بازگشت

آرمان‌خواهی، محتوا و ماهیت اصلی روز دانشجو است

آرمان‌خواهی، محتوا و ماهیت اصلی روز دانشجو است

تاریخ: 97/09/17

رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان بوشهر:
آرمان‌خواهی، محتوا و ماهیت اصلی روز دانشجو است
رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان بوشهر: گفت: آرمان‌خواهی که در محتوا و ماهیت روز دانشجو وجود داشته، دلیل توجه و اهتمام به این روز حتی با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی با ابراز خرسندی از حضور میان دانشجویان دانشگاه آزاد دشتستان در مراسم گرامیداشت روز دانشجو با بیان اینکه حضور دانشجویان در برنامه‌های دانشگاه و فعالیت‌های دانشجویی، بیانگر روحیه نشاط و آرمان‌خواهی در میان دانشجویان است، اظهار کرد: خوشبختانه واحد دشتستان، یکی از واحدهای فعال در میان واحدهای دانشگاهی استان است که با حضور کادر جدید مدیریتی، بیش از گذشته فعال شده است.
وی با اشاره به کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که فرمودند؛ دانشگاه مبدأ تمام تحولات است، عنوان کرد: نباید از کنار این اعتقاد امام خمینی (ره) به سادگی گذشت؛ چراکه این سخن شعار نیست؛ بلکه بیانگر قدرت و توان عظیم دانشگاه در کشور است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه بیش از یک میلیون دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان با هم همدل باشند و به دنبال یک آرمان مشترک تلاش کنند، قطعاً پیام‌آور پیشرفت و طراوت برای جامعه و کشور خواهند بود.

عبدالهی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، بیش از ۳۴ درصد کل دانشجویان کشور را در خود جای‌داده است، اظهار کرد: این آمار، بیانگر مسئولیت‌پذیری بیشتر و وجود زمینه خدمت‌رسانی گسترده در دانشگاه آزاد اسلامی است.
این مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، کارآفرین‌ترین دانشگاه کشور است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، زمینه‌های فوق‌العاده‌ای برای خدمت‌رسانی به مردم و کشور را داراست که در مدیریت جدید دانشگاه به این مسئله بسیار توجه شده است


وی با تأکید بر سخنان مقام معظم رهبری که آرمان‌خواهی را یکی از فرائض دانشجویان نام‌ برده و اصلاح و فساد جامعه را، درگرو اصلاح و فساد دانشگاه‌ها می‌دانند، افزود: دانشجوی آرمان‌خواه، مقابل وقایع و اتفاقات پیرامون خود مسئولانه رفتار می‌کند و این انتظاری است که جامعه از این قشر فرهیخته دارد و از دانشجویان خواست گروه‌های فکری در دانشگاه تشکیل دهند تا اجماع فکری و ایده‌های نوآورانه برای بروز توانمندی‌های بالقوه فراهم شود.