بازگشت

کمیته ۸ نفره هیئت امنا ضرورتی برای تقویت ساختارهای استانی دانشگاه

کمیته ۸ نفره هیئت امنا ضرورتی برای تقویت ساختارهای استانی دانشگاه

تاریخ: 97/11/16

عبدالهی تأکید کرد:
کمیته ۸ نفره هیئت امنا ضرورتی برای تقویت ساختارهای استانی دانشگاه
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تشکیل کمیته هشت‌نفره در هیئت امنا را ضرورتی مهم در راستای فعال‌سازی و تقویت ساختاری در استان‌ها دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در نخستین جلسه هماهنگی کمیته هشت نفره هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ایجاد این کمیته گامی مهم و مورد نیاز برای عملیاتی‌شدن برنامه‌های استانی خواهد بود، گفت: این کمیته در چارچوب اختیارات و وظایف اصلی هیئت امنا که همان برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت است، فعال خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه با برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند می‌توان وضع مطلوب در آینده را پیش‌بینی کرد، ادامه داد: اجرای برنامه‌ها باید به‌طور جدی، تدریجی و بر اساس الزامات و نیازهای واقعی عملیاتی شوند و با نگاه به مزیت‌ها و نقاط قوت برای برون‌رفت از مشکلات و رفع کاستی‌ها برنامه‌ریزی کرد و تهدیدها را عقب راند.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در بخشنامه جدید بودجه‌ریزی، فقرات بودجه به‌صورت استانی در نظر گرفته شده است، گفت: در این بخشنامه درصد رشد درآمد پیش‌بینی شده و مهم‌تر اینکه پیش‌بینی‌های سالانه جای خود را به پیش‌بینی‌های ترمی داده تا بتوان متناسب با تقویم دانشگاهی و مقتضیات دانشگاه، برنامه‌ریزی کرد.
وی با بیان اینکه در کنار مزیت‌های موجود در استان و دانشگاه، محدودیت‌هایی نیز وجود دارد که با تلاش، تدبیر و برنامه‌ریزی می‌توان از آنان عبور کرد، اظهار کرد: در چشم‌انداز برنامه‌های آینده دانشگاه در دو گروه علوم انسانی و فنی و مهندسی اقدامات خوبی پیش‌بینی و اجرایی شده است.
عبدالهی تأکید کرد: در گروه فنی و مهندسی با وجود مزیت‌های مختلف در استان در حوزه صنایع، نفت، گاز، دریا و تفاهم‌نامه‌های منعقده دانشگاه با نهادهای ذی‌ربط، بستر مناسبی مهیا و آماده ورود و بهره‌برداری است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مدارس سما را یکی از دستاوردها و مزیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی معرفی و بیان کرد: ظرفیت این مدارس باید بیش از پیش فعال شده و در اختیار مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.