بازگشت

برگزاری جلسه هیات اندیشه ورز استان با حضور دکتر خسروپناه

برگزاری جلسه هیات اندیشه ورز استان با حضور دکتر خسروپناه

تاریخ: 1398/06/20

جلسه هیأت اندیشه ورز استان بوشهر، با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکترخسروپناه معاون علوم انسانی وهنر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بوشهر برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین دکترخسروپناه معاون محترم علوم انسانی وهنر دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تسلیت ایام ماه محرم الحرام وشهادت سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ویاران با وفایش ، با تأکید بر تئوری مردم سالاری علمی که ریشه در مردم سالاری دینی ونظریه سیاسی اسلام دارد، تصزیح کرد: مردم سالاری علمی یعنی اینکه باید نقش عالمانی که در میدان علم هستند در سیاست گذاری ها پررنگ شود.

دکتر اسماعیل عبدالهی دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در ابتدای جلسه، ضمن تسلیت به مناسبت ایام حزن و اندوه و فرا رسیدن ماه محرم الحرام و همچنین تقدیر از حضور ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین دکتر خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در رونق بخشی و حضور در جلسه هیات اندیشه ورز استان بوشهر، اذعان کرد: از طراحی های بسیار مهم در حیطه علوم انسانی و هنر آیین نامه اجرایی هیأت های اندیشه ورز استانی است که در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اسلامی سازی دانشگاه ها است.

وی با تأکید بر اینکه اسلامی سازی دانشگاه ها خصوصا در حوزه علوم انسانی و هنر که روح دانش تلقی می شود جدی گرفته نشده است، اذعان کرد: برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت گرفته است و این یکی از مطالبات جدی و برحق مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و الحمدا... با رویکردی که در دانشگاه آزاد اسلامی به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری به وجود به وجود آمده است، برنامه تحول در حوزه های مختلف دانشگاهبه طور جدی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به آیین نامه اجرایی هیأت های اندیشه ورز استانی، اظهارکرد: هیأت های اندیشه ورز باید در چارچوب حدود و اختیارات نسبت به شناسایی نیازهای علمی استان و تدوین نظام موضوعات و مسائل بومی با همکاری گروه های دانشکده های علوم انسانی و هنر و همچنین بررسی و ارزیابی کارشناسی نسبت به طرح های پیشنهادی برای راه اندازی نشریه های علمی و ممیزی طرح نامه های کرسی های نظریه پردازی اقدام کنند.
در پایان جلسه اعضای هیات اندیشه ورز به معرفی خود پرداختند و احکام خود را از دست معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کردند.