بازگشت

هم‌افزایی نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها در کنسرسیوم‌های دانشگاه آزاد اسلامی

هم‌افزایی نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها در کنسرسیوم‌های دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: 99/12/12

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد؛
هم‌افزایی نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها در کنسرسیوم‌های دانشگاه آزاد اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر کنسرسیوم‌ها را بیانگر همت بزرگ و ظرفیت انباشته مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: ایجاد کنسرسیوم‌ها موجب هم‌افزایی تمام نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها در دانشگاه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در جلسه هماهنگی اعضای کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر که با حضور مدیرکل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه و رؤسای مراکز تحقیقاتی واحدهای استانی برگزار شد با قدردانی از مجموعه معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و اداره‌کل آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی به‌منظور تشکیل کنسرسیوم‌های مختلف و ایجاد بسترهای جدید تعاملی در دانشگاه، ابراز امیدواری کرد این اقدامات به تحقق اهداف دانشگاه و به‌ویژه گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان منجر شود.

وی توضیح داد: استان بوشهر با مساحت ۲۷ هزار و ۶۵۳ کیلومترمربع، حدود یک میلیون و ۱۶۴ هزار نفر جمعیت دارد. استان بوشهر با خلیج همیشه فارس بیش از ۶۲۵ کیلومتر مرز دریایی دارد که بزرگ‌ترین خط ساحلی کشور است. این استان ظرفیت‌های متنوع و مطلوبی در حوزه‌های صادرات و واردات دریایی، صیادی، نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی هسته‌ای،کشاورزی، آبزیان دریایی دارد.
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: استان بوشهر دارای ۱۰ شهرستان است و دانشگاه آزاد اسلامی در این شهرستان‌ها پراکندگی مطلوب دارد؛ البته اقدامات اولیه برای ایجاد یک دانشگاه تخصصی نفت و گاز در شهرستان عسلویه نیز صورت گرفته است.

عبدالهی با اشاره به تصویب سند توسعه دانش‌بنیان این استان در شورای ستاد راهبری نقشه جامع عالی علمی کشور تأکید کرد: این سند چشم‌انداز توسعه ۱۴۰۴ استان بوشهر بوده که در آن حدود ۱۰ ظرفیت مهم و موجود قانون‌گذاری و مورد تأکید واقع شده که با تلاش استان و حمایت و پیگیری‌های دکتر طهرانچی، دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عضو شورای توسعه دانش‌بنیان آن است.
وی با بیان اینکه این سند پایه و رکن مناسبی برای توسعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است، عنوان کرد: با تصویب و ابلاغ این سند، روند کارها آسان شده و محور دانشگاه آزاد اسلامی تأیید شده است. از این رو همکاران در چارچوب این سند ظرفیت‌ها را دنبال و طرح‌ها و برنامه‌های علمی متناسب با زیرساخت‌های استانی را شناسایی کرده و امید است با فعال‌سازی ظرفیت‌هایی که در سند اشاره شده، نقش فعال‌تری در شکوفایی ظرفیت‌های استانی عهده‌دار باشیم.

دانشگاه‌ها نیازمند پوست‌اندازی مفهومی و ماهیتی هستند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به برنامه تحول همه‌جانبه در دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: برنامه تحول، برنامه‌ای واقعی، عملی و مورد نیاز است؛ زیرا که دانشگاه‌ها نیازمند پوست‌اندازی مفهومی و ماهیتی هستند.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به مبادی و سرچشمه‌های علمی تبدیل شوند، بیان کرد: چاره‌ای نیست جز اینکه دانشگاه خود را با اوصاف و ویژگی‌های دانشگاه‌های حل مسئله تجهیز و تطبیق دهیم. برنامه تحول دنبال این نگاه است که دارای مبانی فاخر و اصیلی منبعث از سند نقشه جامع علمی کشور، سند دانشگاه اسلامی و بیانیه فاخر گام دوم است.

کنسرسیوم بیانگر همت بزرگ، ظرفیت انباشته و نهفته در دانشگاه آزاد اسلامی
عبدالهی تشکیل کنسرسیوم‌های دانشگاه آزاد اسلامی را تدبیری مناسب برشمرد و اظهار کرد: کنسرسیوم‌ها بیانگر یک همت بزرگ، ظرفیت انباشته، متراکم و نهفته در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است که همزمان می‌تواند موجب هم‌افزایی تمام نیروها، تجربیات و انگیزه‌ها شود و هم به برندی افتخارآمیز برای دانشگاه آزاد اسلامی منجر شود.
وی با اعلام استقبال دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از طرح‌ها و برنامه‌های علمی و دانش‌بنیان تمام عناصر فعال دانشگاه گفت: امید است در این وساطت و تعامل علمی، دانشگاه آزاد اسلامی را به‌عنوان پیشران حرکت‌های معتبر علمی در کشور تبدیل کنیم.