بازگشت

لزوم تکریم ارباب رجوع و توجه به افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای/ برنامه‌های دانش‌بنیان چگونه اجرا می‌شوند؟

لزوم تکریم ارباب رجوع و توجه به افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای/ برنامه‌های دانش‌بنیان چگونه اجرا می‌شوند؟

تاریخ: 99/08/11

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تأکید کرد؛
لزوم تکریم ارباب رجوع و توجه به افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای/ برنامه‌های دانش‌بنیان چگونه اجرا می‌شوند؟
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی دقیق و سریع تأکید کرد: باید با احترام به کرامت انسانی به‌گونه‌ای عمل کرد که حتی پیچیده‌ترین موضوعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اشاره به اینکه احساس مسئولیت در قبال مأموریت‌ها و رسالت‌های دانشگاه نسبت به جامعه و کشور یک وظیفه است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به همه است و هیچ فرد یا گروهی در هر منصب و مقامی نباید در برابر این ساختار باارزش با توقع برخورد کند.
وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد انقلابی، مردمی و ملی است، متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال تحقق دانشگاهی با رسالت‌های اجتماعی و مسئله‌گراست و فرصت خدمت در آن یک نعمت و شایسته بهره‌‌گیری و امتنان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در این دانشگاه هیچ گرایش سیاسی و جناحی بر دیگری برتری ندارد، عنوان کرد: خط مشی دانشگاه آزاد اسلامی خط نظام و پذیرش مسئولیت در این دانشگاه یک ادای دین شرعی است؛ بنابراین به‌عنوان یک مسئول باید فراتر از حاشیه‌ها که آسیب‌زا و ویران‌کننده هستند با کنترل نفس به‌دنبال تعالی دانشگاه و نظام جمهوری اسلامی باشیم.

اصل در انجام فعالیت‌های کاری، احساس مسئولیت است
عبدالهی با بیان اینکه اصل در انجام فعالیت‌های کاری، احساس مسئولیت و مصالح دانشگاه و مردم است، خاطرنشان کرد: توجه به این مهم، برقراری ارتباط با مردم و پروردگار را ساده خواهد کرد.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه پشت هر انتصاب و تغییری چند نکته محوری مورد انتظار است، مطرح کرد: نخستین نکته مهم، برنامه محوری و دورنمای توسعه براساس ظرفیت‌های موجود با پیش‌بینی آینده و صلاح دانشگاه است.

وی با اشاره به رشته‌های متنوع تحصیلی در مقاطع مختلف تبیین کرد: دانشکده و دانشگاه توانمند و مسئله‌محور یک ظرفیت مناسب برای رشد، تعالی و افزایش امید در کشور به‌ویژه جوانان خواهند بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با یادآوری اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مستیقماً با مشارکت و یاری مردم اداره می‌شود، یادآور شد: پشتوانه جلب حمایت‌های مردمی، برنامه محوری است. بدون توسعه علمی و افزایش درآمدهای شهریه‌ای و غیرشهریه‌ای، برنامه‌های دانش‌بنیان در اجرا با مشکل مواجه خواهند شد.

تأکید بر تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی دقیق و سریع
عبدالهی با تأکید بر تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی دقیق و سریع چنین توضیح داد: باید با احترام به کرامت انسانی به‌گونه‌ای عمل کرد که حتی پیچیده‌ترین موضوعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع شود.
وی افزود: کوتاهی و اهمال در انجام وظیفه تعدی به حقوق دانشجویان و ایجاد چالش برای مجموعه و دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه قانونمندی و جدیت در تکریم ارباب رجوع یک وظیفه شرعی و انسانی است، ادامه داد: تسلط بر مقررات و راه‌حل‌های قانونی رکن اصلی پاسخگویی است و اشاعه قانون در امور نیاز به مدیریتی قوی، هوشمندانه و در عین حال صبورانه دارد.
عبدالهی، ایجاد همگرایی و تعامل با دیگران را از نکات مهم دیگر قابل توجه دانست و عنوان کرد: تعامل با دیگران بر دو معیار قانون و راه‌حل‌های اخلاقی و انصاف استوار است.

وی با بیان اینکه امور مراجعان باید با محور قانون و براساس ظرفیت‌های قابل قبول و موجه انجام پذیرد، ادامه داد: می‌توان با قانون به مشکلات رسیدگی کرد و براساس اخلاق، رأفت اسلامی و انسانی کمک کرد تا امور تنظیم شود.
در این نشست انسیه ماهینی عضو هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر که پیش از این رئیس شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی واحد بوشهر و مدیر گروه رشته معارف اسلامی دانشگاه بود به عنوان رئیس دانشکده علوم انسانی منصوب و معرفی شد.