بازگشت

حرکت عقلایی و علم‌آموزی دانشجویان موجب رفع معضلات کشور می‌شود

حرکت عقلایی و علم‌آموزی دانشجویان موجب رفع معضلات کشور می‌شود

تاریخ: 97/08/12

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: برای رفع معضلات کشور نیازمند حرکت عقلایی دانشجویان هستیم و نخستین قدم جدی گرفتن آموخته‌های درسی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی ضمن تبریک به مناسبت ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه با بیان اینکه ورود به دانشگاه یعنی ورود به مرحله جدیدی از زندگی که سختی‌های شیرین دارد، گفت: شروع این سال تحصیلی برای شما شروع فصل جدیدی از زندگی است.
عبدالهی با بیان اینکه در واقع شما در این مقطع از زندگی خود در راهی قدم گذاشته‌اید که می‌تواند آینده شما را رقم بزند و جلسه و نشست‌های مختلف با دانشجویان از برنامه‌های ضروری، اثرگذار و واجب در دانشگاه محسوب می‌شود، گفت: اعتقاد مسئولان دانشگاه بر خدمت‌رسانی به دانشجویان است و زمانی این خدمت‌‌رسانی‌ها ارزشمند است که منجر به رضایت دانشجویان و اولیای آنان و جامعه شود.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشجو مهم‌ترین بخش و عنصر فعال دانشگاه است، تصریح کرد: دانشجو به‌عنوان یک مطالبه‌گر موجب ایجاد و پیدایش مراکز علمی و دانشگاهی شد.
وی با بیان اینکه در زمانی که دانشگاه‌های کشور پاسخ‌گوی نیاز علمی جامعه و خواسته‌های قشر جوان نبود، دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک تأسیس انقلابی متولد شد و در طول این سال‌ها توانسته موانع بزرگ در راه تعلیم و تعلم جوانان کشور را بردارد، اظهار کرد: بسیاری از نیازهای کشور از طریق دانشگاه آزاد اسلامی و بستر غنی و ظرفیت‌های علمی این دانشگاه تأمین و جواب داده شده است.

این مسئول ادامه داد: این یک کار نیکو و تحسین شده است که همه ما به‌عنوان بخشی از بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، باید تلاش کنیم تا بر دامنه عملکردی این مولود انقلاب بیافزاییم.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه استاندارد نیازمند ملزومات مهمی است که باید به آن توجه کرد، اذعان کرد: مهم‌ترین مقدمه در این مقوله، نگاه علمی به مسائل است.
رئیس واحد بوشهر دانشجو را موتور محرک کشور دانست و ادامه داد: برای رفع معضلات و کاستی‌ها در کشور نیازمند حرکت عقلایی دانشجویان هستیم که نخستین قدم در این راه، جدی گرفتن آموخته‌ها، کلاس‌های درس و مباحث مطروحه در این کلاس‌ها است.
عبدالهی با توجه به در پیش بودن روز ۱۳ آبان و وقایع مهم این روز توسط دانشجویان و دانش‌آموزان، گفت: در بسیاری از وقایع مهم کشور، در کنار مردم، همواره مجامع علمی و اندیشمندان نقش اثرگذاری داشته‌اند.
وی با بیان کلامی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم خواندند، خواستار حضور همه‌جانبه و یک‌پارچه مردم و جامعه دانشگاهی در راهپیمایی این روز مهم شد.