بازگشت

انعقاد تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و شرکت تولید و توسعه نیروگاه اتمی بوشهر

انعقاد تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و شرکت تولید و توسعه نیروگاه اتمی بوشهر

تاریخ: 99/07/14

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
سرای نوآوری تأسیسات و تجهیزات هسته‌ای راه‌اندازی می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه طرح راه‌اندازی سرای نوآوری و فناوری تأسیسات و تجهیزات هسته‌ای در دست بررسی است، گفت: این دانشگاه دنبال برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های بکر با رویکرد حل مسئله و کارآفرینی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در نشست انعقاد تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و شرکت تولید و توسعه نیروگاه اتمی بوشهر تلاش برای کارآفرینی و رفع چالش‌های اقتصادی و اجتماعی کشور در بخش صنعت را از اهداف و مأموریت‌های جدید این دانشگاه در دوره مدیریت کنونی برشمرد.
وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان نهادی انقلابی و مردمی می‌تواند نقش همکاری توانمند و اثرگذار را در کنار صنایع ایفا کند و توان خود را برای یاری رساندن به صنایع به منصه ظهور برساند.

این مسئول با تأکید بر اینکه تعامل دانشگاه با صنایع نه‌تنها یک نیاز استانی، بلکه یک نیاز ملی است، ادامه داد: در سیاست‌گذاری‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و پژوهش‌های کاربردی و مهارتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با قدردانی از رویکرد مثبت مجموعه نیروگاه اتمی بوشهر در راستای برقراری همکاری‌های سازنده و مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی با درک صحیح از شرایط و ضروریات جامعه و کشور و اتکا به ظرفیت‌ اعضای هیئت علمی و قابلیت‌های دانشجویان با تشکیل کارگروه‌های علمی و پژوهشی به‌دنبال فعال‌سازی توان دانشگاه در بخش ارتباط با صنعت و نیز رفع نیاز صنایع است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه طرح راه‌اندازی سرای نوآوری و فناوری تأسیسات و تجهیزات هسته‌ای در دست بررسی است، تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به‌طور علمی و عملی به‌دنبال برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های بکر استان با رویکرد حل مسئله، کارآفرینی و رفع معضلات اجتماعی است.

لزوم همکاری مؤثر دانشگاه‌های بوشهر با نیروگاه اتمی
عبدالهی با تأکید بر اینکه راه‌اندازی فعالیت‌های خلّاقانه و نوآورانه در استان توسط دانشگاه آزاد اسلامی در سنوات اخیر مدنظر قرار گرفته است، اضافه کرد: با راه‌اندازی سرای نوآوری و فناوری تأسیسات و تجهیزات هسته‌ای، زمینه ارتباط مؤثر و همکاری بیشتر میان دانشگاه آزاد اسلامی استان و نیروگاه اتمی فراهم خواهد شد.
معاون سازمان انرژی اتمی نیز در این نشست بر لزوم همکاری مؤثر دانشگاه‌های بوشهر با نیروگاه اتمی این استان تأکید و اظهار کرد: اغلب مراکز آکادمیک و علمی کشور همچنان آموزش‌محور بوده و تمرکز مأموریت‌های خود را بر فعالیت‌های آموزشی صرف بنا نهاده‌اند.

محمود جعفری اضافه کرد: این موضوع سبب شده تا تعامل و ارتباط مطلوبی میان مراکز صنعتی و دانشگاه‌ها برقرار نشده و دانشگاه‌ها از نیاز صنایع مطلع نشوند و از سوی دیگر صنایع نیز رفع نیازهای خود را در جای دیگری دنبال کنند.