بازگشت

بررسی راهکارهای همکاری علمی و تعامل دوجانبه دانشگاه صنعتی مالزی و واحد بوشهر

بررسی راهکارهای همکاری علمی و تعامل دوجانبه دانشگاه صنعتی مالزی و واحد بوشهر

تاریخ: 96/09/21

به مناسبت هفته پژوهش و در راستای تعمیق روابط و گسترش همکاری‌ها و هم افزایی بین المللی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با دانشگاه صنعتی مالزی (UTM)، راهکارهای همکاری علمی، آموزشی، پژوهشی و تعامل دوجانبه را بررسی کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، دکتر اسماعیل عبداللهی رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و رؤسای شوراهای تخصصی این استان در نشستی مشترک با پروفسور آدی مایمون (Professor Dr. Adi Maimun) از دانشگاه صنعتی مالزی (UTM) جهت ارایه ظرفیت های همکاری و گسترش روابط در حوزه های آموزشی، تحقیقاتی و دانش بنیان بحث تبادل نظر و در پایان نقاط مشترکی حاصل شد.

در حاشیه این نشست، عبداللهی با بیان اینکه این مطالب مطروحه در این نشست در چارچوب قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با رعایت دستور العمل ها و رویه های اداری حاکم بر فعالیت های بین المللی برگزار شد، گفت: «در خصوص همکاری های دوجانبه در زمینه هایی چون برگزاری دوره های آموزشی و برنامه های مشترک کوتاه مدت برای دانشجویان و استادان، تبادل دانشجو و استاد، برگزاری همایش ها و کارگاه های تخصصی مشترک در سطح بین المللی، همکاری در تشکیل کنسرسیوم های علمی و جذب بودجه از نهادهای بین المللی، بهره گیری از امکانات پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی مالزی برای محققین استان بوشهر، آموزش مجازی از طریق اینترنت و برنامه های ویدئو کنفرانس برای افزایش آموزش دانشجویان و .... تبادل نظر شد».