بازگشت

ترغیب کشورها برای بیداری اسلامی با اتحاد دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس

ترغیب کشورها برای بیداری اسلامی با اتحاد دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس

تاریخ: 99/06/19

امام جمعه بوشهر عنوان کرد؛
ترغیب کشورها برای بیداری اسلامی با اتحاد دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس
امام جمعه بوشهر گفت:‌ اگر میان دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس اتحادی شکل گیرد،‌ آگاهی اسلامی و بصیرت جهانی دیگر کشورها را نیز ترغیب خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در دیدار علاءالدین بروجردی معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه‌ها را مهم‌ترین مراکز تولید فکر برشمرد و اظهار کرد: اگر میان دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس اتحادی شکل گیرد، به‌عنوان الگو در تولید علم، بیداری و آگاهی اسلامی و بصیرت جهانی دیگر کشورها را نیز ترغیب برای شرکت در این مسئله خواهد کرد.
وی با تأکید بر اینکه یکی از ابعاد مهم اقتدار در نظام ملی و فراملی، توسعه مدیریت دانش و مدیریت مراکز دانش است، افزود: دانش هم صلابت می‌آفریند و هم سلامت و یکی از روش‌های ایجاد گستره دانش و اتحاد بین مراکز دانشگاهی، توسعه جغرافیایی و علمی بوده که این امر در استان بوشهر از چند سال قبل با انجام امور اولیه تشکیل دبیرخانه اتحادیه دانشگاه‌های حوزه خلیج‌فارس انجام شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه این استان ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارد که نیازمند فکر و ایده‌هایی بزرگ و جهادی است، عنوان کرد: کارها در استان بوشهر بر اساس دانش، اخلاق محوری، همدلی و در فضایی علمی و دقیق و بر اساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حال انجام است.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه با حضور دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد تحولات مثبتی در این دانشگاه هستیم که ثمرات آن به دانشگاه استان نیز ورود کرده ادامه داد: در فضای مدیریت جهانی اگر دارای نظام مهندسی و مدیریت دقیق جهانی نباشیم، بی‌شک توسط دیگران مدیریت خواهیم شد.
وی با بیان اینکه ایجاد سامانه‌های صحیح فکری مانع از ایجاد تنش می‌شود، مطرح کرد: این ارتباط از یک سو هم ایجاد وحدت و از سوی دیگر سبب اشاعه صحیح تفکر اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم خواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقشه علمی سامانه مدیریت و تولید خرمای استان بوشهر را برعهده بگیرد
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر این استان با بیان اینکه با قریب به ۵ میلیون اصله نخل، بوشهر سومین استان ازنظر تولید خرما در کشور است، گفت: با ۷۳ نوع خرما و رطب و ویژگی‌های ممتاز و منحصربه‌فرد، تنوع خرما در بوشهر فوق‌العاده بوده؛ اما مسائل پایین‌دستی این محصول ازجمله فرآوری، بسته‌بندی‌های با استاندارد بین‌المللی، بازیافت بدنه نخل برای الیاف و مواردی از این قبیل کم است.

صفایی‌بوشهری با اشاره به پیشنهاد ایجاد شهرک بزرگ صنایع تبدیلی خرما در استان بوشهر که در وزارت صمت نیز تأیید شده و با توجه به توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی، تبیین کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقشه علمی سامانه مدیریت، تولید و تبدیل خرمای استان یعنی طبقه‌بندی، بسته‌بندی، یافتن بازار حقیقی و مجازی و تجارت الکترونیک خرما و صنایع تبدیلی آن و حتی برنامه‌های دانش‌بنیان اصلاح ژنتیک و نحوه آب‌رسانی علمی آن را برعهده بگیرد تا با جلوگیری از خام فروشی، ارزآوری چشم‌گیری را نیز نصیب کشور کند.

وی صنعت توریسم را یکی از صنایع مهم و توریسم علمی را نیز از بخش‌های ویژه این صنعت برشمرد و تشریح کرد: می‌توان با ایجاد مراکز گردشگری در فضای علمی، جذابیت ایجاد کرد که خوشبختانه در استان بوشهر دو گرایش صنایع دریایی و علوم انرژی (هسته‌ای و فسیلی) هر دو به‌صورت ممتاز موجود است.

امام جمعه بوشهر با تأکید بر اینکه هر بخشی که توسط مراکز علمی، دانشگاه و مراکز فناوری مدیریت شود، کارها دلسوزانه، پرشتاب، علمی‌تر و در خدمت نظام و کشور انجام می‌شود، یادآور شد: برنامه‌هایی نظیر ایجاد دانشکده هوا و فضا، دانشکده‌های پزشکی، توریسم پزشکی، تولید چوب و مواردی از این قبیل که توسط دانشگاه آزاد پیگیری می‌شود امیدآفرین است.