بازگشت

فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد با طرح‌های اقتصادی

فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد با طرح‌های اقتصادی

تاریخ: 97/12/19

عبدللهی مطرح کرد:
فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد با طرح‌های اقتصادی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، هدف اصلی طرح‌های دانش‌بنیان را فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در آخرین جلسه شورای اداری این استان در سال ۹۷ با قدردانی از مجموع تدابیر، اقدامات و فعالیت‌های انجام گرفته در راستای اجرای برنامه‌های مصوب دانشگاه در این سال اظهار کرد: یکی از افتخارات و ویژگی‌های منحصر به فرد دانشگاه آزاد اسلامی، این است که خدمت‌رسانی آن به کشور کاملاً مردمی است.
وی اضافه کرد: دانشگاه یکی از نهادهایی است که پیوسته و مستمر با مردم و به ویژه جوانان آینده‌ساز نظام و امیدهای آینده انقلاب در ارتباط است و ما باید در دانشگاه رابطه‌ای محترمانه با این قشر برقرار کنیم تا در تحقق برنامه‌ها، اهداف و سیاست‌گذاری‌های خود موفقیت‌های بیشتری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه باید به تکریم ارباب‌ رجوع به عنوان یک مقوله ارزشی، آرمانی، توصیه الهی و یک نیاز اجتماعی و سازمانی نگاه کرد، یادآور شد: تکریم ارباب رجوع باید به عنوان سرلوحه دانشگاه و یک اصل در دانشگاه نهادینه شود.
عبدالهی با تأکید بر اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب، مطرح کرد: باید نسبت به این بیانیه ارزشمند که در یکی از حساس‌ترین مقاطع انقلاب صادر شده، احساس مسئولیت بیشتری داشته و توان، تفکر، اندیشه و نیروی خود را بیش از گذشته در اختیار خدمت به نظام و مردم قرار داد.
وی با بیان اینکه باید تعمق و تأمل راهبردی به بیانیه گام دوم انقلاب داشت، متذکر شد: سخنان رهبر فرزانه انقلاب در این بیانیهکلامی عادی و با تاریخ خاص نیست؛ بلکه بند بند آن دارای نکات عبرت‌آموز و تأثیرگذار است که می‌تواند سند چشم‌اند از چله‌های بعدی انقلاب تلقی شود

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه از لحظه تقبل این مسئولیت، برنامه‌های توسعه استان و وظایف هر واحد در این راستا کاملاً مشخص شد، عنوان کرد: نخستین قدم در این راستا شناسایی ظرفیت‌ها و پیگیری اجرای طرح‌های اقتصادی بود.
عبدالهی با بیان اینکه این طرح‌ها با هدف فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه انجام می‌شود، ادامه داد: هر طرحی در استان باید در این چارچوب دیده شده و با توجه به شرایط موجود، ریسک‌پذیری پایین، درآمدزایی تضمینی و زودبازده بودن جزء ویژگی‌های اصلی طرح باشد.

وی افزود: واحدهای دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت‌ها و مزیت‌های محدوده استان بوشهر نسبت به اجرای طرح‌های دانش‌بنیان که ماهیت درآمدی و فعال‌سازی ظرفیت‌های علمی و پژوهشی را با خود به همراه دارد تلاش کنند.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پایان با اشاره به مصوبات جلسات گذشته شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: این مصوبات به عنوان نیازهای یک پیکر، مجموعه و با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسیده‌اند و رؤسای واحدها و مراکز استان باید در راستای اجرای آن با نگاه تعاملانه و هماهنگ برای توسعه دانشگاه و در چارچوب سیاست‌های کلان اقدام کنند.