بازگشت

باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری کرد

باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری کرد

تاریخ: 97/10/26


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری کرد
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری و برای رفع مشکلات آنان تلاش حداکثری شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در حاشیه بازدید از سالن‌های برگزاری امتحانات پایان ترم این واحد دانشگاهی در گفتگو با مراقبان حوزه‌های امتحانی و توصیه چند نکته مهم با دانشجویان صحبت کرد.
وی با بیان اینکه باید احترام به افراد یک فریضه تلقی شود، تصریح کرد: احترام به تمام اقشار جامعه به‌ویژه قشر جوان، آینده‌ساز و فرهیخته دانشجو امری واجب است.
عبدالهی با تأکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع باید اجرایی شود، گفت: دانشجو در محیط دانشگاه و به‌ویژه موارد مهم تحصیل از جمله امتحانات، انتخاب واحد و پرداخت شهریه، باید حس حمایت، همراهی و پشتیبانی دانشگاه را از خود، کاملا احساس کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تمام همکاران در دانشگاه باید با روی باز و سعه صدر، آماده شنیدن نظر و انتقاد دانشجویان باشند، تصریح کرد: باید برای رفع مشکلات دانشجویان تلاش حداکثری کرد تا دانشجو دغدغه‌مندی دانشگاه را در رفع مشکل وی به‌خوبی درک کند.
وی با تأکید بر اینکه در حل مشکلات دانشجویان باید به‌جد و قاطع عمل کرد، افزود: حتی اگر فرآیند رفع مشکل دانشجو، خارج از چارچوب و مقررات تحت اختیار شخص باشد، می‌توان او را با دلسوزی و مشفقانه راهنمایی کرد.
عبدالهی با بیان اینکه باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری شود، اظهار کرد: اجرای کامل و دقیق این مسئولیت از یک سو سبب خواهد شد تا دانشجویان مقابل افراد سودجو علاوه بر آگاهی، آماده مقابله باشند و از سوی دیگر ناهنجاری‌های اخلاقی و روانی در جامعه کاهش یابد.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه راهکارهای بسیاری برای حمایت از دانشجویان در دانشگاه وجود دارد، خاطرنشان کرد: بحمدالله در دانشگاه آزاد اسلامی بسترهای رشد و توسعه به‌خوبی وجود دارد که شکوفایی آنان نیازمند تفکر و نگاه عمیق و کاراست.
وی تقسیط و تخفیف شهریه و به‌کارگیری و فعال‌سازی توان فکری و عملی دانشجویان و بهره‌مندی از این ظرفیت در فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی را تنها بخشی از زمینه‌هایی دانست که می‌تواند به رضایت و رغبت دانشجویان منجر شود.