نام ونام خانوادگی : روح الله ارشادی
رشته تحصیلی : تربیت بدنی
گرایش : مدیریت ورزشی
مدرک تحصیلی : دانشجوی دکتری
مرتبه علمی : مربی
پست الکترونیکی :

r_ershadi[at]yahoo.com

r_ershadi[at]iaubushehr.ac.ir

  تلفن تماس : 07733683716
     
 

اخبار و اطلاعیه های معاونت فرهنگی و دانشجویی

بازگشت

همراه با مسابقان کارکنان و اعضا هیأت علمی سراسر کشور

همراه با مسابقان کارکنان و اعضا هیأت علمی سراسر کشور

تاریخ: 94/10/11

با قرعه‌کشی صورت گرفت
<br/>استارت مسابقات ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر/ تیم ها حریفان خود را شناختند
<br/>مسابقات سراسری ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی با قرعه‌کشی در دو رشته تنیس روی میز و بدمینتون به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر کلید خورد.
<br/>به گزارش روابط عمومی واحد بوشهر، قرعه کشی این مسابقات شب گذشته با حضور روح الله ارشادی سرپرست حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی بوشهر، خانم ها شوقی و شیخی نمایندگان سازمان مرکزی از تهران، مربیان و سرپرستان تیم‌های شرکت کننده و داوران مسابقات در سالن شهید محسن چکاه مجموعه ورزشی امیرالمونین (ع) برگزار شد.
<br/>در رشته بدمینتون، بازی‌ها با حضور ده تیم از استان‌های فارس، گلستان، نجف‌آباد، خوزستان، مرکزی، تهران، یزد، قم، آذربایجان شرقی و بوشهر میزبان مسابقات برگزار خواهد شد. بازی‌های مرحله اول مسابقات به‌صورت گروهی بوده و تیم‌ها در چهار گروه با هم به رقابت می‌پردازند.
<br/>در قرعه کشی به عمل آمده در گروه‌های چهارگانه رشته بدمینتون، درگروه اول این مسابقات تیم‌های فارس، گلستان و نجف آباد با هم دیدار خواهند کرد و در گروه دوم نیز تیم‌های خوزستان و مرکزی با هم به رقابت خواهند پرداخت. در گروه سوم سه تیم تهران، یزد و قم و در گروه چهارم تیم‌های آذربایجان شرقی و بوشهر به مصاف هم خواهند رفت.
<br/>در گروه‌های چهارگانه مسابقات تنیس روی میز نیز 14 تیم از دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور حضور دارند که در گروه اول این مسابقات تیم‌های گیلان، تهران و هرمزگان و در گروه دوم تیم‌های کرمان، بوشهر و همدان حضور دارند.
<br/>در گروه سوم تیم‌هایی از مازندران، یزد، سازمان مرکزی، قم و در گروه چهارم نیز فارس، خراسان، خوزستان و آذربایجان شرقی با هم دیدار خواهند کرد.

>> تصاویر بیشتر <<

مراسم افتتاح مسابقات سراسری کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر برگزار شد
مراسم افتتاح مسابقات سراسری کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی در رشته‌های بدمینتون و تنیس روی میز در واحد بوشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی واحد بوشهر، شامگاه گذشته با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، بخشدار مرکزی بوشهر، معاونان، مدیران واحد بوشهر، نمایندگان سازمان مرکزی و مربیان و ورزشکاران تیم‌های شرکت کننده در مسابقات در مجموعه ورزشی امیرالمؤمنین (ع) واحد بوشهر برگزار شد.
دبیر هیأت امنای استان بوشهر در آیین افتتاحیه این مراسم با بیان اینکه فلسفه اصلی ورزش، سلامت، نشاط و پویایی و سرزندگی است، اظهار کرد:« بدون تردید آرزوی هر فردی بهبود کیفیت و طول عمر زندگی‌اش می‌باشد که این امر با ورزش به سهولت میسر خواهد شد.»
دکتر یوسف قیصری ورزش را علمی پیچیده و در این حال، راحت دانست و گفت:«در دوران کنونی ورزش، علم است و هدف از این علم آن است که علاقه‌مندان به ورزش از این طریق پی به همه مسائل مربوط به علوم ورزش ببرند و آن را به کار بندند تا کمتر دچار آسیب شده و همچنین از طریق علم ورزش مهارت خود را در هر رشته ورزشی افزایش دهند.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه نیروی متخصص، کارآمد نیاز اصلی هر سازمان و نهادی است، تشریح کرد: «سرمایه اصلی هر سازمان نیروی انسانی متعهد و توانمند آن است. مدیران سازمان‌ها در قبال این زحمت‌کشان مسئولند و باید با ارائه برنامه های مدون و منظم باعث بهبودی کارایی و بهره‌وری سازمان شوند.»
قیصری با بیان اینکه واحد بوشهر امسال برای بار دوم میزبان مسابقات مهم کشوری است، گفت: «ثمره برگزاری رویدادهای ورزشی و مسابقات در کل دنیا، ایجاد محیطی آرام و دوستانه و صمیمی است که این صمیمیت در بین شما ورزشکاران و جامعه دانشگاهی مبرهن است.»
وی از ورزش به عنوان پیام آور صلح و وسیله ترویج فرهنگ ملل مختلف عنوان و تصریح کرد: «اگر ورزش به معنای واقعی کلمه، «جوانمردانه» باشد، خصلت جوانمردی در ورزشکاران پرورش یابد، دیگر تنها یک بازی و سرگرمی و یا رقابت نیست، بلکه میدانی است برای کسب فضایل اخلاقی و انسانی در زندگی افراد، که این مسأله بسیار حائز اهمیت است.»
قیصری رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی را در ورزش مثبت و رو به رشد ارزیابی و خاطرنشان کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه ورزشی و با برخورداری از ظرفیت‌ها و امکانات پیش رو بوده و در پرورش استعدادهای ناب ورزشی و قهرمانان ملی است گام‌های بسزایی برداشته و گواه آن، ورزشکارانی است که همواره در تمامی عرصه‌های ورزشی در قالب تیم‌ها و رشته‌های انفرادی خوش می‌درخشند.»
رئیس واحد بوشهر با تأکید بر اینکه حضور مدیران لایق ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی باعث شکوفایی تربیت بدنی دانشگاه شده است، افزود: «برنامه ورزشی مناسب و پیوسته در صورتی که بر اصول دانش تربیت بدنی مبتنی باشد، می‌تواند نقشی بسزا در سلامتی جسمی و نشاط روحی فرد ایفا کند. که بحمدالله با توجه خاص ریاست توانمند دانشگاه، دکتر میرزاده و معاون ورزشی وی، دکتر دادکان به این مهم، ورزش و برنامه های فرهنگی در اولویت کارها قرار گرفته است و بودجه‌های مناسبی نیز برای آن در نظر گرفته است.»

وی با بیان اینکه واحد بوشهر از شرایط و امکانات بسیار مناسب و مطابق استانداردهای ملی برخوردار است، خاطرنشان کرد: «استان بوشهر در این فصل از سال، دارای بهترین شرایط اقلیمی است و واحد بوشهر نیز با داشتن سالن های مجهز سرپوشیده ورزشی، استادیوم چمن، سایت اهداف تیراندازی پروازی، زمین والیبال ساحلی، باشگاه سوارکاری، سالن سلف سرویس، خوابگاه مجهز با ظرفیت 500 نفر و..... پتانسیل میزبانی مسابقات در سطوح استانی، منطقه‌ای، ملی و حتی بین المللی را دارد.»
بخشدار مرکزی بوشهر: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به بانوان دارد
مریم قربانی بخشدار مرکزی بوشهر که میهمان ویژه این مراسم بود هم به ایراد سخن پرداخت و اظهار کرد: «ورزش یک دیپلماسی است و با ورزش می توان بهترین پیام صلح مان را به دنیا اعلام کنیم.»
قربانی با بیان اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به بانوان، که نیمی از جامعه ما را تشکیل می‌دهند و از شایستگی های بالایی برخورداند، نگاه ویژه ای است، گفت: «حضور بانوان در عرصه های ورزشی باعث برقراری هرچه بهتر ارتباط در فضای جامعه است و موفقیت هرچه بیشتر کشورمان را در بر خواهد داشت.»
وی با تأکید بر لزوم حضور بیشتر بانوان در عرصه‌های ورزشی خاطرنشان کرد: «حضور بانوان در میدان های ورزشی نشان دهنده بخشی از اعتقادات، فرهنگ دینی، باورها و توانایی بانوان ایرانی است که باید با بیشترین جلوه به تصویر کشیده شود.»

بخشدار مرکزی با بیان موفقیت و مقام‌های ورزشی بانوان در عرصه‌های جهانی تشریح کرد:« قهرمانی بانوان ورزشکار کشور عزیزمان در حوزه های مسابقات جهانی، که با حفظ فرهنگ دینی و ملی به دست آمده باعث افتخار و غرور هر ایرانی است.»
وی از نگاه ویژه و خاص دولت تدبیر و امید به امور بانوان خبر داد و عنوان کرد: «دولت تدبیر و امید اعتقاد دارد ورزش، بویژه ورزش بانوان باعث استواری و استحکام زندگی فردی، اجتماعی و علی الخصوص حریم امن خانواده می شود.»
قربانی با تأکید بر جایگاه و مقام برجسته ورزشکاران در جامعه جهانی خواستار شد: بهترین پیام آاوران صلح در عرصه انسانیت به دنیا باشید.
در پایان این مراسم تیم‌های حاضر رژه رفتند.

مسابقات تنیس روی میز خواهران دانشگاه آزاد اسلامی/ نتایج چهار گروه در روز اول
در روز اول مسابقات سراسری ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی، تیم‌های گروه اول تا چهارم این مسابقات در دو دور با هم به رقابت پرداختند و تا حدودی چهره تیم‌های صعود کننده به مرحله حذفی مشخص شد. به گزارش روابط عمومی واحد بوشهر، مسابقات سراسری کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور تیم ها از سراسر کشور به میزبانی واحد بوشهر برگزار می شود با انجام بازی‌های تنیس روی میز وارد کوران مسابقات شد.
در گروه اول مسابقات تنیس روی میز که سه تیم در آن حضور دارند، در دور اول دو تیم تهران و هرمزگان رو در روی هم قرار گرفتند. تهرانی‌ها با نتیجه 3 بر صفر برنده این دیدار بودند. هرمزگان در بازی دوم نتوانست از پس تیم گیلان برآید و عملا اولین تیم حذف شده مسابقات لقب گرفت و با شکست 3 بر صفر برابر گیلان از مسابقات کنار گذاشته شد.
اما در گروه دوم مسابقات، بوشهر که از امتیاز میزبانی سود می‌برد توانست در میان تشویق تماشگران با نتیجه 3 بر صفر بر همدان چیره شود در بازی دور دوم این گروه نیز کرمان همدان را با شکست بدرقه کرد تا همدان نیز از گردونه مسابقات حذف شود.
در گروه سوم که چهار تیم در آن حضور دارد، در بازی اول مازندران 3 بر صفر بر قم غلبه کرد و یزد نیز با نتیجه 3 بر یک بر سازمان مرکزی پیروز شد. در دور دوم نیز مازندرانی‌ها موفق ظاهر شدند و در مقابل سازمان مرکزی پیروز شدند و در دیگر بازی یزد نیز بازی خود را با برد مقابل قم به پایان رسانید.
در گروه چهارم، دیگر گروه چهار تیمی مسابقات هم فارس و خوزستان به ترتیب برابر تیم های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به برتری رسیدند و در بازی دوم هم که بین تیم های برنده و بازنده دور اول برگزار شد، فارس یر خوزستان و آذربایجان شرقی بر خراسان رضوی غلبه کرد.

مسابقات سراسری ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی که از روز شنبه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر آغاز شده است با برگزاری مسابقات رشته بدمینتون وارد مرحله جدیدی شد.
به گزارش روابط عمومی واحد بوشهر، در این رشته ورزشی پس از برگزاری بازی‌های گروهی که تیم‌ها در 4 گروه با هم به رقابت پرداختند، تیم‌های صعود کننده به دور حذفی مشخص شد.
بازی‌های گروه اول این دوره از مسابقات با دیدار تیم های گلستان و نجف آباد شروع شد که گلستان با برد 5 بر صفر این بازی را به سود خود خاتمه داد و در بازی دوم هم نجف آباد توانست همین نتیجه را برابر فارس تکرار کند. در بازی سوم این گروه نیز ورزشکاران گلستان با برتری 3 بر 2 مقابل فارس، توانستند از این مرحله صعود کنند.
در گروه دوم که دو تیم خوزستان و مرکزی حضور داشتند، در تک بازی این گروه خوزستان موفق شد با نتیجه نزدیک 3 بر 2 مقابل تیم مرکزی به برتری برسد.
در بازی‌های گروه سه این مسابقات ابتدا دو تیم تهران و قم رو در روی هم قرار گرفتند که تهرانی‌ها با نتیجه 5 بر صفر پیروز از زمین خارج شدند. در بازی دور دوم این گروه باز هم تهرانی‌ها خوش درخشیدند و با نتیجه مشابه تیم یزد را با شکست بدرقه کردند تا به عنوان تیم نخست به مرحله بعد صعود کردند . اما در بازی حساس تیم های یزد و قم، یزدی ها توانستند با برتری 4 بر یک مقابل قم به عنوان تیم دوم از این گروه صعود کنند.
در گروه چهارم، دیگر گروه دو تیمی مسابقات هم بوشهر میزبان نتوانست بر آذربایجان شرقی غلبه کند و نتیجه را 4 بر یک به حریف خود واگذار کرد.
در بازی‌های انفرادی این مسابقات هم پس از انجام 14 بازی چهره نفرات راه یافته به دور دوم مشخص شد که رقیه پوزش، وحیده رضایی، آمینه صحرانورد و مهری قهرمانی هر چهار ورزشکار از آذزبایجان شرقی، منیره رحیمی، مینو دادیان وبهناز ترابیان هر سه از گلستان، طیبه ابراهیمی و اکرم مستقل از یزد، ندا آقایی از تهران، آزاده حسینی و رضوان رضوانی از فارس، بنفشه حسینی از مرکزی و منا عبدالمجید از خوزستان توانستند با غرتری برابر حریفان به دور دوم راه یابند.

نتایج بازی های حذفی / شور و هیجان در سالن برگزاری بازی ها
مسابقات سراسری ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی در رشته بدمینتون در بوشهر با انجام بازی‌های مرحله حذفی پیگیری شد.
به گزارش روابط عمومی واحد بوشهر، در این مرحله 8 تیم صعود کرده از گروه‌های مقدماتی مقابل حریفان خود که به‌صورت قرعه کشی مشخص شده بود، صف آرایی کردند. ردر بازی اول مرحله حذفی، ابتدا دو تیم گلستان و بوشهر (میزبان بازی ها) با هم به رقابت پرداختند. ورزشکاران گلستانی با پیروزی، سکوت را میهمان سالن شهید محسن چکاه مجموعه ورزشی امیرالمؤمنین(ع) واحد بوشهر کردند و توانستند با نتیجه 3 بر صفر به برتری دست یابند.
در بازی دوم نیز پایتخت نشین ها پیروز از زمین خارج شدند و 3 بر صفر بر تیم استان مرکزی چیره شدند. ربازی سوم نیز میان دو تیم یزد و آذربایجان شرقی برگزار شد که آذربایجانی ها 3 بر یک بر حریف خود غلبه کردند و راهی مرحله بعد شدند . در بازی چهارم و آخر این مرحله دیگر تیم جنوبی مسابقات یعنی خوزستان برابر تیم فارس به برتری رسید.

فینالیست‌های مسابقات بدمینتون خواهران دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شدند/ مقام سوم تیمی به تهران و آذربایجان‌شرقی رسید
بازی‌های نیمه نهایی مسابقات سراسری ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی در رشته بدمینتون با مشخص شدن تیم‌های فینالیست به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی واحد بوشهر، در این مرحله که چهار تیم خوزستان، آذربایجان شرقی، گلستان و تهران به آن راه یافته بودند با قرعه کشی انجام شده خوزستان با آذربایجان شرقی و تهران با گلستان با هم رو به رو شدند.
در دیدار اول این مرحله ورزشکاران خوزستان در مصاف با تیم آذربایجان شرقی پیروز از زمین خارج شدند و اولین فینالیست بازی‌ها لقب گرفتند.
در بازی دوم نیز تهرانی‌ها نتوانستند حریف تیم گلستان شوند و بازی را به این تیم واگذار کردند. بدین ترتیب بازی فینال این مسابقات بین دو تیم از شمال و جنوب کشور یعنی خوزستان و گلستان برگزار می‌شود و تیم‌های تهران و آذربایجان شرقی نیز مشترکا صاحب گردن‌آویز سومی مسابقات شدند.

نفرات و تیم‌های برتر مسابقات بدمینتون کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شدند
مسابقات سراسری ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی که از روز شنبه 10 بهمن در سالن شهید محسن چکاه مجموعه ورزشی امیرالمؤمنین(ع) واحد بوشهر در حال برگزاری است، با شناخت نفرات و تیم‌های برتر در رشته بدمینتون به روز پایانی خود رسید.
در قسمت تیمی مسابقات بدمینتون که با حضور 10 تیم از استان‌های کشور برگزار شد، پس از بازی‌های گروهی و مرحله حذفی، در دیدار نهایی تیم‌های گلستان و خوزستان رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که تیم گلستان موفق شد با شکست خوزستان با به دست آوردن مقام نخست، جام قهرمانی این دوره از مسابقات را به خانه ببرد و تیم‌های تهران و آذربایجان شرقی به مقام سوم مشترک تیمی دست یافتند.
در بخش انفرادی پس از انجام 144 بازی به ترتیب فرزانه ایرانشاهی از تهران، اکرم اصفهانی از گلستان اول و دوم شدند و مقام سوم مشترک نیز به محبوبه خوشدل از گلستان و نرگس ضیایی دیگر ورزشکار تهرانی تعلق گرفت.

در مسابقات تیمی تنیس روی میز بانوان دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، کرمان، فارس و مازندران مقام کسب کردند.
روح‌الله ارشادی، سرپرست حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر، گفت : « این رقابت‌ها که از صبح روز شنبه در سالن شهید محسن چکاه مجموعه ورزشی امیرالمؤمنین(ع) بوشهر آغاز شده بود، با معرفی نفرات و تیم‌های برتر در رشته به کار خود پایان داد.»
ارشادی ادامه داد: «در بخش انفرادی خانم‌ها، سمیه بخشی از تهران و زهرا کوهپایه از کرمان مسابقه فینال این رقابت‌ها را برگزار کردند که در پایان سمیه بخشی با غلبه بر حریف کرمانی خود صاحب گردن‌آویز نخست این دوره از مسابقات شد.»
او افزود: «در این بخش خانم‌ها فرانک سویلی‌نژاد دیگر ورزشکار تهرانی و فاطمه دستغیب از فارس به صورت مشترک سوم شدند.». ارشادی درباره نتایج مسابقات تیمی هم گفت: «در بخش تیمی این مسابقات که با حضور 14 تیم در 4 گروه آغاز شده بود، تیم تهران جام قهرمانی را از آن خود کرد و تیم کرمان نیز بر سکوی دوم ایستاد و تیم های فارس و مازندران نیز به صورت سوم شدند.»
او از فضای صمیمی و دوستانه بین ورزشکاران تیم‌ها خبر داد و گفت: «در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها، ورزشکاران از اماکن مذهبی و دیدنی شهر بوشهر دیدن کردند».
او به امکانات و تجهیزات استاندارد واحد بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: «امیدواریم میزبان خوب و شایسته‌ای برای همکاران عزیزمان از سراسر کشور بوده و توانسته باشیم رضایت آنان را جلب کنیم و لحظات مفرح و خاطره انگیزی را برای آنان رقم زده باشیم.»
عضو هیأت علمی واحد بوشهر، افزود: « بعد از تمام شدن رقابت‌های ورزشی خواهران، مسابقات ورزشی آقایان از روز شنبه 17 بهمن آغاز خواهد شد و واحد بوشهر میزبان همکاران واحدهای سراسر کشور خواهد بود.»