بازگشت

موافقت با راه‌اندازی ۲ سرای نوآوری و فناوری در استان بوشهر

موافقت با راه‌اندازی ۲ سرای نوآوری و فناوری در استان بوشهر

تاریخ: 1400/05/12

دکتر عبدالهی خبر داد؛
موافقت با راه‌اندازی ۲ سرای نوآوری و فناوری در استان بوشهر
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح مصوبات هجدهمین جلسه هیئت امنای این دانشگاه گفت: در این نشست با راه‌اندازی 2 سرای نوآوری و فناوری در بوشهر موافقت شد.
دکتر اسماعیل عبدالهی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح مصوبات هجدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که با حضور بهروز طهماسب‌کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه حول محور برنامه‌ها و بودجه واحدها و مراکز دانشگاهی استان بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت و متناسب با دستور جلسه، تصمیماتی اتخاذ شد.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: نخستین دستور این جلسه بررسی و تصمیم‌گیری در مورد پیش‌بینی بودجه سال مالی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بود که پس از بررسی پیش‌نویس سند بودجه و رفع ابهامات، کلیات بودجه پیشنهادی به اتفاق آرا به تصویب هیئت امنا رسید.

این مقام مسئول اظهار کرد: دستور بعدی هجدهمین جلسه هیئت امنای استان بوشهر تبدیل به احسن سه ساختمان مازاد واحد بوشهر برای تأمین بخشی از منابع مورد نیاز ساخت ساختمان اداری در شهر بوشهر بود که پس از بررسی طرح توجیهی و گزارش روند فروش املاک مزبور، منوط به رعایت قوانین دانشگاه آزاد اسلامی و ارزش‌گذاری دقیق و رعایت صرفه و صلاح دانشگاه با فروش آن موافقت شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: این پروژه (ساختمان اداری واحد بوشهر) با عنوان «مجتمع اداری و آموزشی شهید سلیمانی» واقع در اراضی نیایش است که عرصه آن متعلق به واحد بوشهر بوده و از طریق منابع استان طراحی و به تصویب کمیسیون معاملات مرکزی رسید و امید است سال جاری کلنگ ساخت آن زده شود.
دکتر عبدالهی سومین مصوبه جلسه اخیر هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر را بررسی پیشنهاد راه‌اندازی طرح تأسیس سرای نوآوری و فناوری دریا عنوان کرد و افزود: کلیات طرح منوط به اخذ مجوزهای لازم و مشروط به درآمدزایی و هم‌سویی با ظرفیت‌ها و فرصت‌های منطقه‌ای و محلی به تصویب رسید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر درباره چهارمین مصوبه هجدهمین جلسه هیئت امنای استان بوشهر توضیح داد: دستور جلسه این بخش بررسی پیشنهاد طرح تأسیس سرای نوآوری و فناوری تأسیسات هسته‌ای بود که این دستور طبق ماده یک و دو آیین‌نامه جامع بازار فناوری و سراهای نوآوری پس از بررسی طرح پیشنهادی با راه‌اندازی سرای نوآوری و فناوری تاسیسات هسته‌ای منوط به اخذ مجوزهای لازم و ارائه گام‌ها و حوزه‌های فعالیت هسته‌ای و تأئید در کمیسیون دائمی استان موافقت شد.