بازگشت

دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است

دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است

تاریخ: 98/04/22

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است و دارای مجهزترین امکانات کارگاهی، پژوهشی و ورزشی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جشن دانش‌آموختگی سال ۱۳۹۸ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، با خوشامدگویی به دانشجویان و والدین آنان اظهار کرد: مقدم والدین عزیز را به خانه علم و دانش گرامی می‌داریم و خدا را شاکریم که به بهانه این جلسه توفیق حاصل شد تا در آخرین لحظه‌های دوران پرخاطره و سرنوشت‌ساز دانشجویی، گروهی دیگر از فرزندان برومند ایران اسلامی و خانواده‌های آنان را که با عشق‌ورزی تمام شرایط تحصیل فرزندان خود را مهیا کردند، همراهی کنیم.

وی با بیان اینکه در واقع برگزاری این جشن فرهنگی به نوعی شکرگزاری توفیق انجام وظایف دانشگاه در قبال دانشجویان، خانواده‌های ایشان و جامعه است، عنوان کرد: در این مسیر، والدین بالاترین نقش را بر عهده داشتند که با هدایت و حمایت خود، نه تنها این موفقیت را برای فرزندان‌شان رقم زدند؛ بلکه سرمایه مثال‌زدنی را نصیب کشور کردند.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در کنار مسئولیت‌های علمی و پژوهشی، به مأموریت‌های اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه دارد، تصریح کرد: در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، به موضوع و مقوله فرهنگ و فرهنگ‌سازی توجه ویژه‌ای شده است.

عبدالهی در ادامه با بیان اینکه علم و علم‌آموزی صرف‌نظر از ایدئولوژی‌های حاکم بر جوامع، یک ضرورت عقلانی و مطلق برای انسان است، تشریح کرد: ارزش ذاتی علم، نیاز انسان به علم و نجات‌بخش‌بودن علوم در زندگی بر هیچکس پوشیده نیست و در این خصوص نیز هیچ تردیدی وجود ندارد.

وی بیان کرد: علم یک ارزش ذاتی است که موجب کرامت، شرافت و نجات انسان در دنیا و آخرت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه بر علم‌آموزی در فرهنگ ایرانیان و دین مبین اسلام به عنوان یک امر مطلق تأکید بسیار شده است، خاطرنشان کرد: مطلق‌بودن علم یعنی اینکه در فراگیری دانش هیچ تفاوت و برتری جنسیتی بین زن و مرد وجود نداشته، در قید زمان، مکان، مرز و مرزبندی‌های خاص قرار نمی‌گیرد و موجب تکامل بشریت است.

عبدالهی با بیان اینکه تأکید بر علم‌آموزی در زمان صدر اسلام با آن شرایط و تبعیض‌های جنسیتی و نیز گسترش کمی و کیفی مراکز علمی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از افتخارات اسلام و ایران است، اذعان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از همان نخستین سال‌های پیروزی خود با دغدغه‌مندی در حوزه علم و دانش، برنامه‌های صحیح، مدون و اثرگذاری را ترسیم کرد که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب، نگین درخشان این آینده‌نگری‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مردمی است که وابسته به هیچ گروه، جناح و فردی نبوده و بر بال فرشتگان و فرهیختگان این مرز و بوم اداره می‌شود، یادآور شد: بحمدالله در قبال این همکاری و همراهی مردم،کارهای بی‌نظیری در دانشگاه آزاد اسلامی و توسط این دانشگاه انجام شده که می‌توان از آنها به عنوان برگ زرین انقلاب مردمی ایران یاد کرد.

این مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین دانشگاه کشور است که در تمام سطوح آموزش عالی، آموزش و پرورش و علوم پزشکی فعالیت می‌کند، افزود: حدود یک‌سوم دانشجویان کل کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت مستقیم و غیرمستقیم هزاران استاد و کارمند، بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی است و دارای مجهزترین امکانات کارگاهی، پژوهشی و ورزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز امیدواری از اینکه ارتباط دانشجویان و والدین پس از دوران دانشجویی و برگزاری این جشن با دانشگاه قطع نشود، گفت: ادامه این ارتباط مستقیم و دوسویه در انجام مسئولیت‌ها و نقش‌های اجتماعی شما دانش‌آموختگان و دانشگاه مفید و اثرگذار خواهد بود.

قرائت سوگندنامه، اهدای لوح یادمان، مسابقه و نمایش از برنامه‌های ویژه این برنامه فرهنگی بود.