بازگشت

برنامه‌های غنی فرهنگی با جدیت اجرا شوند

برنامه‌های غنی فرهنگی با جدیت اجرا شوند

تاریخ: 97/09/25


رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان بوشهر:
برنامه‌های غنی فرهنگی با جدیت اجرا شوند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: باید برنامه‌های غنی فرهنگی با جدیت، قدرت، وسعت بیشتر و کیفیت بهتر برنامه‌ریزی و اجرا شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی عصر روز گذشته در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری کنگره استانی شهدای دانشجو و راهیان نور دانشجویی استان بوشهر گفت: باید برنامه‌های غنی فرهنگی با جدیت، قدرت، وسعت بیشتر و کیفیت بهتر برنامه‌ریزی و اجرا شوند تا دانشجویان که نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی هستند از گذشته شکوهمند انقلاب و ارزش‌های اسلامی کشور آگاه شوند.
وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی در کنار آموزش‌های علمی، موجب آمادگی فکری، ذهنی و عملی دانشجویان برای پذیرفتن مسئولیت‌های بزرگ جامعه در آینده می‌شود، گفت: اهتمام و الزام مسئولان دانشگاهی بر این فعالیت‌ها، باعث تربیت نسلی با بصیرت و آگاه خواهد شد که آمادگی کامل برای مقابله با زورگویی‌های دشمنان ایران اسلامی را پیدا خواهد کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با قدردانی از فعالیت‌های بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های استان، گفت: این نهاد ارزشی توانسته است، ارتباط و تعامل خوب و سازنده‌ای میان دانشجویان و دانشگاه‌های استان برقرار کند که حضور چشمگیر دانشجویان در برنامه‌های مختلف دلیل این ادعاست.
عبدالهی با تشریح برنامه‌های فرهنگی ۶ ماه نخست امسال در دانشگاه آزاد اسلامی استان، اظهار کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در تلاش است تا جلوه‌های حضور دانشگاهیان را در جامعه پررنگ‌تر کند که خوشبختانه کارهای ارزشمندی در راستای توسعه و تعمیق ارزش‌های دینی، انقلابی و فرهنگی صورت گرفته است.
وی با تأکید بر اینکه وجود فرهنگ ایثار و شهادت در کشور مایه افتخار و فخر ایران اسلامی و موجب ناکامی دشمنان است، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با این فرهنگ به جهانیان شناخته‌شده و همه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، باید مسئولانه و امانت‌دارانه برای حفظ و زنده نگه‌داشتن آن تلاش کنند.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه مشارکت خانواده معزز شهدا و جانبازان در برگزاری کنگره شهدای دانشجویی و اردوی فرهنگی راهیان نور موجب برگزاری مطلوب‌تر این برنامه‌ها خواهد شد، عنوان کرد: باید در این برنامه‌ها علاوه بر گرامیداشت عظمت شهدا، به حفظ منزلت خانواده شهدا توجه دوچندان کرد تا در عمل اثبات شود که یاد و نام شهدا همواره در جامعه جاری و ساری است.
عبدالهی از آمادگی کامل دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در برگزاری برنامه‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی، هنری، علمی و پژوهشی با بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص و زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های کم‌نظیر این دانشگاه خبر داد.
رضا آبشیرینی مسئول بسیج دانشجویی استان بوشهر نیز در این جلسه با ارائه آماری از اردوی راهیان نور دانشجویی استان بوشهر در سال گذشته، تشریح کرد: اردوی راهیان نور دانشجویی استان بوشهر در سال گذشته برای نخستین بار به‌صورت مشترک با حضور هزار و ۵۵۰ دانشجوی دختر و پسر به مدت ۴ روز از دانشگاه‌های مختلف استان برگزار شد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر مجری و میزبان برگزاری کنگره استانی شهدای دانشجو و راهیان نور دانشجویی استان بوشهر در اردیبهشت ۹۸ است.