بازگشت

تجلیل دانشگاهیان از خانواده شهید مدافع سلامت بوشهر

تجلیل دانشگاهیان از خانواده شهید مدافع سلامت بوشهر

تاریخ: 1400/07/07

به‌مناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت؛
تجلیل دانشگاهیان از خانواده شهید مدافع سلامت بوشهر
مراسمی در گلزار شهدای بوشهر برگزار و از خانواده شهید مرتضی نفیسی شهید مدافع سلامت بوشهر تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در مراسم تجلیل از مرتضی نفیسی شهید مدافع سلامت با تسلیت فقدان این شهید والامقام اظهار کرد: شهدا همواره زنده هستند و روح بلند آنان در جامعه و کنار همه ما حاضر و باقی است.
دکتر اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه همه ما در طول حیات در عرصه‌های مختلف زندگی به اشکال گوناگون مورد آزمایش قرار خواهیم گرفت، یادآور شد: تمام این آزمایش‌ها و ابتلاها برای این است که انسان بتواند راه درست، راه حق و راه الهی و سعادت را بشناسد و انتخاب کند که این انتخاب همان خواست الهی است.

وی ادامه داد: در حقیقت فلسفه این آزمایش در این است که انسان ببیند و بداند آیا در فشار سختی‌ها و تحمل مشکلات همچنان می‌تواند خواست خدا را بر خواست خود و غیرخدا ترجیح بدهد یا خیر.
وی با بیان اینکه شهدا با نثار ارزشمندترین داشته خود نشان دادند که در صف اول انتخاب خواست الهی هستند، توضیح داد: شهادت مرگ عادی نیست. شهادت مرگی آبرومندانه و عزتمندانه است که برای شهید و خانواده شهید برکت و خیر به همراه دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با تأکید بر اینکه تا زمانی که شرایط عادی است، جوهر و گوهر وجودی افراد بروز نخواهد یافت، عنوان کرد: زمانی که شرایط تغییر می‌کند و زمینه آزمایش فراهم می‌شود، آنجاست که سره از ناسره، حق از ناحق، جوهر پاک از سریره ناپاک تمییز داده خواهد شد.
دکترعبدالهی با بیان اینکه انتخاب‌های بزرگ در شرایط سخت ماندگار خواهد شد، بیان کرد: هرچند نبود بزرگ‌مردان و بزرگ‌زنانی که قرارگاه جامعه و خانواده‌شان هستند، سنگین و حزن‌انگیز است؛ اما واقعه‌ای که در بطن این ماجرا در حال رخ‌دادن است، این است که دستاورد و ارزشی عظیم که تاکنون نهفته بود، در این شرایط سخت بروز یافته و مانند بذری که از دل خاک می‌روید، موجب شادی و امید خواهد شد.
وی با بیان اینکه شهادت واقعیتی است که نصیب هرکس نمی‌شود، تأکید کرد: باید شکرگزار بود که در جامعه ما انسان‌هایی وجود دارند که در عرصه‌های مختلف، زمان مواجهه با مشکلات و تغییر شرایط و نیاز مردم بی‌باکانه برای مقابله با مصائب داوطلب می‌شوند و سنگر خدمت را برمی‌گزینند و پیشتازانه از جامعه و مردم حمایت می‌کنند.

خدمت به هم‌نوع، هم‌کیش و انسان به هر شکل و هر عرصه‌ای بالاترین عبادت است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز با بیان اینکه خدمت به هم‌نوع، هم‌کیش و انسان به هر شکل و هر عرصه‌ای بالاترین عبادت است، بیان کرد: در یک زمان جوانان این مرز و بوم برای حفظ کشور اسلحه به دست گرفتند و در مرزها برای دفاع از کیان کشور جانفشانی کردند و از جان خود گذشتند و امروز نیز خادمان این ملت در قامت و لباس دیگری جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.
حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده با تأکید بر اینکه باب شهادت هرگز بسته نشده است، یادآور شد: خداوند متعال شهادت را فقط نصیب شخصیت‌های برگزیده خواهد کرد و شهید «دکتر مرتضی نفیسی» قطعاً از بندگان برگزیده خدا بود.

وی با تبریک و تسلیت شهادت این طبیب مدافع سلامت کشور به خانواده وی و تمام مردم استان به‌ویژه جامعه علمی و پزشکی اظهار کرد: «دکتر نفیسی» آگاهانه و عاشقانه گام در راه حفظ سلامت افراد جامعه نهاد و خدمت به هموطنان خود را پذیرفت و در آخر پاداش بزرگی از سوی خداوند که شهادت بود، نصیبش شد.