بازگشت

راه‌اندازی ۱۸ رشته‌ جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

راه‌اندازی ۱۸ رشته‌ جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 1400/05/20

قائدی در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛
راه‌اندازی ۱۸ رشته‌ جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
رئیس شورای تخصصی آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی ۱۸ رشته تحصیلی جدید در واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه خبر داد.
حامد قائدی از ایجاد ۱۸ رشته‌ جدید در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خبر داد و اظهار کرد: بنا به درخواست و پیگیری‌های متعدد، شورای گسترش و برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد رشته‌های تحصیلی جدید در استان بوشهر موافقت کرد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه راه‌اندازی رشته‌های جدید دانشگاهی در استان بوشهر مبتنی بر نیازهای جامعه، صنعت و بازار کار در حال پیگیری و انجام است، یادآور شد: یکی از نیازهای جدی جامعه، کاربردی کردن رشته‌های دانشگاهی است و رشته‌هایی که در فرایندی علمی – منطقی ایجاد شوند، پس از راه‌اندازی می‌توانند پاسخگوی نیازهای مختلف جامعه مانند امکان ایجاد بازار کار توسط دانش‌آموختگان باشند.
رئیس شورای تخصصی آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: بازنگری رشته‌های دانشگاهی، به‌روزشدن برنامه‌های درسی و متناسب شدن آن با تحولات علمی روز دنیا از مسائل مهم آموزشی عالی و محور توسعه دانشگاه‌هاست.
این مقام مسئول با تأکید بر کیفی‌سازی آموزش و مأموریت‌گرایی ارکان دانشگاه طبق سیاست‎های کلان توسعه ملی، منطقه‎ای و محلی در چارچوب سند تحول راهبردی دانشگاه درباره رشته‌های جدید عنوان کرد: رشته مهندسی کشاورزی -علوم و صنایع غذایی- در مقطع کارشناسی ناپیوسته واحد تنگستان(اهرم)، علوم ورزشی در مقطع کاردانی ناپیوسته واحد دیلم از رشته‌های جدیدی است که دانشجو می‌پذیرد.
قائدی ادامه داد: عملیات پتروشیمی در مقطع کاردانی ناپیوسته واحد خارگ، نقشه‌برداری در مقطع کاردانی پیوسته واحد خورموج، مهندسی تکنولوژی الکترونیک، مهندسی منابع‌طبیعی –محیط‌زیست، مهندسی کشاورزی-علوم و صنایع غذایی، تربیت بدنی و علوم ورزشی-مدیریت و برنامه‌ریزی تربیت‌بدنی در مقطع کارشناسی ناپیوسته و رشته بهداشت‌ مدارس در مقطع کاردانی پیوسته واحد دشتستان(برازجان) از دیگر رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است.
وی افزود: کاردانی حرفه‌ای مدیریت –امور دفتری در مقطع کاردانی ناپیوسته واحد دلوار، کاردانی پیوسته معماری، فقه و حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی پیوسته و ایمنی صنعتی و محیط کار در مقطع کارشناسی ناپیوسته واحد گناوه، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته معماری، کارشناسی حرفه‌ای گرافیک-تصویرسازی در مقطع کارشناسی ناپیوسته، کاردانی پیوسته گرافیک و مهندسی فناوری صنایع شیمیایی در مقطع کارشناسی ناپیوسته مرکز آموزشی جم، رشته‌های تحصیلی جدیدی بوده که به واحدها و مراکز استان بوشهر اضافه شده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه قریب به ۹۴ رشته تحصیلات تکمیلی در استان بوشهر فعال است، ابراز امیدواری کرد تا در سال تحصیلی جدید با پذیرش دانشجویان در این رشته‌های جدید، مقاطع تحصیلات تکمیلی برخی از این رشته‌ها نیز راه‌اندازی شود.