بازگشت

برنامه سما در استان بوشهر برای توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزش

برنامه سما در استان بوشهر برای توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزش

تاریخ: 98/05/12

دکتر عبدالهی:
برنامه سما در استان بوشهر برای توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزش
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی مدرسه تخصصی ورزش و مدرسه عالی مهارتی با حضور افراد متخصص خبر داد.
اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی مدارس تخصصی ورزش و آکادمی ورزشی پایه و مدرسه عالی مهارتی در مجتمع بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و واحدهای این استان خبر داد.
وی با اشاره به دستورالعمل سازمان مرکزی درباره راه‌اندازی و توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزش و مدرسه عالی مهارتی گفت: از سال گذشته، مدارس تخصصی ورزش سما را با توجه به ظرفیت، امکانات و تجهیزات مناسب ورزشی در کنار نیروی متخصص و کارآمد دانشگاه آزاد اسلامی و با هدف تقویت روحیه و نشاط دانش‌آموزان و دانشجویان و از طرفی فراهم‌کردن بستر سلامت جسم و روان جامعه، راه‌اندازی کرده‌ایم و با توجه رویدادهای ورزشی، درصدد راه‌اندازی اکادمی و کانون‌های ورزشی هستیم و در نخستین گام، باشگاه ورزشی را تبدیل به آکادمی ورزشی کرده‌ایم.
عبدالهی، استعدادیابی و بهره‌مندی مناسب از ظرفیت‌های موجود دانشگاه را از دیگر اهداف این مدارس ورزشی برشمرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با اداره کل ورزش و جوانان و بر اساس تفاهم‌نامه با هیئت‌های مختلف ورزشی استان، طرح جامع استعدادیابی ورزشی در مدارس سما بوشهر را آغاز کرده‌ایم.
وی ادامه داد: بر اساس این طرح با هدف کشف ورزشکاران نخبه و مستعد در رده‌های پایه در تمام رشته‌ها به‌خصوص در زمینه فعالیت‌های ورزشی آبی و با استفاده از ظرفیت سواحل بوشهر و با کمک هیئت قایقرانی استان، استعدادیابی و اندازه‌گیری آنتروپومتری در دانش‌آموزان مدارس سما بوشهر را آغاز کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: این دانشگاه در راستای سیاست کلی خود قصد دارد با ایجاد مدارس عالی مهارتی، دانشجویان را در حوزه تجربی، تقویت کند. مدارس عالی مهارتی با کاربردهای مختلفی که دارند، فرصت مناسبی برای مهارت‌افزایی به‌صورت متمرکز را برای دانشجویان، فراهم می کند. در واقع این مدارس حلقه میانی قبل از کارورزی است و حرکتی نو در آموزش عالی محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مجوز مدرسه عالی مهارتی در رشته‌های نفت و گاز از دکتر طهرانچی اخذ شده و درصدد راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی در رشته‌های حقوق، حسابداری و روانشناسی نیز هستیم.
عبدالهی یادآور شد: در رشته حقوق، مجوز مرکز داوری اخذ شده و در رشته زبان به‌دنبال مجوز برگزاری آزمون مجازی EPT هستیم.