بازگشت

وجود ۴ هزار سند تاریخی از حضور شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر

وجود ۴ هزار سند تاریخی از حضور شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر

تاریخ: 97/11/13

مشایخی خبر داد: وجود ۴ هزار سند تاریخی از حضور شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر مدیر بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر گفت: ۴ هزار سند مربوط به نمایندگی‌ها و شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر مربوط به دوران‌ مختلف تاریخی در این بنیاد نگهداری می‌شود.

به‌گزارش بوشهر، در بازدید کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر از بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر که صبح امروز به‌مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و بزرگداشت دهه فجر انجام شد، مدیر این بنیاد درباره چگونگی فعالیت‌های صورت‌گرفته در راستای جمع‌آوری و چاپ کتب گرانبهای نویسندگان و علمای بوشهر و انتشار آنها توضیحاتی داد.

عبدالکریم مشایخی آثار و کتب ارزشمند موجود در کتابخانه بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر را مرجعی قابل استناد برای اهل تحقیق و زمینه‌ای برای شناخت پیشینه، گذشتگان و آشنایی با تمدن کهن این مرز و بوم معرفی کرد.

مدیر بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر پیشینه تاریخی استان بوشهر را بیش از ۶ هزار سال برشمرد و اظهار کرد: برای ۵ هزار سال از این پیشینه، تاریخ مکتوب جمع‌آوری شده است.

مشایخی یادآور شد: ۴ هزار سند مربوط به نمایندگی‌ها و شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر مربوط به دوران‌ مختلف تاریخی در آرشیو بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر در حال نگهداری است.

کارکنان دانشگاه در این برنامه فرهنگی، از ساختمان تاریخی بنیاد، بخش‌های مختلف کتابخانه و بخشی از آثار مربوط به گذشته بوشهر بازدید کردند.