بسم اللّه الرّحمن الرّحیم والحمدللّه رب العالمین

یا مقلب القلوب والابصار،یا مدبر اللیل والنهار،یامحول الحول والاحوال،حول حالنا الی احسن الحال.

سلام علیکم

حلول سال نو و بهار طبیعت را در ایستگاه ۱۳۹۷ هجری شمسی که آغاز و پایانش با ولادت مولود کعبه، سرسلسله جلیله امامت و ولایت و اسوه تقوی؛ امام علی (ع) مقارن شده و حلاوت و سرور مضاعف یافته است، به محضر رهبر فرزانه وعالیقدر انقلاب اسلامی و پیشوای مستضعفان جهان حضرت آیت ا...العظمی امام خامنه ای(حفظه ا...)، خانواده معزز و معظم  شهیدان و ایثارگران، عموم همکاران خدوم و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، همه تلاشگران عرصه خطیر و مقدس علم و فرهنگ و مردم حماسه ساز و ولایتمدار استان بوشهر تبریک و تهنیت عرض می کنم. امیدواریم و آرزو می کنیم سال ۹۷که با نام زیبای "حمایت ازکالای ایرانی" معنون گشته است، سال گشایش بزرگ در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مردم شایسته و تاریخ ساز ایران اسلامی و همه مسلمانان و مظلومان عالم باشد و خداوند حکیم درهای رحمت و برکت خویش را بر این مردم ولایی و دوستدار اهل بیت علیهم السلام گشوده و گره از مشکلات خرد و کلان اقتصادی و فرهنگی اش با کلید تدبیر بی بدیلش بازنماید. (آمین)
براساس آموزه های دینی و انقلابی، این ایام و فرصت ها در واقع گذر عمر و اوقات بندگی است و از مواهب و امانات الهی و امتحان سنگین پروردگار به شمارمی رود. (الذی خلق الموت والحیوه لیبلوکم ایکم احسن عملا وهوالعزیز الغفور-(ملک/۲))

در این ایام و حالات از خداوند بلند مرتبه و مهربان مسالت می نماییم که ما را در ادای امانت و بهره مندی صحیح از مواهب الهی توانمند و یاری فرماید و از قصور و تقصیرمان در حراست از گوهر گرانبهای عمر با فضل و رحمت بیکرانش در گذرد. (واستعینوا الله علی ادا واجب حقه ومالایحصی من اعداد نعمه واحسانه--نهج البلاغه ،خطبه ۱۰/۹۹)

به تحقیق، یکی ازمواهب شگفت انگیز و جهان شمول پروردگار به انسانیت معاصر به طور عام و ملت و مملکت ایران به طور خاص، موهبت انقلاب اسلامی است. هر چند در این رابطه، آحاد مردم شریف ایران از آغاز ورود اسلام به این مرزوبوم از خود شایستگی نشان داده و با تمام وجود و تاکنون از این موهبت آسمانی حفاظت و حراست کرده اند، لکن استمرار این نعمت به اهتمام جدی و همه جانبه، به ویژه درعرصه های اقتصادی و فرهنگی که چالش برانگیزترند، نیازدارد.خوشبختانه رهبری حکیمانه و مدبرانه نظام تازمان حاضر، بر این امور مهم تمرکز داشته و همگان را از کم تحرکی، کم کاری، غفلت و بی تدبیری برحذر داشته اند. نامگذاری سال درآغاز هرسال و در طلیعه بهار و رویش و حیات مجدد و دل انگیز طبیعت، تاکیدی مسوولانه و دور اندیشانه بر رجوع به واقعیات هستی و استمداد از قدرت لایزال و آشکار الهی در حل معضلات و تنگناهای انسانی و اجتماعی است. قدر مسلم این نامگذاری ها به نوعی دلالت بر تقدیر سالیانه جامعه و تدوین سرفصل جدیدی از کتاب زندگی مردم، حیات انقلاب اسلامی و کارنامه حرکتی نظام است.در همین راستا، سال ۱۳۹۷ با درایت و ابتکار مقام معظم رهبری(دامت برکاته) و در تعاقب و تداوم شعارهای اقتصادی سنوات قبل، به عنوان سال "حمایت از کالای ایرانی"     نامگذاری و در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و درج می گردد. این عنوان پرمضمون در شرایطی مطرح می شود که به رغم تذکرات و تاکیدات مداوم معظم له، واردات و مصرف بی رویه و بعضا غیر قانونی وغیر ضروری کالاها و محصولات و مصنوعات خارجی، در عین اینکه فرهنگ و ارزش های فرهنگی و ملی ما را هدف قرار داده است، کمر اقتصاد، صنایع و بازار داخلی را خم کرده و حیات تولید کنندگان و صنعت گران پرتوان ایران را به خطر انداخته است. همان طور که رهبری فرزانه اشاره فرمودند برخلاف سنوات پیشین، مخاطب این پیام و نام علاوه بر کارگزاران نظام، عموم مردم و آحاد ملت شریف و نجیب کشور است. محققا همراهی، پیشگامی و تعصب مردم پرمایه و در راس آن دولتمردان، برنامه ریزان و تسهیل گران اقتصادی ،می تواند موتور اقتصاد مقاومتی را پر تحرک تر و در نهایت به اشتغال پایدار، به خصوص اشتغال جوانان و توسعه بازار کار و کالای ایرانی منجر شود. به علاوه، پرواضح است که این نامگذاری صرفا یادآوری، شعار و از باب استحباب نیست و بایستی همچون یک تکلیف دینی و ضرورت ملی بدل و تلقی شود وان شاا... زمینه ساز اهتمام عملی و پاسخگویی عینی تر به ندای رهبر محبوب و پیشقراول اقتصاد مقاومتی گردد.   

 والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته والعاقبه لاهل التقوی والیقین

اسماعیل عبدالهی