بازگشت

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با شرکت شهرک های صنعتی بوشهر

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با شرکت شهرک های صنعتی بوشهر

تاریخ: 97/01/26

مشاور و رئیس حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و مدیر اجرایی طرح کیتین و کیتوسان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مهدی نکیسا در این دیدار با تأکید بر رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان شعار سال98 تعیین شده بر لزوم ایجاد صنایع و محصولات جدید و دانش بنیان در استان تأکید و اذعان کرد: باید تلاش کرد تا با همکاری و تعامل تمامی نهادها، ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی استان فعال‌تر شوند.
نکیسا با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر رونق تولید، اشتغال و ایجاد درآمدهای پایدار مبتنی بر طرح های دانش بنیان برای استان را با جدیت دنبال می کند، تشریح کرد: این دانشگاه با داشتن ظرفیت های علمی و زیرساخت های فیزیکی و نیروی انسانی باتجربه، تولید صنعتی کیتین و کیتوسان و محصولات پایین دستی آن را به عنوان یکی از اولویت های برنامه های خود قرار داده است.
وی با اشاره به آمادگی دانشگاه برای سرمایه گذاری در تولید طرح کیتین و کیتوسان گفت: این محصول از پوست میگو با حدود ۳ هزار کاربرد واقعی است که با توجه به فراوانی مواد اولیه، به‌عنوان مزیت نسبی استان بوشهر محسوب می‌شود.
در ادامه آرمان قاسمی مدیر اجرایی این طرح در خصوص جزئیات و زیرساخت های مورد نیاز آن توضیحاتی ارائه داد.
مهندس صفوی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر نیز با اشاره به مهیا بودن زیرساخت های مناسب در مجموعه شهرک های صنعتی بوشهر ضمن استقبال از این طرح گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر آمادگی همه جانبه خود را در راستای پیگیری صدور مجوزهای لازم و کمک به دانشگاه آزاد اسلامی در تولید و توسعه طرح کیتین و کیتوسان و محصولات پائیین دستی آن اعلام می دارد.