نحوه نقل و انتقالات دانشجویی

نحوه نقل و انتقالات دانشجویی

متقاضیان نقل وانتقال جهت ثبت در خواست نقل وانتقال به  سامانه نقل وانتقالات مراجعه نموده و درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز اسکن نموده ودر سامانه فوق ثبت نمایید واز مراجعه حضوری به حوزه معاونت دانشجویی سازمان و واحدهای دانشگاهی خودداری نمایید.

لازم به ذکر است فقط درخواست هایی که در سامانه فوق ثبت می شود قابل رسیدگی است.

شرایط عمومی نقل و انتقالات دانشجویی

شرایط عمومی و تعهدات دانشجویان

 

>>ثبت درخواست میهمانی -انتقال دارای هزینه بررسی مدارک می باشد.  پس از ثبت درخواست و یا مخالفت با درخواست ، هزينه بررسي مسترد نخواهد شد.

>>ثبت درخواست انتقال فقط يكبار در طول تحصيل امكان پذير است.

>>با توجه به اینکه کلیه درخواست ها توسط سامانه کنترل و پردازش می شود، مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاهی و سازمان مرکزی تأثیری در تغییر وضعیت درخواست دانشجو نخواهد داشت.

>>توصیه می شود قبل از پرداخت هزينه و ثبت درخواست، آيين نامه نقل و انتقال دانشجویی را به دقت مطالعه و نسبت به تهيه فايل مدارك مورد نياز مواد انتخابي خود با توجه به جدول 5، آيين نامه اقدام نماييد.

>>امكان ثبت درخواست براي دانشجويان جديد الورود وجود ندارد.(به استثناء مواد 2, بند 2-3 از ماده 3 و ماده 9 مذکور در آئین نامه (

>>ثبت درخواست برای دانشجویان دوره دکتری تخصصی ممنوع می باشد (به استثناء متقاضیان واجد شرایط ماده 2 (شاهد و ايثارگران، درصورت عدم استفاده از اين سهميه در ساير مقاطع تحصيلي)

>>نقل و انتقال دانشجويان واحدهاي بين الملل و برون مرزي طبق آيين نامه ممنوع است.

>>انتقال يا ميهماني دانشجويان در صورت نداشتن منع آموزشي و تأييد صحت مدارك و مستندات ارسالي دانشجو توسط واحد دانشگاهي امكان پذير است.

>>با توجه به وجود مشكلات احتمالي نظير مغايرت و ... حتي الامكان از به تعويق انداختن ثبت درخواست خود به روزهاي پاياني خودداري نماييد.

>>انتقال دانشجو در تمامی مواد آیین نامه در نيمسال آخر تحصيل ممنوع مي باشد.

>>انتقال و ميهماني دانشجویان مقاطع ارشد و دكتري در صورت احراز شرایط آیین نامه و وجود رشته، مقطع و گرایش تحصیلی در واحد دانشگاهی مقصد امکان پذیر است.

>>نقل و انتقال دانشجويان واحدهاي الكترونيكي ممنوع می باشد.

>>ثبت درخواست نقل و انتقال طبق جدول زیر امکان پذیر می باشد.

 

 

 

ثبت درخواست میهمانی

ثبت درخواست میهمانی – انتقال دارای هزینه بررسی مدارک می باشد.

 • ثبت درخواست انتقال فقط یکبار در طول تحصیل امکان پذیر است.
 • باتوجه به اینکه کلیه درخواست ها توسط سامانه کنترل و پردازش می شود، مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاهی و سازمان مرکزی تأثیری در تغییر وضعیت درخواست دانشجو نخواهد داشت.
 • امکان ثبت درخواست برای دانشجویان جدیدالورود وجود ندارد(به استثناء مواد 3، 9 و 10 مذکور در آیین نامه)
 • نقل و انتقال دانشجویان مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) ممنوع می باشد.
 • انتقال یا میهمانی دانشجویان در صورت نداشتن منع آموزشی و تأیید صحت مدارک و مستندات ارسالی دانشجویان توسط واحد دانشگاهی امکان پذیر است.
 • باتوجه به وجود مشکلات احتمالی نظیر مغایرت و ... حتی الامکان از به تعویق انداختن ثبت درخواست خود به روزهای پایانی خودداری نمایند.
 • انتقال دانشجو در تمامی مواد آیین نامه در نیمسال آخر تحصیل ممنوع می باشد.
 • انتقال دانشجویان در صورت احراز شرایط آیین نامه و وجود رشته، مقطع و گرایش تحصیلی در واحد دانشگاهی مقصد و احراز شرایط آیین نامه امکان پذیر است.

تمامی درخواستها پس از تأیید توسط واحدهای دانشگاهی مبدأ، در انتظار ثبت نام نهایی مقصد قرار گرفته و نیازی به مراجعه حضوری دانشجو به واحد مبدأ جهت اخذ لیست دروس نمی باشد. بدیهی است دانشجو می بایست با در دست داشتن کارنامه کلی تحصیلی و اصل مدارک ارسالی (اسکن شده در سامانه)، جهت انتخاب واحد به حوزه دانشجویی واحد مقصد مراجعه نماید.

مدارک ضروری و مورد نیاز دانشجویان انتقالی از واحدهای دیگر جهت فارغ التحصیلی

مدارک ضروری و مورد نیاز دانشجویان انتقالی از واحدهای دیگر جهت فارغ التحصیلی

دانشجویانی که به این واحد دانشگاهی منتقل گردیده اند جهت صدور کارت دانشجویی به قسمت نقل و انتقالات (حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی) مراجعه نمایند.

در صورت عدم مراجعه عواقب بعدی به عهده دانشجو می باشد.

مدارک مورد نیاز :

 1. کپی مجوز انتقال
 2. کپی لیست آزمون
 3. اصل کارت دانشجویی واحد مبداء
 4. فیش بانکی (در صورت داشتن اصل کارت دانشجویی واحد مبداء به مبلغ 2000 تومان در صورت نداشتن کارت دانشجویی واحد مبداء مبلغ 5000 تومان به شماره حساب 0104450445002 نزد بانک ملی شعبه زبرجد تهران واریز نمایند.