بازگشت

مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی راه‌‌اندازی می‌شود

مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی راه‌‌اندازی می‌شود

تاریخ: 98/05/15

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی راه‌‌اندازی می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در بازدید از طرح دانشجویان ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع طراحی «مرکز خیام‌خوانی مبتنی بر معیارهای بومی بوشهر» زیر نظر استاد جمال‌الدین مهدی‌نژاد که در آتلیه معماری آموزشکده سمای بوشهر به نمایش گذاشته شده بر ضرورت مطالعه و توجه به ارزش‌های معماری بومی بوشهر در طرح‌های کاربردی صورت گرفته، تأکید کرد.

وی افزود: استفاده از معماری بومی بوشهر در طرح‌های معاصر برای پاسخگویی به نیازهای امروزی و کاهش مصرف انرژی لازم و ضروری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اعلام تصمیم هیئت امنای این دانشگاه برای راه‌اندازی مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت موجود دانشگاه و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری معماری، مطالعه و اجرای طرح‌ها و پروژهای کاربردی در دستور کار قرار گیرد.

عبدالهی یادآور شد: مطالعات صورت گرفته و طرح‌های کاربردی ارائه شده توسط دانشجویان ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر قابلیت ارائه در نمایشگاه‌های سراسر ایران به‌خصوص نمایشگاه سالانه دانشگاه آزاد اسلامی را داراست.