اداره خدمات دانشجویی

    اداره خدمات دانشجویی

کار دانشجوئی ومعرفی کارورز

معرفی کار دانشجویی :

به منظور بهره گیری از توانمندی های دانشجویان در پیشبرد امور آموزشی ، دانشجویی ، پژوهشی ، فرهنگی و پشتیبانی  واحدهای دانشگاهی و ایجاد زمینه کسب تجربه برای دانشجویان و کمک به آنان در جهت تأمین بخشی از مخارج تحصیلی، تسهیلاتی فراهم شده است تا به شرط قبول صلاحیت توسط معاونت دانشجویی واحد، دانشجو در دانشکده های تابعه واحد زیر نظر مستقیم کارشناسان همکاری می نماید و پس از اتمام کار ، ساعات کارکرد وی محاسبه و به حساب شهریه دانشجو منظور شود.

شرایط انجام کارورزی :

ـ حداکثر مدت زمان همکاری برای هر دانشجو ( 100 ) ساعت در ماه و در کل 500 ساعت خواهد بود.

ـ  چنانچه کارمحوله موجب افت وضعیت آموزشی دانشجو شود، معاونت دانشجویی ساعات کار او را برای نیمسال بعد کاهش  خواهد داد

ـ پرداخت حق الزحمه ماهیانه به صورت کسر ازشهریه همان نیمسال وباتأئید مسئول ذیربط و تصویب معاون دانشجویی میباشد.

ـ درصورت عدم رضایت واحداز کار دانشجو و یا رفع نیاز ، با اعلام قبلی و رعایت فاصله زمانی یک ماه به کار دانشجو خاتمه داده میشود .

ـ ساعات کار دانشجو نباید همزمان با ساعت های تشکیل کلاس های درسی وی باشد .

موارد بررسی صلاحیت کارورز :

گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی .

داشتن صلاحیت های عمومی ، حسن سلوک و اخلاق حسنه .

نداشتن سابقه در کمیته انضباطی دانشجویی واحد .

نداشتن درآمد کافی برای تأمین هزینه های جاری به تشخیص مسئولین واحد .

داشتن میانگین حداقل 12 برای دوره های کاردانی و کارشناسی و 14 برای مقاطع بالاتر.

داشتن کارایی لازم برای انجام وظایف محوله به تشخیص معاون ذیربط .

محل مراجعه جهت تکمیل مدارک :

مجتمع آوزشی عالی شهر، ساختمان شماره 2 دانشکده فنی مهندسی، دبیرخانه معاونت دانشجویی و فرهنگی.

لازم بذکر است اطلاعات فرم شماره 1 به صورت محرمانه در حوزه معاونت دانشجویی نگهداری می شود.

تخفيف شهريه

1 – تخفيف شهريه فقط به دانشجوياني تعلق مي گيرد كه امكان پرداخت كامل شهريه را نداشته و عدم تمكن مالي ايشان كاملاً براي كميته تخفيف شهريه محرز شده باشد . براي اين منظور جهت اعطاي تخفيف بايد مستندات لازم درخصوص درآمد دانشجو  يا سرپرست وي مطالبه و ضميمه اسناد مالي شود . بديهي است دانشجوياني كه امكان پرداخت شهريه را دارا مي باشند . حتي در صورت دارا بودن شرايط آيين نامه پيوست ، مشمول تخفيف شهريه نخواهد بود .

تبصره1: چنانچه دانشجو مشروط شود در نيمسال بعد مشمول تخفيف نمي شود .

تبصره2: به دانشجوی میهمان هیچگونه تخفیف شهریه تعلق نمیگیرد.

شرایط استفاده از تخفیف در شهریه طبق بخشنامه سازمان مرکزی :

 دانشجوبان بی بضاعت و بی سرپرست : ماده 11 بخشنامه تخفیفات

مدارک لازم :

-ارائه آخرین فیش حقوقی ولی دانشجو و هرگونه مدرکی که عدم بضاعت خانواده دانشجو را تائید کند.

- تصویر گواهی فوت پدر یا همسر

- تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و ولی ایشان بهمراه اصل شناسنامه.

- پرینت انتخاب واحد ترم جاری

- تصویر اجاره نامه به همراه اصل مدرک آن.

- ارائه هر گونه مدرک دال بر بیماری های خاص و هزینه های پزشکی.

زمان و محل مراجعه جهت ارائه مدارک :

دانشجویان محترم پس از انتخاب واحد در هر نیمسال بمدت یک ماه جهت ارائه مدارک فوق الذکر به امور دانشجویی دانشکده مربوطه فرصت دارند تا درخواست های تخفیف ارسالی از طریق کمیسیون تخفیفات واحد قابلیت پیگیری و اجرا داشته باشد . در غیر اینصورت مسئولیت تاخیر در تحویل مدارک به دانشکده در زمان تعیین شده به عهده دانشجو می باشد .

تبصره: حداكثر ميزان اعطاي تخفيف در طول تحصيل براي دوره هاي كارداني (پيوسته و ناپيوسته ) ، كارشناسي ناپيوسته،  كارشناسي ارشد ناپيوسته 2 نيمسال و كارشناسي 4 نيمسال ، كارشناسي ارشد پيوسته 5 نيمسال و دكتري حرفه اي نيز 5 نيمسال تحصيلي مي باشد .

3– تخفيف شهريه دانشجويان ممتاز علمي :

به منظور تشويق و ايجاد انگيزه بيشتر در دانشجويان و پيشرفت در امور تحصيلي دانشجويان ممتاز ورودي هر رشته و در هر سال تحصيلي كه از نظر اخلاق ، رفتار و رعايت شئون دانشجويي طبق نظر رياست واحد مربوط از آنان رضايت كامل حاصل باشد .

4– تخفيف شهريه دانشجويان ممتاز ورزشي :

جهت تشويق دانشجوياني كه طول مدت تحصيل در مسابقات ورزشي استانی و سراسري دانشگاه آزاد اسلامي ، مسابقات كشوري ، تورنمنت هاي بين المللي ( اعم از مسابقات آسيابي ، جهاني و چند كشور ) به مدال دست مي يابند به تناسب عناوين قهرماني .

5- تخفیف شهریه خانواده هایی که بیش از یک دانشجو در دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی دارند:

جهت کمک و رفاه حال خانوده هایی که هم زمان بیش از یک دانشجو شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی و توان پرداخت شهریه را بصورت کامل ندارند، علاوه بر حق استفاده از مزایای صندوق رفاه دانشجویان، پس از تائید کمیته در صورتی که درآن نیمسال مشروط نباشد به هریک ازدانشجویان درصدی از کل شهریه ثابت و متغییر تخفیف داده می شود.

تبصره 1:منظور از دانشجوی شاغل به تحصیل همسر دانشجو، پدر، مادر و فرزندان تحت تکفل است که در صورت تداوم با رعایت سایر ظوابط برای کلیه ترم های تحصیلی قابل اعمال است.

بوفه وزیراکس ونرخ مصوب خدمات مراکز زیراکس

مراکز بوفه دانشکده

بوفه دانشکده به منظور ارائه خدمات به دانشجویان و عرضه مواد غذایی بهداشتی با قیمت های مصوب و دانشجوئی و رعایت موازین و مسائل بهداشتی تحت نظارت و کنترل مستمر حوزه معاونت دانشجوئی واحد فعالیت می نماید .

خلاصه آئین نامه بوفه دانشجویی

مقررات اداری :

1-  ساعت کار بوفه از 8 صبح لغایت 20 می باشد .

2- بهای کلیه تنقلات ایرانی باید مطابق قیمت مصرف کننده مندرج بر روی  بسته بندی باشد.

3- چای و نسکافه باید در لیوان کاغذی یا لیوان گیاهی  توزیع گردد.

4- رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی در برخورد فروشنده با دانشجو الزامی است  .

توجه : حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی، پذیرایی هر گونه نظر، انتقاد ، پیشنهاد  و یا شکایت احتمالی از عملکرد مرکز خدماتی بوفه دانشکده شما می باشند .

 مراکز  بوفه ، زیراکس و تکثیر

مرکز انتشارات دانشجویی دانشکده کتب و جزوات درسی و هرگونه اوراقی که خلاف قانون و آیین نامه های دانشگاه نباشد را با قیمت دانشجویی تکثیر می نماید. همچنین سایرامور مربوط به تایپ و تکثیر لوح فشرد و پرینت را بر عهده دارد.

کارت چند منظوره  دانشجویی

کارت های دانشجویی این واحد دانشگاهی از نوع پی وی سی Pvc و با توجه به امکانات دانشکده ها بصورت چند منظوره جهت استفاده ازغذای دانشجویی ، اتوبوسرانی  و.... طراحی گردیده است . دانشجویان عزیز می توانند جهت اطلاع از چگونگی صدور و دریافت کارت های مذکور به ادارات امور دانشجویی دانشکده محل تحصیل خود مراجعه نمایند .

نحوه صدور کارت های المثنی

هزینه صدور هر کارت المثنی دانشجویی  دانشجویان انتقالی ، میهمان، دارای تفییر رشته وگرایش ، مشخصات شناسنامه ای و همچنین کارت های مفقودی ، مخدوشی یا آسیب دیده و غیر قابل استفاده مطابق بخشنامه شماره 95229 /42 مورخ 1/4/92 سازمان مرکزی، از طرف امور مالی واحد محاسبه  و  پس از صدورکارت جدید هزینه آن به حساب بدهکاری مالی دانشجو اضافه ودر نهایت از ایشان اخذ می گردد.

الف کارت های مفقودی :

دانشجو موظف است در اسرع وقت مراتب مفقود شدن کارت دانشجویی خود را به اداره امور دانشجویی محل تحصیل خود اعلام نماید .

دانشجو قبل از صدور و تحویل کارت دانشجویی جدید با دادن تعهد کتبی و همچنین پذیرفتن مسئولیت هر گونه سوء استفاده احتمالی از کارت مربوطه متعهد گردد در صورت پیدا شدن کارت دانشجویی، در اسرع وقت  آن را به  اداره امور دانشجویی دانشکده محل تحصیل خود باز گرداند.

دانشجو با مراجعه به اداره امور دانشجویی دانشکده محل تحصیل خود و همچنین پس از تکمیل فرم مربوطه و اخذ تاییدیه حراست نسبت به دریافت کارت المثنی خود اقدام نماید .

ب - کارت های مخدوشی ، آسیب دیده و غیر قابل استفاده:

دانشجو جهت تعویض کارت مخدوشی ، آسیب دیده و غیر قابل استفاده خود پس از مراجعه به اداره امور دانشجویی  دانشکده محل تحصیل خود  و ارائه کارت معیوب می تواند با  تکمیل فرم مربوطه نسبت به دریافت کارت دانشجویی المثنی اقدام نماید.

ج- دانشجویان انتقالی :

در صورت انتقال دانشجو از یک واحد دانشگاهی به واحد بوشهر ، دانشجو موظف است کارت دانشجویی خود را به واحد مبداء تحویل دهد تا به همراه سایر مدارک به واحد مقصد ارسال شود

پس از نهایی شدن روند انتقال دانشجو مراتب انتقال از طریق واحد مقصد به به مرکز آزمون اعلام گردد .

دانشجوی انتقالی جهت دریافت کارت دانشجویی واحد بوشهر می تواند با مراجعه به اداره امور دانشجویی دانشکده محل تحصیل خود اقدام نماید تا با ارسال تائیدیه مرکز آزمون و فرم احراز هویت (سند پذیریش یا قبولی در این واحد) به حوزه معاونت دانشجویی ( اداره خدمات دانشجویی ) شرایط صدور کارت دانشجوی مذکور مهیا گردد.

د- دانشجوی میهمان:

کارت های دانشجویی دانشجوبان میهمان توسط واحد مبداء صادر شده و در مدت زمان تحصیل در واحد مقصد بر چسب دانشجوی میهمان بر روی کارت الصاق می گردد که این امر از طریق اداره امور دانشجویی محل تحصیل دانشجو محقق می گردد.

 کانون دانشجویی هلال احمر

کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ، نهادی دانشجویی ، غیر سیاسی و غیر دولتی است که در قالب ضوابط اساسنامه جهت تحقق اهداف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در راستای فعالیت های امدادی و عام المنفعه دانشجویی، برون  و درون دانشگاهی غعالیت می نماید . این کانون با برگزاری دوره های مختلف آموزش امداد و کمکهای اولیه مقدماتی و برپایی اردوهای تفریحی آموزشی در حال فعالیت می باشد.

عناوین چهار گروهی که کانون بر اساس آن فعالیت می کند :

1- حمایت از زندگی و سلامت انسانها

2- دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار

3- تلاش برای تسکین آلام بشری

4- تامین احترام انسانها

اهم فعالیتهای انجام شده

                  برگزاری دوره های امداد و کمک های اولیه مقدماتی و تکمیلی

                  اجرای عملیات و آموزش روش های برپایی چادر در شهر مختلف

                  آموزش امداد صحرایی و نحوه استفاده از ابزاهای ساده جهت نجات مصدومین

                  بازدید از سازمان آتش نشانی مصادف با روز آتش نشانی و راه های اطفاء حریق

                 تهیه و توزیع بروشور با عنوان اهداء خون

                  برگزاری دوره دارو شناسی