بازگشت

فعالیت‌های پژوهشی تعطیل‌بردار نیست/ تحقیق در شرایط بحران نجات‌بخش است

فعالیت‌های پژوهشی تعطیل‌بردار نیست/ تحقیق در شرایط بحران نجات‌بخش است

تاریخ: 99/12/12

مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی:
فعالیت‌های پژوهشی تعطیل‌بردار نیست/ تحقیق در شرایط بحران نجات‌بخش است
مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امور پژوهشی تعطیل‌بردار نیست و می‌تواند در شرایط بحران نجات‌بخش باشد، گفت: در شرایط سخت می‌توان کارهای مهمی انجام داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، عبدالله محمدی در جلسه هماهنگی اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بوشهر که با حضور رؤسای مراکز تحقیقاتی واحدهای دانشگاهی مربوط به کنسرسیوم برگزار شد با بیان اینکه برگزاری حضوری این جلسه در شرایط کرونا که با نگرانی‌هایی همراه بود، دلیل خاص داشت، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون شرایط سختی مانند جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و مباحث متعدد وجود داشته است، کرونا هم پدیده‌ای است که همه دنیا را درگیر کرده و علاوه‌بر اینکه باید اصول مراقبتی را رعایت کرد، نباید کار و تحقیق را زمین گذاشت.

وی با بیان اینکه حتی قبل از ورود کرونا به کشور مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی برای مقابله با این پدیده شوم بسیج شده بودند، توضیح داد: به‌طور مثال دوربین حرارتی واحد مشهد قبل از اعلام رسمی کرونا در کشور به بهره‌برداری رسیده بود که بیانگر این است دانشگاه خود را برای مقابله با کرونا آماده نشان داد و پس از آن نیز ابلاغ شد که امور پژوهشی در ایام کرونا تعطیل‌بردار نیست و در شرایط بحران، پژوهش می‌تواند نجات‌بخش باشد.
مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اهمیت کنسرسیوم‌ها بسیار بالاست، بیان کرد: اگر بتوان شبکه‌سازی صحیح انجام داد، قطعاً کاری که آغاز شده در گام‌های بعدی راحت‌تر به پیش خواهد رفت و می‌توان ایجاد کنسرسیوم‌های دیگر را متناسب با نیاز کشور که از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است، راهبردی‌تر مدیریت کرد.

محمدی با یادآوری اینکه تاکنون دو جلسه هماهنگی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر به‌صورت برخط برگزار شده است، تأکید کرد: در این جلسات قرار بر این شد برنامه‌ای جامع تدوین و این برنامه با حضور اعضا به سندی که شامل اهداف، افق و برنامه‌های عملیاتی کنسرسیوم و مورد انتظار دانشگاه است، تبدیل شود.

وی ادامه داد: در این سند باید مسئولیت و سهم تک‌تک افراد و اعضا، جایگاه فعلی و مقصد نهایی کنسرسیوم مشخص و برنامه‌ها با بررسی و تصویب تمام اعضا به چراغ راه آینده تبدیل شود.
این مقام مسئول با ابراز امیدواری از اینکه بتوان به تمام اهداف برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده دست یافت، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه و خانواده بوده و تمام توان دانشگاه در یک ظرفیت متمرکز در اختیار تک‌تک واحدهای دانشگاهی قرار دارد.