بازگشت

جلوگیری از وقوع آفت‌های اجتماعی با سرمایه‌گذاری در مسائل فرهنگی

جلوگیری از وقوع آفت‌های اجتماعی با سرمایه‌گذاری در مسائل فرهنگی

تاریخ: 98/04/05

حجت‌الاسلام حسینی مطرح کرد:
جلوگیری از وقوع آفت‌های اجتماعی با سرمایه‌گذاری در مسائل فرهنگی
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: سرمایه‌گذاری در مسائل فرهنگی از وقوع آفت‌های متعدد اجتماعی جلوگیری می‌کند.
به گزارش روابط عمومیدانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با مقایسه سخنان مقام معظم رهبری در سال‌های ۸۷ و ۹۳ با ۲ هیئت دولت وقت اظهار کرد: ایشان سال‌های اخیر بر مسئله فرهنگ تأکید داشتند و برنامه‌ریزی‌های دولت و کشور را در این باره از اولویت‌های مهم کاری برشمردند.
وی با گلایه از اینکه متأسفانه در برخی از نهادها و سازمان‌ها بودجه فرهنگی مغفول واقع شده و یا اینکه به‌عنوان متمم در بودجه‌های دیگر هزینه می‌شود، تصریح کرد: اگر با منویات مقام معظم رهبری به ماجرای فرهنگ نگریسته شود، مبحث فرهنگ از ارکان اصلی فعالیت‌ها و اولویت‌های برنامه‌ریزی در نظر گرفته خواهد شد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: مقام معظم رهبری حتی در دوران اخیر که مسئله اقتصاد و مدیریت جهادی همواره در نامگذاری سال‌ها از سوی ایشان نقش پررنگی داشته اما باز هم فرهنگ و مسائل این حوزه نیز جزء دغدغه‌های اصلی ایشان بوده و به مدیریت جهادی در حوزه فرهنگ و آتش به اختیار بودن تأکید داشته‌اند.
حسینی با بیان اینکه فرهنگ به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب همانند اکسیژن موجود در هواست، عنوان کرد: ایشان کار فرهنگی را به فضای تنفس جامعه تشبیه می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه ما نیز در دانشگاه‌ها، مراکز علمی و مکان‌هایی که با نسل جوان در ارتباط هستیم نیازمند این فضای تنفسی هستیم، اظهار کرد: تنفس فرهنگی یعنی فضای فرهنگی در محیط‌های کار و فعالیت غالب است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تصریح کرد: هرچند به ظاهر انجام کارهای فرهنگی فاخر و اثرگذار مستلزم هزینه کرد متناسب است؛ اما اگر خوب دقت شود، متوجه خواهیم شد که این هزینه کرد در واقع نوعی سرمایه‌گذاری برای بیمه کردن نسل جوان و جامعه برای جلوگیری از وقوع آفت‌های متعدد اجتماعی است. البته هر نوع هزینه کرد در همه امور به‌ویژه فعالیت‌های فرهنگی باید بر اساس اهداف و برنامه‌هایی هدفمند صورت پذیرد.
حسینی با تأکید بر اینکه باید هر روز بیش از گذشته آماده برای حرکت تمدن اسلامی در جهان و حکومت جهانی حضرت ولی‌عصر(عج) باشیم، خاطرنشان کرد: باید در راستای تحقق جامعه ایمانی و جامعه اسلامی مطلوب تلاش مضاعف کرد.