انجمن های علمی، ادبی و هنری

 

انجمن‌های علمی ،ادبی،هنری

انجمن‏ هاي علمي دانشجويي به عنوان نهادي علمی امكان فعاليت جمعي دانشجويان علاقمند و داوطلب مشاركت در اين فعاليت‏ها را در زمينه‏هاي گوناگون علمي با همراهی اساتيد فراهم مي‏سازد و به عنوان نهادي كه عهده‏دار پويايي و شكوفايي استعدادها و پديدآورنده و تقويت‏كننده روحيه پويايي علمي و در نهايت توسعه علم كه همان رسالت دانشگاه مي‏باشد عمل می‏نماید و در مسیر دستیابی به اهداف مشخص که مهم‏ترین آن ایجاد روحیه خودباوری و موفقیت اعضا فعال می‏باشد، حرکت می‏نماید. همچنین با هدف ايجاد نشاط علمي و تقويت آن در ميان دانشجويان و حمايت از فعاليت‏هاي جمعي و خود‏جوش پژوهشي و راهنمايي و مشاركت دانشجويان مستعد در جهت بالندگي علمي و فرهنگي تشكيل شده است و قصد آن از انجام این فعالیت‏ها، کمک به دانشجویان جهت ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و نقش آفرینی مؤثر در زمینه تحصیلی در آینده می‏‏باشد. همچنین عرصه فعاليت‏هاي جمعي، تقويت نشاط علمي، پژوهشي و روحيه تعامل است. دانشجويان فعال در انجمن‏هاي علمي، فرهنگی و هنری ضمن آشنايي با فراز و فرود، نحوه ارتباط با سازمان‏ها، صنايع، جامعه، ادارات و با تقويت بنيه‏ي علمي خود با سرمايه‏ي مهارتي و تجربه بيشتري وارد ميدان خواهند شد.

نحوه تشکیل انجمن علمی:

ابتدا یکی از اساتید گروه با همانگی با باشگاه پژوهشگران نسبت به تهیه مدارک به تعداد حداقل 6 نفر از دانشجویان (به عنوان هیات موسس) رشته مذکور اقدام نمایند.

1-کارنامه تحصیلی دانشجو ممهور به مهر آموزش

2-کپی صفحه اول شناسنامه

3-تکمیل و امضاء صفحه آخر اساسنامه (فرم شماره 3)

4-کپی حکم کارگزینی عضو هیات علمی که مایل به عضویت در انجمن هستند.

 

شرایط تشکیل انجمن:

1- دانشجو ترم اول و آخر نباشد.

2- معدل کل آنها کمتر از 15 نباشد.

3- در ترم قبل از ارائه درخواست مجوز مشروط نشده باشد.

 

شیوه برگزاری انتخابات انجمن ها:

پس از دریافت مجوز برگزاری انتخابات از سوی باشگاه پژوهشگران و معرفی نماینده تام الاختیار کمیسیون، زمان برگزاری انتخابات و تبلیغ مناسب جهت حضور اعضای مجمع عمومی نسبت به برگزاری انتخابات با حضور نماینده تام الاختیار کمیسیون مرکزی اقدام می نمایند.

 

اعضاء انجمن علمی-دانشجویی:

نفرات اول تا چهارم (نفرات اصلی)

یک نفر بازرس

یک نفر علی البدل

با مشخص شدن اعضاء هیات مدیره لازم است ظرف مدت یک هفته نسبت به برگزاری انتخابات داخلی انجمن علمی مربوطه اقدام نموده و با فراهم نمودن شرایط لازم نسبت به تعیین:

  • یک نفر به عنوان رئیس انجمن
  • یک نفر به عنوان پیگیری امورات نشریه
  • یک نفر به عنوان پیگیری امورات همایش ها و سمینارها
  • یک نفر به عنوان پیگیری کارگاه ها و دوره های آموزشی
  • یک نفر به عنوان بازرس

از بین اعضاء هیات مدیره انتخاب شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به دفتر باشگاه پژوهشگران خیابان باغ زهرا روبرو آتش نشانی مراجعه شود.