بازگشت

سلامت جنسی برای خانواده و جامعه سالم ضروری است

سلامت جنسی برای خانواده و جامعه سالم ضروری است

تاریخ: 97/08/22

عضو هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس، وجود سلامت جنسی را برای داشتن خانواده و جامعه سالم ضروری دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به همت کانون دانشجویی روانشناسی آوان و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد بوشهر، نخستین نشست علمی ویژه بانوان این کانون با موضوع اختلالات و انحرافات شایع جنسی برگزار شد.
مریم خرم‌آبادی عضو هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس در این نشست با بیان اینکه سلامت جنسی یکی از ابعاد چندگانه سلامت انسان است که باید به آن توجه و از آن مراقبت کرد، وجود سلامت جنسی را برای داشتن یک خانواده و جامعه سالم ضروری دانست.
وی با ارائه آمارهای گوناگون، به بحث در خصوص اهمیت و ضرورت مطرح شدن بحث‌های اطلاع‌رسانی جنسی در جوانان و نقش کاهشی آگاهی‌های جنسی در جلوگیری از بروز طلاق پرداخت و دانشجویان نیز با طرح سؤالات خود، پاسخ‌های مناسبی دریافت کردند.

انسیه ماهینی رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی واحد بوشهر در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی در گفتگو با خبرنگار آنا با بیان اینکه عموماً به‌دلیل فرهنگ‌سازی اشتباه و ازدیاد ناگفته‌های جنسی، بسیاری از افرادی که مبتلا به اختلالات و ناتوانی‌های جنسی هستند از این امر غافل بوده و تلاشی برای درمان آن نمی‌کنند، بیان کرد: به‌دلیل تابوبودن موضوع روابط جنسی و نبود آموزش‌های مناسب در گروه‌های سنی نوجوان و جوان که بسیار کنجکاو نیز هستند، شاهد بروز مشکلاتی چون اختلافات خانوادگی، اختلاف نظرهای جنسی، افزایش انحرافات جنسی و گاهی طلاق‌های زودرس هستیم.
وی با بیان اینکه باید با این تفکر عمومی که آگاهی‌ها و تربیت جنسی زمینه‌ساز ایجاد انگیزه بیشتر برای تجربه رفتارهای جنسی پرخطر و تضعیف هنجارهای اخلاقی می‌شود، مقابله کرد، گفت: آگاهی‌دادن به منزله تقویت و توانمندسازی افراد برای برخوردهای منطقی و عقلانی در شرایط مواجه‌شدن با مسائل بوده و هدف از برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز همین است.