بازگشت

رئیس اداره خدمات آموزشی واحد بوشهر معرفی شد.

رئیس اداره خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حضور مسئولان معرفی شد.

تاریخ: 1399/04/28

به گزارش خبرگزاری آنا از بوشهر، در مراسمی با حضور مسئولان، سید مرتضی محمودی که در کارنامه کاری خود سوابقی همچون مدیرکل امور اداری و مدیر روابط عمومی واحد بوشهر و مسوول تشکل های اسلامی وسیاسی استادان و دانشجویان را دارد، به عنوان رئیس اداره خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر معرفی و از زحمات مهندس غلامحسین وطن خواه قدردانی شد. اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در جلسه تکریم و معارفه رئیس اداره خدمات آموزشی سابق و جدید واحد بوشهر با بیان اینکه دانشگاه باید مرکز تعقل و تعلیم وتهذیب باشد، گفت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور بر اساس تعالیم دینی و منویات بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و درچارچوب سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مبدا تحولات علمی و فرهنگی است تصریح کرد: در این اسناد اصول، مبانی، مأموریت و رسالت، راهبرهای کلان و خرد، برنامه ها واقدامات اجرایی تبیین شده و آشنایی و هماهنگی با آن برای همه دانشگاهیان یک ضرورت است.

این مسئول با بیان اینکه مهم ترین دغدغه امروز مدیران دانشگاه برمبنای تحقق همه ابعاد این اسناد جهت گیری شده است، توضیح داد: این اسناد، ریل های حرکتی مستحکم و قابل اعتماد هستند و به طور منطقی پیشرفت علمی کشور و جامعه اسلامی با آن حاصل خواهد شد. عبدالهی با تأکید بر اینکه موجودیت و اساس دانشگاه، اعضای هیات علمی و دانشجو است، اظهار کرد: همه باید در این ریل و مسیر حرکت کنیم و برماست که شهد شیرین علم و دانش را به کام جامعه تزریق کنیم تا گرایش به دانشگاه بیشتر و خانواده های علم دوست ایرانی را در مورد آینده فرزندان خود متقاعد نماید.

دبیر هیات امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه اداره خدمات آموزشی دانشگاه، یکی از بخش های ستادی و تاثیرگذار آموزش است، گفت: اداره خدمات آموزش باید با فعالیت های دور اندیشانه و هدفمند، حلقه وصل تمام بخش های آموزشی و غیر آموزشی و حتی نهادهای بیرونی و مردم باشد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه امور آموزشی بسیار گسترده و جذاب است اذعان کرد: نظارت عالیه، لحظه ای و بدون توقف در این بخش و سایر حوزه های مرتبط جاری و ساری شود. وی با بیان اینکه سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های کلان از طریق سازمان صورت می گیرد و برنامه ها و اقدامات اجرایی بر عهده واحدهای دانشگاهی است، تشریح کرد: حرکت دانشگاه باید بر مدار علم و عقلانیت باشد و تحولات بر این اساس و چارچوب صورت گیرد.

عبدالهی اضافه کرد: کار در حوزه آموزش با محوریت گروه های تخصصی و بدنه کارشناسی انجام می شود که با تقویت ساختاری و شبکه ای آنها امور تسهیل و رضایت مراجعین واعتماد به مجموعه دانشگاه محقق می شود. وی با تأکید بر اینکه باید به حیثیت و شأن مردم اهتمام داشت، تصریح کرد: مردم شایسته تکریم هستند و این امر باید در عملکرد ما به وضوح آشکار شود.

این مسئول دربخش دیگری ازسخنان خود افزود: خط قرمز یک نهاد علمی و تربیتی، اخلاق است و در دانشگاه آزاد اسلامی به واسطه پسوند اسلامی آن این خط قرمز پر رنگ تر و مضاعف تر است. ایشان همچنین با عنایت به اهمیت نظام پایش و سامانه پژوهشیار در دانشگاه آزاد اسلامی، افزود : پایان نامه ها و رساله های دانشجویی آبروی علمی دانشگاه وآحاد مردم و ایران اسلامی است و باید دراین موارد کمال حمایت، مراقبت و نظارت را اعمال کرد. البته در این مقوله مهم و محوری فقها واندیشمندان براین باورند که عموم اساتید و دانشجویان وظیفه شناس می بایست جلوی این منکر را که به حیثیت و آبروی علمی کشور، لطمات جبران ناپذیری وارد می کند، بگیرند. به علاوه، این توصیه مستند به فتوای مقام معظم رهبری نیز می باشد.

این مسئول با تأکید بر انجام فعالیت ها به صورت دانش بنیان وتعاملی یادآور شد: این مهم سبب می شود تا امور به نحو احسن و با بالاترین کیفیت و رضایت انجام شود. وی با بیان اینکه واحد بوشهر در خصوص کلاس ها و آزمون های آنلاین تلاش قابل توجهی کرد و تقدیر مسوولان دانشگاه را درپی داشته است، تشریح کرد: این اعتبار، به واسطه ظرفیت حرفه ای و تخصصی حوزه فناوری استان و واحد بوشهر و در بستر سیدا ایجاد شده است.

عبدالهی ادامه داد: در همه امور نیاز به نوآوری است و افراد جدید باید به دور از تکرار و با برنامه های نو و روش های نوین در محل کار حضور یابند. این مسئول با بیان اینکه شریعت مبین اسلام بیشترین تأکید رابر علم را در میان ادیان الهی دارد، تصریح کرد: در حکومت اسلامی، تمام مناصبات بر این شاخص قابل تعریف و تبیین است.

دبیر هیات امناء استان بوشهربا بیان اینکه باید به جای ناله و گلایه، تأمل و تعمق کرد تا از بروز آسیب ها جلوگیری شود، اظهار کرد: شکرگزاری به درگاه الهی دردها را کم و دغدغه ها را کم رنگ می کند. ناشکری سبب دور شدن از فهم فلسفه الهی می شود. درپایان این جلسه مراسم تکریم ومعارفه برگزار گردید.