بازگشت

لزوم صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی در دنیای رسانه‌های حقیقی و مجازی

لزوم صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی در دنیای رسانه‌های حقیقی و مجازی

تاریخ: 99/06/26

گرگین تأکید کرد؛
لزوم صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی در دنیای رسانه‌های حقیقی و مجازی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بر ضرورت صیانت از فرهنگ عمیق ایرانی و اسلامی در دنیای رسانه‌های حقیقی و مجازی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، باقر گرگین در جلسه شورای آراستگی، شئونات فرهنگی و رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه مطابق برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شده مخاطبان فعالیت‌ کارگروه آراستگی به‌صورت اختصاصی طبقه‌بندی شوند، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها و تدابیر اتخاذشده در سه محور دانشجویان، کارکنان و استادان انجام و با توجه به شرایط متأثر از کرونا در کشور، عمده برنامه‌ها به‌صورت مجازی و از طریق رسانه‌های جمعی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه نظارت مستمر و رصد مسائل از عوامل اصلی پیشگیری ناهنجاری‌هاست، اضافه کرد: پوشش و آراستگی به‌عنوان یک رفتار عقلایی و انسانی است که باید طی برنامه‌ای مستمر در نظر گرفته شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: براین‌اساس به‌منظور یادآوری و تأکید مداوم برای هر بخش و حوزه دانشگاه، مرام‌نامه‌هایی در سه محور یادشده تدوین و ضمن جانمایی در محیط دانشگاه در فضای مجازی نیز در اختیار آنان قرار گرفته است.

تأکید بر حفظ اخلاق حرفه‌ای و سازمانی در دانشگاه آزاد اسلامی
گرگین با تأکید بر رفع مسائل و مشکلات موجود در زمینه شئون رفتاری بیان کرد: باید از فرهنگ عمیق ایرانی و اسلامی در دنیای قدرتمند رسانه‌های حقیقی و مجازی مراقبت کرد تا ناهنجاری‌ها جایگزین هنجارهای اجتماعی شوند.
وی با بیان اینکه در راستای تحقق اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه عفاف و حجاب کارت پستال‌های ویژه تهیه کرده و میان دانشجویان توزیع کرده‌ایم، تشریح کرد: در این برنامه تشویقی، هدیه‌ای لطیف و جذاب به مخاطب عرضه شد که به دور از بروز حواشی، نتایج قابل تأملی نیز در پی داشت.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر حفظ اخلاق حرفه‌ای و سازمانی در این دانشگاه یادآور شد: قداست علم و فرهنگ موجب شده تا انتظارات جامعه از حوزه فرهنگ و علم زیاد باشد، به‌گونه‌ای که رفتار دانشگاهیان در جامعه بازتاب ویژه‌ای دارد.

در این نشست با تأکید بر واکنش صریح و جدی به مسئله حجاب و عفاف موضوعاتی مانند استفاده از ظرفیت‌های فیزیکی و مجازی دانشگاه در انتقال مفاهیم اخلاقی، اخذ تعهدات اخلاقی، فرم استعدادهای فرهنگی و پایبندی به آیین‌نامه آراستگی در زمان ثبت‌نام دانشجویان جدید تصویب شد.