بازگشت

پیش‌بینی بودجه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با ظرفیت و تأکید بر کاهش هزینه‌ها

پیش‌بینی بودجه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با ظرفیت و تأکید بر کاهش هزینه‌ها

تاریخ: 98/05/06

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر عنوان کرد:
پیش‌بینی بودجه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با ظرفیت و تأکید بر کاهش هزینه‌ها رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: بودجه واحدهای دانشگاه آزاد متناسب با ظرفیت و با تأکید بر کاهش هزینه‌ها پیش‌بینی شده است.
به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اسماعیل عبدالهی با اشاره به برگزاری جلسات بررسی و تصویب بودجه دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: بودجه دانشگاه متناسب با ظرفیت‌ها و با تأکید بر اجرای دستورالعمل ابلاغی بودجه برای سال آینده پیش‌بینی شده که آغاز حرکتی تحول‌آفرین است.
وی اضافه کرد: بودجه‌ریزی در سال مالی جدید با تغییرات اساسی و برمبنای دستورالعمل ابلاغی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی دقیق و عملیاتی قرار گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از موضوعات مورد تأکید در بودجه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شرایط اقتصادی کشور و دانشگاه صرفه‌جویی است، خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی در منابع دانشگاه و استفاده حداکثری از منابع موجود از اولویت‌های اساسی واحدها در نظر گرفته شده است. بر این اساس بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز با صرفه‌جویی در هزینه‌ها پیش‌بینی شده است.
عبدالهی با بیان اینکه رویداد مهم در بودجه‌ریزی دانشگاه برای سال مالی آینده پیش‌بینی درآمدزایی غیرشهریه‌ای در بودجه است، توضیح داد: در بودجه پیش‌بینی شده حداقل ۱۰ درصد درآمدهای دانشگاه از منابع غیرشهریه‌ای به دست آید. از این رو در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر براساس طرح‌های اقتصادی و ظرفیت‌های موجود یک درآمد مالی سه برابری در مقایسه با دوره مالی قبل پیش‌بینی شده است. دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با همین سیاست، وابستگی دانشگاه به شهریه دانشجو را به‌تدریج کاهش دهد.
وی با بیان اینکه بودجه دانشگاه براساس دستورالعمل و برنامه مشخص و تخصصی پیش‌بینی و تصویب خواهد شد، یادآور شد: ابتدا استان‌ها در جلساتی با معاونت‌های موضوعی در ستاد و سازمان، برنامه‌ها و اولویت‌ها را مذاکره و توافق می‌کنند و سپس در جلسه با رئیس دانشگاه، بودجه استان‌ها به طور جزئی و کامل مورد امعان نظر و اصلاحات لازم قرار می گیرد. بودجه دانشگاه متناسب با ظرفیت‌ها با تأکید بر کنترل و کاهش هزینه‌ها، طبق برنامه و بهره گیری ازتمام امکانات درآمدی اعم از شهریه‌ای و غیرشهریه‌ای برای سال آینده پیش‌بینی می‌شود که آغاز حرکتی تحول‌آفرین است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سال گذشته ۶ مدرسه جدید در حوزه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی راه‌اندازی کرده است. در برنامه استان تأسیس و ارتقای ۲۰ مدرسه شامل مدارس عادی، تخصصی و مهارتی هدف‌گذاری شده است.
عبدالهی افزود: توسعه رشته‌های پیراپزشکی نیز در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است و مقرر شده طبق سند آمایش چند رشته در این حوزه به واحدهای بوشهر و دشتستان اختصاص یابد. جابه‌جایی رشته‌ها در استان نیز یکی از برنامه‌های سال آینده است تا جذب دانشجو افزایش پیدا کند. اجرای طرح‌های اقتصادی در حوزه دریا نیز به‌منظور فعال‌سازی ظرفیت‌های تخصصی، درآمدزایی و ایجاد رشته‌های متناظر با آن در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر قرار دارد.