مسئول انجمن‌های علمی، فرهنگی و هنری

مسئول انجمن‌های علمی، فرهنگی و هنری: دکتر فریبا تقوی

تلفن تماس: 33682307

اعضای شوراي مديريت هر انجمن علمی،فرهنگی و هنری از طريق برگزاری انتخابات و تشكيل مجمع عمومي تحت نظارت معاونت پژوهشی دانشگاه از ميان اعضاء با كسب اكثريت نسبي به انتخاب و بر اساس شرح وظائف مندرج در دستورالعمل اجرايي فعاليت خود را آغاز مينمایند.

هر انجمن علمی با پذیرفتن اساسنامه و برگزاری انتخابات هیئت مدیره و هیئت رئیسه تشکیل می‌شود.

از دانشجویان علاقمند دعوت به عمل می‌آید که با ثبت‌نام در این انجمن‌ها به فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری بپردازند.

انجمن های علمی، ادبی و هنری

 

انجمن‌های علمی ،ادبی،هنری

انجمن‏ هاي علمي دانشجويي به عنوان نهادي علمی امكان فعاليت جمعي دانشجويان علاقمند و داوطلب مشاركت در اين فعاليت‏ها را در زمينه‏هاي گوناگون علمي با همراهی اساتيد فراهم مي‏سازد و به عنوان نهادي كه عهده‏دار پويايي و شكوفايي استعدادها و پديدآورنده و تقويت‏كننده روحيه پويايي علمي و در نهايت توسعه علم كه همان رسالت دانشگاه مي‏باشد عمل می‏نماید و در مسیر دستیابی به اهداف مشخص که مهم‏ترین آن ایجاد روحیه خودباوری و موفقیت اعضا فعال می‏باشد، حرکت می‏نماید. همچنین با هدف ايجاد نشاط علمي و تقويت آن در ميان دانشجويان و حمايت از فعاليت‏هاي جمعي و خود‏جوش پژوهشي و راهنمايي و مشاركت دانشجويان مستعد در جهت بالندگي علمي و فرهنگي تشكيل شده است و قصد آن از انجام این فعالیت‏ها، کمک به دانشجویان جهت ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و نقش آفرینی مؤثر در زمینه تحصیلی در آینده می‏‏باشد. همچنین عرصه فعاليت‏هاي جمعي، تقويت نشاط علمي، پژوهشي و روحيه تعامل است. دانشجويان فعال در انجمن‏هاي علمي، فرهنگی و هنری ضمن آشنايي با فراز و فرود، نحوه ارتباط با سازمان‏ها، صنايع، جامعه، ادارات و با تقويت بنيه‏ي علمي خود با سرمايه‏ي مهارتي و تجربه بيشتري وارد ميدان خواهند شد.

اهداف انجمن های علمی، ادبی و هنری دانشجویی

اهداف انجمن های علمی، ادبی و هنری دانشجویی

1- شناسایی و جذب دانشجویان مستعد در رشته های مختلف علمی، ادبی و هنری.

2- برگزاری بازدیدهای علمی یک روزه با رویکرد علمی- پژوهشی به منظور شرکت در سفرهای آموزشی- پژوهشی، کنفرانس ها، نشست ها و نمایشگاه های تخصصی داخلی

3- برگزاری همایش های علمی با رویکرد کاملاً پژوهشی و با دامنه داخلی (هر انجمن مجوز برگزاری حداکثر یک همایش در سال را دارد).

4- برگزاری کارگاه های علمی- پژوهشی.

5- تدوین و انتشار نشریات علمی، ادبی و هنری (هر انجمن مجوز انتشار یک نشریه را دارد).

6- اعطای طرح پژوهشی به اعضای انجمن (هر عضو انجمن می‌تواند حداکثر یک طرح پژوهشی را در سال اجرا نماید).

7- فعالیتهای کمک آموزشی نظیر برگزاری کلاس‌های حل تمرین