بازگشت

موکب و ایستگاه صلواتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

موکب و ایستگاه صلواتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

تاریخ: 1398/05/29

رئیس اداره فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در حاشیه‌ این برنامه عنوان کرد در لسان روایات ائمه معصومین علیهم السلام از عید سعید غدیر خم به عنوان بزرگترین عید مسلمانان یاد شده است. یکی از سنت های حسنه در این عیدالاکبر که روایات عجیبی درباره آن نقل نموده اند و مورد غفلت واقع شده است سنت غذا دادن به افراد یا همان اطعام مومن است.

به عنوان نمونه از وجود مبارک امام صادق(ع) نقل شده است که فرمود: غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق (در راس آنها خود ائمه معصومین) و یک میلیون شهید (در راس آنها حضرت ابوالفضل العباس (ع) و شهدای کربلا) و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد.

در جای دیگر ایشان فرمودند: غذا دادن به یک نفر در این روز مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است. به گونه ای که امام صادق(ع) اصلاً این روز را روز اطعام الطعام نامیدند؛ بر همین اساس نیروهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر اعم از هیئات مذهبی دانشجویان و اساتید دانشگاه، بسیج دانشجویی دانشگاه و کانون فرهنگی دانشجویی مدافعان حرم با همت اعضا به صورت خودجوش و یکپارچه بر آن شدند تا این سنت حسنه فراموش شده را با یاری خدا و مدد امیرمومنان (ع) احیاء نمایند.

ماهيني افزود در همین راستا موکب دانشگاه آزاد اسلامی درب دانشکده علوم انسانی آماده شد که در روز عید غدیر، با توزیع شربت، شیرینی و اطعام، توزیع کتاب رمان با موضوع غدیر و عفاف و حجاب از عاشقان امیر المومنین علیه السلام پذیرایی نمودند. بسته های غذایی و کتاب بصورت جداگانه به مراکز خیریه نگهداری دختران و پسران۱۲تا۱۸ساله نیز اهداء شد.