بازگشت

بدحجابی با اهداف سیاسی باید دغدغه و نگرانی اصلی مسئولین باشد

بدحجابی با اهداف سیاسی باید دغدغه و نگرانی اصلی مسئولین باشد

تاریخ: 97/10/03

حجت‌الاسلام حسینی:
بدحجابی با اهداف سیاسی باید دغدغه و نگرانی اصلی مسئولین باشد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دغدغه اصلی مسئولین باید کسانی باشد که بدحجابی را بر اساس اهداف سیاسی ترویج می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی ظهر امروز در جلسه آراستگی، حجاب و عفاف واحد بوشهر با بیان اینکه در ماجرای بدحجابی در کشور با دو نوع مخاطب روبه‌رو هستیم، گفت: دسته اول مخاطبانی هستند که به دلیل فقر فرهنگی، فقر معرفتی و اعتقادی متأسفانه متأثر از فضای عمومی کشور پوشش مناسبی ندارند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه برخورد با مخاطبان گروه دوم مهم‌تر بوده و باید دغدغه اصلی و نگرانی جدی مسئولین در امر حجاب باشد، تصریح کرد: دسته دوم کسانی هستند که بدحجابی را بر اساس اهداف سیاسی و به منظور تعارض با نظام مقدس جمهوری اسلامی ترویج می‌کنند.
وی با بیان اینکه برای هدایت گروه اول جلسات مشاوره، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های بصیرت‌افزایی کافی است، گفت: همه مسئولین، مدیران، دانشجویان و کارکنان برای مقابله مناسب با مخاطبان گروه دوم باید آمادگی کافی و آموزش‌های لازم را کسب کرده باشند چراکه قطعاً برخورد افراطی با آنان، اثر سوء و بدتری در اذهان خواهد گذاشت.
این مسئول مقابله با هر نوع تهاجم فرهنگی و یا تعارض با نظام جمهوری اسلامی را یک وظیفه همگانی برشمرد و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین افرادی که ظرفیت مناسبی برای مقابله با این تحرکات را دارند، استادان حوزه معارف اسلامی در دانشگاه هستند که به واسطه آشنایی بیشتر با مباحث دینی و اخلاقی، می‌توانند حضوری پررنگ و مثمرثمر در این مسئله داشته باشند.
وی ادامه داد: این عزیزان باید نسبت به آیات عفاف و حجاب و احادیث معتبر در این زمینه و همچنین ادله عقلی مسلط بوده و اطلاعات آنان نیز از طرق مختلف به‌روز باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نظارت باید دقیق‌تر باشد و کلاس‌های آموزشی برای هر دو قشر استاد و دانشجو به صورت مستمر برگزار شود، تصریح کرد: همان‌گونه که امام صادق (ع) در حدیث شریف می‌فرماید: «كونوا دعاة للناس بغير ألسنتكم، ليروا منكم الورع والاجتهاد والصلاة والخير، فإن ذلك داعية»، صداقت، پرهیزگاری، اجتهاد، جهد و کوشش در مسیر ایمان باید در آمران به معروف و ناهیان منکر دیده شود تا در مخاطبین کارگر شود.
حسینی با تأکید بر اینکه جنبه‌های سلبی و تندروانه در اجرای مفاد بخشنامه‌ها نباید محور انجام امور قرار گیرد، خاطرنشان کرد: صوت خوش، زبان معرفت، کلام اخلاق، سخنان مؤدبانه با خوش‌برخوردی در تذکر به اجرای مفاهیم اخلاقی، تأثیری دوچندان خواهد داشت.
وی با ابراز گلایه از سیستم مدیریت کلان کشور، شیوه‌های مورد استفاده برای مقابله با بدحجابی در جامعه را ناکارآمد دانست و اظهار کرد: اینجاست که وظیفه افراد متدین بیشتر نمود پیدا می‌کند چراکه نباید با این موضع که چون با فلان مسئله برخوردی نمی‌شود، پس ما نیز تعهدی در این خصوص نخواهیم داشت، خود را قانع کنیم.
حسینی مجوزهای دولتی یا شفاهی را حجتی برای سلامت ندانست و اذعان کرد: درگیری حق بر علیه باطل در همین ظرافت‌هاست، باید اعتماد صرف را کنار گذاشت و از طریق سؤال و جواب، شبهات را از بین برد، هرچه ظواهر فساد و گناه بیشتر شود، افراد باید بیشتر به جنبه‌های دینی و مفاهیم اخلاقی پایبند شوند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه تمام محیط‌های علمی در جهان، محیطی برای کار آکادمیک، دانش‌افزایی و پژوهشی است، گفت: فساد و بی‌بندباری در هیچ مکان علمی پسندیده نیست و باید با هر جریان‌سازی مخربی در این خصوص مقابله کرد.
حسینی یکی از ویژگی‌های مهم و امتیازات برتر امروز دانشگاه آزاد اسلامی را وجود حساسیت نسبت به جریانات دینی و اعتقادی در میان مدیران عالی دانشگاه برشمرد و بیان کرد: این پیگیری‌های مستمر و دغدغه مشترک، بسیار با ارزش و با اهمیت است.