بازگشت

گره‌گشایی مشکلات توسعه کشور از مأموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است

گره‌گشایی مشکلات توسعه کشور از مأموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است

تاریخ: 99/07/19

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
گره‌گشایی مشکلات توسعه کشور از مأموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: یکی از مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی گره‌گشایی از مشکلاتی است که در مسیر توسعه کشور وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای گسترش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، تدوین نظام‌نامه گسترش دانشگاه را یکی از اقدامات زیربنایی و ساختاری ارزنده در سنوات اخیر برشمرد و اظهار کرد: با ابلاغ این نظام‌نامه، تکلیف تمام ارکان دانشگاه از کوچک‌ترین عضو در استان تا عالی‌ترین مدیران سازمان برمبنای چارچوبی مدون و نظام‌مند به‌دور از اعمال سلایق شخصی و نظرات فردی مشخص شده است.

اختصار و ارائه راهکارهای مناسب به دور از بوروکراسی‌های معمول از محاسن نظام‌نامه
وی افزود: اختصار و ارائه راهکارهای مناسب به‌دور از پیچیدگی‌ها و بوروکراسی‌های معمول از محاسن این نظام‌نامه است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به مشخص‌بودن اعضای کمیته‌های گسترش استانی عنوان کرد: تصمیمات باید مدلل، مستند، قابل توجیه، متناسب با ظرفیت‌های استانی و منطقه‌ای بر اساس خرد جمعی و با چشم‌انداز مناسب اتخاذ شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه خوشبختانه ریل‌گذاری مناسبی در راستای اهداف دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است، تشریح کرد: براین اساس مسئولیت خطیری بر همه ارکان دانشگاه محول شده که برآورده‌کردن آن نیازمند کار علمی هدفمند است.

عبدالهی با تأکید بر اینکه از این پس تصمیم‌گیری‌های آموزشی و آمایشی درباره تمام رشته‌های تحصیلی برمبنای دستورالعمل نظام‌نامه گسترش است، اضافه کرد: تحلیل‌های سطحی با نگاه منطقه‌ای صرف و به‌دور از واقعیات درازمدت قطعاً نخواهد توانست ما را در پیشبرد اهداف یاری و به انجام مأموریت‌های کلان و ملی دانشگاه نزدیک کند.
وی با بیان اینکه یکی از مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی گره‌گشایی از مشکلاتی است که در مسیر توسعه کشور وجود دارد، توضیح داد: ساماندهی رشته‌های تحصیلی و گسترش آن همزمان با طرح مأموریت‌گرایی و متناسب‌سازی رشته‌ها با نیازهای منطقه‌ای و کشور از ملزوماتی است که باید مدنظر باشد.

کمیته گسترش استانی از مهم‌ترین ساختارهای دانشگاهی هر استان است
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر کمیته گسترش استانی را یکی از مهم‌ترین ساختارهای دانشگاهی هر استان دانست و عنوان کرد: تصمیمات این کمیته با آینده دانشگاه ارتباط مستقیم و تنگاتنگی دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پایان خواستار بررسی و تعیین تکلیف تصمیمات و مصوبات قبل شد.