بازگشت

دانشگاه آزاد اسلامی با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تفاهم‌نامه امضا کرد

دانشگاه آزاد اسلامی با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تفاهم‌نامه امضا کرد

تاریخ: 97/07/15

دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نشست انعقاد تفاهم‌نامه همکاری این دانشگاه با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی توان علمی و عملی همکاری با صنایع را دارد، تصریح کرد: همکاری دانشگاه‌ها با مراکز صنعتی، منشأ تحولات بزرگی در عرصه‌هایی چون توسعه پایدار استان، اشتغال، کارآفرینی و توانمندسازی جوانان و کشور خواهد بود.
اسماعیل عبدالهی با تأکید بر لزوم فعالیت بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان دانشگاهی مردمی و انقلابی در جامعه ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه ویژه به مزیت‌های استان مانند آبزیان، شیلات، نفت، گاز و ... به‌دنبال خدمت‌رسانی تخصصی به مردم استان و جامعه است.
رئیس واحد بوشهر درباره مفاد تفاهم‌نامه منعقدشده، عنوان کرد: با توافق صورت‌گرفته، زمینه همکاری‌های مشترک در حوزه‌های تبادل اطلاعات، تجربیات و توانایی‌های علمی، عملی و مشاوره‌ای در زمینه بهداشت، ایمنی، محیط زیست، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل به‌صورت خاص و نیز سایر رشته‌ها به‌صورت عام ایجاد شد.
وی ادامه داد: در این راستا، ساخت و تجهیز دو کارگاه مهم کار در ارتفاع و HUET، مورد نیاز منطقه پارس، توسط دانشگاه آزاد اسلامی مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد دانشگاه با برنامه‌ریزی‌های آموزشی و ظرفیت‌سازی از طریق برگزاری سمینار، کارگاه و همایش‌های کاربردی جدید و متناسب با نیازها و تحولات کشور، دانش مورد نیاز را به کارکنان این منطقه انتقال دهد.
عبدالهی یادآور شد که این تفاهم‌نامه هیچ‌گونه بار مالی خاصی برای دانشگاه نخواهد داشت.
این تفاهم‌نامه در راستای سیاست‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و مأموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، درباره سرمایه‌گذاری مشترک در ساخت کارگاه‌ها و ماژول‌های مرکز آموزش HSE، منعقد شد.