نام ونام خانوادگی : روح الله ارشادی
رشته تحصیلی : تربیت بدنی
گرایش : مدیریت ورزشی
مدرک تحصیلی : دانشجوی دکتری
مرتبه علمی : مربی
پست الکترونیکی :

r_ershadi[at]yahoo.com

r_ershadi[at]iaubushehr.ac.ir

  تلفن تماس : 07733683716
     
 

اخبار و اطلاعیه های معاونت فرهنگی و دانشجویی

بازگشت

پاسداشت روز دانشجو با طعم پیاده‌روی

پاسداشت روز دانشجو با طعم پیاده‌روی

تاریخ: 94/9/23

صبح امروز دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت پاسداشت روز دانشجو در پیاده‌روی که به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشجویی از در ورودی دانشگاه تا مجتمع ورزشی امیرالمؤمنین (ع) برگزار شد، شرکت کردند و سپس با شادابی زایدالوصفی بر سر کار و کلاس خود حاضر شدند.
به گزارش روابط عمومی واحد بوشهر، معاون دانشجویی فرهنگی واحد بوشهر در حاشیه برگزاری این همایش پیاده روی بیان اینکه تمامی روزهای سال متعلق به دانشجویان و جوانان است، گفت: به طور کلی هر رفتاری که انسان انجام می‌دهد، معلول سه عامل انگیزه، نیاز و هدف است.
دکتر داوود یحیایی افزود: دانشجو مظهر این سه نماد بوده و دانشگاه به عنوان محل بلوغ و به منصه ظهور رسیدن جوانان باید به گونه‌ای عمل کند که شرایط علمی، آموزشی و فرهنگی را در کنار مسائل سلامت، سیاست و رفتاری به صورت متوازن و متقارن ایجاد کند.
یحیایی هر خواسته و نیازی را در زندگی جوانان لازم و ملزوم دانسته و افزود: هر فرد بالغ و عاقلی باید به دقت زندگی خود را مطالعه کرده تا دقیقا عواملی که باعث بی‌انگیزشی یا بی‌هدفی و سردرگمی وی خواهد شد، شناسایی و سپس با آنها به مقابله منطقی بپردازد.
وی با تأکید بر نقش دانشجویان در سطوح مختلف جامعه اظهار کرد: ما همواره سخن از نقش دانشجویان و وظایف خطیر و بزرگ بر دوش آنان سخن می‌گوئیم حال آنکه خود، جوانی را فراموش کرده و بیشتر به پند و نصیحت می‌پردازیم تا درک دانشجوی جوان و شناخت نیازهای روحی و فکری این قشر تأثیرگذار جامعه.
وی هدف از برگزاری این پیاده‌روی را ایجاد انگیزه و نشاط در دانشجویان برشمرد و افزود: سعی بر این داشتیم امسال در کنار برنامه‌های همیشگی، به گونه‌ای متفاوت این روز را در کنار دانشجویان جشن بگیریم، چرا که معتقدیم جوان و دانشجو نمادی از زندگی و طراوت و نشان‌دهنده پویایی جامعه هستند.

یحیایی خاطرنشان کرد: دانشجو نباید در فضای آکنده از دانش محاصره شود چرا که لازمه اول حیات و زندگی سلامت و شادابی است و مطمئنا دانشجوی با جسم سالم ، بهتر و مثمر در سه محور دین‎داری و دین‎مداری، تقویت علمی، شناخت دیدگاه‎ها و تحلیل‎های سیاسی، حضوری پررنگ داشته باشد.
معاون دانشجویی فرهنگی واحد بوشهر کاهش فعالیت‌های جسمانی را یکی از معضلات شهرنشینی و توسعه صنعتی دانست و تشریح کرد: ورزش عامل اصلی خروج از رکود و سستی است، بنابراین کم‌تحرکی در جوانان اهمیت زیادی دارد.
وی بیان کرد: ورزش و تحرک بدنی باعث می‌شود تا دانشجو برای فعالیت درسی تجدید قوا کند، چرا که ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی، ارتقای سطح تحصیلی را هم در بر دارد.
وی تغییر اساسی در سلوک زندگی را اولین گام در رسیدن به موفقیت دانست و تشریح کرد: انسان امروزی وارث نسل‌هایی است که تک تک سلول‌های وجودیشان با تلاش و فعالیت بدنی همراه بوده است، هزاران سال حرکت و فعالیت در مسیر رشد و توسعه بافتهای زنده بشر، بصورت شگفت انگیزی سلول‌های بدنی را تحت تاثیر قرار داده که یکی از روش‌های نوین در سلامت افراد جامعه پرورش ذهن سالم است.
در پایان با انجام قرعه کشی و اهدای جوایز از حضور شرکت کنندگان قدردانی شد.