بازگشت

رفع دغدغه‌های فرهنگی هدف ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر بوشهر است

رفع دغدغه‌های فرهنگی هدف ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر بوشهر است

تاریخ: 97/10/18

موحدی:
رفع دغدغه‌های فرهنگی هدف ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر بوشهر است
معاون بازرسی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان بوشهر گفت: هدف از تشکیل شورای حجاب، شورای فرهنگی و شورای امربه‌معروف و نهی از منکر، رفع دغدغه‌های فرهنگی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، علی موحدی در جلسه ماهانه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر بوشهر که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی این استان برگزار شد با تشریح عملکرد اعضای این ستاد، اظهار کرد: پس از شهادت شهید خلیلی و مطالبات نهادهای انقلابی و اقشار مردمی، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در استان‌ها متشکل از مسئولان و مدیران ارشد استانی برگزار شد.
وی افزود: ساختار هوشمندانه و سودمند ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر که متشکل از نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، استاندار، فرماندهان سپاه پاسداران، رؤسای دانشگاه‌ها و چهره‌های مطرح سیاسی هستند، این امکان را فراهم ساخت تا کارایی و پیشبرد اهداف ستاد با قدرت و کیفیت مناسب اجرایی شود و ۲۵ بازرس که از همکاران فرهنگی در ادارات هستند، وظیفه نظارت بر امور و پیگیری اجرای مناسب مصوبات و برنامه‌های ستاد را برعهده دارند.

معاون بازرسی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان بوشهر با بیان اینکه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان بوشهر، به‌صورت مستمر بر فعالیت‌ها و برنامه‌های تمامی نهادهای استان نظارت دارد، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر یکی از پیشروترین و موفق‌ترین نهادها در اجرای برنامه‌ها و مطالبات فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی در این استان است.
موحدی با اشاره به فعالیت شوراهای مختلف نهادهای استان بوشهر در حوزه مسائل فرهنگی، تصریح کرد: هدف از تشکیل شورای حجاب، شورای فرهنگی و شورای امربه‌معروف و نهی از منکر، رفع دغدغه‌های فرهنگی موجود در جامعه است.
وی با بیان اینکه خواسته‌های این ستاد تنها به حل مسائل بدحجابی معطوف نمی‌شود، تأکید کرد: این ستاد درصدد است تا فعالیت حوزه امربه‌معروف را تعمیم داده و اکثر ناهنجاری‌های جامعه نظیر مشکلات فرهنگی شهری را مدنظر قرار دهد.
معاون بازرسی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر بوشهر با قدردانی از همراهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این استان، گفت: امیدواریم تا با دوراندیشی دانشگاه، فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان به سمت یافتن راهکارهای جدید برای رفع مشکلات بر پایه منابع علمی سوق داده شود.