بازگشت

انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه دریایی شهید محلاتی بوشهر

انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه دریایی شهید محلاتی بوشهر

تاریخ: 99/12/12

با حضور مسئولان انجام شد؛
انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه دریایی شهید محلاتی بوشهر
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه دریایی شهید محلاتی بوشهر با حضور مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی این دانشگاه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه با مؤسسه دریایی شهید محلاتی بوشهر که با حضور عبدالله محمدی مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه و رؤسای مراکز تحقیقاتی (انرژی) واحدهای دانشگاهی برگزار شد با قدردانی از حمایت‌ها و اعتماد مجموعه شهید محلاتی به دانشگاه آزاد اسلامی در اجرا و پیشبرد اهداف و برنامه‌های این مجموعه عظیم صنعتی گفت: تولیدات افتخارآفرین محققان و صنعتگران جوان ایران اسلامی، حرکت‌هایی خجسته بوده که تبعات غرورانگیز آن برای تمام ایرانیان است.

وی با بیان اینکه افق خوبی در پیش روی صنعت کشور وجود دارد که امید است با تعامل گسترده بین مراکز علمی و صنایع سریع‌تر از همیشه محقق شود، بیان کرد: این پیشرفت‌ها مدیون خون مطهر شهداست که تقدیم پیشرفت کشور شد و به حرمت این خون‌های پاک، برکت در تمام عرصه‌ها نصیب کشور شده است.

عبدالهی با بیان اینکه باید خدا را شاکر بود که زمام امور ایران اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون در دست رهبرانی عالم، اندیشمند و علم دوست قرار داشته است، توضیح داد: اگر بیانات و فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای را با دقت بنگریم، درمی‌یابیم که این بزرگان از ابتدا اقتدار، آزادی، امنیت و استقلال کشور را مرهون مسیر علم دانسته‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز چرخ صنایع ایران اسلامی به دست متخصصان داخلی کشور می‌چرخد، تشریح کرد: این یک نقطه قوت است که جوانان این مرز و بوم که در داخل کشور پرورش یافتند با انتخاب و اتخاذ تصمیمات صحیح، برنامه ریزی دقیق و پیش بینی آینده، کشور را در بسیاری جهات از وابستگی ها دور کنند.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اعلام آمادگی این دانشگاه برای همکاری با صنایع بیان کرد: ارائه توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی به صنایع حرکتی است که آغاز شده و امید است با تعامل بیشتر و در گذر زمان، دانشگاه آزاد اسلامی بتواند هرآنچه که مورد نیاز جامعه و صنعت کشور است را محقق کند.

وی یکی از این اقدامات مهم و اثرگذار تشکیل کنسرسیوم‌های متناسب با نیاز کشور در دانشگاه آزاد اسلامی معرفی و اظهار کرد: این مهم حاصل تلاش و فعالیت جهادی مجموعه مدیران دانشگاه است.