بازگشت

مراسم بزرگداشت روز زن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز زن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد

تاریخ: 97/12/08

در روز میلاد حضرت فاطمه(س)؛
مراسم بزرگداشت روز زن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: در روز میلاد حضرت فاطمه(س)، مراسم بزرگداشت روز زن در این واحد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به‌مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت دخت نبی‌اکرم حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر مراسم با شکوهی به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در این برنامه با بیان ویژگی‌های بارز یگانه دخت نبی‌اكرم(ص) و نقش پررنگ آن حضرت در اتصال رسالت به امامت، به تشریح گوشه‌هایی از زندگی پربركت حضرت فاطمه زهرا(س) و تاریخ‌ساز بودن لحظه لحظه عمر آن حضرت پرداخت.

قدیر خواجه‌پور با بیان اینکه سطح ایمان در وجود انسان متأثر از زندگی فردی و اجتماعی افراد دائماً در حال تنزل و ارتقا است، گفت: در شرایط سختی و محنت، همچنین در وضیعت مطلوب و نعمت این امکان وجود دارد که ایمان انسان دستخوش فراز و نشیب شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه نیاز است انسان در طول زندگی همواره به تقویت نفس ایمان در درون خود بپردازد، عنوان کرد: خاصیت ایمان این است که در شرایط سخت و تحت فشار می‌تواند در وجود افراد تقویت شود.

مسئول امور فرهنگی واحد بوشهر با بیان اینکه از گرانبهاترين سرمايه‌های معنوی كه بـرای هـدايت انـسان در اختيـار او قرار گرفته، احاديث و روايـات پيـامبر(ص) و ائمه معصومین (ع) است، اذعان کرد: نهـج‌البلاغه، كتابی جامع برای جلابخشیدن به نفس انسانی است؛ چراکه انس دائمی حضرت علی(ع) با قرآن موجب شده تا نهج‌البلاغه اشتراکات بسیاری از جهت سبک، معانی و محتوا با قرآن کریم داشته باشد.

خواجه‌پور اضافه کرد: با رجوع به خطبه‌های نهج‌البلاغه که سخنان فوق بشری امیرمؤمنان حضرت علی(ع) است، می‌توان موجب تقویت ذات ایمان در وجود خود شد.

وی از آغاز برگزاری جلسات مدون شرح و تفسیر نهج‌البلاغه با حضور مدرس نمونه به همراه مسابقات مفهومی و جوایز نفیس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر خبر داد.

تلاوت آیاتی از سوره شریفه دهر و قرائت حدیث کساء توسط محمد جماله قاری بین‌المللی و ممتاز استان بوشهر، مسابقه و اهدای جوایز از مهم‌ترین قسمت‌های این برنامه فرهنگی بود.