بازگشت

لزوم انجام حرکت‌های برجسته فرهنگی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

لزوم انجام حرکت‌های برجسته فرهنگی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

تاریخ: 98/04/05

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر تأکید کرد:
لزوم انجام حرکت‌های برجسته فرهنگی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر ضرورت حرکت‌های برجسته فرهنگی در دانشگاه‌ها در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و شهادت شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی اظهار کرد: همواره در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افرادی حضور داشتند که با خدمات ارزنده خود در این نظام الهی الهام‌بخش بوده‌اند.
وی با قدردانی از اقدامات و جهت‌گیری‌های مناسب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: غایت و سرمنزل مقصود کار فرهنگی، دستیابی به آرامش است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان واحد بوشهر با بیان اینکه همه هزینه‌کردها و صرف وقت در انجام امور فرهنگی برای ایجاد مجموعه‌ای متحد، همگرا و بی‌حاشیه است، افزود: برقراری آرامش و نظم در دانشگاه سبب فراهم‌آوری زمینه کار و فعالیت مثبت و اثرگذار خواهد بود.
عبدالهی با تأکید بر اینکه همه دانشجویان، کارکنان و استادان باید در راستای رسالت‌های دانشگاه فعالیت کنند، تصریح کرد: بسترسازی، هماهنگی و انسجام ساختاری در دانشگاه از وظایف اصلی شوراهای تخصصی دانشگاه به‌ویژه شورای فرهنگی است.
وی با بیان اینکه به جای حاشیه‌پردازی و مصلحت‌اندیشی‌ها در امور فرهنگی باید به عمق و محتوا توجه کرد، گفت: در همه مباحث فرهنگی دانشگاه ظرفیت استاد و دانشجو در قالب کانون‌ها، کرسی‌ها، تشکل‌ها و هم‌اندیشی‌ها فعال شوند تا فضای دانشگاه علمی و تخصصی شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان واحد بوشهر با تأکید بر تحول در ساختار و حیطه‌های کاری ایجاد هیئت‌های اندیشه‌ورز در دانشگاه را ضروری دانست و افزود: انجام کارهای مشترک به‌صورت هدفمند بسیار ارزشمند است؛ چراکه فرهنگ علمی با کارهای جمعی و ترکیبی توسعه و نهادینه خواهد شد.
عبدالهی با بیان اینکه در راستای بیانیه گام دوم انقلاب باید حرکت‌های برجسته فرهنگی در دانشگاه انجام شود، تشریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به‌عنوان منشور تمام نمای انقلاب وضعیت گذشته، حال و آینده کشور را در همه حوزه‌ها به‌خوبی ترسیم کرده و دانشگاه متشکل از جوانان به‌عنوان پیشقراول دفاع از نظام و ارزش‌های انقلاب معرفی شده است.
وی درباره اقدام اخیر سپاه در انهدام پهپاد متجاوز آمریکایی توضیح داد: این اقدام به‌موقع و آگاهانه اثبات این مهم بود که نظام جمهوری اسلامی نظامی قدرتمند و مردمی بوده و در مقابل آمریکا، کشوری متجاوز و بی تعهد به حقوق دیگر ملت‌ها و موازین بین‌المللی است.