بازگشت

دانشگاه فناوری و نوآوری در عسلویه ایجاد می‌شود

دانشگاه فناوری و نوآوری در عسلویه ایجاد می‌شود

تاریخ: 98/09/03

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
دانشگاه فناوری و نوآوری در عسلویه ایجاد می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ایجاد دانشگاه فناوری و نوآوری در عسلویه در جلسه هیئت امناء استان مصوب شده است گفت: زیرساخت متناسب با نیاز این منطقه صنعتی در چارچوب رشته‌های مهارتی و کاربردی ایجاد خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی دبیر هیئت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در جلسه تکریم و معارفه مدیر جدید و سابق حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه حراست محور حفاظت از ارزش‌ها و مرکز تفکر و تحلیل در دانشگاه است، عنوان کرد: امیدوارم این تغییر سبب خیروبرکت برای دانشگاه آزاد اسلامی استان شود و با یک مجموعه حراست قوی و پای‌کار در سایه همکاری و همراهی استان و در تعامل با دیگر نهادهای انقلابی، محیط کاری پایداری در دانشگاه ایجاد شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تقدیر از مدیر قبلی حراست دانشگاه ابراز امیدواری کرد تا با انگیزه و روحیه جدیدی که در کالبد حراست دانشگاه دمیده خواهد شد، موجب تقویت حراست، امنیت پایدار و ایجاد فضای پر نشاط کار و فعالیت در راستای اهداف دانشگاه و نظام مقدس جمهوری اسلامی‌شود.
عبدالهی با بیان اینکه در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی نگاه و روش‌های جدید حکم‌فرما شده است، گفت: بسیاری از مسائل دانشگاه حل شده و دانشگاه توانسته از چالش‌های بزرگی عبور کند.

دبیر هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه مردمی و انقلابی است، تصریح کرد: به حمدالله در تمامی بخش‌ها و قسمت‌های دانشگاه، جریان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به دور از جناح‌بندی‌های سیاسی در حال شکوفایی و بالفعل شدن است.
عبدالهی با ارائه گزارشی از تعداد واحدها و مراکز و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: ۱۲ واحد و مرکز آموزشی و واحد سما در استان بوشهر در حال فعالیت است که دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مفتخر است با اشتغال به تحصیل ۱۶ هزار دانشجو، یک‌سوم دانشجویان استان را به خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در میان ۵۰ مرکز آموزشی استان از گستردگی محیطی مطلوبی برخوردار است، اذعان کرد: این پراکندگی مناسب این فرصت را در اختیار دانشگاه قرار داده تا علاوه بر مدیریت کاهش دانشجو، با برنامه‌ریزی‌های مناسب در جهت توسعه دانشگاه و درآمدهای غیر شهریه‌ای حرکت کند.
این مسئول با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر اولین مرکز آموزشی عالی استان بوشهر محسوب می‌شود، تشریح کرد: تعامل بسیار خوبی میان دانشگاه آزاد اسلامی استان با دیگر مراکز آموزش عالی وجود داشته و به لطف پروردگار هیچ چالشی میان دانشگاه با دیگر دانشگاه‌ها وجود ندارد.

عبدالهی با بیان اینکه در سال ۹۶ با تأسیس رشته پرستاری، دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه پیراپزشکی ورود کرده است، اظهار کرد: برنامه خوبی برای توسعه پیراپزشکی در استان بر اساس آمایش علوم پزشکی کشوری و بر مبنای ظرفیت‌های موجود تدوین شده است.
دبیر هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ایجاد دانشگاه فناوری و نوآوری در عسلویه در جلسه هیئت امناء استان مصوب شده است، عنوان کرد: این زیرساخت متناسب با نیاز این منطقه صنعتی در چارچوب رشته‌های مهارتی و کاربردی ایجاد خواهد شد.

عبدالهی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های ملی و منطقه‌ای خوبی در استان وجود دارد، اضافه کرد: متناسب با مزیت‌های استان به ویژه در حوزه انرژی، آبزیان، دریا و نیز کشاورزی در تلاش هستیم در چارچوب درآمدهای غیر شهریه‌ای از این ظرفیت‌ها بهره‌برداری لازم صورت گیرد. به طور قطع، در این برنامه‌ها و اقدامات، نقش حراست بسیار تعیین‌کننده و تأثیرگذار است و انتظار ما این است که این ظرفیت‌ها با سرعت فعال و در خدمت مردم شریف استان بوشهر قرار گیرد.