بازگشت

تصویر شهید عبدالرحمن در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر رونمایی شد

تصویر شهید عبدالرحمن در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر رونمایی شد

تاریخ: 97/08/13

در مراسمی؛
تصویر شهید عبدالرحمن در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر رونمایی شد
تصویر نقاشی‌شده شهید عبدالرحمن یاعلی مدد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و با همکاری حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی در مراسمی با حضور دانشجویان و جمعی از مسئولان دانشگاه، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در واحد بوشهر پاس داشته شد.
در این مراسم از تصویر نقاشی شده شهید عبدالرحمن یاعلی مدد رونمایی شد. شهید عبدالرحمان متولد ۱۳۳۷ در بوشهر بود که هم‌زمان با شروع جنبش امت مسلمان ایران علیه استبداد پهلوی در تظاهرات گسترده‌ مردم به‌طور فعال شرکت می‌کرد که سرانجام در منطقه‌ سوسنگرد در تاریخ ۶۰/۶/۲۷ در سنّ‌ ۲۳ سالگی به شهادت رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این مراسم با قدردانی از برگزارکنندگان برنامه‌های حماسی و ملی در دانشگاه گفت: باید با برگزاری این برنامه‌های فرهنگی، یاد و خاطرات پرغرور انقلاب اسلامی را که قطعاً هیچگاه از یادها نخواهد رفت و همواره در اذهان جاری است، به‌خوبی گرامی بداریم.
اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه قدر و منزلت ایامی چون ۱۳ آبان در داخل و خارج کشور در روند پیروزی انقلاب اسلامی به‌خوبی بر همگان آشکار است، عنوان کرد: این مناسبت‌ها و وقایع پدیدآمده در آن حتی پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی پررونق است که نشان از بیداری و بصیرت آحاد مردم ایران دارد.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز خاطره‌انگیز و پرمعنایی در کشور است، ادامه داد: امروز هم در ادامه آن ایام، بدون وقفه و گسستگی در آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و استقامت بیشتری این ارزش‌ها حمایت می‌شود و به‌رغم تمام توطئه‌های استکبار و جهانخواران، ایران اسلامی آگاه تر، بصیرتر و مقاوم‌تر در صحنه‌های مهم جهانی حاضر است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه مردم ایران و به‌ویژه دانشگاهیان جایگاه ایام درخشان انقلاب را به‌خوبی درک کرده‌اند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران قطعاً جنبه الهی داشته چراکه پیروزی انقلاب اسلامی مقابل استکبار جهانی فقط با حمایت الهی و آسمانی ممکن بوده است.
عبدالهی تأکید کرد: باید شکرگزار نعمت استقلال، آزادی، هویت ملی، امنیت و نصرت الهی در کشور بود.