفتمین جلسه کمیسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ایجاد، گسترش و تعالی مراکز تحقیقاتی و امور دانش‌بنیان وظیفه و مأموریتی مهم در دانشگاه است، اظهار کرد: ظرفیت مراکز تحقیقاتی در استان بوشهر به‌خوبی شناسایی شده و در حال گسترش و فعال‌سازی است.

وی همکاری و تعامل اعضای هیئت علمی و گروه‌های آموزشی با دانشگاه در بسترهای پژوهشی و دانش‌بنیان را موضوعی مهم و قابل اهمیت دانست و بیان کرد: فعالیت اعضای هیئت علمی نباید فقط حضور سمبلیک باشد؛ بلکه باید همکاری‌ها در قالب مأموریت‌ها تعریف شود و دانشگاه را از نظر فکری و عملی یاری کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با طرح این سؤال که اعضای هیئت علمی چگونه، کجا و چه کاری برای تعالی دانشگاه باید انجام دهند، توضیح داد: اگر فعالیت‌ها و مأموریت‌ها در چارچوبی ساختارمند، هدفمند و با وحدت رویه صورت نگیرد در بلندمدت چالش‌های جدی به وجود خواهد آمد.

عبدالهی با تأکید بر هدایت اعضای هیئت علمی و دانشجویان در زیرساخت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد: در این چارچوب‌ها تکلیف و جایگاه اعضای هیئت علمی به یکدیگر و با دانشگاه بدون معارضه و تضاد، کاملاً مشخص است و انجام امور براساس خرد جمعی و در بستر قوانین و مقررات صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه تصمیمات و برنامه‌های اجرایی در دانشگاه از ابعاد فردی و شخصی کاملاً مجزاست، تأکید کرد: باید از تمام ظرفیت‌های حقیقی و حقوقی که عزت‌آفرین هستند، بهره گرفت و امور را پیش برد.

تاکنون پنج مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مجوز هیئت امنا را گرفته‌اند
وی با بیان اینکه تاکنون پنج مرکز تحقیقاتی نخل، انرژی‌های نو، علوم رفتاری، علوم ورزشی و آبزیان گرمسیری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مجوز هیئت امنا را گرفته‌اند، بیان کرد: بدون شک یک اتفاق مهم در برنامه‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، فعالیت کنسرسیوم تخصصی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی در استان است که ظرفیت معتبر برای استان بوشهر و عاملی مهم در تبدیل و بالفعل‌کردن ظرفیت‌های بالقوه استان و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به سفر مدیرکل مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی دانشگاه و رؤسای برخی مراکز تحقیقاتی واحدهای دانشگاهی کشور به بوشهر خاطرنشان کرد: امید است با اتکا به ظرفیت‌های متعدد زیرساختی و انسانی استان بتوان مجوز راه‌اندازی و فعالیت دو مرکز تحقیقاتی دریا و دریانوردی و مطالعات فرهنگ و تمدن خلیج فارس را اخذ کرد.

عبدالهی درباره دلایل ایجاد این دو مرکز تحقیقاتی یادآور شد: استان بوشهر مانند فرهنگ غنی و تاریخ درخشان کشور در حوزه تاریخ و تمدن ظرفیت‌های قابل اعتنایی دارد که با تصویب ایجاد دبیرخانه دانشگاه‌های حوزه خلیج فارس بنابر پیشنهاد نماینده ولی فقیه در استان و تأیید سازمان مرکزی دانشگاه، فعالیت در این بخش سمت و سویی هدفمند و جدی به خود گرفته است.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه برای اعتلای نام خلیج همیشگی فارس و تاریخ آن باید فعالیت‌های علمی و آکادمیک را قوت بخشید، اضافه کرد: وقتی صحبت از خلیج‌فارس و مردم تاریخ‌ساز این خطه می‌شود باید در عمل نشان داد که دانشگاه آزاد اسلامی برای معرفی این بخش از فرهنگ و تاریخ کشور مأموریت و برنامه دارد.

این مقام مسئول درباره مرکز تحقیقاتی دریا و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به وفور ظرفیت و بستر فعالیت در این حوزه متذکر شد: در حوزه دریا و دریانوردی وجود اعضای هیئت علمی متخصص و رشته‌های تحصیلی متناسب از یک‌سو و پیش‌بینی ظرفیت دریا در سند توسعه دانش‌بنیان استان بوشهر که به تصویب شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور رسیده از سوی دیگر، ضرورت ایجاد این مرکز را اجتناب‌ناپذیر کرده است.
عبدالهی با ابراز امیدورای از اینکه این مراکز تحقیقاتی مانند دیگر اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در استان منشأ خیر و برکت و رونق در استان شود، خاطرنشان کرد: با فعالیت مرکز مطالعات فرهنگ و تمدن خلیج‌فارس به‌طور عام و مرکز دریا و دریانوری به‌طور ویژه و اختصاصی و مشخص‌شدن اهداف و مأموریت‌ها، دانشگاه با مردم که صاحب اصلی این فرهنگ و تمدن هستند، بیش از گذشته نزدیک و همسو خواهد شد.
انعقاد حدود ۳۰ تفاهم‌نامه همکاری با نهادهای اجرایی و صنعتی در استان بوشهر
وی با اشاره به انعقاد حدود ۳۰ تفاهم‌نامه همکاری با نهادهای اجرایی و صنعتی در استان اظهار کرد: امید است خداوند متعال به این حرکت‌های الهام‌بخش دانشگاه برکت دهد تا با گسترش فعالیت مراکز تحقیقاتی که منبعث از ظرفیت‌های استان است، مأموریت‌های جدیدی در رفع نیازهای جامعه شناسایی و به منصه ظهور رساند.


لزوم شکل‌گیری حلقه‌های علمی توسط ۷۰ درصد از استادان دانشگاه‌

تاریخ: 99/12/09

رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر مطرح کرد؛
لزوم شکل‌گیری حلقه‌های علمی توسط ۷۰ درصد از استادان دانشگاه‌
رئیس جدید سازمان بسیج اساتید استان بوشهر گفت: شکل‌گیری حلقه‌های علمی توسط ۷۰ درصد از استادان دانشگاه‌های استان بوشهر از اهدافی است که باید در دانشگاه‌ها تحقق یابد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با حضور رؤسای دانشگاه‌ها و استادان بسیجی بوشهر برگزار و باقر گرگین عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و معاون فرهنگی دانشجویی این واحد دانشگاهی به‌عنوان رئیس جدید سازمان بسیج اساتید استان بوشهر معرفی و از فعالیت‌های هشت‌ساله محمد چمکوری تجلیل شد.
گرگین در این آیین اظهار کرد: در طرح تحول، هسته‌های علمی با کمک اعضای هیئت علمی و تمام استادان در دانشگاه‌ها شکل خواهد گرفت تا بتوانیم در گام دوم انقلاب از طریق هم‌افزایی گامی مؤثر در این راستا برداریم.
وی بیان کرد: شکل‌گیری حلقه‌های علمی توسط ۷۰ درصد از استادان دانشگاه‌های استان بوشهر از دیگر کارهایی است که باید در دانشگاه‌ها تحقق یابد.
رئیس جدید سازمان بسیج اساتید استان بوشهر تأکید کرد: باید ظرفیت‌ها و نهادهای فرهنگی و ارزشی را در دانشگاه‌ها به‌کار بگیریم و همه یک ید واحد باشیم و از هرکسی که ظرفیتی داشته باشد، دعوت خواهیم کرد تا بتوانیم از استادان دانشگاهی بهره‌مند شویم.


عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رئیس سازمان بسیج اساتید بوشهر شد

تاریخ: 99/12/09

با معرفی در حضور مسئولان استانی؛
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رئیس سازمان بسیج اساتید بوشهر شد
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در مراسمی به‌عنوان رئیس جدید سازمان بسیج اساتید استان بوشهر معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با حضور رؤسای دانشگاه‌ها و استادان بسیجی بوشهر برگزار و باقر گرگین عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و معاون فرهنگی دانشجویی این واحد دانشگاهی به‌عنوان رئیس جدید سازمان بسیج اساتید استان بوشهر معرفی شد.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در این آیین اظهار کرد: بسیج اساتید یکی از بهترین نهادهای علمی و فرهنگی همراه با تعهد، تخصص و تقواست که خلاق در عرصه‌های مختلف هستند و اقتدار علمی کشور را به رخ جهانیان می‌کشند.
سردار علی رزم‌جو افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف بسیج اساتید شناسایی و پیداکردن راه‌حل‌های قابل اجرا برای مشکلات مختلف در نظام جمهوری اسلامی است. ترویج فرهنگ بسیجی در دانشگاه‌ها در گام دوم انقلاب از دیگر وظایف بسیج اساتید است.

در این مراسم از فعالیت‌های هشت‌ساله محمد چمکوری تجلیل شد و باقر گرگین که سابقه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر را در کارنامه دارد به‌عنوان رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر معرفی شد.


مادر امیرالمومنین علی‌(ع) چند روز میهمان خانه خدا بود؟/ حضرت مریم‌(س) اجازه وضع حمل در خانه خدا را نداشت

تاریخ: 99/12/09

حجت‌الاسلام قاضی‌زاده مطرح کرد؛
مادر امیرالمومنین علی‌(ع) چند روز میهمان خانه خدا بود؟/ حضرت مریم‌(س) اجازه وضع حمل در خانه خدا را نداشت
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه به احترام امام علی علیه‌السلام دیوار خانه کعبه شکافته و مادر امیرمؤمنان وارد خانه خدا شد، گفت: حضرت فاطمه بنت اسد(س) سه روز میهمان خانه خدا بودند.
حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده با تبریک میلاد مولود کعبه حضرت علی علیه‌السلام اظهار کرد: در چنین روزی با آشکارشدن آثار وضع حمل در وجود مادر گرامی آن حضرت، جلو دیدگان حاضران در خانه خدا و دیوار کعبه شکافته و فاطمه بنت اسد برای به دنیاآمدن امیرمؤمنان علی علیه‌السلام میهمان خدا شد.
وی با بیان اینکه آثار شکافته شدن کعبه هنوز هم بعد از چند قرن در دیوار خانه خدا عیان است، اضافه کرد: با تمام اقدامات وهابیون، بازهم اثرات این عظمت و کرامت الهی به حضرت علی علیه‌السلام مشخص است تا برای همیشه جلو دیدگان افراد قرار داشته باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه حضرت فاطمه بنت اسد سه روز میهمان خانه خدا بودند و پس از آن از کعبه خارج شدند و وجود گرانقدر امیرمؤمنان علی علیه‌السلام را تقدیم جامعه بشری کردند، افزود: امام علی علیه‌السلام اهدا و لطف بزرگ پروردگار به عالم مخلوقات بود؛ چراکه خلق هستی و وجود جهان آفرینش به برکت و عظمت اهل بیت علیهم‌السلام محقق شده است.
قاضی‌زاده با اشاره به دنیاآمدن حضرت عیسی علیه‌السلام درباره جایگاه امام اول شیعیان چنین توضیح داد: حضرت مریم سلام‌الله علیها شخصیت برگزیده الهی و ساکن خانه خدا بود و از نعمات و برکات بی‌شمار الهی برخوردار شد که حتی موجب تعجب حضرت زکریا علیه‌السلام نیز می‌شد.
خانه خدا جای وضع حمل برای هیچ احدی نبود، جز امام علی(ع)
وی تبیین کرد: در زمان تولد حضرت عیسی علیه‌السلام به حضرت مریم سلام‌الله علیها وحی شد که خانه خدا جای وضع حمل نیست و باید از این مکان مقدس خارج شود. حتی حضرت عیسی علیه‌السلام که در زبان نبوت خود را برای برائت مادر خود از تهمت‌ها اعلام کرد، اجازه تولد در خانه خدا را نداشت.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: حال مقایسه کنید که امام علی علیه‌السلام چه جایگاه رفیعی دارد که دیوار کعبه شکافته و فاطمه بنت اسد در داخل خانه خدا میهمان شد.
قاضی‌زاده با اشاره به آیه ۵۵ سورۀ مبارکه مائده که خداوند در قرآن می‌فرمایند: «إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ: ولىّ شما، تنها خدا و پيامبر او است و كسانى كه ايمان آورده‏ اند همان كسانى كه نماز برپا مى ‏دارند و در حال ركوع زكات مى‏ دهند»، تشریح کرد: این آیه در وصف شخصیت حضرت علی علیه‌السلام نازل شده و بسیاری از افراد حتی اصحاب درجه یک پیامبر اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم آرزو داشتند که چنین وصفی برای آنان وجود داشته باشد، اما هرگز چنین آیه‌ای نازل نشده است.
وی یادآور شد: هرچند نام مبارک امام علی علیه‌السلام آشکارا آن هم به دلیل وجود دشمنانی که اگر نام ایشان بیان می‌شد نه تنها به جنگ با امام برمی‌خاستند، بلکه با قرآن نیز عناد می‌کردند، اشاره نشده، اما در زمان نزول این آیه پیامبر اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم فرمودند به مسجد بروید تا ببنید چه کسی در چنین حالتی است که فقط مولی متقیان علی علیه‌السلام در این قامت در حال برپایی نماز بودند.


برنامه اجرایی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در آستانه تصویب

تاریخ: 99/12/06

نکیسا به آنا خبر داد؛
برنامه اجرایی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در آستانه تصویب
دبیر دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب برنامه اجرایی این کنسرسیوم در هفته آینده خبر داد.
مهدی نکیسا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از برگزاری نخستین نشست هماهنگی دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد بوشهر خبر داد.
به گفته وی، رؤسای مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای مختلف کشور که زیر نظر کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کنند در این نشست که ۱۱ و ۱۲ اسفند جاری در بوشهر برگزار خواهد شد، حضور دارند.
دبیر دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی، تصویب برنامه اجرایی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی، امضای قرارداد با مؤسسه شهید محلاتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بازدید از سایت ساخت شناورهای نظامی و تعمیراتی آن و امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا را برنامه‌های اصلی این نشست عنوان کرد.
دبیر دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد که بازدید از سایت تأسیسات پالایشگاهی و شناورهای اقیانوس‌پیمای سایت، نیروگاه اتمی و افتتاح سیمیلاتور نیروگاه اتمی و بازدید از آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و مراکز تحقیقاتی این واحد دانشگاهی از دیگر برنامه‌های حاشیه این نشست هستند.


تربیت دانشجویان مهارت‌محور هدف مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای بوشهر

تاریخ: 99/12/06

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
تربیت دانشجویان مهارت‌محور هدف مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای بوشهر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: هدف مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تربیت دانشجویان مهارت‌محور است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در نشست با عبدالمجید دوراهکی مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر که باقر کریمی دبیر شورای سیاستگذاری سمای استان هم حضور داشت، گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گام‌های بزرگی برای ارتقای مهارت و کارآفرینی بین دانشجویان برداریم.
وی عنوان کرد: برنامه دانشگاه آزاد تحقق سند دانشگاه آزاد اسلامی است و تمام این نامه‌ها و بخشنامه‌ها در راستای تحقق این هدف در حال اجراست و مجموعه سما به این موضوع اهتمام لازم داشته‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: هدف مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تربیت دانشجویان مهارت‌محور است.
در پایان این نشست تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای امضا شد.


اجرای طرح فرهنگی «بینش مطهر» در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 99/12/06

با امضای تفاهم‌نامه صورت گرفت؛
اجرای طرح فرهنگی «بینش مطهر» در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دبیرخانه «بینش مطهر» دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تشکیل و با برگزاری نخستین نشست شورای هماهنگی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دبیرخانه «بینش مطهر» با امضای تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و شعبه بوشهر طرح بینش مطهر تشکیل و با برگزاری نخستین نشست شورای هماهنگی فعالیت خود را آغاز کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این نشست با ابراز امیدواری از برگزاری دوره‌های پرمحتوا در قالب این طرح فاخر اظهار کرد: در این طرح آثار یکی از بزرگ‌ترین و مؤثرترین اندیشمندان تدریس می‌شود.

دکتر اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه «بینش مطهر» طرحی وزین است که با محور آثار شهید مرتضی مطهری و با اهدافی مانند کادرسازی و کادریابی، تربیت مربی و مدرس، ایجاد پشتوانه و نظام فکری منسجم برای پاسخگویی به شبهات و زمینه‌ساز اندیشه ظهور برگزار می‌شود، توضیح داد: کتب و آثار اصیل و ارزشمندی که از استاد به‌جامانده، حاصل بنیان فکری متعالی و ناشی از یک ذهن خالص و مطهر است.

وجوه بسیار بزرگی در نظام فکری شهید مطهری وجود دارد
وی با بیان اینکه وجوه بسیار بزرگی در نظام فکری شهید مطهری وجود دارد، متذکر شد: اندیشه‌های این عالم برجسته که در روند به بار نشستن انقلاب بسیار مؤثر بود، مورد وفاق و قبول تمامی گروه‌ها و افراد است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه باید از جوان انقلابی به‌عنوان یک سرمایه ملی و انقلاب حفاظت و صیانت کرد، تبیین کرد: نباید اجازه داد تا استانداردهای انقلاب و نظام شکوهمند اسلامی دستخوش تغییر و خدشه شود.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز خرسندی از استقبال اعضای هیئت علمی استان بوشهر از حضور در طرح ملی «بینش مطهر» خاطرنشان کرد: این دوره‌های فاخر که رویکرد تربیتی، فرهنگی و معرفتی دارند، موجب تغییر اثربخش نگاه و روش خواهند شد.


لزوم درآمدزایی غیرشهریه‌ای با اقدامات مدبرانه و عقلانی

تاریخ: 99/12/03

دکتر عبدالهی مطرح کرد؛
لزوم درآمدزایی غیرشهریه‌ای با اقدامات مدبرانه و عقلانی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر درآمدزایی غیرشهریه‌ای با اقدامات مدبرانه و عقلانی عنوان کرد: همواره باید امور را با تدبیر و خرد جمعی پیش برد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در نشست شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه این جلسات برای مشخص شدن نقاط ضعف و قوت و رفع دغدغه‌هاست، گفت: واکاوی و ریشه‌یابی نقاط ضعف و قوت باید در این جلسات انجام شود.

وی با بیان اینکه خودمراقبتی نخستین گام برای جلوگیری از بروز خطاهای انسانی و سیستمی است، توضیح داد: اگر انجام امور با دقت و نظارت همراه شود، ضمن رضایتمندی مجموعه و ارباب رجوع از صرف هزینه و زمان برای کارهای تکراری جلوگیری خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز امیدواری از استمرار و تعامل میان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: در چهار سال گذشته با وجود کاستی‌ها اعم از گرانی و افزایش هزینه‌ها، سیل، زلزله، کرونا پیشرفت‌های خوبی در حوزه آموزشی و فناوری داشته‌ایم.

عبدالهی با تأکید بر درآمدزایی غیرشهریه‌ای و زیرساخت‌های تحقق این مهم اعم از املاک، اموال، تجهیزات، ساختارهای علمی تا نیروی انسانی متخصص و پای کار عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین این ظرفیت‌ها، مراکز تحقیقاتی است که چهار مرکز تحقیقاتی در استان بوشهر فعال است.

۳۰ تفاهم‌نامه با نهادهای اجرایی و صنعتی استان بوشهر منعقد شده است
وی با اشاره به فعالیت کنسرسیوم تخصصی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی در استان بوشهر یادآور شد: این کنسرسیوم چهارمین کنسرسیوم مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی بعد از کنسرسیوم‌های نانو، گیاهان دارویی، امنیت غذایی است و می‌تواند برندی معتبر برای استان بوشهر در کشور و عاملی مهم در تبدیل ظرفیت‌های بالقوه استان و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ۳۰ تفاهم‌نامه همکاری با نهادهای اجرایی و صنعتی استان بوشهر منعقد شده است، تبیین کرد: همواره باید امور را با تدبیر و خردجمعی پیش برد و از تصمیم‌های شخصی و هیجانی جلوگیری کرد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه از مدیران و مسئولان انتظار مدیریت و راهبری است بر ضرورت گسترش سطح تعاملات میان‌بخشی و برون دانشگاهی تأکید کرد و گفت: راستی، صداقت، احترام و تکریم ارباب رجوع باید در عمل ما نهادینه شود.


انجام فعالیت‌های فرهنگی با مدیریت و حضور فعال دانشجویان/ فعال‌سازی کانون‌های دانشجویی ضروری است

تاریخ: 99/11/29

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تأکید کرد؛
انجام فعالیت‌های فرهنگی با مدیریت و حضور فعال دانشجویان/ فعال‌سازی کانون‌های دانشجویی ضروری است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر فعال‌سازی کانون‌های دانشجویی بر برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرای فعالیت‌های فرهنگی توسط دانشجویان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی انجام‌شده تأکید کرد: بحمدالله با توجه به رویکرد سازمان مرکزی و تمرکز بر مسائل حوزه فرهنگ و مردم، فعالیت‌های بسیار اثربخشی برنامه‌ریزی و اجرایی شده که آمارها بیانگر رشد کمی و کیفی به گذشته است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر ایجاد کانون‌های دانشجویی ترکیبی رشته‌های مختلف تحصیلی عنوان کرد: قطعاً فعالیت کانون‌های دانشجویی با رویکرد و زمینه علمی در بستر فعالیت‌های فرهنگی جذاب‌تر خواهد بود.

عبدالهی ادامه داد: کانون‌های دانشجویی ترکیبی به‌ویژه در رشته‌های فنی و مهندسی می‌توانند حلقه‌های وصل را در دانشگاه شناسایی کرده و موتور محرک دانشجویان در گرایش به فعالیت‌های همه‌جانبه شوند.

این مقام مسئول با توجه به تشکیل گروه‌های مباحثه‌ای درباره کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر ایجاد گروه‌های مباحثه‌ای میان دانشجویان، خواستار ورود فعالانه‌تر، دقیق‌تر، کنجکاوانه و مسئولانه‌تر این گروه‌ها به مسائل شد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز خرسندی از استقبال اعضای هیئت علمی استان بوشهر از حضور در طرح ملی بینش مطهر خاطرنشان کرد: این دوره‌های فاخر که رویکرد فرهنگی و معرفتی دارند، موجب تغییر نگاه و روش خواهند شد.


فعالیت ۲۲ نشریه و ۱۶ کانون دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 99/11/29

گرگین خبر داد؛
فعالیت ۲۲ نشریه و ۱۶ کانون دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از فعالیت ۲۲ نشریه و ۱۶ کانون دانشجویی در استان بوشهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه زاد اسامی واحد بوشهر، باقر گرگین در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با ارائه گزارشی از فعالیت و عملکرد معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر اظهار کرد: تا پیش از این ۶ نشریه دانشجویی در استان بوشهر فعال بود که با تأکید سازمان و ایجاد محیطی انگیزشی در استان، این تعداد با روندی رو به رشد به ۲۲ نشریه رسیده است.
وی درباره تعداد نشریات واحدهای دانشگاهی استان بوشهر اظهار کرد: از تعداد ۲۲ نشریه فعال، ۱۵ نشریه در واحد بوشهر، سه نشریه در واحد دشتستان فعال بوده و واحدهای اهرم، دیلم، دلوار و خارگ نیز هرکدام یک نشریه فعال دارند.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر درباره برنامه فرهنگی کرسی‌های آزاداندیشی نیز بیان کرد: تاکنون ثبت‌ نام از ۸۲ گروه صورت گرفته و دوره‌های آموزشی برگزار شده و منتظر تأیید نهایی هیئت داوران توسط شورای ناظر بر تشکل‌های اسلامی استان است.
گرگین با اعلام اینکه ۲۵ کانون دانشجویی ثبت‌شده در استان بوشهر وجود دارد، توضیح داد: از این تعداد، ۱۶ کانون در رشته‌های علوم انسانی و هنر، معماری و پرستاری فعال هستند که در ارزیابی استانی مرحله نخست جشنواره رشد، تعداد ۹ کانون حدنصاب بالای ۱۰۰ را کسب کرده و به مرحله کشوری ارسال خواهند شد.
وی درباره طرح ماندگار فرهنگی تدبر بوشهر عنوان کرد: سه کارگروه در طرح تدبر دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمرکز و رویکرد بررسی و استخراج مفاهیم بیانیه گام دوم انقلاب، روش‌های تدریس خلاقانه و سند دانشگاه اسلامی در حال عضوگیری و فعالیت است و در آینده نزدیک جمع‌بندی مطالعات به‌صورت پیش‌نویس سند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


کاهش مدت‌زمان تبدیل ایده به پدیده ضروری است/ لزوم فعال‌سازی طرح‌های حوزه آبزیان در بوشهر

تاریخ: 99/11/26

دکترعبدالهی:
کاهش مدت‌زمان تبدیل ایده به پدیده ضروری است/ لزوم فعال‌سازی طرح‌های حوزه آبزیان در بوشهر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر کاهش مدت‌زمان تبدیل ایده به پدیده گفت: ایده‌ها باید از طریق زیرساخت‌ها و زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری به فعالیت‌هایی ملموس تبدیل و موتور محرک دانشگاه شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار با گرامیداشت ایام‌الله پیروزی انقلاب اسلامی ایران و قدردانی از تمام کسانی که در ایجاد، تداوم، استمرار، استحکام و اقتدار این نظام الهی تلاش کردند، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک دانشگاه مردمی و همزاد انقلاب، رویکردی متناسب با خواسته انقلاب و مردم در پیش گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه با رویکرد انقلابی، بسیجی و جهادی می‌توان کارهای بزرگ انجام داد، تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به ریل انقلاب بازگشته و در این مسیر طی طریق می‌کند و این نقطه تمایز دانشگاه در مدیریت جدید است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: سیاست‌گذاری‌ها، تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های کلان دانشگاه، ساختارهای جدید، تعاملات و روابط برون‌دانشگاهی و موارد فراوان دیگر نشانگر این موضوع است.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در چارچوبی مشخص و قانونی و روندی رو به رشد و قابل پیش‌بینی مطابق با رویکرد سازمان مرکزی و تدابیر استانی در حال انجام است، توضیح داد: هرچند هنوز چالش‌ها و نگرانی‌هایی مانند وابستگی به شهریه، حرکت کند در زمینه درآمدهای غیرشهریه‌ای و... وجود دارد؛ اما با بهره‌گیری از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها امکان رفع این دغدغه‌ها وجود دارد.

دغدغه جامعه امروز، اشتغالزایی و کارآفرینی است
عبدالهی با بیان اینکه ظرفیت‌ها را باید فعال کرد، ادامه داد: دغدغه جامعه امروز، اشتغالزایی و کارآفرینی است، اگر با داشته‌ها و ظرفیت‌های موجود دانشگاه که کم هم نیستند، فرصت‌های شغلی جدید ایجاد شود، گرایش به دانشگاه در اقشار مختلف به‌وجود می‌آید.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه فاصله ایده به پدیده باید کاهش یابد، عنوان کرد: ایده‌ها باید از طریق زیرساخت‌ها و زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری به فعالیت‌هایی ملموس تبدیل شده و موتور محرک دانشگاه شوند.
وی با بیان اینکه تصویب و حمایت از ایده‌ها در دوره مدیریت کنونی به‌صورت ساختارمند دنبال می‌شود، یادآور شد: سراهای نوآوری و فناوری، شورای مدیریت فعالیت‌های دانش‌بنیان و هیئت‌های اندیشه‌ورز با هدف حمایت اصولی پایه‌ریزی شده و مشغول به فعالیت هستند.
عبدالهی با بیان اینکه حضور و مشارکت مسئولان و مدیران شهری در طراحی برنامه‌های دانشگاه یک پشتوانه و ظرفیتی مهم است، یادآور شد: هرچه‌قدر مجموعه مشورتی قوی‌تر و متنوع‌تر باشد، قطعاً درصد احتمال بروز خطا کاهش خواهد یافت.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه در واحد دلوار افزایش صددرصدی پذیرش دانشجو محقق شده است با قدردانی از تلاش همگانی خاطرنشان کرد: این مهم نویدبخش روزهای بهتر برای این واحد دانشگاهی و اجرای دقیق‌تر برنامه‌های دانشگاه است.
وی بر درآمدهای غیرشهریه‌ای به‌ویژه از طریق فعال‌سازی طرح‌های آبزیان و دوره‌های تخصصی کوتاه‌مدت و راه‌اندازی مرکز تحقیقات دریا و دریانوردی با مشارکت واحد خارگ در کنار درآمدهای شهریه‌ای تأکید کرد.


روزمرگی و زنگارهای دنیوی سبب بی‌تفاوتی به سیره شهدا نشود

تاریخ: 99/11/21

معاون دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر :
روزمرگی و زنگارهای دنیوی سبب بی‌تفاوتی به سیره شهدا نشود
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: نباید اجازه داد روزمرگی و زنگارهای زندگی دنیوی سبب بی‌تفاوتی به سیره شهدا شود؛ چراکه در این صورت حق‌ها پایمال و ستمگران ظالم‌تر می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، باقر گرگین در دیدار با خانواده شهید والامقام علی بادروحیان با تجلیل از این خانواده اظهار کرد: نباید اجازه داد روزمرگی و زنگارهای زندگی دنیوی سبب بی‌تفاوتی به سیره شهدا شود؛ چراکه در این صورت حق‌ها پایمال و ستمگران ظالم‌تر می‌شوند. بی‌شک دعای خیر پدران و مادران شهدا که وجودشان لبریز از اخلاص است، می‌تواند چراغ هدایت ما به سمت مسیر حق باشد.

وی افزود: باید با تأسی از سیره شهدا به خود تلنگری بزنیم و فراموش نکنیم برای ایجاد و استمرار انقلاب چه داشته‌های ارزشمندی را اهدا کردیم. هر کدام از ما در این مسیر وظیفه‌ای داریم که باید با همه وجود نقش خود را در آن ایفا کنیم. امیدواریم بتوانیم حقیقتاً پاسدار خون شهدا و ارزش‌هایی که شهدا بالاترین داشته خود را برای آن اهدا کردند، باشیم. شهدا در آن مقطع تاریخی، تجلی اراده الهی را درک کرده و ارتباط وجودی و قلبی با آن اراده برقرار کردند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: انقلاب اسلامی ایران، بازگشت دین به حیات اجتماعی و سیاسی کشور با اراده و تقدیر الهی بود. شهدا بهتر از هر فردی این مسئله را دریافتند و در این مسیر، همه هستی خود را در طبق اخلاص قرار دادند. شهدا وجود خود را در تحقق اراده الهی و در نهایت وصال خود در وجود خدا قرار دادند و بهترین نحو عاقبت خود را ختم به خیر کردند.

گرگین با تأکید بر اینکه امروز باید بدانیم که اراده الهی به این امر باقی است، توضیح داد: استمرار، استقلال و اقتدار حکومت اسلامی و انقلاب اسلامی ایران، خواست الهی است.


برگزاری جشنواره ورزشی فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 99/11/21

برگزاری جشنواره ورزشی فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در کنار ویژه برنامه‌های گرامیداشت این ایام، جشنواره ورزشی فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، همزمان با ایام‌الله دهه فجر، جشنواره فرهنگی ورزشی با رویکرد «ورزش، سلامتی، معنویت انقلابی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.

مسئول امور ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در حاشیه این مراسم اظهار کرد: این جشنواره ورزشی فرهنگی در ۳ روز برگزار شد. روز نخست همزمان با ولادت حضرت فاطمه(س) و به مسابقات ویژه بانوان اختصاص داشت. روز دوم با شعار «مدافعان سلامت، بسیج فداکار» و روز سوم نیز با شعار «مکتب شهید سلیمانی، جبهه مقاومت» برگزار شد.

سیدنوید شاهروبندی با تأکید بر لزوم و تداوم فعالیت‌های این‌چنینی که موجب شادابی و بهبود عملکرد کارکنان خواهد شد، عنوان کرد: شرکت‌کنندگان در این جشنواره ورزشی در فضایی صمیمی و دوستانه در رشته‌های تیراندازی با تپانچه و تفنگ بادی، تنیس روی میز، ورزش‌های همگانی (پیاده‌روی)، فوتبال دستی، دوچرخه‌سواری و دارت رقابت کردند.

مسابقه تیراندازی این برنامه ورزشی با همکاری هیئت تیراندازی و هیئت پزشکی ورزشی استان بوشهر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.


دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب نیازمند واکاوی علمی و دانشگاهی

تاریخ: 99/11/20

کیانی مطرح کرد؛
دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب نیازمند واکاوی علمی و دانشگاهی
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان بوشهر گفت: رخدادها، اتفاقات و دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران نیازمند واکاوی علمی و دانشگاهی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر مهراب کیانی در جلسه گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، اظهار کرد: دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران بسیار بوده؛ اما نباید به آن راضی بود و این دستاوردها، رخدادها و اتفاقات نیازمند واکاوی علمی و دانشگاهی است.
وی افزود: مردم سرمایه اصلی انقلاب اسلامی ایران هستند و این انقلاب را در دنیا به‌واسطه حضور و پشتوانه مردمی آن می‌شناسند. سه انقلاب ایران، روسیه و فرانسه در جهان به‌عنوان انقلاب‌های کبیر یاد می‌شوند؛ اما در هیچ‌کدام به جز انقلاب اسلامی نقش مردم به این پررنگی نبوده است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان بوشهر با تأکید بر اینکه نقش مردم در شکل‌گیری انقلاب مؤثر بوده و ادامه حیات انقلاب نیز به آن مرتبط است، عنوان کرد: تجربه نشان داده که در هر حوزه‌ای که نقش مردم منفعل بماند، کشور دچار ضعف خواهد شد.
با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی ایران در دنیای دوقطبی که جهان تحت تأثیر ابرقدرت‌های غرب و شرق بود، رخ داد، تشریح کرد: در برهه‌ای از زمان که کشورها حیات خود را وابسته به غرب و شرق می‌دانستند، امام خمینی(ره) با اعتقاد به شعار معروف نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی را بنیانگذاری کرد و کلام ایشان مبتنی بر قرآن و کلام الهی بود.

اجرایی شدن گام دوم انقلاب نیازمند عزم ملی و همبستگی است
وی خاطرنشان کرد: قدرت مردمی و الهی انقلاب سبب شده تا این نعمت الهی در مقابل تهدیدها، ترور، تحریم، عداوت و دشمنی‌ها خم نشود. اقتدار ایران اسلامی، همراهی مردم و مسئولان را می‌طلبد. مردم و مسئولان در برابر یکدیگر وظایفی دارند که باید به آن پایبند بود.
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان بوشهر ادامه داد: مهرورزی به مردم، برخورد صادقانه، اعتماد به مردم، عدالت ورزی، ساده زیستی، دوری از تکبر، امیدآفرینی و ارتباط مستمر با مردم از وظایف مسئولان در برابر مردم است.

کیانی تأکید کرد: مردم نباید خود را کنار بکشند و باید خود را مالک انقلاب بدانند. حفظ، استقلال، استمرار، بالندگی و رشد انقلاب نیز بر عهده مردم بوده و بی‌شک اجرایی شدن گام دوم انقلاب نیازمند عزم ملی و همبستگی است.
وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بازی‌های بین‌المللی را کنار و قاعده‌های تازه‌ای را رقم زد، توضیح داد: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، انسان‌سازی و صدور انقلاب به خارج از مرزهای ایران است.