بازگشت

آغاز ثبت‌نام اعتکاف دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

آغاز ثبت‌نام اعتکاف دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 98/02/23

حجت‌الاسلام حسینی خبر داد:
آغاز ثبت‌نام اعتکاف دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از آغاز ثبت‌نام اعتکاف دانشجویی در این واحد دانشگاهی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی صبح امروز در نشست با دانشجویان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد با اعلام برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ماه مبارک رمضان در گروه خواهران و برادران در مسجد حضرت علی‌اکبر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: اعتکاف از جمله برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه است که همواره مورد توجه و استقبال جوانان به‌خصوص دانشجویان است.
وی، حضور دانشجویان در مراسم معنوی اعتکاف را نشان از عمق باور دینی در ضمیر وجودی نسل آینده‌ساز کشور دانست و اظهار کرد: این رویکرد دینی امسال نیز با قدرت و صلابت بیشتر برگزار می‌شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه اعتکاف عبادتی است که فرصت به خود آمدن و خلوتی برای اندیشیدن را فراهم می‌آورد، تصریح کرد: تشریح و ترویج مباحث انقلابی و ارزشی، برپایی ادعیه ماه مبارک رمضان و زیارت عاشورا، تبیین و بیان احکام و معارف دینی، پرسش و پاسخ، سخنرانی، مدیحه‌سرایی و تشکیل حلقه‌های معرفت از جمله برنامه‌های عمومی است که در روزهای مختلف اعتکاف در کنار رازونیاز معتکفین انجام خواهد شد.
حسینی مطرح کرد: با توجه به اینکه مباحث مطروحه در اعتکاف دانشجویی نیازمند سطح علمی بالاتری است، با دعوت از استادان و فرهیختگان، سخنرانی‌های علمی و معرفتی ویژه‌ای برای دانشجویان معتکف برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی مناسبی برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه صورت گرفته است، تشریح کرد: مراسم معنوی اعتکاف ویژه برادران در تاریخ ۷، ۸ و ۹ و مراسم ویژه خواهران نیز در تاریخ ۱۰، ۱۱ و ۱۲ خردادماه برگزار می‌شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه ثبت‌نام در پایگاه اینترنتی iaub.nahad.ir و bubso.ir و مراجعه حضوری به دفاتر فرهنگی دانشگاههای استان بوشهر صورت می‌پذیرد، متذکر شد: ثبت‌نام از داوطلبان و علاقه‌مندان شرکت در مراسم معنوی اعتکاف آغاز شده و تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.